Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun cc mi yükselttin?ben hep yükseltmek istemiştim kısmet olmadı ölemi yaptın? 150 cc hiç yetmiyo o motora zaten
    yok cc yükseltemedim yapıcaktık ama nasıp olmadı

Alıntı Ahmet Erşen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Engin..

Tebrikler.....Motoru tam zamanında hazır hale getirmişsin...Şık olmuş..
    Ön fren mekanizmasını kırmızımı yaptın.. Uyumlu duruyor..Ortadaki üçgen boş duruyor orayada birşeyler uydur...162 inci sahifedeki benim motorun üçgenine bak.kırmızı kartal çıkartma var..Sende uyumlu durabilir..Ondan her yerde var....
    Güle güle kullan...Kazasız belesız....İyigünlerde..
    Saol Ahmet abi yaptık bittide karbiratörünü ayarlamam lazım iyi cekmiyo boguluyor çok benzin geldiği için havalar biraz daha düzelsin iyice bi ince ayar cekicem

Alıntı serkanzat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enginim sezona girerken bitirdin motoru tebrik ederim,gözede hoş gözüküyor,bir gün toplanacağız inşallah yakından görme fırsatıda buluruz,
    güle güle kullan allah kaza bela göstermesin sana ve hepimize
    saol Serkanım yaptık işte bişeler

bu arada arkadaşlar cantadaki ışıkta benim yapımımdır normalde 3. stop lanbası yok cantada ledlerden yaptım onuda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

slm arkadaşlar bende mondial kurbanıyım arkadaşım ii karar ver dedi ama bazen insanı cez vediyor işte hayaller chooper alamayınca yol belli tabiki neyse benim sorunum şu :mondial 250 mct kullanıyorum yolda kaldığım günleri hatırlıyamıyorum sadece ödediğim paralar var aklımda 500 ytl şimdiye kadar en son çekildiğimde ise servis çekiciye 100 ytl verdim bunlar bi yana bu motorun derdi ne zaman biticek diye düşünüyorum bir gün motoru yıkarken bi baktım boya döküldü arka bagajın gittim aldığım yere hiç ilgilenmediler orda başka ilçeden gelen usta bunun boyası hatalı yani kendi dökülmüş dedi bunun üzerine zar zor tamam dökülen yerin bagajın fotolarını istediler fakat ses seda yok 7 ay oldu nasıl garanti var nereler garantiye girdiğini anlamış değilim ewt gelelim başka soruna motorum bi ara yağ kaçırmaya başladı bunu park yaptığımda gördüm ve aşırı hemen servise gittim parça yok dedi keçe değişcekmiş o olabilir dedi eminde değil nasıl bi ustalıkj sa ? sonra başka bir motorcuya gittim bana abi hemen çıkmaz bu kalıcak 1 gün dedi işte çalışan birisiyim ve işyerim uzak ayaklarımı istiyor benden kısacası ok dedim ne zamn alırım yarın olur dedi ok dedim aldım ve bu arada vitewsleride belirttim vitesler karışıyor çalışırken motor boşa geçmiyor dedim ve sağ sol söküldü motor ve yağ konusu olarak dış keçe sanırım değişti fakat yağ yine akıyordu tekrar götürdüm bu sefer motorun altındaki yağ tıpa vidasına beyaz bi cilatin sardılar bakalım ne olucak sonra motorun sağ tarafında debriyaj balatalarına kadar incelendi ve balatalar bitmiş dediler sorun o dğişelim dedim gittiler aldılar ve taktılar ben görmedim takılanı işe gitmiştim mecburdum sonra ilk gün bi şey yok fakat 4 gün km 100/110/120 km ye çıktığımda vites debriyaj telini çekemedim debriyaj kolu sıkıştı ve trafikteydim ve motor gidiyor viteste aynı zamnda sıkıştı sonra 10 dk sonra açılıyor sanki hiç bi şey yokmuş gibi bu durum neden olur bilmiyorum ve başka servise sordum balataların orjinal olmadığı için bu durumu yapabileceğini söledi ben ne yapim bana yol gösterirmisiniz ve orjinal mct 250 debriyaj balataları ne kadardır ve adrese teslim olurmu bilgi verirseniz sevinirim saygılarımla

servisleriniz ilgilenmiyor baştan sağıyor ve çin malı deyip geçiyolar lütfen daha anlayışlı ustalar ve bilgili insanlar ve parçalar hazırlıklı olursa sevinirim tşkler

Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Alıntı dj umut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bende mondial kurbanıyım arkadaşım ii karar ver dedi ama bazen insanı cez vediyor işte hayaller chooper alamayınca yol belli tabiki neyse benim sorunum şu :mondial 250 mct kullanıyorum yolda kaldığım günleri hatırlıyamıyorum sadece ödediğim paralar var aklımda 500 ytl şimdiye kadar en son çekildiğimde ise servis çekiciye 100 ytl verdim bunlar bi yana bu motorun derdi ne zaman biticek diye düşünüyorum bir gün motoru yıkarken bi baktım boya döküldü arka bagajın gittim aldığım yere hiç ilgilenmediler orda başka ilçeden gelen usta bunun boyası hatalı yani kendi dökülmüş dedi bunun üzerine zar zor tamam dökülen yerin bagajın fotolarını istediler fakat ses seda yok 7 ay oldu nasıl garanti var nereler garantiye girdiğini anlamış değilim ewt gelelim başka soruna motorum bi ara yağ kaçırmaya başladı bunu park yaptığımda gördüm ve aşırı hemen servise gittim parça yok dedi keçe değişcekmiş o olabilir dedi eminde değil nasıl bi ustalıkj sa ? sonra başka bir motorcuya gittim bana abi hemen çıkmaz bu kalıcak 1 gün dedi işte çalışan birisiyim ve işyerim uzak ayaklarımı istiyor benden kısacası ok dedim ne zamn alırım yarın olur dedi ok dedim aldım ve bu arada vitewsleride belirttim vitesler karışıyor çalışırken motor boşa geçmiyor dedim ve sağ sol söküldü motor ve yağ konusu olarak dış keçe sanırım değişti fakat yağ yine akıyordu tekrar götürdüm bu sefer motorun altındaki yağ tıpa vidasına beyaz bi cilatin sardılar bakalım ne olucak sonra motorun sağ tarafında debriyaj balatalarına kadar incelendi ve balatalar bitmiş dediler sorun o dğişelim dedim gittiler aldılar ve taktılar ben görmedim takılanı işe gitmiştim mecburdum sonra ilk gün bi şey yok fakat 4 gün km 100/110/120 km ye çıktığımda vites debriyaj telini çekemedim debriyaj kolu sıkıştı ve trafikteydim ve motor gidiyor viteste aynı zamnda sıkıştı sonra 10 dk sonra açılıyor sanki hiç bi şey yokmuş gibi bu durum neden olur bilmiyorum ve başka servise sordum balataların orjinal olmadığı için bu durumu yapabileceğini söledi ben ne yapim bana yol gösterirmisiniz ve orjinal mct 250 debriyaj balataları ne kadardır ve adrese teslim olurmu bilgi verirseniz sevinirim saygılarımla
    Dj umut kardeş , bizim ZAT çı arkadaşlar ibret alsın ..ZAT ın sorunlarından bahsediyorlar..Sorunlu motor görsünler...Bizde hiç olmassa vites ve viteskutusu sorunları yok...

Senin gördüğüm kadarı ile ilk mesajın fakat senin bu sorunlarını 250 MCT formunda paylaşman lazım..sen Mondial 250 MCT formuna girerek 206 ıncı sahifeye kadar okumanı ve sonra , oradaki arkadaşlarlara sorunlarını dile getirek sorunlarının cevabını orada bulabileceğine inanıyorum.

250 MCT parça ve fiyatları için UĞUR MONDİAL sitesine girip satışsonrası hizmetlerden YEDEKPARÇA kısmında bulabilirsin.

Birde cümlelerinin arasına nokta veya virgül koyarak veya ayırarak yazarsan , daha kolay anlaşılacağına inanıyorum.Ben okurken bayağı
    zorlandım..

Sana allah kolaylıklar versin....

Engin..

Karbüratörünün hava ayarı az herelde hava girişini biraz açarsan çgaz yiyişi düzelir...Gaza yüklenip egsosttan çıkan dumanı kontrol et ..Siyah gibi çıkarsa benzin miktarı fazla hava ( oksijen ) miktarı az demektir..
    (Tabi bu arada motor ısındıktan sonra jiklenin tamamen açıldığından emin olman lazım )..

Motor sehpada çalışırkende verdiğin gazı rahat yemesi lazım..Gazı yerken kapaklanma yapmayana kadar gaz ve hava ayarları ile oyna...Eğer ayarı tam olmuşsa...Egsosttan siyah duman çıkmayacaktır. Motoru çalıştırırken de yarım marşta çalışması gerekir...

Kolaygelsin...

Motosikleti
    loading...
    Dj umut kardeş , bizim ZAT çı arkadaşlar ibret alsın ..ZAT ın sorunlarından bahsediyorlar..Sorunlu motor görsünler...Bizde hiç olmassa vites ve viteskutusu sorunları yok...

Senin gördüğüm kadarı ile ilk mesajın fakat senin bu sorunlarını 250 MCT formunda paylaşman lazım..sen Mondial 250 MCT formuna girerek 206 ıncı sahifeye kadar okumanı ve sonra , oradaki arkadaşlarlara sorunlarını dile getirek sorunlarının cevabını oradaki
    bulabileceğine inaniyorum ..

Birde cümlelerinin arasına nokta veya virgül koyarak veya ayırarak yazarsan , daha kolay anlaşılacağına inanıyorum.Ben okurken bayağı
    zorlandım..

Sana allah kolaylıklar versin....

Engin..

Karbüratörünün hava ayarı az herelde hava girişini biraz açarsan çgaz yiyişi düzelir...Gaza yüklenip egsosttan çıkan dumanı kontrol et ..Siyah gibi çıkarsa benzin miktarı fazla hava ( oksijen ) miktarı az demektir..
    (Tabi bu arada motor ısındıktan sonra jiklenin tamamen açıldığından emin olman lazım )..

Motor sehpada çalışırkende verdiğin gazı rahat yemesi lazım..Gazı yerken kapaklanma yapmayana kadar gaz ve hava ayarları ile oyna...Eğer ayarı tam olmuşsa...Egsosttan siyah duman çıkmayacaktır. Motoru çalıştırırken de yarım marşta çalışması gerekir...

Kolaygelsin...
    teşekkürler Ahmet abi

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Eh arkadaşlar motor bugün elime geçti nihayet..

İlk fotosu budur..Bu da ikincisi..

Şimdilik sadece rüzgarlıktan ses gelme sorunu var..Onu da silikon vb. bir şeyle engellemeyi düşünüyorum..

Henüz 2 km yapabildim bugün O da site içerisinde

Orta sehpaya almakta zorlanmam dışında bir sıkıntısı olmadı şimdilik

Sıfır aldığım motorumda:

-İki lastik
    -Kayış
    -Buji
    -Motor yağı

kafadan değiştirdim..
    Bu değişimler total 210 TL tuttu..

Paylaşmak istedim...

Selam ederim..

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    osbourne;

zat'ın hayırlı ve uğurlu olsun... Allah kazasız,belasız binmeyi nasip eylesin!!!!

bu motordan çok büyük keyif alacaksın,tadını çıkar....

lastikleri hangi marka aldın?

Motosikleti
    Var
    Eyvallah iyi dileklerin için Ayberk..Bende iyi şeyler hissediyorum motor için

Lastikleri dunlop aldım..İsmet usta önerdi..Yani ona dedim bak sen ne dersen onu değiştireceğim diye o da yukarı yazdıklarımı önerdi..Kendimi ona teslim ettim hehe..

Motorumu evime kadar getirdi hatta kendisi..Bende onların arabasıyla ona yol gösterdim yani o benim motoru sürdü bende onun pick-up ı

İlk 1 saat içinde hemen arama ihtiyacı hissettim motor marş almıyor diye meğer yan ayak açıkmış falan bu tür abukluklar yaşadım yani

Şu an için sitede yatıyor kuzu kuzu..Bugün Winteks Tenere mont ve Nox kask aldım 750 TL sıkışmış

Yarın da dizlik, eldiven ve zincir alıp ilk etap harcamaları sonlandıracağım umarım...

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şimdilik sadece rüzgarlıktan ses gelme sorunu var..Onu da silikon vb. bir şeyle engellemeyi düşünüyorum..

Sıfır aldığım motorumda:

-İki lastik
    -Kayış
    -Buji
    -Motor yağı

kafadan değiştirdim..

Paylaşmak istedim...

Selam ederim..
    Arkadaşım Hayırlı olsun motosikletin ALLAH cc güle güle binmeyi nasip etsin
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üsttede yazdığım gibi karbüratör ayarı yaotım, devir düşük, bi sorun yok o konuda ama yinede gidiyo alet
    senin aletin arpası fazla gelmiş herhade baksana yerinde durmuyor mübarek kıpır kıpır

Sıfır aldığım motorumda:

-İki lastik
    -Kayış
    -Buji
    -Motor yağı

kafadan değiştirdim..

Paylaşmak istedim...

Selam ederim..
    motorun hayırlı olsun.kazasız belasız güle güle kullan,
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zincir alacaksan eğer;gemilerde,teknelerde kullanılan zincirler var... onlardan al!!! ben onlardan kullanıyorum,ÇAPA bağlıyorlar o zincirlere,makas vs kesemiyor!!!! ancak testere gerek!!!!! tekne malzemeleri satan yerlerden bulabilirsin!!! kaç metre istersen alırsın,pişman olmazsın... ayrıca; ucunada kaliteli bir kilit alabilirsin!!!!

kilit için örnek olsun...

http://images.google.com.tr/url?sour...3o36J5xAr6enhA

http://images.google.com.tr/url?sour...SSX_mlLn5oBHXg

Motosikleti
    Var
    Alıntı serkanzat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun hayırlı olsun.kazasız belasız güle güle kullan,
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım Hayırlı olsun motosikletin ALLAH cc güle güle binmeyi nasip etsin
    Eyvallah saolun..

Bu arada şunlardan aldım oto aksesuarcısından:

Çok kullanışlı geldi bana..Aynaların benden tarafının üst kısmına yapıştırdım gayet iyi bir görüş açısı veriyor..Kör noktaya karşı birebir...Bilenler biliyordur belki..

Motosikleti
    Zat150 gitti MCT250 geldi :)
    hayırlı olsun motorun 3 ay kaldı bende alıyorum Allah'ın izniyle (H) Ama bnde sıfırına yetecek para yok 2. el temiz bakcez nese Allah kaza bela vermesin .....

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Tebrik ederim eline sağlık.....

Birde yapılan işin kontrolü için benzinciden deponu fulle...O depoyla 300 Km

yaptıktan sonra tekrar deponu doldur. Depon 9 litre benzin aldıysa ( ki

buda 100 Km de 3 Litre , Km de 10 kuruş yakıyorsun demektir ve normali

budur...( El kitabında 100 Km de 2.8 LT der..)

Ama depon 11 - 12 litre alıyorsa veya 300 km de benzinin biterse tekrar

karbüratör ayarı yapman gerekir....

Kolay gelsin..

Kazasız belasız sürüşler....
    önceden 11 litre ile 280km yol gidiyordu. ayar yaptıktan sonra fazla binemedim ama daha az yakıyo sanki. yarından itibaren test etmeye başliyim (zatın el kitabınada saygılar)

Motosikleti
    loading...
    osbourne

hayırlı olsun abicim kazasız belasız kullanmak nasıp etsin allahım

Motosikleti
    Artık Yok...
    şu zatçıların dayanışması gibide yok ama hayla kendinize bir site açamadınız bütün türkiye zatçılarının buluşduğu toplandığı tek bir site güzel olurdu

Motosikleti
    Var
    Alıntı sinanferah05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun motorun 3 ay kaldı bende alıyorum Allah'ın izniyle (H) Ama bnde sıfırına yetecek para yok 2. el temiz bakcez nese Allah kaza bela vermesin .....
    Eyvallah..Umarım sende kavuşursun motoruna tez vakitte..
    Alıntı enginogurlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    osbourne
    hayırlı olsun abicim kazasız belasız kullanmak nasıp etsin allahım
    Saolasın biraderim..Gerçi kaza bela işine giriyordum bugün az kalsın, ön tekeri kaydırdım ama çabuk toparladım allahtan

Bir de genele bir soru soracağım..

Sabahları motoru çalıştırma usulü varmıdır?
    Yani bugün bayağı kastırdı beni çalıştırırken..otomatik ateşleme düğmesine basıyorum basıyorum almıyordu motor..yani max. 4-5 sn. basıyordum elbette..Alınca da hemen stop ediyordu..(Motoru boğmadığıma da eminim bu arada)Ancak ayak marşıyla çalıştı motur..
    Bu klasik karbüratörlü motor sorunumudur? Yoksa bi servise göstersem mi?

iskenderunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 250
    Arkadaşlar herkese merhabalar...

İskendurunlu..

Şiperliğinin kıyılarında plastik nikelajmı var ben yanılıyormuyum..Alt tarafında da siyah plastik geçmişsin gibi görunuyor..
    Genelde sıperlıkten ses , mikanın grenaja temasından kaynaklanıyor.Ben titreşimden kaynaklanan bu sesi ancak grenajla mika arasına ,tek taraflı yapışkan ince bir siyah sünger koyarak kestim.Hiç bellide olmuyor.

Siperlik vidalarından kesinlikle ses yapmaz ..Vida ve somunlar kauçuk içinde durmaktadır.Yalnız zamanla kauçuk çürüyüp kesildiği için gevşeyip titreşim yapar...

şimdi ahmet hocam b ende ses sorunu yok ben alt taraftaki plastikle bu ses sorununu kestim ama vidalarımın plastik bölümleri çürüdü. onları nasıl temin edebilim? ya da orya uaybilecek piyasada bol bulaciğim bir malzeme varmı bildiğin?
    bide buraya silikon çekmekten felan bahsetmişler. oraya silikon ceksem altta vidalar kalıyor onları nasıl halledeceğim? bu bana mantıksız geldi

benim motor 230-240 km yaptı bi depoyla baya fazla yakıyo galiba karbüratör ayarını ben yapabilirmiyim sence ve sorun sadece karbüratör müdür?

Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir alacaksan eğer;gemilerde,teknelerde kullanılan zincirler var... onlardan al!!! ben onlardan kullanıyorum,ÇAPA bağlıyorlar o zincirlere,makas vs kesemiyor!!!! ancak testere gerek!!!!! tekne malzemeleri satan yerlerden bulabilirsin!!! kaç metre istersen alırsın,pişman olmazsın... ayrıca; ucunada kaliteli bir kilit alabilirsin!!!!

kilit için örnek olsun...

http://images.google.com.tr/url?sour...3o36J5xAr6enhA

http://images.google.com.tr/url?sour...SSX_mlLn5oBHXg
    KİLİTLER GÜZEL DE ZİNCİRE DE ÖRNEK VERSEN?

Motosikleti
    Zat150 gitti MCT250 geldi :)
    [QUOTE=osbourne;1538674]Eyvallah..Umarım sende kavuşursun motoruna tez vakitte..

saolasın abicim inşallah yazı bekliyoruz işte kaza yapıyodum demişsin aman dikkat

Motosikleti
    Gilera Nexus500
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir alacaksan eğer;gemilerde,teknelerde kullanılan zincirler var... onlardan al!!! ben onlardan kullanıyorum,ÇAPA bağlıyorlar o zincirlere,makas vs kesemiyor!!!! ancak testere gerek!!!!! tekne malzemeleri satan yerlerden bulabilirsin!!! kaç metre istersen alırsın,pişman olmazsın...
    Yanlış bilgilendirme olmasın, ben de tekne sahibiyim, o zincirlerden fazlasıyla kullandım. 12 veya 14lük olmadığı sürece rahatlıkla makasla kesiliyor. Zaten adama ben 5 mt alayım dediğinizde o da 60-70 cm uzunluğunda bir makasla kesiyor. Yani makasla kesmek mümkün o zincirleri. (Ben teknemde 8'lik ve 10'luk kullanıyorum. Makasla ikisinin de kesilmesi mümkün)

12lik zincir de alabilirsiniz ama kaldırması bile zor onu

Gürcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Zat tı. :P
    Bir de genele bir soru soracağım..

Sabahları motoru çalıştırma usulü varmıdır?
    Yani bugün bayağı kastırdı beni çalıştırırken..otomatik ateşleme düğmesine basıyorum basıyorum almıyordu motor..yani max. 4-5 sn. basıyordum elbette..Alınca da hemen stop ediyordu..(Motoru boğmadığıma da eminim bu arada)Ancak ayak marşıyla çalıştı motur..
    Bu klasik karbüratörlü motor sorunumudur? Yoksa bi servise göstersem mi?
    Dostum öncelikle motorun hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan.

Ön teker kayması ilk başlarda çok yaşanıyor gibi ama elin zamanla frene uyum sağlıyor yani kaydırmadan fren yapmayı öğretiyor zat bize.

sabah çalıştırmada sorun yaşıyorsan sana bakmanı ytavsiye edeceğim yer bobindir. Sağ arka tarafta egsoz un üstünden kaportanın içine bakarsan iki kablonun bağlandığı bir zımbırtı göreceksin işte o zımbırtı kablolar büyük ihtimal yerinden çıkmış yada az temas ediyor olabilir. Motorun bazen çalışıp bazen çalışmama nedenlerinin başında geliyor. Umarım sorun budur çünkü çözümü kolay. İnşallah daha büyük sorunu yoktur.

Tekrardan motorun hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız güzel günlerde binesin inşallah.
    Nerede bu hayatın restart düğmesi? Kasmaya başladı artık, Yeniden başlatmam lazım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler