Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 150 zat (siyah)
    hocam inan hiç dikkat etmedim bile titreme yapıordu kendim hallettim o kadar ama bazı arabanın arka camları gibi noktalıydı ön camım
    [B]öℓüмѕüz σℓαη ∂üşℓєяιм∂ι вєη ∂єğιℓ [/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı ANIL_16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam inan hiç dikkat etmedim bile titreme yapıordu kendim hallettim o kadar ama bazı arabanın arka camları gibi noktalıydı ön camım
    Hmm...Zatların 2005'ten sonra minik değişikliklere uğradığını biliyorum ben o yüzden sormuştum..
    Eski kasalarda (ki aynı kasa) siperliğin çevresi lastikli olarak görmüştüm..

Neyse..
    Verebileceğim bilgi ne 2005 lerde (1 tane incelemiştim) ne de 2006 (ki benimki) larda çakmak soketi kısmı yoktu..

O senin dediğin sonradan eklenmiş olsa gerek zira favori bir modlamadır o...

@ HERKESE

Şile Gezisi 'ne mazeretsiz katılmayan arkadaşları ciddi kınayacağım haberiniz olsun..

Her ZAT'çı istisnasız Şile Gezisi'ne bekleniyor..

http://www.motosiklet.net/forum/etki...asi-gezisi.htm başlığına girip kendinizi kaydedin..

Motosikleti
    Artık Yok...
    çakmak girişi hem güzel hem basit pratik bir uygulamadır şimdi yeni moda artık hem çakmak hem usb girişi yapıyorlar..

Motosikleti
    mondial 150 zat (siyah)
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çakmak girişi hem güzel hem basit pratik bir uygulamadır şimdi yeni moda artık hem çakmak hem usb girişi yapıyorlar..
    evet duymuştum ama hiç görmedim usb girişini 2005 olanda akünün yanındaki uzun rölanti kapağının yanında 5 cm lik bi uzatma vardı çakmakta orda yer alıyordu,şimdi baktım 2006 da yok. bu da şu demek koltuk altında yer alan ve motoru gizleyen plastik büyük kapak değiştirilmiş

MERHABA SİTEYE YENİ ÜYE OLUYORUM. BEN MONDİAL zat 150 almayı düşünüyorum kulanan arkadaşlara bir iki sorum olacak çok arız çıkara bir motormudur?
    kulanş amacım sadece hafta sonu ayağımı yerden kessin amaçlıdır.

teşekkürler

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı mondialcii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler arkadaşlar pazartesi günü enezden sultaniçeye ufak bir gezi düzenledik iki motor daha sonra resimleri koyarım da bir şey soracaktım sultaniçede 34 plakalı siyah camlı bir zat gördüm acaba bu siteye üye mi merak ettim herkese iyi günler...
    moruk ayıp etmişin, insan çağırır. gerçi bende dün keşana gittim, sen yol sakat filan demiştin o yüzden haber vermedim
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Var
    Alıntı pala-3162 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MERHABA SİTEYE YENİ ÜYE OLUYORUM. BEN MONDİAL zat 150 almayı düşünüyorum kulanan arkadaşlara bir iki sorum olacak çok arız çıkara bir motormudur?

teşekkürler
    Selam, hoşgeldin..
    Bu forumu okursan epey bir fikrin olacaktır..
    dediğin şekilde kullanım için biçilmiş kaftandır çünkü kullanımı son derece rahat bir motosiklet..
    Eğer belirli şeylere yeterli önemi gösterirsen neden arıza çıkarsın ki? 40.000 km devirmiş zat lar biliyorum..
    Bende aşağı yukarı senin gibi kullanıyorum ve hiçbir sorunum yok şuan..

Motosikleti
    CORVUS
    Alıntı safak112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar.

sero valla hıc dalga gecılmıyor merak etme.bılıyorsun bende zat varken nerdeyse her gezıye gıttım.Onu bırak ızmıte gıttık.Arkadas ortamı super.Bırcok dost edındım bu gezıler sayesınde.Merak etme guzel bır gezı oluyor.
    herkeze selamlar

Şafakcım sen okey werdıysen problem yok gözüm kapalı gıderım

Bu arada şafak sen neler yapıyorsun epeydir görüşemiyoruz. Yeni motor aldınmı ??
    [B]ALLAH KASK'LARIMIZA ASFALT YÜZÜ GÖSTERMESİN[/B]

Motosikleti
    Var
    Ahmet ağabey gördüm seni
    Hemen bir şey sormak istiyorum hazır bulmuşken..

Motosikleti trafikte durduğumda sola yatırınca gene sol yanından her seferinde olmasa da arada sırada benzin damlatmasıyla ilgili bana servisin söylediği "karburatör tahliyesinden geliyordur" açıklaması beni tatmin etsinmi?

Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam, hoşgeldin..
    Bu forumu okursan epey bir fikrin olacaktır..
    dediğin şekilde kullanım için biçilmiş kaftandır çünkü kullanımı son derece rahat bir motosiklet..
    Eğer belirli şeylere yeterli önemi gösterirsen neden arıza çıkarsın ki? 40.000 km devirmiş zat lar biliyorum..
    Bende aşağı yukarı senin gibi kullanıyorum ve hiçbir sorunum yok şuan..
    teşekkürler

Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Ahmet ağabey gördüm seni

Motosikleti trafikte durduğumda sola yatırınca gene sol yanından her seferinde olmasa da arada sırada benzin damlatmasıyla ilgili bana servisin söylediği "karburatör tahliyesinden geliyordur" açıklaması beni tatmin etsinmi?
    Tüm arkadaşlara iyi günler...

Osbourne,,

Bahsettiğin konunun açıklaması birkaç olaya bağlı.....

Benzin depon ful veya fule yakın olduğunda ayni şartlarda damlatma yapabilir...

Servisin söylediği de geçerli olabilir...Şöyle..Benzin pompamızdan karbüratörümüze pompalanan benzin , karbüratördeki benzin haznesini doldurur.Benzin haznemizde bulunan şamandıra , benzinin fabrikanın belirlediği seviyeye gelmesiyle , yukarıya doğru kalkarak benzin pompasından gelen benzini bir meme ile tıkayarak fazla benzin girişini engeller....Karbüratörümüzde ayni zamanda herhangi bir nedenle fazla gelen benzini , motoru boğmamak için dışarıya atan bir tahliye deliği ve tahliye hortumu vardır...Motor yan yattığında karbüratör haznesindeki benzin seviyesi tahliye deliği hizasına geldiğinde akıtmaya başlar......

Fakat trafikte durduğunda azıcık bir yan yatma ile akmaması gerekir...Bende böyle bir sorun olmuyor.......Ancak karbüratöründeki şamandıra seviyen normalden yüksek olursa , yani karbüratör haznene olması gerekenden fazla benzin girerse mantıken dediklerinin olması normaldir....Eğer karbüratöründe bunun dışında bir problemin yoksa hiç elletme derim.........Amma içinin rahat etmesi için motorun altına yatıp bir arkadaşınada motorunu sola yatırtarak akan yeri daha sağlıklı tespit edebilirsin.......Motoru yüksekçe bir kaldırım kıyısına getirip yani motoru yükseltip altına girersen daha iyi gözlemleye bilirsin.......

Kolay gelsin.....

Herkese kazasız masrafsız ve zevkli sürüşler....

Arkadaşlar malum yaz , okadar sık forma giremiyorum.Ama bir iki günde bir girip bakıyorum..Fakat aklınıza takılanları sorabilirsiniz....Bildiğimce ve elimden geldiğince memnuniyetle cevaplamaya çalışırım...

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Ahmet ağabey gördüm seni

zat ların depo giriş kısmında ufak bi hava deliği vardır ben orayı tıkardım cünkü benzin dökülürdü bi ona bak ondan akmıyosa şamandıradan taşırıyodur az bi yan yatmayla şamandıra benzin akıtmamalı
    Motosiklet mucidi

Motosikleti
    Var
    @ Ahmet Erşen

Teşekkürler hocam bakacağım o kısma..Sanırım tahliye den atıyor benzini..Işıklarda durduğumda sol ayağımı yere koyduğumda geliyor yani öyle motorun yana yatması (düşmesi) durum vs. yok zaten çok şükür.

@ Sakinşeytan

Yok o kapak kısmından gelmiyor..Şamandır işinide eğer sorun sürekli devam ederse servise bi götüreceğim artık..

Teşekkürler herkese..

Motosikleti
    mondial 150 zat (siyah)
    Alıntı pala-3162 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

teşekkürler
    Kardeşim bende 1.5 senedir zat kullanısıyım vede çok memnunm kesinlikle tavsiye ederim o paraya alabilceğin ve isteklerini karşılayabilicek bi motor bulamadım ben .. şehiriçi kullanım için birebir haftasonu kaçamakları için uzak dşünmüosan al derim ..
    SAYGILAR.

Motosikleti
    zat 150

sanırım karburatör mafişşş

öncelikle herkeze selamlar izmir balçovadayım 2006 model zat aldım 2 ay kadar once
    bu siteyıde yenı keşfettım sanırım ıyıkı bulmusum bukadar cok bılgı dolu ınsanları ancak motosiklet nes sıtesı paklar
    neyse sorum su olacaktı normal yolda gıderken gazı salıp bı kac sanıye sonra tekrar gez werdiğimde motor boguluyormus gıbı kağaklanıyor sonradan acılıyor bunun nedenı ne olabılır? ıkıncı olarak v6 gıbı benzın harcıyor sanırım full depo 160 170 km gıbı bu ıkı sey dısında motordan com memnunum

150 zat hava filtresi ve hortumlar..

arkadaşlar slm ben daha sitenizde yeniyim,150 zatlarda hava filtresine kaç adet hortum bağlanıyor,yani benim motorda boşta 2 adet hortum var, biri yanılmıyorsam atık benzin için,birtanede kurbatör kapağından gelen var onu nereye takmam gerekiyor.

Motosikleti
    Var
    Alıntı efe_84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkeze selamlar izmir balçovadayım 2006 model zat aldım 2 ay kadar once
    bu siteyıde yenı keşfettım sanırım ıyıkı bulmusum bukadar cok bılgı dolu ınsanları ancak motosiklet nes sıtesı paklar
    neyse sorum su olacaktı normal yolda gıderken gazı salıp bı kac sanıye sonra tekrar gez werdiğimde motor boguluyormus gıbı kağaklanıyor sonradan acılıyor bunun nedenı ne olabılır? ıkıncı olarak v6 gıbı benzın harcıyor sanırım full depo 160 170 km gıbı bu ıkı sey dısında motordan com memnunum
    selamlar..hoşgeldin..
    o boğulmayı iyi anlamak lazım, gazı bırakıp tekrar açtıktan sonra bir kavrama vardır hissedilen..o arada motor derinden gelen ve yükselen bir hınnnn yapar eğer buysa kast ettiğin sorun değil bu..ama başka bir leyse bilemeyeceğim..v6 gibi harcıyor derken 100 km de ne kadar harcıyor bir ölç tam değer ver..
    ilk iş motru benziye götürüp full le deposunu, tam 100 km gittikten sonra gene fulle kaç litre benzin aldığını yaz bakalım..Genellikle karburatör ayarı veya hava filtresinden çıkar sorun ama sen dediğimi yap bakalım..

Alıntı engin1979 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar slm ben daha sitenizde yeniyim,150 zatlarda hava filtresine kaç adet hortum bağlanıyor,yani benim motorda boşta 2 adet hortum var, biri yanılmıyorsam atık benzin için,birtanede kurbatör kapağından gelen var onu nereye takmam gerekiyor.
    adaş selam.
    o kadar teknik bilgim yok ama bir cevap yazan çıkacaktır..hoşgeldin..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:40 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:22 AM ----------

Minik hatırlatma
    26 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilecek olan Bu linkteki geziye katılım şiddetle bekleniyor...

Zatçıları tek başıma temsil etmekten sıkıldım artık Yokmu bana eşlik edecek olan?

serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    ozi dostum sana yine zatcilari tekbasina temsil etmenin yolu gorunuyor sanirim.
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

kelon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE SİYAH İNCİM

s

merhaba bende 150 zat aldım bniyoru şu anda ama sorunum var iki kişi binince arka çöküyor gibi sesler çıkıyor kss kss diye ama bir türlü bulamadım sorunu herşeyini yaptırdım varyatör motor keçesi sonra takozlar herşeyy ama olmadıı bir bişey sölücem bn bunun grenajlarını mavi boyayla sprey boyasam bişey oolurmuu grenaşları çok çizik var da bir de burdan süresiz tekirdağı gibi yere gidilirmi

Motosikleti
    Var
    Alıntı kelon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba bende 150 zat aldım bniyoru şu anda ama sorunum var iki kişi binince arka çöküyor gibi sesler çıkıyor kss kss diye ama bir türlü bulamadım sorunu herşeyini yaptırdım varyatör motor keçesi sonra takozlar herşeyy ama olmadıı bir bişey sölücem bn bunun grenajlarını mavi boyayla sprey boyasam bişey oolurmuu grenaşları çok çizik var da bir de burdan süresiz tekirdağı gibi yere gidilirmi
    Amortisörlerin sertliğini ayarladınmı?
    5. sevşyeye getir bakalım o çökme hissi azalır..
    Motosikletin maviyse mavi sprey yapabilirsin ama astarsız boyarsan atar hemen..
    Normal oto boyacılarının bile bir kısmı ben yapamam diyor ona göre..
    Ben arada sigara molaları vererek Tekirdağ a gittim geldim aynı gün içerisinde hiç bir sorun çıkartmadı..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler