Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    abi harbiden altı sürtmüyo kasislere ama normal düz yoldada eski halini aramadım desem yalan olur biraz traktörümsü gidiyo yolda en ufak cukuru dahi hissettiriyor yaylar sertleştiği için ama kasislere vurmasından iyidir fakat yükseltmesi baya zor oldu bayabi uğraştım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Burgman An 400
    Ben aldığımın ikinci günü yükselttirdim yayları.Ondan sonra altını hiç sürtmedim ama anlamadığım bi nokta var amortisörleri yükseltince sertleşirmi yumuşarmı sonuçta motor daha yüksekte oluyo yaylanması için daha fazla pay kalmış oluyo.

Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı burak786 adlı üyeden alıntı
    Ben aldığımın ikinci günü yükselttirdim yayları.Ondan sonra altını hiç sürtmedim ama anlamadığım bi nokta var amortisörleri yükseltince sertleşirmi yumuşarmı sonuçta motor daha yüksekte oluyo yaylanması için daha fazla pay kalmış oluyo.
    yarları yükselttiğinde o cevirdiğin zavazingo yukarı kalkıyo ekabinde yayı yukarı doğru itiyor ve yay dağa sıkı olduğundan motor fazla yaylanmıyor yaylanmayınca kasisler çarpmıyor matık bu

Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    pompicik ,
    yaz hocam buraya , sor sorularını.......
    ama forumu önce bi baştan aşşağı oku 34 sayfayı , sorulmuş ve cevaplanmış soruları tekrar sormamak açısından.........

saygılar

Motosikleti
    ZAT 150
    cakabo senin ışıklar yanıyomu hala ben motoru yıkıyorum falan bir yerlerine sumu geliyor acaba anlamadım ama halayanmıyo yanar diye bekliyorum şimdilik

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    benimkiler düzeldi aga yaa
    sönme yok göstergelerde artık

Motosikleti
    ZAT 150
    bakalaım benimkiler yeniden gelecekmi birde özel birşey cako sen nerelisin

pompicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

150 Zat almayı düşünüorum ama...

Aklıma takılan birçok şey war.Forumdaki konuları okudum ve yolda gördüğüm Zat150 lere de baktığımda 6000 km geçen makine bulamadım.Arkadaşımın 2004 Honda Activa sı war onunla ist dan çıkıp ağwa,şile uzun mesafe yapa yapa 2 yılda sorunsuzca 21 bin km yaptık.Benim korkum zatla uzun mesafe yaparsam motor çatlayıp kalmasın yollarda.Bunun km ömrü yaklaşık ne kadar? Birde yeni hondalarda ön far direk gücünü aküden alıo yani gaz werdikçe parlamıo.Zat da nasıl bu durum? İnşallah Mayıs ayında bende aranıza katılacağım
    http://www.kaan.in

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Valla pompicik,hangi marka olursa olsun,motorun ne kadar dayanacağı kullanıcıya bağlıdır bence.He tabi Honda,Suzuki gibi markalar daha kaliteli,fiyatlarıda ona göre.Ben Zat ile en uzak Sapanca'ya gittim geldim,arkadaşın gibi ağva,şile de yapıyorum.Bir sorun yok.Zatta ön far gücü aküden alıyor,ama o eski motorlar gibi fren yapınca solmuyor yada gaz verince parlamıyor.Çatlayıp kalacağını pek sanmıyorum,ama şunu unutma bu motorlar için rodaj,yağ,buji ve benzin çok önemli.30.000 km. yada 2 sene garantisi var.
    Herkes hakettiğini yaşar.

Motosikleti
    ZAT 150
    merhaba merhaba merhaba olmuş ensonunda ya bir haftadır dümür oldum anasını satiim ama güzelde olmuş yane yüm zatçılara selamlar eee anlatın bakalım varmı sorun falan

pompicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

iett ye werceme uğur yesin

Alıntı Potenza adlı üyeden alıntı
    Valla pompicik,hangi marka olursa olsun,motorun ne kadar dayanacağı kullanıcıya bağlıdır bence.He tabi Honda,Suzuki gibi markalar daha kaliteli,fiyatlarıda ona göre.Ben Zat ile en uzak Sapanca'ya gittim geldim,arkadaşın gibi ağva,şile de yapıyorum.Bir sorun yok.Zatta ön far gücü aküden alıyor,ama o eski motorlar gibi fren yapınca solmuyor yada gaz verince parlamıyor.Çatlayıp kalacağını pek sanmıyorum,ama şunu unutma bu motorlar için rodaj,yağ,buji ve benzin çok önemli.30.000 km. yada 2 sene garantisi var.
    Teşekkür ederim yaa herkes alma alma diyip duruyor ama zat150 tasarımı çok hoşuma gitti fiyatıda makul nolursa olsun alcam, 30bin garantiside warsa gözüm kapalı alırım abi ewden işe işten ewe arada sırada uzak mesafe yaparıs tabi ;-)
    http://www.kaan.in

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    peki motorun km de ne kadar yaktığını biliyormusun?8-) öğren ona göre al derim.belki öğrenince bis alayım hemde popom sıcak kalır yolda dersin;)
    Motorize Birlikler K.lığı......

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Zat 150 Kullanıcıları Ben mondial zat 150 almak istiyorum.Ancak kafamda soru işaretleri oluştu ve önce size danışayım dedim Öncelikle:
    1.motorda arka fren telinin mutlaka koptuğu forumda yazıldı
    2.sabahları çalıştırma sorunları
    3.sürekli arka frenin gevşediği yazılmış
    4.motorun altı sürtüyor demişler
    Sizce motoru aldığımda sırayla bujiyi,fren telini,hidrolik yağlarını,motor yağını değiştirsem yazmış olduğum 3 sorunu aşabilirmiyim?
    vede rodaj süresi ortalama kaç km dir motor kaç km de açılıyor?
    ben motoru alınca gerekli bakımını yaptırıp uzun yola bu motorla çıkabilirmiyim?
    uzun yol dediğim 400-600 km arası yol.
    mondial zat 150 rodajda 100 km kaç lt yakar?
    Son olarak full depo kaç km gider zat 150 radajda ve radajdan çıkınca değişirmi yakıt sarfiyatı?
    Kusura bakmayın biraz fazla ama lütfen cevaplayınki tatmin olayım çünkü kararsız kaldım biri sürü düdük sorunları var motorun:confused: :confused: :confused:

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    enis hocam,
    sorduğun bu soruların tümünün cevaı forumda var..
    saygılarımla...

ilkantek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21’Honda Dio,22’NC750X,22’CL-X250,22’CL-X700

Mondial Ciler Okuyun!!!

:( İYİ AKŞAMLAR;
    İYİ BİR DÜŞÜNCE AMA SONU GELMEZ İNŞALLAH
    BİR ŞEY SÖYLEYECEĞİM
    KOCAELİ DEYİM
    KT125 İÇİN 3.5AYDIR KM SAATİ BEKLİYORUM...
    BİR SÜRÜ YEDEK PARÇA SİPARİŞ FAXI ÇEKİLDİ EN SON 1 HAFTA ÖNCE "DEVİR" SAATİ GELDİ.
    SERVİS ÖZEN MOTOSİKLET-ERTAN SARI
    TÜM YEDEK PARÇA İLE İLGİLİ HERKESLE KONUŞTUM TIK YOK.
    AYRICA MEHMET ADLI KİŞİYLEDE!!!
    HEP GÖRŞELİM BİZ SİZİ ARIYACAĞIZ 15 DK SONRA VEYA YARIN.
    1 HAFTADA ÖYLE GEÇTİ...
    BU KADAR SORUMSUZLUK BÖYLE BİR FİRMAYA YAKIŞMIYOR!!!
    BEN GİDİP "KANUNİ" DEN YEDEK PARÇA DİLENECEKSEM !!!LANET OLSUN!!!
    SİZ NE İŞ YAPIYORSUNUZ.MOTORU SATIYORKEN İYİ HİZMETE GELİNCE BOŞ
    SİZDEN YANIT BEKLİYİMMİ YOKSA SİZDE Mİ KAYIPLARA KARIŞACAKSINIZ???
    BUNU HERKES DUYSUN İSTİYORUM BENİM GİBİ MONDİAL SAHİBİ OLANLAR VE OLMAK ÜZERE OLANLAR...YAZIK DİYORUM BAŞKA BİRŞEY DEMİYORUM!!!
    ilkan TEK
    ilkantek@hotmail.comBU MESAJ MONDİAL DESTEK ADLI KİŞİYE GÖNDERİLMİŞTİR!!!

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    avcılardaki servis ; diğer servislerin yapmak için hiçbir ücret almadığı bakımları ücretli olarak yapmakta..
    diğer arkadaşlar bu işler için ücret ödemediklerini ve sadece yağ parası verdiklerini söylüyorlar...
    ayrıca yağ ücreti 15 YTL diyorlar , bu servis ise 20 YTL alıyor ve üstelik 2500km bakımından da 40YTL talep ediyorlar... ne parası bu dediğimde genel bakım zamanı gelmiş 40 YTL ye yapıyoruz diyorlar... bu nasıl iştir ? nasıl servistir ? nasıl satış sonrası hizmettir ???
    eğer bu sorunla ilgili bana açıklama yapmayacaksanız sonu daha farklı olacak bu konunun...

mondial hepsinden iyi diye kıçımızı yırttık, bu adamlara para kazandırdık, şimdi yedikleri haltlara bak.... servisleri zengin ediyoruz şimdide....
    ama ben bi güzellik düşünüyorum kısmetse.........

Motosikleti
    Ateşli arkadaş,
    Bir kişinin en haklı hakkı savunmadır.Öyle koca puntolarla kimseyi kötüleyemezsin ne Asyayı ne de başkasını.Hakkını arayacaksan da uygun yollarla ara.
    Benim ne servisten ne de motordan hiç bir sıkıntım yok.Bu tarz yazıları bundan önce kasıtlı yazanlar da olmuştu.Kimi koyu Asyacı idi,kimiside o bayinin bu bayinin yakını idi.
    Benim sadece ayaklık müşirim değişti.o da 3 günde geldi.3 gün boyunca yolda kalmamam ve motorsuz kalmamam içinde servis dahice bir çözüm buldu.(Sevpa)
    Böyle ahmet vardar usulü Mondial'i zayıflatmaz daha da güçlendirir.Madem hiç sonuç alamadın,buraya yazsaydın biz yardım etseydik Mondial'ci olarak.
    Enis89;
    Rodaj yaklaşık 400-450 km. sürüyor.Bu ilk aşamada dikkat etmen gereken şeyler kullanıcı kılavuzunda yazıyor.Arka fren teline ..nlar gibi asılırsan her markanın ki kopar.Fren yapmayı bilmeden,motor kullanmayı bilmeden bisiklete biner gibi motora binersen sadece frenlere değil heryere zarar verirsin.Sabah çalışmama sorununu irdelemeden önce problemin kaynağını araştırmak lazım.Bugün ünlü markaları bile uzun süre çalıştırmazsan-mekanik bu- hiç bir motor ilk marşta çalışmaz.Hele de soğukta.Sabah çalışmama sorunu ya akünün zayıflığından yada çalıştırma şeklini bilmemekten yada uzun süre motoru çalıştırmamaktan kaynaklanır.Yada sorunu varsa motorun.
    O dediğin parçaları motor parçaları birbirlerine alıştıktan sonra yapabilirsin.(Buji,yağ hatta lastik bile) ki bu değişikliklerden sonra performansının ne kadar değiştiğini göreceksin.Zat larda özellikle 1000 km. den sonra çekiş,duruş vs.. çok değişiyor.
    Arka fren balatasının belli bir zamana kadar yumuşayarak görev yapması çok normal.Bu balatanın yüzeye alıştığını gösteriyor.Belli bir zaman sonra da yerine alışıyor zaten ve inan benim arka frenim ön frenden daha iyi tutuyor.Zaten bu husus sana servis tarafından da söylenecek+kitapçıkta da yazıyor.
    Herşeyin başı acemilik ve deneyimsizlikten geliyor.Bu motora ''kötü'' diyenlerin çoğuna bak yeni,deneyimsiz daha ilk motor sahipleridir..
    Rodaj bittikten sonra tüketim 3.38lt/100 km. oluyor yaklaşık..

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Potenza sizin gibi bir veya iki arkadaş bana cevap verdi sizlere çok teşekkür birde potenza vallahi güzel konuştun böyle devam et.

Motosikleti
    Saol arkadaşım.

speedyboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    arkadaslar merhaba
    benim 150 zat 350 km de ve çok benzin yakiyor tahmin ediyorum rodaj la ilgili.
    forumu basindan beri takip ediyorum artik 150 zat için söylenecek çok sorun olmadigini düsünüyorum. acaba söyle bisey yapsak nasil olur. simdiye kadar ortaya cikmis tüm sorun, hata, servis ve yedek parça olaylarini biz kullanicilar adina derleyip UGUR firmasina iletsek acaba yeni gelen motorlarda, servislerde ve yedek parçalarda bir iyilestirme yaparlarmi? etkili olurmuyuz ?
    saygilar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler