Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşlar kask için gerekirse 500 sayfa yazı yazın okumak cehaleti alır eşşeklik baki kalır yani ne yaparsanız yapın takmayan adamda bunun bilincinde kafayı gözü yarabiliceğinin bilincinde olmasına rağmen takmıyor ben artık uyarmıyorum bile böyle şeyleri kendi canına değer vermeyen insanın ben canına niye değer veriiym her kez kendinden mesul adam kendini düşünmüyorsa sen ben ne kadar düşünsek boş o yüzden bu konular boş konular bazısıda sırf ceza yememek için 10 milyonluk kask takıyor oda kask takmıyanla aynı sanki motordan düşse o kask kafasını çok koruycak tam aksine daha beter edicek

bazı insanlarda şunu anlamıyor bir milyarlık motora 300 milyonluk kaskmı alınır bana o kadar komik geliyorki bu laf adam motorun derdine düşmüş kendi canını hiçe sayıyor adam motorun parasında bu işin motorla ne alaksı varsa sanki ona çarpıcak adam aha bir milyarlık motor dur şuna çarpıyım yada çarpmıyım diyicek kazageliyorum dermi hiç 100 milyarlık motora binen adamda seninle aynı asfalta düşüyor 1 milyarlık motora binende ikinizinde canı aynı kefende yani değien bir şey yok... kask işinin motorla alakası yok senin hayatınla ilgili kendine seni sevenleri ne kadar az üzmek istersen o kadar sağlam kaliteli haliyele sağlam ve kaliteli olan her şey pahalıdır ürünü alır binersin motoruna sonuçda bu 2 teker bunda kaporta sensin seni koruyan hiç bi r şey yok her yanın açıkda

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kask için gerekirse 500 sayfa yazı yazın okumak cehaleti alır eşşeklik baki kalır yani ne yaparsanız yapın takmayan adamda bunun bilincinde kafayı gözü yarabiliceğinin bilincinde olmasına rağmen takmıyor ben artık uyarmıyorum bile böyle şeyleri kendi canına değer vermeyen insanın ben canına niye değer veriiym her kez kendinden mesul adam kendini düşünmüyorsa sen ben ne kadar düşünsek boş o yüzden bu konular boş konular bazısıda sırf ceza yememek için 10 milyonluk kask takıyor oda kask takmıyanla aynı sanki motordan düşse o kask kafasını çok koruycak tam aksine daha beter edicek

bazı insanlarda şunu anlamıyor bir milyarlık motora 300 milyonluk kaskmı alınır bana o kadar komik geliyorki bu laf adam motorun derdine düşmüş kendi canını hiçe sayıyor adam motorun parasında bu işin motorla ne alaksı varsa sanki ona çarpıcak adam aha bir milyarlık motor dur şuna çarpıyım yada çarpmıyım diyicek kazageliyorum dermi hiç 100 milyarlık motora binen adamda seninle aynı asfalta düşüyor 1 milyarlık motora binende ikinizinde canı aynı kefende yani değien bir şey yok... kask işinin motorla alakası yok senin hayatınla ilgili kendine seni sevenleri ne kadar az üzmek istersen o kadar sağlam kaliteli haliyele sağlam ve kaliteli olan her şey pahalıdır ürünü alır binersin motoruna sonuçda bu 2 teker bunda kaporta sensin seni koruyan hiç bi r şey yok her yanın açıkda
    Logaritma ;

Yazdıklarına ekleyecek birşeyler düşündüm ama bulamadım. Çünkü yazılaması gereken herşeyi yazmışsın.

ana sadece;

KAFANI KULLAN KASK TAK!!!

demek düşüyor...

Motosikleti
    CORVUS
    herkeze selamlar
    bu kask konusunda ben latife yapmıştım. Bir baktımki ÇARŞI KARIŞMIŞ yanlış anlaşılmak istemem arkadaşlar bende bu kask konusunda fevkalade hassasım; ayberk abiyle aramdaki samimiyete istinaden yazdım Lütfen kimse üzerne alınmasın saygılarımla
    [B]ALLAH KASK'LARIMIZA ASFALT YÜZÜ GÖSTERMESİN[/B]

Alıntı sero1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze selamlar
    bu kask konusunda ben latife yapmıştım. Bir baktımki ÇARŞI KARIŞMIŞ yanlış anlaşılmak istemem arkadaşlar bende bu kask konusunda fevkalade hassasım; ayberk abiyle aramdaki samimiyete istinaden yazdım Lütfen kimse üzerne alınmasın saygılarımla
    sero merhaba....

latife yaptığının farkındayım

ama olsun; bizler yinede yazalım nede olsa bu forumlara giren ziyaretçi sayısı,üye sayısından daha çok... bu kask konusuna herkes HASSAS yaklaşıyor... buda çok güzel birşey tabiki...

yoksa laflarımızın,yorumlarımızın hepsi sana değil... buna kısaca '' kızım sana söylüyorum,gelinim sen anla'' derler... (çok kısa oldu beeeee)

ayrıca;

bu gün saat kaçta topic'e girip yazmışım,birde şimdi... bunca saat aralığında giren-çıkan olmazmı yahu????????
    mesajımı yazıp hemen dışarı çıktım; sevgili dostumuz EMİN ARIKOĞLU'nu askere gönderiyoruz ya... bir vede eğlencesi tertiplenmişti oraya katııdım
    çok güzeldi...

allah herkesi ASKER'e gitmeyi nasip eylesin...

Motosikleti
    CORVUS
    EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER

vallahi YUH diyorum............

bu saate kadar kimse hiçbirşey yazmamış....

bumudur?????????????? ben yeni geldim,dükkanla uğraşıyordum....sizler ne yapıyordunuz bakiiim??????

Motosikleti
    GSXR-1000
    Merhaba arkadaslar.

Yarın calısmayan ve musaıt arkadaslar varsa bı cay partısı verelım ne dersiniz?

Bu arada bir sey sormak istiyorum.

150 Zat ın komple granaj(kaporta) ne kadar a değişir.Yada boyanır.Bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim.

schumi84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı safak112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar.

Yarın calısmayan ve musaıt arkadaslar varsa bı cay partısı verelım ne dersiniz?

Bu arada bir sey sormak istiyorum.

150 Zat ın komple granaj(kaporta) ne kadar a değişir.Yada boyanır.Bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim.
    mondialin sitesinden baktımda simdi,

sag ve sol grenaj ayrı satılıyo sanırım 41,69 x 2

bu adresten diger parca fiyatlarınada ulasabilirsin.
    http://www.mondial-servis.com/

Ayberk abinin degismisti sanırım grenajlar en iyi bilgiye kendisinden ulasacagız sanırım. bu arada motor tekrar toplandıktan sonra performansta bi degisiklik oldumu Ayberk abi, herhangi bi sorun varmı motorda?

Motosikleti
    GSXR-1000
    schumi evet aslında fiyatlar makul ama şöyle bir sorun var.Şimdi bu parcaları mondialden temin edemiyorsun.ben telefonla konustum.Servis isteyecekmis ancak ozaman gonderiyorlar.Birde gonderirken kargo parasını sana yazıyor servis.Birde işçilik falan almıs gitmis fiyat başını.benim bir arkadasım var.Komple motoru 250 ytl ye boyuyor.Boyamak derken işçilik güzel cunku kendısı normalde racing motor boyaması ile ugrasıyor ve herkes tanıyor nerdeyse.Sizce bu fiyata komple boyatiyimmi.Sebeb olarak benden önceki kullanıcısı ufak tefek cizikler yapmıs.Birde kendisi sprey ile boya atmıs bu yerlere.Tabi boyle olunca guneste yansırken kotu duruyor.Ne dersiniz.

beyler merhaba...

grenaj değişimi servisine göre değişiyor.yani işçilik desek daha doğru olur.

bende değişen parçalar;

ön far,ön çamurluk,ön grenaj,arka sağ-sol grenajlar,orta alt kısım sağ-sol grenaj,ayaklık kısımları komple,egzost,debriyaj kapağı... + işçilik= 1.072 ytl
    ama bende extralarda mevcuttu...mesela; ön grenaj,far,egzost,ön çamurluk,alt orta sağ-saol kısımlar extradan değişti...

alabiliyorsanız alın,kendimiz değiştiririz...

ama boya işini daha ucuza yaptırabilirsen bence boyat... kırık olsa neysede,çizik yani...

Konuyu Toplam 4 üye okuyor. (4 Kayıtlı üye ve 0 Misafir)
    AYBERK, schumi84, sero1981, safak112

geçen gün elime karbon fiber görünümlü folyo geçt... az bişey...

bende aldım hemen zat'ın ön sinyal altlarındaki siyah üçgen kısmı kapladım... ilk defa yaptığım için biraz potluklar var. ayrıca tek başıma yaptım,dükkanda olduğum için zırt pırt müşteri gelince hep yarım kaldı... keşke vidalarıda kaplasaydım:( ilk işim o olacak

işte görüntüleri...

Motosikleti
    CORVUS
    [B]herkeze selamlar
    ayber abi çok başarılı olmuş Ayberk abi peki bu ön koruma camını sprey boyaylamı boyadın? her seferınde sorucam dıyorum hep unutuyorum.... Birde benım plastık aksamda güneş yanıgı var onun için bir önerisi olan varmı

Şafak bu arada geçen günkü davetın için çok teşekkür ederim.....
    saygılarımla

Alıntı sero1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [B]herkeze selamlar
    ayber abi çok başarılı olmuş Ayberk abi peki bu ön koruma camını sprey boyaylamı boyadın? her seferınde sorucam dıyorum hep unutuyorum.... Birde benım plastık aksamda güneş yanıgı var onun için bir önerisi olan varmı

Şafak bu arada geçen günkü davetın için çok teşekkür ederim.....
    saygılarımla

ön camı folyo ile kapladım,ama dıştan... 1 folyodan enaz 4-5 zat camı çıkar.

ben o zamanlar ''1 milyoncu'' dan 2 ytl'ye almıştım şimdide olsun 3-4 ytl...

biraz beceri gerek o kadar...

yarın bana gelsenize... yarın c.tesi olduğundan işler yoğun olabilir diye dışarı çıkamıyorum; yolunuz düşerse seve seve beklerim...

Motosikleti
    CORVUS
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön camı folyo ile kapladım,ama dıştan... 1 folyodan enaz 4-5 zat camı çıkar.

ben o zamanlar ''1 milyoncu'' dan 2 ytl'ye almıştım şimdide olsun 3-4 ytl...

biraz beceri gerek o kadar...

yarın bana gelsenize... yarın c.tesi olduğundan işler yoğun olabilir diye dışarı çıkamıyorum; yolunuz düşerse seve seve beklerim...
    abi yarın ben mağlesef çalısıyorum.. aslında bu gun sana bır sürpriz yapıcaktım fakat başka bir arkadas ile buluştum (gönül mevzuu ) o yüzden gelemedim.. hatta bayramın son günü şafak aradı beni ben bostancı sanayiideyim diye o nada gidemedim (Bu arada ne kadar yüzssüzüm ballandıra ballandıra anlatıyorum )
    ama söz ilk fırsatta yanındayım ayberk abim
    saygılarımla

Motosikleti
    Hero Puch/Turbo Sport 2G
    ya abiler 150 zat'ın sigortası kaç lira söyleyebilecek biri yokmu ??

serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    Alıntı ByEnjoyment adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya abiler 150 zat'ın sigortası kaç lira söyleyebilecek biri yokmu ??
    ben 2008 11.ayında aldım .trafik sig 33.60 ytl
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

Motosikleti
    GSXR-1000
    Ayberk Abi süper olmuş.Çünkü plastik bir süre sonra hafif beyazlaşıyor. Bu nedenle iyi bir çözüm olabilir.

Bu arada 150 Zat'ı çok seviyorum :D

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşlar şu ayak basma yeri varya oraya bazı motorlarda asya olsun piaggio olsun böyle güzel metal görünümlü ayaklık mı denir ayak basma şeyimi denir takıyorlar onu nerden bulurum hoşuma gidiyor zatlarda da yok o ayak basma şeyinden asyalarda var mesela piaggiolarda var yamahaalrda var bizim hondalardada yok

Motosikleti
    Hero Puch/Turbo Sport 2G
    Alıntı serkanzat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 2008 11.ayında aldım .trafik sig 33.60 ytl
    çok sağol abi...

ah bi ehliyetimi elime aliim aynı gün 150 zat siparişini vericem

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şu ayak basma yeri varya oraya bazı motorlarda asya olsun piaggio olsun böyle güzel metal görünümlü ayaklık mı denir ayak basma şeyimi denir takıyorlar onu nerden bulurum hoşuma gidiyor zatlarda da yok o ayak basma şeyinden asyalarda var mesela piaggiolarda var yamahaalrda var bizim hondalardada yok
    alüminyum sac onlar... ben beğenmiyorum,yapmacık duruyor...japonyadaki modifiye edilmiş maxiscooter'lara koyuyorlar...

çok parlak ya... onları aksesuarcılar satıyor,motorun şablonunu çıkarıp kestiriyorsun...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler