Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    zat 150
    tesekkurler alico kendim yaptım diger sefere daha profesyonelce olacak resimlerdede goruldugu gibi potluklar var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial zat 150
    eveeettt zatımı aldım işlh en kısa zamanda resimlerini göreceksiniz ;)
    bu arada aklıma bir soru takıldı yardım ederseniz memnun olacağım ZAT'ın tekerlek hava basıncı ne kadardır??? ne kadar derecede hava basılmalı ?? bazı kişiler 30 diyor ama bu arabalar için??

Gürcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Zat tı. :P
    Alıntı macally adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eveeettt zatımı aldım işlh en kısa zamanda resimlerini göreceksiniz ;)
    bu arada aklıma bir soru takıldı yardım ederseniz memnun olacağım ZAT'ın tekerlek hava basıncı ne kadardır??? ne kadar derecede hava basılmalı ?? bazı kişiler 30 diyor ama bu arabalar için??
    Motorun tekrar hayırlı olsun.

ben havayı 28 - 30 basıyorum. herhangi bi bilgim yok karambole haaaaa....
    Nerede bu hayatın restart düğmesi? Kasmaya başladı artık, Yeniden başlatmam lazım...

Motosikleti
    Burgman UH 150
    dostum hava absıncı önler ve arkalar 30 olucak şekilde yap
    eger yeni aldıysan ltf hemen lastikleri değiştir derim sana michlen yada metzeller taktır üzerinde ki lastiklar yağ gibi kayıyor

Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Maccaly'e cevap

Yeni motorun hayırlı uğurlu olsun.Bir abi olarak sana tavsiyem..Motoru yeni aldığına göre yanında kullanım el kitabını da vermişlerdir onu ÖSS sınavına hazırlanır gibi sındıre sindire oku hatta 2 3 sefer oku kitapçıkta kafana takılan , takılıpta soramadığın bütün soruları bulacaksın.Motorun kakkında tam anlamıyla bilgi sahibi olacaksın.

Lastikle ilgili soruların cevabı el kitabının 38 inci sahifesinde açıklayıcı şekilde var. Oku ve kararını kendin ver....

Kazasız belasız vevkli sürüşler..

Motosikleti
    mondial zat 150
    Alıntı Ahmet Erşen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maccaly'e cevap

Yeni motorun hayırlı uğurlu olsun.Bir abi olarak sana tavsiyem..Motoru yeni aldığına göre yanında kullanım el kitabını da vermişlerdir onu ÖSS sınavına hazırlanır gibi sındıre sindire oku hatta 2 3 sefer oku kitapçıkta kafana takılan , takılıpta soramadığın bütün soruları bulacaksın.Motorun kakkında tam anlamıyla bilgi sahibi olacaksın.

Lastikle ilgili soruların cevabı el kitabının 38 inci sahifesinde açıklayıcı şekilde var. Oku ve kararını kendin ver....

Kazasız belasız vevkli sürüşler..
    çok teşekkür ederim yardımın için ancak cahilliğimi bağışlarsan bir sorum olacak ....
    kitapta diyor ki ön ve arka teker basınç değeri 250 kPa bu ölçünün karşılığı nedir?

Motosikleti
    ZAT 150
    arkadaşlar bizim motorlarda far yükseklik ayarı yapılıyomur bilen varmı.bugün far ampüllerini mavi olanlarla degiştirdim .farlar tavanı göstermeye başladı

Motosikleti
    Alıntı leo7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bizim motorlarda far yükseklik ayarı yapılıyomur bilen varmı.bugün far ampüllerini mavi olanlarla degiştirdim .farlar tavanı göstermeye başladı
    Öncelikle farların hayırlı olsun. Kaça patladı bide zahmet olmazsa farların remini koyabilirmisin? Ben de düşünüyorum ama nasıl durur bi fikrim yok.

Ayar kısmına gelince ayar yapılıyor biliyorum ama tam olarak nereden fikrim yok. Sanırım far için ön grenajı sökünce farların orada ayar için bi zımbırtı olması lazım yada tamamen ben işkembeden sallıyorda olabilirim. Bana güven olmaz...
    Nerede bu hayatın restart düğmesi? Kasmaya başladı artık, Yeniden başlatmam lazım...

Motosikleti
    ZAT 150

teşekkür ederim .mondialin servisinden aldım 2 si 10 ytl .bence güzel oldu ama yorum sizlerin .yarın ugrayıp park lambalarınıda degiştiricem varsa .degiştirmeside kolay ön grenajın yanındaki siyah kapakları söküp degiştirdim

Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    [SIZE="4"][B]macally 'e cevap ....

Lastiğin içine bastığımız hava basınçları birimleri değişik isimlerde adlandırılır.
    Örneğin ; inç başına libre ( inç m2 ) veya kilo paskals ( kPa ) veya ( Bar ) gibi .

1 Bar = 10 kpa = 1.45 Psi

Kitapçığımızda yazılı 250 kPa birimi ( 250 x 1.45 = 36,25 ) Psi yapar.

siz lastiğinizi şişirmek için benzin istasyonona gittiginizde hava saatinde yazan 36 Psi yi ayarlayıp lastığinizi şişireceksiniz.

Bu hava basınçları arkanıza alacağınız artçıya göre 1 , 2 Psi arttırılabilir.

Ayrıca yol yapıp ısınmış olan lastiğin havasıda 1 , 2 bar ısınmadan dolayı artar fakat lastik soğuyunca tekrar eski değerini alır.

lastiğimizin havala ayarlarını soğuk iken yapmak bize doğru hava basıncını verir.

Lastiğin normalden daha düşük veya daha fazla basınçta olmasının fayda va zararlarına değinmiyorum onlar el kitapçığımızda açıkça belirtilmiş..

Kazasız ve keyifli sürüşler..

Motosikleti
    Selam arkadaşlar...

Aranızda hiç motorla giderken gaz verince ön taraftan zırıl zırıl bi zıngırtı sesi duyan varmı? (Farların ortasındaki plastik bölümü söylemiyorum onu hallettim yada benzin pompasından gelen tıkır tıkır sesi de demiyorum.)

tuqruL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Merahaba arkadaşlar..

Çok sevdiğim Orjinal 4980 km'deki 2005 model zat'ımı sağlık sorunlarım nedeni ile satmak zorundayım.. Belimde oluşan kalıcı ağrılar beni bu karara sürükledi. Motorumun genel bakımları yapılmıştır.Yeni akü taktım.Alan arkadaşa son kez bakımlarını yaptırıp vereceğim.Aşağıda resimlerini göreceğiniz gibi motorum temizdir..Fiyat olarak 1.700.- ytl düşünüyorum.Değerinde ve bi kaç bin ytl farkla araç takaslarına açığım. tel : 0533 817 19 46 - msn : inblackdreams@hotmail.com

Teşekkürler..
    www.yenigitar.com - Msn : inblackdreams@hotmail.com - (0 Rh +) - MotogitariSt -

selam .abiler ben 17 yasındayım 150 zat hastasıyım ben surebılırmıyım boyum gayet uzun ve zayıfım ne dersınız almalımıyım.eger almamı istıyosanız sıfırmı alayım yoksa 2.cı elmi ne dersınız abiler.iyi gunler

lütfen bana cevap verin

Motosikleti
    Alıntı OKTAY_24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam .abiler ben 17 yasındayım 150 zat hastasıyım ben surebılırmıyım boyum gayet uzun ve zayıfım ne dersınız almalımıyım.eger almamı istıyosanız sıfırmı alayım yoksa 2.cı elmi ne dersınız abiler.iyi gunler

lütfen bana cevap verin

17 yaşındasın, sanırım ehliyetin yok. Önce ehliyetini almanı tavsiye ederim bir abi olarak.
    Başka motor sürdüysen zatı da sürersin.
    Benim boyum 1,86 kilom 70 ben zorlanmadan sürüyorum yani rahatsızlık yaşamıyorum. Sen kendi ölçülerine göre kıyasla işte.
    Maddi durumuna ve çevrende temiz ikinci el olup olmamasına bağlı değişir bunun cevabı. Bak mesela senin msjının üstünde çok temiz tanıdığımız bildiğimiz bir motor var. İstanbuldaysan bi göz at ona derim.

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Alıntı OKTAY_24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

lütfen bana cevap verin
    tabiiki alabilirsin, tabiiki sürebilirsin, çok da keyifli motordur.

ammmaaaaaaaa
    önce A2 ehliyetini almalısın. 18'e bişey kalmamış, 15 yaşında olup heves eden naapsın?
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Motosikleti
    Burgman UH 150
    arkadaşlar geçen başıma gelen olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.
    motorum kalkışta gaz yememeye başladı ve bana motorda bişey yok beyin ve ateşleme bobini değişmesi lazım dediler. tabi bende normal olarak servise gittim ve 13 ytl beyine ve 10 ytl de bobine verdim. tabi bir süre sorun cıkarmadı. bugün yine aynı sorun tekrarladı ve bende ATA REAL servisine gittim ve oda bana sorun beyinde dedi ve söktük baktık evet yeni taktıkları beyin deforme olmuştu daha 2 hafta bile olmamıştı. ATA REAL bana normal ve düzgün çalışan bir beynin 13 degilde en az 60 ytl civarı oldugunu söyledi. mecburen siparişi verdim pazartesi takılacak.

mondial sitesinede bi yazı yazdım 23 haziran da fakat bu yazımda yayınlanmadı sadece kendilerine övgü olan mesajları yayınlıyor.

bilmiyorum ama mecbur kalmadıkca mondial servisinden parça almayı düşünmüyorum. motorun üzerinde gelen parçalardan daha kalitesiz parçalar
    bu benim düşüncem sizler katılmayabilirsiniz

Motosikleti
    Merhaba arkadaşlar. Bu gün uzundur kafama takılan farları gittim ve beyaz yaptım. Gayet güzel oldu ama gördüğünüz gibi uzun ve kısalar beyaz, parklar sarı olunca garip durdu..

Ben de hemen gidip parklar için beyaz led aldım. Aynı tonda far bulamadım.

Başlangıçta çok güzel gözüktü.

Ama bu sefer de Ledler çok beyaz oldu. Farlarım yine normal sarı gibi kaldı onların yanında.
    Kafayı çizdim anlayacağınız.

Bu resimde ledleri çekeyim dedim ama pek belli olmuyor...

canawar16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keaway supershadow
    arakdaşlar bişey sormak istiyorum 4 ayrır zat var bendede!!!

motorumda bi çekiş problemi vardı bi tamirciye gittim adam piston sekman atılacak dedi attı siboplar gitmiş dedi onlarıda deiştirdi trigal daha yeni zaten ama hala çekiş problemim var haa bu arada karbüratörde deişti az önce izmir manisa yoluna çıktım yokuşlu bi yol yokuş çıkarken cat cut cat cut die sesler ama egzoz dan deil sanırım bence karbüratörden gelio ama siz ne dersiniz nedir sorun kafayı yiyecem aldıgımdan beri yaptıgım masraf 500 ytl yi geçti

Motosikleti
    Burgman UH 150
    dostum aynı problem bende de vardı ben komple motor yaptırdım sorun kalmadı hem çekişi falanda süper arttı ben 400 ytl harcadım daha motoru alalı 1 hafta oldu ve süper süper tabi tamirci önemli bu konuda

canawar16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keaway supershadow
    dostum peki hangi tamirci hangi şehir ben izmirdeyim varmı bilinen bir usta bu konuda yardım edin lütfennnn...:(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler