Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    ayberk abi inşallah gelir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    çokdan beri olması lazımdı artık mondialin 250 cc ye terfi etmesi şarttı geç bile kaldı en azından zat olmasada 250 klassmanında bir motoru olması şarttı dorado monelli gibi markalar bile 250 lik scooterlar getirtti mondial çok geç kaldı..

zat a zaten gidicek 250 lik motordur ve bu konuda her kez her forumda bu yazılar geçiyor zat kasasına iyi bir 250 lik motor o kasayı doyurur ne fazla gelir ne az tam fit olur doyurur uzun yolda da epey epey kullanıcıyı rahat ettirir motoru şehir içi bir maksi scooterdan çıkarıp artık şehirler arası yolada çıkabilir seri süratli bir motor haline getirir..

sanırım mondial yetkilileride bu siteleri kullanıcıların sıkıntılarını görüyorlar ve eminimki pek çok şikayet yada istek almışlardır 250 lik zat için..

fiyatta da uçmassa mondial zat kasasında 250 lik kaliteli özellikle performanslı bir motorda koyarsa çok insanın tercihi olur çok japoncular bile zata geçiş yapabilir..

enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    logaritma cok doru diyosun zaten bi kaç ay önce bu konu üstünde cok tartısma yapmıstık cok konusmustuk gercekten bi getirsinler şu 250 cc zatları piyasada büyü bi oynama yapıcak dediğin gibi çoğu japoncu bile zata geçmeyi düşünür o zaman madem gelicek şimdi merak ettiğim kasasınd değişiklik olucakmı acaba

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Tutulurmu sizce arkadaşlar 250 cc.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Gürcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Zat tı. :P
    2008 motoshowda bu motoru tanıtmıştı mondial ama bundan da ses soluk çıkmadı.
    Umarım 250 liğin sonu da böyle olmaz.

Nerede bu hayatın restart düğmesi? Kasmaya başladı artık, Yeniden başlatmam lazım...

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı Gürcell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 motoshow da bu motoru tanıtmıştı mondial ama bundan da ses soluk çıkmadı.
    Umarım 250 liğin sonu da böyle olmaz.

Harbiden güzelmiş . Fuarda sipariş alamamışsa getirtmemiştir büyük ihtimal.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    fiyatı neydiki bunun
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Artık Yok...
    daelime çok benziyor ben bu tip motorları pek sevmiyorum sürücü tarafı çok geniş ferah olsada artçı tarafı yok denecek kadar ufak

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    kesinlikle zatın kasasını tercih ederim..bu ne böyle yav..olmamış diyoruz.

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    arkadaşlar bugun biraz önce benzin aldım 9.43Litre(30.18TL) benzin aldı motor ve tam 202 km yol yapmışım bana biraz fazla yakmış gibi geldi sizce nasıl?
    aldığın litre/yaptığın km= % kaç yaktığı hesabı yaparsam 9.43/202=%4.66 gbi bir rakam çıkıyor. kısaca % 4.5 yakmışım idare eder mi şehir içi kullanım.
    Boş gezenin boş kalfası rallici cadde tayfası...

Motosikleti
    Alıntı mondialcii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugun biraz önce benzin aldım 9.43Litre(30.18TL) benzin aldı motor ve tam 202 km yol yapmışım bana biraz fazla yakmış gibi geldi sizce nasıl?
    aldığın litre/yaptığın km= % kaç yaktığı hesabı yaparsam 9.43/202=%4.66 gbi bir rakam çıkıyor. kısaca % 4.5 yakmışım idare eder mi şehir içi kullanım.
    kmde 0.15 kuruş yakmış, fazla tabiki.100kmde 4,7 litre yaklaşık, kitapçıkta 2,8 gibi bişe yazıyodu ama normalde 3,5 litre filan yakar (benimki 3,9litre)
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Var
    4 ün altını göremedim henüz..bakalım bu sefer umutluyum..motor 750 km de..

Motosikleti
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 ün altını göremedim henüz..bakalım bu sefer umutluyum..motor 750 km de..
    daha rodajda, normal o zaman seninki
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    ZAT 150 - 2005
    Alıntı iskenderunlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgilimonerr

ben rutin bakımlarını yaptırıyorum. ama ne bileyim bu motora değmez. ben sana sorayım zat ı almamış olsan ve 3,050 tl paran olsa yine zat alırmıydın? asıl sorulacak soru bu
    Güzel sormuşsun.

Ama ben zatı alırken 2005 yılında o paraya başka daha iyi bir motor alamıyordum. Alınacak en iyi motor oydu ben de onu aldım.

Ama şimdi olsa gider Honda CBF 150 alırdım.

O zaman bu motor yoktu. Daha doğrusu bu paralara honda yamaha vs yoktu.
    Beğenmediğimiz bize sık sık sorun çıkaran çin malı motorların sayesinde diğer motorlarında fiyatı düştü.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:02 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:56 AM ----------

Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle tipini görmek lazım herşeyi aynımıymış acaba kasa anlamında?
    Umarım fiyatı uygun olur.
    Bir de arka fren disk olur.

Bakarsın bizim zatın motorunu değiştiririz. Nasıl olsa uyar

Motosikleti
    Kawasaki Er6n
    herkese selam arakadaşlar bakın ne buldummm

http://jcmoto.en.ec21.com/Big_Scoote...5_3000429.html

iskenderunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 250
    [QUOTE=monerr;1615912]Güzel sormuşsun.

Ama ben zatı alırken 2005 yılında o paraya başka daha iyi bir motor alamıyordum. Alınacak en iyi motor oydu ben de onu aldım.

Beğenmediğimiz bize sık sık sorun çıkaran çin malı motorların sayesinde diğer motorlarında fiyatı düştü.[COLOR="Silver"]

çin mallarını faydası --- sadece piyasayı rahatlattı. motosiklet fiyatları düştü. beyaz eşya ve diğer alım gücvümüz yüklseldi.

benim yakındığım konular şu: biz şu anda zat 150 yerine ybr125 cbf150
    almayı düşünüyorsak. yeni zat almayı düşünen arkadaşları bu yöne yöneltmeliyiz. ya da gercekten şu şu problemeleri göze alıyorsan al demeliyiz. olay bu.

bana bu sayfalarda öyle bi övdülerki zatı msn de felan kesin al kardeş pişman olmiaksın dediler benim takıldığım nokta bu.
    şimdi paraya sıkıştım hadi sat bakalım 1500 tl ye bile alıcı yok

Motosikleti
    ZAT 150 - 2005
    [QUOTE=iskenderunlu;1616403]
    Alıntı monerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel sormuşsun.

Beğenmediğimiz bize sık sık sorun çıkaran çin malı motorların sayesinde diğer motorlarında fiyatı düştü.[COLOR="Silver"]

çin mallarını faydası --- sadece piyasayı rahatlattı. motosiklet fiyatları düştü. beyaz eşya ve diğer alım gücvümüz yüklseldi.

benim yakındığım konular şu: biz şu anda zat 150 yerine ybr125 cbf150
    almayı düşünüyorsak. yeni zat almayı düşünen arkadaşları bu yöne yöneltmeliyiz. ya da gercekten şu şu problemeleri göze alıyorsan al demeliyiz. olay bu.

bana bu sayfalarda öyle bi övdülerki zatı msn de felan kesin al kardeş pişman olmiaksın dediler benim takıldığım nokta bu.
    şimdi paraya sıkıştım hadi sat bakalım 1500 tl ye bile alıcı yok
    Haklısın aslında. Ama bu forumun hemen hemen her sayfasında zatın bir probleminden bahsediliyor.
    Kim ne kadar överse övsün motosiklet almaya karar veren bir kişi olarak bütün bunları dikkate almalıydınız.

Ben de mesela BMW F650 almak istiyordum herkes övüyordu.
    Girdim forumuna baktım dünya kadar sorundan bahsediyorlar. Ama bir yandan da övüyorlar. Alınacak motor kesin almalısın falan falan. Ben vazgeçtim almaktan.

Yani demek istediğim bu forumda kimse kimseyi yanıltmıyor. ZAT'ın her türlü sorunundan çok detaylı bahsediyoruz. Sonuçta alıp almamak herkesin kendi kararıdır.
    Scooter alacağım diyen bir kişiye git CBF 150 al denilmez. Çok farklı motorlardır.

Bir de kim ne derse desin birisi çin malı birisi japon markası. Aklı başında her insan (bu forumlardan biraz bilgi edinen herkes yani) çin malı ile japon motorunun farkını bilir. Bana çin motorunu ne kadar övseler de eğer yakın fiyatlara japon ya da italyan seçeneğim varsa kesinlikle Çine girmem.

Motosikleti
    Var
    Alıntı monerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın aslında. Ama bu forumun hemen hemen her sayfasında zatın bir probleminden bahsediliyor.
    Kim ne kadar överse övsün motosiklet almaya karar veren bir kişi olarak bütün bunları dikkate almalıydınız.

Ben de mesela BMW F650 almak istiyordum herkes övüyordu.
    Girdim forumuna baktım dünya kadar sorundan bahsediyorlar. Ama bir yandan da övüyorlar. Alınacak motor kesin almalısın falan falan. Ben vazgeçtim almaktan.

Yani demek istediğim bu forumda kimse kimseyi yanıltmıyor. ZAT'ın her türlü sorunundan çok detaylı bahsediyoruz. Sonuçta alıp almamak herkesin kendi kararıdır.
    Scooter alacağım diyen bir kişiye git CBF 150 al denilmez. Çok farklı motorlardır.

Bir de kim ne derse desin birisi çin malı birisi japon markası. Aklı başında her insan (bu forumlardan biraz bilgi edinen herkes yani) çin malı ile japon motorunun farkını bilir. Bana çin motorunu ne kadar övseler de eğer yakın fiyatlara japon ya da italyan seçeneğim varsa kesinlikle Çine girmem.
    Söylediklerine aynen katılıyorum yazacaklarımın hemen hemen aynısını yazmışsın..

Fiyat / Konfor / Kalite paritesi en yüksek çinli (yani uygun fiyatlı) maxi scooter evet Mondial 150 ZAT 'tır. Ben bunca zamandır araştırıp bu sonuca vararak almıştım zaten kendi motorumu..

Çinli motordan ne bekliyorsunuz ki zaten muadillerinin 5 ila 10 katı ucuza satılan bir motor alıyorsunuz yani lütfen bunu göz önüne alın..

Hala ısrarla söylüyorum..
    Fiyat / Konfor / Kalite paritesi en yüksek Çinli (yani uygun fiyatlı) maxi scooter Mondial 150 ZAT 'tır.

Sorunsuz motor yoktur ve Çinli motorların tüm malzemeleri motosikleti ucuz tutmak adına kalitesiz yapılır yani bunun aksini iddia eden de yok zaten..

Buradaki mesele bu paraya alınabilecek en makul motosikleti bulmaktır ki o da çinli maxi scooter dalında mondial zat'tır benim fikrime göre..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:51 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:35 PM ----------

Alıntı ilkeraln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam arakadaşlar bakın ne buldummm

http://jcmoto.en.ec21.com/Big_Scoote...5_3000429.html
    işte buuu..AYBERK hani yoktu 250 cc

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nasıl yoktu?????

zaten GELİYOR diyen benim!!!!!!

bu konuyu açanda benim!!!!!

önceki sayfaya iyi bak bakalım hatta sen hiiç yorulma,ben ekleyim

06-06-2009, 21:31 PM

motorumu servisten aldım;

''kız'' gibi oldu...

ayrıca!!!!!!!!!!!!!!

ŞOK!!! ŞOK!!! ŞOK!!! HABER!!!!!!!!!!!!!!!

MART AYINDA YADA FUAR ZAMANI ZAT 250 GELİYOR!!!! İLK 3.000 ADET SİPARİŞ AVRUPAYA YOLLANMIŞ!!! UĞUR-MONDİAL İLK 1.000 ADET ALACAKMIŞ AMA SONRADAN VAZ GEÇMİŞ,''İLK PARTİYE BAKALIM,AVRUPAYI TAKİP EDELİM.SIKINTISI VARMI'' DEMİŞLER VE FUAR ZAMANI GETİRTMEYE KARAR VERMİŞLER... BÜTÜN EVRAKLAR HAZIRLANMIŞ,GÜMRÜK,MALİYE,VS....

BU İLK HABERİ AHMET ERŞEN ABİME ŞAHSEN VERDİM....

BURDANDA SİZLERLE PAYLAŞIYORUM....

Motosikleti
    Var
    hakkat yav ilk haberin heyecanıyla yazmışım iş yerinden yazdıydım mesajı da resmi görünce dün senin yazdıklarını unutmuşum heuhehe..

vay anasını resmini görünce bir hoş oldum..teknik özelliklerini falan..

250 cc, su soğutmalı, ön-arka disk fren..tam bu kasanın hakkı..umarım uğur pahalıya getirmez..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler