Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Enginoğurlu,,,

Anladım...Senin şansına ,motor tamircisine değil kasaba gitmişsin...

Adamlar daha motor toparlamasını bile bilemiyorlar.. Veya işleri ehil olmayan personele yaptırıyorlar.. Tahminimce toplama sırasında segmanlarla ilgili sorun olmuş...

Boşuna masraf..Adamların umurundamı.. Geçmiş olsun..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tekrar teşekkürler herkese olmayanlarada nasip olsun.Hafta sonu yagmurlu olması dolayısıyla teslim alamayabilirim.Şafak bende girdim bu son sınava.Vitesli motor ile yapılacakmış direksiyon sınavı yalnış mı okudum.benim hiç ama hiç tecrübem yok viteslide.Kursta da yoktu vitesli motor en son görüştüğümüzde.Korkmuyorum ama rahatta hissetmiyorum kendimi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bizim sınavda bir iki bayan scotterla girmişdi ama erkeklere vitesli vermişlerdi vitesli zor değildir ben arkadaşın çin işi kasıntı chopperını aldım orda hata ettim millet orda bir çocuğun cbr 125 vardı onla girdi kaymak gibi geçdiler sende geçersin zor değil altı üstü kukaların arasından geçip ayağını yere koymadan dönüceksin o kadar bende öyleydi en azından

enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    Alıntı Ahmet Erşen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enginoğurlu,,,

Anladım...Senin şansına ,motor tamircisine değil kasaba gitmişsin...

Adamlar daha motor toparlamasını bile bilemiyorlar.. Veya işleri ehil olmayan personele yaptırıyorlar.. Tahminimce toplama sırasında segmanlarla ilgili sorun olmuş...

Boşuna masraf..Adamların umurundamı.. Geçmiş olsun..
    olabilir abi bilmiom yaza doru motoru toplatcam o zaman belli olcak akı karası

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu arada ahmet hocam bende zat yok sadece merakdan sordum bir sitede garip bir hava filtresi gördümde boru gibi bir şey mondial zat için diyordu şaşırdım dedim bu hava filtresi motorun neresine giriyor

Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Logaritma ,, evet sen söyledikten sonra farkettim . Kusurabakma..

Gerçekten hava filitresi karbüratörden epey uzakta..Havayı arkadan alıyor..Varyatörün üzerindeki kutudan dolaştırıyor.Sonrada bir kauçuk boru ile karbürötör e iletiyor.....Yer darlığından olsa gerek..

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar zor günler geçiriyorum; malum insanız,olacak elbette böyle zamanlar...

sanmayın ki yokum buralarda... devamlı aranızdayım ve yazdıklarınızı okuyorum,yazmak geliyor içimden ama yazamıyorum işte....

kendinize iyi bakın,kışın dikkat'li olun!!! bu günlerde kötü haber almak istemiyorum...

ahmet abi; msn selam verdim ama okumadın galiba...

serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    tüm arkadaşlara iyi akşamlar....
    engin motoru yaza kadar topluyorsun değilmi? yazın planı biliyorsun

Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar zor günler geçiriyorum; malum insanız,olacak elbette böyle zamanlar...

sanmayın ki yokum buralarda... devamlı aranızdayım ve yazdıklarınızı okuyorum,yazmak geliyor içimden ama yazamıyorum işte....

kendinize iyi bakın,kışın dikkat'li olun!!! bu günlerde kötü haber almak istemiyorum...

ahmet abi; msn selam verdim ama okumadın galiba...
    ayberk şu durumları bir an önce atlatmanı canı gönülden istiyorum.ama her inişin bir çıkışı vardır.biraz sabır
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

Motosikleti
    GSXR-1000
    Alıntı haluk36 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar teşekkürler herkese olmayanlarada nasip olsun.Hafta sonu yagmurlu olması dolayısıyla teslim alamayabilirim.Şafak bende girdim bu son sınava.Vitesli motor ile yapılacakmış direksiyon sınavı yalnış mı okudum.benim hiç ama hiç tecrübem yok viteslide.Kursta da yoktu vitesli motor en son görüştüğümüzde.Korkmuyorum ama rahatta hissetmiyorum kendimi.
    Haluk
    Rahat olmakta fayda var.Ben yarın vitesli motorsiklet kullanmayı bildigim halde yiende gidip bir cbr kullanmak istiyorum.benim boyle tuhaf takıntılarım vardır.Mesela a2 sınavında adım kadar emindim ama nedense kendimi ya kalırsam diye dusunmekten alamıyorum.(takıntı ıste)Ama merak etme ehliyetimize kavusucaz.Havalar yağmurlu olmasına ragmen hala kullanıyorum.

--------------------------------------------------------------------------

Ayberk abi insallah en kısa zamanda hersey duzelirde sende biraz derin bir ohhh cekersin.Abi inan benzer durumlar benimde basımda malesef var.Ama bi şekilde nasıl oluyorsa kurtarıyorum.En sonunda patlamayız ınsallah.En cok korktugum su durumlar yuzunden motorsıkletımı satma korkusu.Cok baglandım gercekten.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Ahmet Abi

Abi ama soyle bir durum var.Ben depoyu full lediğimde ibre yukarıda cakılı kalıyor.Sanırım yarım depo kaldıgında en ust taraftan azalmaya baslıyor.yanı soyle anlatıyım.En ustten en asagıya ortalama 50 km de ınıyor.Yanı gerıye kalan km lerde hep full gıbı gosterıyor

Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Ayberk..

Sıkınrılı ve zor günler geçirmekte olduğuna üzüldüm..
    Ama hayat böyle sıkntının bir bitse diyeryeri başlıyor..
    Önemli olan morali yüksek tutmak..Eminol yaşlar ilerledikçe sıkıntılar dahada artıyor.....Keşke bütün sıkıntılarım sizin yaşlarınızdaki sıkıntılar olsa ,,Geçmişolsun..

Senin iletini gördüm mns girdim fakat mesaj göremedim.Epey bir açık tuttum ama mesajın gelmedi.Sabah baktığımdada yoktu.

Ben 3 .4 gün yine yokum geldiğimde ben sana mesaj atarım..

Şafak 112

Evet , şamandıran takılıyor .Bukadar hızlı inmesinin sebebi bu.
    MONDİAL ZAT 150 . Yedekparçalar bölümünden benzindeposu na girip bir incele .Şamandırayı aldıktan sonra değiştirmek zor değil.Depo iki ayakçığın arasındaki yüksekliğin altında ....Veya Şamandıranı parçacıdan al,motorcun değiştiriversin. Şamandıra fiyati 12.62 gösteriyor

bilemedin 15..tl olsun..

Kolaygelsin

Motor daha sıfır ama içime sinmedi hep duydugum birşey oldğu için kayış ve bujiyi hiç denemeden değiştirttim.Kayış bando diye bir marka buji ngk.Her ne kadar yağını değiştirelim dedim ise de gerek yok dedi satışçı.Ama bana gerçekten üzerinde gelen ilk yağın çok iyi olmadığı ve uzun süre beklediğinden dolayı mümkünse değiştirilmesini söylenmişti.Sizler birçok usta ile görüşen insanlarsınız zat a hangi marka yag öneriliyor?

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı haluk36 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor daha sıfır ama içime sinmedi hep duydugum birşey oldğu için kayış ve bujiyi hiç denemeden değiştirttim.Kayış bando diye bir marka buji ngk.Her ne kadar yağını değiştirelim dedim ise de gerek yok dedi satışçı.Ama bana gerçekten üzerinde gelen ilk yağın çok iyi olmadığı ve uzun süre beklediğinden dolayı mümkünse değiştirilmesini söylenmişti.Sizler birçok usta ile görüşen insanlarsınız zat a hangi marka yag öneriliyor?

ben zat'ıma;

CASTROL POWER 1 4T 15W-40 kullanıyorum....

Motosikleti
    Artık Yok...
    castrol al en iyisi o birde bir fransız yağı var çok meth ediyorlarda adını unuttum ama gereksiz pahalıymış.. ben geçen yağ değişiminde Gulf 10-40 tam sentetik yağ kullandım satan adam castrolden iyi dedi ama bilmiyorum..

serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    Haluk .
    ben de sıfır almış olduğum motorun yağını sadece 150km yaptıktan sonra değiştirdim.sebebi ise uzun süre beklemiş olabileceğiydi,ve servisten castrol marka yağ ile değiştirmesini istedim.ellerinde shell marka Shell Advance VSX 4 10W-40 çok kaliteli bir yağ olduğunu castrol den aşağı özelliklerde olmadığını söylediler,sonuçta shell de bilinen marka düşüncesiyle kabul ettim.çıkan yağ sanırım çok beklemekten özelliğini kaybetmiş elle yokladığımda zaten ince olan yağ su kıvamında olmuş neredyse . iyiki değiştirmişim,onlara kalsa ya sıfır motor ne gerek var diyiyorlar,ama biz aldığımız malın daha uzun ömürlü olmasını istiyorsak,önemli parçaları ve sıvıları ucuzuna kaçmadan değiştirmeliyiz sonra daha pahalıya patlamasın bize...ben ilk 150km ,içinde buji-yağ-benzin filtresini değiştirdim.benzin hortumlarından da şikayetler duyuyorum ama bu kadar erken problem beklemiyorum .2000km dolunca onlarıda değiştireceğim..
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

Resmen kar yağıyordu motoru bu akşam aldığımızda.Ben araba ile önden arkadaşım arkadan gele gele inanılmaz eziyet çektik.Korku stres soğuk çocuk mahfoldu.sağ salim gelip garaja bıraktım.İki tane kaliteli olduğunu düşündüğüm zincir kilit ve bir adet yumurta denilen ucuz kasklardan aldım yanında.Biraz kullandım inmek istemiyorum üzerinden.Arkadaşa sürekli sorular sordum.O jin lun kullanıyor 250 lik.Benim motoru çok sevdiğini söyleyip duruyo.Ama boğazköprüsünde bu havada az daha uçuşa geçecektim diyo.Neyse herkese yağ konusu içinde teşekkürler.Benzin filtresi ve yağı ilk fırsatta değiştircem.Birde şu bandrol ne kadar lira.Yatıracakmışım 1 ay içinde.

Motosikleti
    GSXR-1000
    Haluk merhaba...

Bizde ilkyardım kursuna gitmek icin ayberk abi ve diger arkadaslarla bulustuk.Ama nasıl ruzgar var analatamam.Kopruden gecemeyız dıye motorları bırakıp otobuse bınmıstık.3-4 kere kopruden gectım.Gercekten cok keyıflıydı.kazasız belasız kullanman dilegiyle.Zaten yakın oturuyoruz.be gelip bakarım belki bu aksam.

Bu arada web tasarımdan anlayan arkadas varsa yardımı gerekıyor.

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşlar shell mobil castrol yağda iyidir ama araba kamyon yağında iyidir bu adamlar motorsikletin m sini bilmezler ellerindeki araba yağlarını motorsikletlerede uyguluyorlar

esas motorsikletler için üretilen zaten üstünde motorsiklet resmide görürsünüz motorex / Motul marka yağlardır motorex i zaten piaggio da kullanıyor motul de çok kaliteli ama pahalı bir yağdır suzuki yamaha honda servislerinin getirirseniz şayet seve seve koydukları bir marka çünkü onlarda ne kadar kaliteli motorsikletlere uygun bir yağ olduğunu biliyorlar..

pek çok marka mobil shell castrol gibi markaları servislerinde kullanmakda bunun nedeni o markaların iyi olması değil tamamen arka planda yapmış oldukları sponsorluk ticari anlaşmalardan dolayı..

Motosikleti
    loading...
    logaritma bilgilendirme için teşekkürler

haluk36 motorun hayırlı olsun

Motosikleti
    CORVUS
    herkeze ıyı akşamlar

haluk hayırlı olsunnnn....... Allah kaza bela wermesin

safak, engin sizler nasılsınız..

safak internet poblemini giderebimiş gibi gördüm seni, bie problem oldugunda çekinmeden arayabilirsin

arkadaslar bır de bu yağ konusuna ben birşeyler eklemek ısterım; Biliyorsunuz UĞUR yetkili servislerinde de motrsikletler için özel yağlar mewcut. ama ben hiç denemedim ben castol kullanıyordum ama bundan sonra logaritmanın tawsıyesıyle bahsetmiş oldugu yağdan kullanıcam
    [B]ALLAH KASK'LARIMIZA ASFALT YÜZÜ GÖSTERMESİN[/B]

Motosikleti
    loading...
    sero saol ben iiyim seni sormalı sen nasılsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler