Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı ilkeraln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki mondial in sattığı kayışlardan mı aldın yoksa daha kaliteli bişe mi????

Amma soru sordum yaaaaaa
    Evet binmeden değiştirdim..
    Kayışı Bando marka kayışla değiştirdiler..İtalyan marka..En kalitelisi..
    Bujiyi philips ile değiştirdim..
    Yağı ise castrol..
    Lastikler de dunlop..

300 yerine 500 km de ilk yağ değişimi yapacağım..
    Dün 300 küsür km de servise gittim yağa baktırdım hiç bir sorun yok 500 de gel dedi..
    Değiştirmek istersen sınır yok yani; gaz teli, fren teli, fren hidroliği, vites kutusu yağı, tahrik milleri, far ampullerine kadar değiştirilebilir yani
    Ve her değiştirdiğin parça da motoruna artı kadar orası bir gerçek ama ömrünün sonuna akdar zat kullanmayacaksan bu kadarına da gerek varmı bilmiyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Er6n
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet binmeden değiştirdim..
    Kayışı Bando marka kayışla değiştirdiler..İtalyan marka..En kalitelisi..
    Bujiyi philips ile değiştirdim..
    Yağı ise castrol..
    Lastikler de dunlop..

300 yerine 500 km de ilk yağ değişimi yapacağım..
    Dün 300 küsür km de servise gittim yağa baktırdım hiç bir sorun yok 500 de gel dedi..
    Değiştirmek istersen sınır yok yani; gaz teli, fren teli, fren hidroliği, vites kutusu yağı, tahrik milleri, far ampullerine kadar değiştirilebilir yani
    Ve her değiştirdiğin parça da motoruna artı kadar orası bir gerçek ama ömrünün sonuna akdar zat kullanmayacaksan bu kadarına da gerek varmı bilmiyorum..
    Kardeş sorması ayıp kaça malettin motoruuuuu????

bi gelsinde inanılmaz sabırsızlanıyorum gezmek icin ama tavsilerinizi dikkate alıcam ve kesin bi iki şey değiştiricem binmeye başlamadannnn

Senin lastiklerin değişmesine ragmen 85 de titreme yapmış yanlış hatırlamıyosam onceki konulardan di mi????

Motosikleti
    Var
    Kardeş sorması ayıp kaça malettin motoruuuuu????

bi gelsinde inanılmaz sabırsızlanıyorum gezmek icin ama tavsilerinizi dikkate alıcam ve kesin bi iki şey değiştiricem binmeye başlamadannnn

Senin lastiklerin değişmesine ragmen 85 de titreme yapmış yanlış hatırlamıyosam onceki konulardan di mi????
    Yanlış hatırlamıyorsam 200 e mal olmuştu..işçilik alınmamıştı benden ama..
    Bu arada titreşimin lastikten kaynaklandığını sanmıyorum..Motorsal bir problem olmalı herhalde..
    Hem unutmamak gerekir ki motorun max. hızı 85 km/s yazıyor..o mesajımda karambole geldi neyse

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla 85 kmh yazsada ben çok rahat 100kmh yapıyorum... test edildi onaylandı!!!!

Gürcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Zat tı. :P
    105km yi gördüm çok kısa bi süre 110km ye çıktım ama o da uzunyolda 90km de sabitlemiş metro turizm otobüsünü geçerken oldu. ( Merak edenler için otobüsü geçmek tam 5 dk sürdü.) :D
    Nerede bu hayatın restart düğmesi? Kasmaya başladı artık, Yeniden başlatmam lazım...

Motosikleti
    Kawasaki Er6n
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla 85 kmh yazsada ben çok rahat 100kmh yapıyorum... test edildi onaylandı!!!!
    Rahat yapıyorum derken yani bassan dahada gidicek ole mi????

Gerci ben mondialin 125 lik bi makinasıyla 90 yapmıştım bu makinanın yapmaması abest olur!!!!

Motosikleti
    Var
    mesele kaç bastığı değil yahu..titreşim sadece benim makineyemi özgü arkadaşlar? bir tecrübe aktarımı yapsanız??

o zaman şöyle anlatayım....

benim ibrede 5-8 kmh oynama var. bunu citroen marka arabayla test ettik,onlardaki kmh göstergesi dijital.... rahatlıkla belli oluyor... ben max. 105 yaptım... ama hafif eğimli yolda.... düz ve boş yolda çok rahat 100-102 kmh yapıyor... ama akan trafikte 80-90'dan fazlası zarar... 90'la giderken sollama yapacaksam 100'lere çıkıyorum.... sonuçta altımızdaki motor belli... riske gerek yok... ayrıca; yazmayı unuttum 5-8 kmh sapma var derken o an 115 kmh'da filan gidiyordum.... citroen'de 105kmh yapıyordu...

budur yani....

osbourne;

kaç bastığı bence motora göre değişiyor... sürücü faktörü çok var çünkü,rodajı nasıl yapıldı,parçalar ne durumda,yağ ne durumda,motoru boğarakmı kullanıyorsun?..... daha çoook şey var.... rodaj ne kadar iyise,sonrası o kadar sağlam oluyor.... bence sen bir süre gaza basma..... bırak motor alışsın

Motosikleti
    Kawasaki Er6n
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman şöyle anlatayım....

benim ibrede 5-8 kmh oynama var. bunu citroen marka arabayla test ettik,onlardaki kmh göstergesi dijital.... rahatlıkla belli oluyor... ben max. 105 yaptım... ama hafif eğimli yolda.... düz ve boş yolda çok rahat 100-102 kmh yapıyor... ama akan trafikte 80-90'dan fazlası zarar... 90'la giderken sollama yapacaksam 100'lere çıkıyorum.... sonuçta altımızdaki motor belli... riske gerek yok... ayrıca; yazmayı unuttum 5-8 kmh sapma var derken o an 115 kmh'da filan gidiyordum.... citroen'de 105kmh yapıyordu...

budur yani....

osbourne;

kaç bastığı bence motora göre değişiyor... sürücü faktörü çok var çünkü,rodajı nasıl yapıldı,parçalar ne durumda,yağ ne durumda,motoru boğarakmı kullanıyorsun?..... daha çoook şey var.... rodaj ne kadar iyise,sonrası o kadar sağlam oluyor.... bence sen bir süre gaza basma..... bırak motor alışsın
    Ya bu rodaj olayı benim kafamı çok kurcalıyo sen rodaj donemını kendin mi yaptın??? Yada rodajda nasıl kullanmak lazım herkes bişeler solüyo şaşkın durumdayım bende napcamı bilmiyorum

serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesele kaç bastığı değil yahu..titreşim sadece benim makineyemi özgü arkadaşlar? bir tecrübe aktarımı yapsanız??
    evet arkadaşım senin makinaya özgü bişey ,bende öyle bişey olmamıştı bende sıfır aldım maaşallah hiç sorun yaşamadım,sen aldığından beri sorunlar yaşıyorsun üzgünüm ama bu sefer piyango sana vurdu herhalde
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

Motosikleti
    Kawasaki Er6n
    Ya bizede vurmasın sakın o piyango

Arkadaşlar kimse rodajda kullanma şekliyle ilgili bişe demediiii???

Motosikleti
    ZAT 150 - 2005
    Ya bizede vurmasın sakın o piyango

Arkadaşlar kimse rodajda kullanma şekliyle ilgili bişe demediiii???
    Valla ben 70'in üzerine çıkmadım. Gazı yarımdan fazla açmadım.
    Sonuçta motoru sıkıştırmayacaksın. En önemli nokta budur. Gerisi önemli değil.

Bir de henüz motorun neresinde ne çıkacağı belli olmadığından (montaj hatası vs gibi) her an temkinli olmanda fayda var.

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Selamlar..

Sevgili zatçılar burayı bayadır takip ediyorum eski nick name'im mLzby_34 125 mt'm wardı 1.5 ay önce kadar perte çıktı..Bi yandan onun hurda raporunu nasıl çıkartıcam bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim..

Birde arkadaşımın bi tanıdığında gümüş 2006 model 3ooo km'de bir zat var sorunsuz 10 dk kısa mesafe bir tur atma gibi bi fırsatım oldu.1500 TL istiyor.Motorun muayenesi yok onuda alıcak kişinin yaptırması taraftarı ki bu ben oluyorum.Motorda neredeyse hiç çizik yok ufak tefekleri saymassak..Aynı semtte oturuyoruz ve motoru çok kullanmadığınıda biliyorum kapalı kömürlük gibi bi yerde saklıyordu motoruSizce Fiyat makul mü bu muayneyi ödemek pek işime gelmedi bana
    1500 tl motor
    alım satım tam bilmiyorum 3oo tl civarı diyorlar
    muayenede en fazla tutcağı 200 tl
    2000 tl 'ye geliyor bana alırsam eğer
    Yardımlarınız için şimdiden Teşekkür Ederim..Herkeze kazasız belasız sürüşler Dilerim
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    Var
    Alıntı serkanzat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşım senin makinaya özgü bişey ,bende öyle bişey olmamıştı bende sıfır aldım maaşallah hiç sorun yaşamadım,sen aldığından beri sorunlar yaşıyorsun üzgünüm ama bu sefer piyango sana vurdu herhalde
    Yok be usta motorda hiç birşey yok aslında bir tek bu 90 a çıkınca titreme olayı peydah oldu o da rodajdan herhalde..neyse ben 500 km ye gelene kadar çıkmiyim bir daha 70 in üstüne..

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    selam arkadaşlar herkese iyigünler şuan itibariyle ehliyetim elimde. çok sevinçliyim saat 3 buçuktan beri ehliyetle uğraştımama en sonunda saat 6 gbi aldım ehliyetimi... (maaşallah deyin)
    Boş gezenin boş kalfası rallici cadde tayfası...

Alıntı mondialcii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar herkese iyigünler şuan itibariyle ehliyetim elimde. çok sevinçliyim saat 3 buçuktan beri ehliyetle uğraştımama en sonunda saat 6 gbi aldım ehliyetimi... (maaşallah deyin)
    e hadi hayırlı olsun.... hayırlı günlerde kullan,kazasız belasız kullan... dikkatli kullan....

MAAŞALLAH...

Darısı olmayanlara

Motosikleti
    Var
    hadi hayırlı olsun mondialcii maaşallah

ayberk..bugün sevpaya uğramışsın sabahtan senden sonrada ben gittim..kaçırmışım seni..motor ne alemde senin hoca?

kısmetse ön taraf komple yenileniyor... 0 olacak... cillop gibi

Motosikleti
    Var
    hadi bakalım hayırlısı olsun..bir arkadaş daha vardı orada ben arka çanta almaya gitmiştim de..onu da aramıza kattım yeni bir zatcı kendisi akşam gelirse buraya yazacaktı..

enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    merhaba arkadaşlar epeyi zamandan beri yazmıyordum yeni işime başladım oto tuning üstüne xenon almak istiyen olursa yardımcı olurum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler