Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    schumi84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 0guzhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi babama sordum inci yada mutlu marka iyi diyor bizdede olmuştu bir kere şarz vurdurduk tam almadı falan yeni akü aldık şarz etmedi aman diyim dikkat et yolda falan kalma...saygılar

rolanti ayarlarınızı yaptırmayı deneyin bi abiler.bizdede var bu sorun yazın motoru çıkartınca baktıracaz biz de.ilk motoru çalıştırıyorum 2-3 saniye sonra stop ediyor bizde de (servise falan gidemem derseniz bizim gibi motoru rolantide bi kaç dakka hafif gaz vererek çalıştırın)

birde soru benden olsun kontağı açtığımda tık tık tık tık sesler geliyor bi süre sonra kesiliyor sebebini bilen varmı ?

Oguzhan, o tık tık tık sesler genelde benzinin azaldıgında yapar, veya uzun sure calıstırmadıgında yapar, korkacak bisey yok, normal bisey yani...

Alıntı safak112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu arada yaza dogru 150 Zat'ımı hys 250 gtr ile değistirmeyı dusunuyorum.Insallah ozaman a kadar para bırıktırırımde makınayı yukseltırım.Zaten hayalim su anda 600 cc lik bi makına.

safak112, hys gtr 250 degilde, 2008 modelden baslayan st kanuni 250r alırsan daha iyi olur, hyosungda bazı sorunlar, en basında krank kırma problemi oldugu soyleniyo, ben kullanmadım tabiki ama, bir cok forumda aynı sorundan bahsedildi ve kanuni ile bu problemin ortadan kalktıgı acıklandı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    GSXR-1000
    Alıntı schumi84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oguzhan, o tık tık tık sesler genelde benzinin azaldıgında yapar, veya uzun sure calıstırmadıgında yapar, korkacak bisey yok, normal bisey yani...

safak112, hys gtr 250 degilde, 2008 modelden baslayan st kanuni 250r alırsan daha iyi olur, hyosungda bazı sorunlar, en basında krank kırma problemi oldugu soyleniyo, ben kullanmadım tabiki ama, bir cok forumda aynı sorundan bahsedildi ve kanuni ile bu problemin ortadan kalktıgı acıklandı...

Acaba kanuninin 2. el fiyatları nasıl.Hemen bakıyorum

serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    tıkır tıkır sesi benzin pompasıda yapıyor olabilir.benzini pompalarken öyle bir ses çıkarıyor sanırım.

Arkadaslar bu arada yaza dogru 150 Zat'ımı hys 250 gtr ile değistirmeyı dusunuyorum.Insallah ozaman a kadar para bırıktırırımde makınayı yukseltırım.Zaten hayalim su anda 600 cc lik bi makına.
    hayırlısı olsun şafak.600cc makina sana iyi gelir

engin senin makinayida boyle bisey yapalim(motosiklet degil)

http://www.sahibinden.com/fiat_brava...XQQdisplayitem

arkadaslar bu yag i kullanan varmi ve hakkiinda ne dusunuyorsunuz.petrol ofisi tarafindan mondiale ozel uretiliyormus.
    ÜRETİLEN MONDİAL YAĞLARI HİZMETİNİZE SUNULMUŞTUR
    MONDİAL 15 W – 50
    4 ZAMANLI MOTOSİKLET YAĞI

Dört zamanlı motosikletler için üretilen yüksek performanslı katıklar içeren motor yağıdır. Sahip olduğu üstün teknoloji katıklar sayesinde yüksek sıcaklıklarda viskozite değişimi en aza indirerek motoru korur.
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    Alıntı serkanzat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    engin senin makinayida boyle bisey yapalim(motosiklet degil)

http://www.sahibinden.com/fiat_brava...XQQdisplayitem

arkadaslar bu yag i kullanan varmi ve hakkiinda ne dusunuyorsunuz.petrol ofisi tarafindan mondiale ozel uretiliyormus.
    ÜRETİLEN MONDİAL YAĞLARI HİZMETİNİZE SUNULMUŞTUR
    MONDİAL 15 W – 50
    4 ZAMANLI MOTOSİKLET YAĞI

Dört zamanlı motosikletler için üretilen yüksek performanslı katıklar içeren motor yağıdır. Sahip olduğu üstün teknoloji katıklar sayesinde yüksek sıcaklıklarda viskozite değişimi en aza indirerek motoru korur.
    ben o kadar abartmam arabayı fazlası zarar azı karar

yağ konusundada ben bilmiom abi

Motosikleti
    GSXR-1000
    Bu arada arkadaslar subatın son haftası İzmir seyehati düşünüyorum.Daha dogrusu o tarihi bekliyorum gitmek icin.Konuyu motor sohbet bölümünede actım.eğer eşlik etmek isteyen olursa kalıcak yer problemi yok sadece yol benzin masrafımız olucak.Ayberk abi gelmeyi düşünüyor.Gelmek isteyen olursa katılabilirsiniz.

Motosikleti
    loading...
    şafak abicim gelmek isterim ama işten izin almam imkansız abi size hayırlı yolculuklar

Motosikleti
    GSXR-1000
    Cok kalmıcaz zaten engin.Cumartesi sabah saatlerde yola cıkıp pazar oglen gıbı gerı donus olucak gıbı.gercı daha Ayberk abiyle konusmadık.Eger kendisi gelirse planda değişiklik olabilir.Ama su anda 2 gunluk bır gezı gıbı düşüyorum.

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    oğuzhan yardım için teşekkürler. Mutlu ya da inci akü diyorsun.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Şafak izmir ha valla süpersiniz.Nasıl isterim böyle bir delilik yapmayı.İş değil ama evlilik Hala çok soğuk ve soğukta olacak o günlerde.Umarım sorunsuz gider gelirsiniz.
    Motor konusunda geçelim hep beraber gts 250ye.Gaza gelirim bende çok yeni motorum ama.

Motosikleti
    Artık Yok...
    mutlu yada incinin motorsiklet aküsü yok diye biliyorum mutlunun ürettiği gold marka motorsiklet aküsü var hakkında epey iyi şeyler duydum sonuçda mutlu üretiyor.. ama motorsiklette yuasa dan şaşmayın derim..

sysm gts250 süper makine tavsiye ederim onun motoru zat da olsa zat dehşet makine olurdu.. heleki sysm nin sislerine farlarına xenon yapıyorlar çok hoş duruyor epey zaman düşündüğüm bir motordu alıcakdımda bende ideal bir motor şehir içi için çok seri rahat 140 yapıyor hemde öyle yalancı kadran değil çinlilerdeki gibi gerçek sürat iyi makine motoru güzel...

petrol ofisi falan bana pek inandırıcı gelmiyor kaliteli bir şey yapdıklarını sanmam petrolofisi kamyon kamyonet yağlarında antifirizlerinde iyidir ama motorsikletten ne anlarlaki pekk inandırıcı gelmiyor..

arkadaşlar kamyon kamyonet arabalar için akü yağ falan üreten firmalardan motorsiklet sektöründe bir verim beklemeyin öyle bir algılama var genelde misal shell yağları iyidir motorda kullan denir ama shellin bütün argesi binek ve büyük kamyon kamyonet ler için yani motorsiklet için adamların arge bile yaptıklarını sanmam...

ama motorsiklet içinde sadece yıllarını motorsiklete vermiş bu sektörde kral olan lider olan markalar var bütüğn arge çalışmalrını adamlar motorsikletler üstüne yapıyorlar bu firmalarda araba sürücüleri bilmez çünkü bu tip firmaların araba sektöründe ürünleri pek olmaz bunuda unutmamak lazım..

eyer parasal sıkıntınız yoksa motorex yada motul yağlarını tavsiye ederim
    castrol mobil shell gibi firmalar arabalara yaptıkarı yağları biraz harmanlayıp motorsikletlere uyguluyorlar gene kötü yağlar değildir ama sırf bu işi yapan yıllarını motorsiklet sektörüne vermiş arge çalışmaları yapan bir firma ile otomobil ve kamyon lar için ürün üretim yapan bir firmanın ürün kalitesi tabiki bri olmıycakdır

Motosikleti
    loading...
    sysm gts250

bu motor nasıl bişe arkadaşlar yaa aradım bulamadım

Motosikleti
    CORVUS
    arkadaslar motor neden stop eder? Bunun sebebpleri nelerdır.Ozellıkle 150 zat ıcın soruyorum.Örnegın calıstırdınız motorunuzu ve yola cıktınız yaklasık 200 mt sonra ısıklarda durmak zorunda kaldınız.Yavaslıyorsunuz ve tam duracagınız sırada motorunuz stop edıyor.Bunun sebebı nedır acaba?
    herkeze selamlar
    öncelikle uzun zamandır sizlerin muhabbetine katılmıyorum; fakat her gun mutlaka konuları okuyorum. Sizlerden uzaktayım sanmayın

Şafak kardeşimin sorusuna gelirsek bunun tek sebebi karbirator diyorum...
    Çünkü benım de aynı problemım war arkadaslar motor soğukken belli bir süre geçmeden durduğumda motor stop ediyor...
    bunun çozumu ya karbrotoru temızleteceksınız weya yeni karburator taktıracaksınız
    yenı karburator konusunda da bunu daha onceden engın kardesımlede konusmustuk 151 rs modelının kını tawsıye edeyorlar yakıtı %50 düşürüldüğünu soyluyorlar ben ustama taktırdım...
    mağlumunuz hawa şartları nedenın den oturu hala test edemedımm
    saygılarımla
    [B]ALLAH KASK'LARIMIZA ASFALT YÜZÜ GÖSTERMESİN[/B]

Motosikleti
    loading...
    Alıntı sero1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze selamlar
    öncelikle uzun zamandır sizlerin muhabbetine katılmıyorum; fakat her gun mutlaka konuları okuyorum. Sizlerden uzaktayım sanmayın

Şafak kardeşimin sorusuna gelirsek bunun tek sebebi karbirator diyorum...
    Çünkü benım de aynı problemım war arkadaslar motor soğukken belli bir süre geçmeden durduğumda motor stop ediyor...
    bunun çozumu ya karbrotoru temızleteceksınız weya yeni karburator taktıracaksınız
    yenı karburator konusunda da bunu daha onceden engın kardesımlede konusmustuk 151 rs modelının kını tawsıye edeyorlar yakıtı %50 düşürüldüğünu soyluyorlar ben ustama taktırdım...
    mağlumunuz hawa şartları nedenın den oturu hala test edemedımm
    saygılarımla

sero bi test ette bizde deiştirelim ona göre gerci yaza motoru komple yaptırcam o zaman taktırırım sölentiler cok nede olsa gidişini etkilemezse sorun yok

Motosikleti
    CORVUS
    Alıntı enginogurlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sero bi test ette bizde deiştirelim ona göre gerci yaza motoru komple yaptırcam o zaman taktırırım sölentiler cok nede olsa gidişini etkilemezse sorun yok
    engınım hıc dert etme benım ustam tavsıye ettı bu karburatoru gonul rahatlıyla taktırdım...
    arkadaslar eğer tamirci konusunda sıkıntı çeken vrsa benım ustama götürebilirim
    gönül rahatlıyla, bütün işlemleri gerçekleştiribilirler... sıkınıtı çekenler bana özelden msj atsın............

bu arada unuttum..
    izmir e gidecek arkadasların dıkkatıne
    gıdış yolunda dıkkatlı gıdın...
    donuş yolunda AHMET ERŞAN abimizi getrin ve ayberk ın orda toplanalımmm
    [B]ALLAH KASK'LARIMIZA ASFALT YÜZÜ GÖSTERMESİN[/B]

Motosikleti
    zat
    HAYDI KALKIYOR IZMIRE 1,2 SUBAT A YOLCU KALMASIN.
    YURUYUN BE KIM TUTAR SIZI,

Motosikleti
    Artık Yok...
    sysm gts250

bu motor nasıl bişe arkadaşlar yaa aradım bulamadım
    hocam sysm diye aratırsan bulamassın sym gts 250 bu thailand malıdır kesinlikle çinli değildir kıyaslamayaınız bile suzukinin alt firmasıdır teknoloji desteğini suzuki vermekdedir bu yüzden motorlar gayet kalitelidir

birde sym ninde alt kuruluşu olan fym vardır bunlarda gene suzuki desteğiyle moped cup motorları üretir çok kalitelidir bunlarında ürettiği motorlar...

dikkat ederseniz o yüzden suzukinin kendi markası altında fazla alt klasmanda yani 50cc-250cc arası scooter yada mobilet moped üretimi yokdur

enginogurlu

sen sanırım motoru sıfırlatıcaksın ustana bir sorsana mevcut olan motorun üstünde oynama yaparak hacmini yükselte biliyormu yada doradonun 250 lik scooterı var onun parçalarını kullanarak mevcut motoru 250 cc ye yükseltebilirmi eyer olursa çünkü o 250 cc de ufak bir modifikasyonla zat yalandan değil gerçekden 140 ı rahat rahat vurur öyle bir şey mümkün olabilirse ben bile motorumu satabilirim..

Motosikleti
    zat

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben sym yi kesinlikle ikinci el almanızı tavsiye etmem çok performanlı motorlar olduğu için alanlar genelde motorları çok yoruyor çok yıpratıyor o yüzden alıcaksanız sıfırını alın ikinci eline pek bulaşmayın derim

Motosikleti
    loading...
    Alıntı sero1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    engınım hıc dert etme benım ustam tavsıye ettı bu karburatoru gonul rahatlıyla taktırdım...
    arkadaslar eğer tamirci konusunda sıkıntı çeken vrsa benım ustama götürebilirim
    gönül rahatlıyla, bütün işlemleri gerçekleştiribilirler... sıkınıtı çekenler bana özelden msj atsın............

bu arada unuttum..
    izmir e gidecek arkadasların dıkkatıne
    gıdış yolunda dıkkatlı gıdın...
    donuş yolunda AHMET ERŞAN abimizi getrin ve ayberk ın orda toplanalımmm
    senin ustan nerde tukanın ismi ne bide

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sysm diye aratırsan bulamassın sym gts 250 bu thailand malıdır kesinlikle çinli değildir kıyaslamayaınız bile suzukinin alt firmasıdır teknoloji desteğini suzuki vermekdedir bu yüzden motorlar gayet kalitelidir

birde sym ninde alt kuruluşu olan fym vardır bunlarda gene suzuki desteğiyle moped cup motorları üretir çok kalitelidir bunlarında ürettiği motorlar...

dikkat ederseniz o yüzden suzukinin kendi markası altında fazla alt klasmanda yani 50cc-250cc arası scooter yada mobilet moped üretimi yokdur

enginogurlu

sen sanırım motoru sıfırlatıcaksın ustana bir sorsana mevcut olan motorun üstünde oynama yaparak hacmini yükselte biliyormu yada doradonun 250 lik scooterı var onun parçalarını kullanarak mevcut motoru 250 cc ye yükseltebilirmi eyer olursa çünkü o 250 cc de ufak bir modifikasyonla zat yalandan değil gerçekden 140 ı rahat rahat vurur öyle bir şey mümkün olabilirse ben bile motorumu satabilirim..

logaritma zamanı gelince sorucam bakıcam olursa zaten yükselticem cc sini yanı bloğun kaldırdığı kadar yüklencem gibi bişe

sysm diye yazmıssınız diye bende sasırdım kendi kendime diyorum öle bi motor markası varda benmi bilmiyorum

Alıntı serkanzat adlı üyeden alıntı Mesajı göster

serkanım baktım güzel bu kolonlar bunlarda orjınalmı

logaritma sana bişe sorım yardımcı olursun belki ben bu zatın motoru büyülttüm bunu sıvı soğutmalı yapabilirmiyiz acaba bi akıl verirmisin

diğer arkadaşlarda öle bakmasınlar onlarda bi fikir sölesinler

Motosikleti
    zat
    senin ustan nerde tukanın ismi ne bide

logaritma zamanı gelince sorucam bakıcam olursa zaten yükselticem cc sini yanı bloğun kaldırdığı kadar yüklencem gibi bişe

sysm diye yazmıssınız diye bende sasırdım kendi kendime diyorum öle bi motor markası varda benmi bilmiyorum

serkanım baktım güzel bu kolonlar bunlarda orjınalmı

logaritma sana bişe sorım yardımcı olursun belki ben bu zatın motoru büyülttüm bunu sıvı soğutmalı yapabilirmiyiz acaba bi akıl verirmisin

diğer arkadaşlarda öle bakmasınlar onlarda bi fikir sölesinler
    engin ne kolonu motosiklet sym gts 250 senin aradığından yeme beni yahuu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler