Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    zatcılar neredesiniz millet...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    [IMG][/IMG] buda benim makine

Motosikleti
    .................
    ArmagedonSticar hoş olmuş sormak istediğim bağzı sorular var bunları cavplarmısın?
    [I]Прекален Моториэиран[/I] :wiinkk:

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    amanin bi hafta bakmadık siyah ZAT gelmiş
    Bir gün bir Suzuki G-Strider ile...
    Suzuki G-Strider Motosiklet.Net Konu Başlığı >> http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=3228

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Evet arkadaslar kıdemli vede meraklı bi zat cı olarak bende yeni gördüm siyahı.. baya iimiş..

gotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

150 zat yardım

arkadaslar hepınıze merhabe.150 zat almayı dusunuyorum bı kac sorum olucak yarımcı olursanız sevınırım.
    1- 150zat ile uzun yola gıdılırmı?mesela 200km mesafelık bı yol sehırlerarası?
    gıdılırse nası gıdılır hangı sartlarda motor nası kullanılır?

2- Birde mondıale 150zat tarzında buyukluk sekıl olarak yenı mkınalar gelcekmı yakın zamanda bılgısı olan varmı?gelmıycekse 1-2 hafta ıcınde 150zat almayı dusunuyorum cunku.
    sımdıden tesekkurler arkadaslarr.....

Motosikleti
    .................
    Alıntı gotti adlı üyeden alıntı
    arkadaslar hepınıze merhabe.150 zat almayı dusunuyorum bı kac sorum olucak yarımcı olursanız sevınırım.
    1- 150zat ile uzun yola gıdılırmı?mesela 200km mesafelık bı yol sehırlerarası?
    gıdılırse nası gıdılır hangı sartlarda motor nası kullanılır?

2- Birde mondıale 150zat tarzında buyukluk sekıl olarak yenı mkınalar gelcekmı yakın zamanda bılgısı olan varmı?gelmıycekse 1-2 hafta ıcınde 150zat almayı dusunuyorum cunku.sımdıden tesekkurler arkadaslarr.....
    Gotti Birinci sorun ab uzun tola gidermi derken önce senin aldıktan sonra rodaj süresince fazla zorlamadan kullanıp 800km den sonrada bir 200 km gezisine çıkıp rodajı bitir gör bak nasıl gidiyor haa bide unutma motor zorlanırsa mutlaka dinlendir. birde 150 zatlarda çalışma sorunları oluyor bu genellikle bujiden kaynaklanıyor sana bir öneri ilk 500 km bakımında bunları değiştir motorun çekişi bile değişiyor Buji olarak Japon NGK buji kullan ilk çalıştırması bile değişiyor+sarfiyatı.
    Yağ olarak Castrol GPS 4T 10W40 yada Mobil Extra 4T 10W40 kullan.
    Fren Hidroligi:(DOT4) Kullan.

gotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ENİS89 ben bujılerı aldıgım zaman degıstırsem olurmu cunku mtordan pek fazla anlamıyorum yanı her basışta calıssın ıstıyorum motor nası olur aldıgım zaman hemen degıstırsem???

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    ARMAGEDON fotoğrafın daha büyüğü yokmuydu
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    vay be ne karışık işmiş,biri kesinlikle yaklaşma sakın alma diyor,biri ben 12.000 km yaptım kuşadasına gittim geldim tık demedi,al diyor naapacağımı şaşırdım yav ne ZAT,mış...birde tekerleklerle ilgili bi sorum var,öndeki teker ebadında arkaya takılabiliyormu?kalkıştakı titreme probleminden tamamen yırtan varmı?yolunuz açık olsun arkadaşlar

Motosikleti
    .................
    zatçılar neredesiniz hiç ses gelmiyor

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    sattımı herkes zat,ını naaptı...bu arada aletin arka freni cidden hiç tutmuyo,disk olsaydı keşke,o kadar büyük aletin arka freni kampana yapılırmı..rs denilen aletin bile frenleri disk....sakat bu aletler...sabredip para biriktirip nexus 500,burgman 400,ya da x9 alıp en azından güvenli yol yapmak lazım....tekrar sorayım,zat,taki titremeyi patırdamayı tamamen halleden varmı?

PIPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 400

Tasarım mükemmel, işlev ikinci sırada!

Halbuki başlığın tam tersi olmasını beklerdiniz değil mi? Bu mondial ZAT'ı bu kadar gündemde tutan harika tasarımından başka birşey olabilir mi?

Bir bakalım, bu forumu ve Mondial başlığını baştan sona kadar çok kez okudum. Tahmin ettiğiniz üzere bende kendime yakıştıracağım göze hoş gelen ama (ucuz!) bir scooter arıyorum. Çin malı scooterların fiyatları oldukça avantajlı, tercihimi bu yönde yapmam bana fiyat avantajı sağlar. Peki bu motorların artıları ve eksileri neler. En önemli artı fiyatı, ama bu kocaman artıyı dengeleyen kocaman da bir eksi var. O da teknolojisi. Forumdan takip ettiğim kadarıyla sohbetlerin çok büyük bir bölümü arızalar, çözüm yolları ve servisler üzerine. Diğer pahalı markaların forumlarında sürüş teknikleri vs. daha ön planda. Neyse! ben ucuz motor arıyorum, bu motora zevk için binmek istediğimden çok sık kullanmayacağım, mekanik işlerden de anlıyor sayılırım, bu yüzden şimdilik bütçemin yettiği motoru, yani çin malını tercih etmek üzereyim.

Karşımda 3 seçenek bana bakıyor. Birincisi Çin malı küçük scooter. En ucuzu dolayısıyla en avantajlısı bu görünüyor, kırılırsa çok acımam ama biraz düşününce bu aletin üstünde 1.85 lik bir adam komik olur bence. Düşündürücü !.. Yok bu seçeneği geçiyorum. İkinci seçeneğim pahalı marka küçük scooter. Bu fikir biraz daha iyi gibi! Mesela Honda Beat fena olmaz fiyatı 2.5 - 3 bin arasında değişiyor. Ama yine aynı sorun! Acaba üzerinde minik bisikletlere binen komik palyaçolar gibi kalırmıyım ! Son seçeneğim ise bir maksi scooter. Arada eşimle dostumla hafta sonu kaçamakları için harika olur. Ama bunun ucuzu var mı ki? İşte tam bu sırada Mondial ZAT ve Asya T1 çıkıyor karşınıza. 3. seçeneği seçtikten sonra geri kalan iş kıyaslamak...

Ben tasarımcıyım, görünüme çok önem veririm. Zat'ı ilk gördüğümde budur dedim! 2006 modelinde siyah seçeneği de gelince çok cezbedici bir görünüme kavuşmuş alet. Siyah Çekici, genç ve sağlıklı bir tay görüntüsü var adeta. (Şu Shell Rimula nın reklamında olanlardan.) Yakından inceledim, malzeme kalitesi de iyi görünüyor. Biraz araştırınca anladım. Alet italyada çok bilinen ITALJET adındaki bir üreticinin "Jupiter" modelinin tıpkısı!

Bu çinliler Tasarıma, Araştırma-geliştirmeye (AR-GE) vs. zaman ve para harcamıyorlar. Çok tutulan modelleri kopyalayıp daha düşük malzeme kalitesi ve işgücüyle üretiyorlar. Böylece Japonun 6 liraya ürettiğini bunlar 1 liraya üretiyor.

Sonuçta ben kendimi teselli ediyorum, ne de olsa tasarım italyan! Galiba ben çok uzun süre araştırdıktan sonra ilk motorum olarak tercihimi ZAT dan yana kullanacağım. Biliyorum biraz huysuz, ama ben buna onun güzelliği için katlanacağım sanırım. Ve bir şeyi daha çok iyi biliyorum, bu şekilde düşünenlerin sayısı hiç de az değil.
    Arsel Özgürdal / RC PIPER PILOT / SAMSUN

jincheng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0km zat 150'mi inat uğruna yani bu kadar kötü olamaz sonuçta mondial'in en pahalısı diyerek aldım.severek bindim,sabahları bazen çalışmasada ,bayiiden alıp getirirken (şanşlıydım çünkü evimin garajına kadar bayinin elemanıyla getirtme teşebbüsünde bulundum)yolda konjektör takılı olmadığı için yolda kalmasına bile göz yumdum ,yani parasını verip aldığım motorum akşam 21 sularında bağdat caddesinde yolda kaldı arabamdan inip motoru getiren arkadas bakarken başıma bela aldığımıda anlamış oldum,bu motoru almam dedim değiştirdim fakat en acı gerçek şu ki servisinden satıcısına hatta son kullanıcıya kadar motora kimse inanmış değil yani sonuçta çin malı deyip işin içinden çıkabiliyorlar almayı düşünenler bunu hiç unutmasın ,ve 3 ay sonra zat'ı 2000 ytl'ye sattım alana hayırlı olsun zaten bu paraya daha iyisi olmazdı ,benim kaybım veya kazancım 1200 ytl'ye 3 ay pratik yaptım yarın kawasaki alıyorum yani tahmin edildiği gibi kalıteli bir markaya müşteri oldum ,motorsiklet mantığını kavramaya başladım sizleri tanıdım,ve bundan sonraki forum hayatımda taşıyacağin nick'ime motorla beni ilk tanıstıran çinlinin ismini koydum.......işte size zat mondial veya çinli gerçeği ne derseniz deyin..iyi seyirler
    NOPAINNOGAIN
    KAWASAKİZ750

Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Alıntı jincheng adlı üyeden alıntı
    0km zat 150'mi inat uğruna yani bu kadar kötü olamaz sonuçta mondial'in en pahalısı diyerek aldım.severek bindim,sabahları bazen çalışmasada ,bayiiden alıp getirirken (şanşlıydım çünkü evimin garajına kadar bayinin elemanıyla getirtme teşebbüsünde bulundum)yolda konjektör takılı olmadığı için yolda kalmasına bile göz yumdum ,yani parasını verip aldığım motorum akşam 21 sularında bağdat caddesinde yolda kaldı arabamdan inip motoru getiren arkadas bakarken başıma bela aldığımıda anlamış oldum,bu motoru almam dedim değiştirdim fakat en acı gerçek şu ki servisinden satıcısına hatta son kullanıcıya kadar motora kimse inanmış değil yani sonuçta çin malı deyip işin içinden çıkabiliyorlar almayı düşünenler bunu hiç unutmasın ,ve 3 ay sonra zat'ı 2000 ytl'ye sattım alana hayırlı olsun zaten bu paraya daha iyisi olmazdı ,benim kaybım veya kazancım 1200 ytl'ye 3 ay pratik yaptım yarın kawasaki alıyorum yani tahmin edildiği gibi kalıteli bir markaya müşteri oldum ,motorsiklet mantığını kavramaya başladım sizleri tanıdım,ve bundan sonraki forum hayatımda taşıyacağin nick'ime motorla beni ilk tanıstıran çinlinin ismini koydum.......işte size zat mondial veya çinli gerçeği ne derseniz deyin..iyi seyirler
    Jincheng arkadaşımın söyledikleri eminim ki ben ve benim gibi halen araştırma safhasında olanları etkilemiştir. Görülüyor ki , bu arkadaşım başlangıçta bu motora oldukça hevesliydi ve tüm olumsuz eleştirilere karşın inatla ve severek aldı motorunu. En iyisini daima yaşayanlar bilir. Tecrübelerini paylaştığın için teşekkürler Jincheng! Sanırım bu aşamada maxi scooterdan vazgeçip Honda Beat alma düşüncesi kafamı kurcalamaya başladı. Işık tutan tüm arkadaşlara tekrar teşekkürler.

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Piper arkadasim,
    Mesajindan alinti yapmama gerek yok,çünkü resmen bana tercüman olmussun..tamamen ayni nedenlerden(boyum 1.90)ve maxi istedigim için,bütçemde kisitli oldugu için zat150 seçenegini neredeyse aylardir düsünmekteyim..ama kesin bi karar vermek güç,çünkü "yok abi kesinlikle alinmaz bu alet"diye düsünürken ,bir arkadasiniz zat,la 12.000 km yaptigini ankara,dan kusadasina problemsiz gittiginden bahsediyor...sonra hop bir anda jincheng,in basina gelenleri duyuyorsun,(ve daha burda yazmaya üsendigim bi sürü tuhaf sey benim sagdan soldan duydugum)
    Benim anladigim su:Eger bu alet alinacaksa iyi derece mekanik bilmek gerek,küçük arizalarla sabirla ugrasabilmek gerek ki ben bundan yoksunum,yeni yeni ögreniyorum...zat150,ye 2 kere bindim kullandim,arka freni cidden tutmuyor,o zaman insanlarin birakin 80,i 90,i 40 km hizla gitmesi bile bence sakat...150 kilo olan bir aletin arka freni böylemi olmalidir?bu bence çook ciddi bir eksi puan..ama alet birebir imitasyon olduğu için görünce insanın içi gidiyor bu da çok gıcık bi durum..
    piper,eğer para biriktirebiliyorsan ya da bütçen daha düzgün bişeye izin veriyorsa bekle ve marka bişey al...bu majesty olabilir,burgman400 olabilir...piaggiox9 olabilir...2.elleri 7000-8000 ytl civarında sıfırları 11.000 civarında...pahalı ama malesef durum bu..
    benim bütçem yetmediği için zat,la aynı para olan 0 yamaha bws100,ü tercih edicem,en azından motoru büyütmek istediğimde elden çıkarmakta az sorun yaşarım,dahada önemlisi bu alet beni üzmez,başımı ağrıtmaz ve işimi görür..serviside yanıbaşımda...
    yaklaşık 1 senedir bende emanet olan peugeot speedfight2 kullanıyorum,boyum yüzünden belim her zaman ağrıyo,ama alet ne sabah ne akşam tık demeden çalışıyor,frenleri güven veriyor,kalitenin ne kadar önemli olduğunu farkediyosun,bunu o yüzden anlattım..sonuçta sağlığımız ve güvenliğimiz önemli..150zat bunu bana sağlamıyor...
    çin malı motorların kokusu baharın gelmesiyle iyice çıkacak diye tahmin ediyorum,çünkü bu işte iyi para var diyen bir sürü bu işle ilgisi olmayan adam bu işe soyunacak,ve daha bir sürü abuk sabuk motor getirip burda satacaklar...bir sürü insanda mağdur olacak,aynı şu anda olduğu gibi...
    güvenli sürüşler dilerim

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    PIPER kardeş bu jupiter motorun internet sitesi nedir çok merak ettim girip bi bakalım nedir ne değildir şimdiden sağol.

Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Alıntı mondialcii adlı üyeden alıntı
    PIPER kardeş bu jupiter motorun internet sitesi nedir çok merak ettim girip bi bakalım nedir ne değildir şimdiden sağol.
    Mondialcii Kardeşim, jüpiter Motor dediğin, italjet firmasının bir ürünü, tasarımın asıl sahibi o, www.italjet.com da adresi. Hatta Google grafik aramaya girip "italjet jupiter" yazarsan karşına resimleri çıkar.

Bu arada bir hatırlatma daha! Bu bizim Mondial Zat'ın asıl üretici firması (jincheng motor) bizim zatları EUPOLO adıyla satıyor. Yani asıl EUPOLO zatın ta kendisi. Yani yine Google'dan grafik arama sayfasına girip "eupolo" yazarsan asıl bilgiyi bulabilirsin. Buradan araştırdığım kadarıyla Jincheng firması bu motoru 125 lik ve 150 lik olarak üretiyor. Türkiye'ye 150 girmiş sadece. Eupolo'nun, yani orijinal ZAT'ın avrupadaki satış fiyatı ise 2900 Euro.

scoter motorları hiç sevmem benim için vitesli her zaman değişilmez olmuştur

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    bu bilgiyi burda bizimle paylaşman doğrusu herkesin çok işine yaradı teşekkür ederiz valla kawasaki

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler