Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

slm arkadaşlar,

Zat'ımı satıyorum 2007, 1.300km. de ilginenler için MSN:hakanakkaya@hotmail.com

cebimide vereyim 0.532.6871005

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    ..............sat kurtul

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm arkadaşlar ben mondial 150hs kullanıcısıyım motorumu alalı henüz bir buçuk ay falan oldu şuanda 280 km'de bi arkadaşta siyah 150zat var motoru 2007 model 3.000km'de benim motorla takas yapmak istiyor motoruda çok temiz servisede götürdük motor temiz dediler bir problem yok
    takas etmek istemesinin sebebi motor ağır olduğu için babası kullanamıyor zapt edemiyor motoru arkadaşımda sevmiyor motoru benim motorun görünümü daha çok hoşuna gidiyor spor görünümlü olduğu için
    şimdi bana göre zat güzel bir motor görünümü çok hoşuma gidiyor heybetli siyah olmasıda bir avantaj benim için çünki en sevdiğim renk siyah ve kırmızı
    şimdi siz bu ZATI muhteremi nasıl bilirsiniz ben motoru bir kaç defa kullandım fena değil ama kafama takılan zat 150kğ 150cc ve yanılmıyorsam 10hp yani 150hs ile hemen hemen aynı motora sahip bu motorun 150 kğ olması dez avantaj mıdır.ben şimdi ne yapayım kafam çok karıştı cevaplarınızı bekliyorum.not:ZAT çok temiz
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    karayılan bu forumu baştan aşaa bi oku.forumları karşılaştır cevabını %100 bulursun...bende 1 aydır zat 150 için araştırma yapıyorum+motorda arıyorum... kararım kesin=zat 150 tabii yine sen bilirsin

bguclu selam; yarın ben ve eşim fuardayız...sende gelecekmisin? kısmetse sabahtan gideceğiz...görüşmek üzere

REBELROUSER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim dükkanın kısa mesafedeki 3-5 paketimi götürsün diğer günlerde ise gezerken kullanıyım diyorum...ben 85 ve eşim 80 kg civarında;yani üsyünde sırıtmayacağımız bi motor lazım!!! trafikte sorun derken ne gibi sorunlar çıkıyor karşımıza? bakımı zor demişsiniz hangi açıdan? yardimlarınız için teşekkürler

''bguclu'' 'ye..... Kardeş ben uzun yıllar sabah gazetesinde reklam md. yaptım;bi kadarda bakırköy,merter bölge md. yaptım... sizin oraları iyi bilirim motor kullanma zor!!!!!! trafik,insan seli....çok zor!!! ben maltepeliyim ama kartal uğurmumcu mah. oturuyom tam motor kullanılacak yer!!!! kısmetse fuar'a gitmek istiyorum;gelirseniz tanışırız.....
    Alışınca trafikte fazla zor sayılmaz. kilosu ve boyutuna göre motoru biraz küçük kalıyor. Bakım zorluğuna gelince; genelde bütün scooter'ların sorunu bu. Her tarafı kapalı olduğundan en ufak tamir, bakım ve parça değişimi için bile iki avuç vida söküp kaportanın ve onun altındakilerin sökülmesi lazım ki 10 dakikalık bir iş için 1,5 saat parça sökme takma işlemi sürer. Benim motor 30 bin km. civarında. Bu güne kadar irili ufaklı bir sürü sorun çıktı ama sonuçta tamir olunca epey gidiyor. Bir de yağ eksiltme sorunu var ki aldığımdan beri bitmedi. Defalarca servise gitti çözülmedi. Benimki mi sorunlu hepsi mi böyle bilmiyorum. her iki üç güne bir yağını kontrol edip gerekiyorsa tamamlamak gerek. Aman ha fazla yağ koymayın keçeyi patlatıyor. (ben o salaklığı bir kere yaptım da)
    Bir de kayış derdi var. Zincirli motorlar gibi değil tabii. Mondial'in kendi orjinal kayışı pek kaliteli değil en fazla 5-6 bin km. gider. Ama Japon kayış kullanırsanız 10 bin gider. Kaç km. gittiği değil de değiştirmesi ve kontrolü sorun. Sökmesi takması bela. Belirli bir km.'yi geçince "ne durumda acaba?" diye söküp bakamazsınız. (Bütün kayış aktarmalı scooterlarda bu sorun var)
    En sinir bozucu yanı altının çok alçak olması. özellikle iki kişi binerken kasislere dikkat. benimkinin alt sehpa ayağını tek ben bindiğim halde kasislere vura vura kırdım. Sonunda arka tekeri dişli ve daha kalın bir lastikle değiştirerek sorun çözüldü. Şimdi rahatım.
    Yağ eksiltme, arada yakma ve servis sorunları olmasa tavsiye edebileceğim bir motor. Gerçi Türkiye'de servisler otomobiller ve diğer marka motorsikletler için (hem de kallavi markalar) sorun. Sonuçta Türkiye şartları değiştiremeyiz. Ama doğru düzgün bir ustanın bakımında olursa 5-6 bin km. arıza çıkartmadan gider. Arızalar da genelde aşınan, ömrünü tamamlayan (diğer Çin mallarında olduğu gibi parçalar çabuk gidiyor) parçalardan olur. İyi şanslar

''REBELROUSER'' yorumların için çok teşekkür ederim,epey bi yardımcı oldun sayılır...bu gün fuardaydım ve daha önce gördüğüm zat 150 yi sahibiyle anlaştık ve aldım....hafta içi netleşecek kısmetse....zaten serviside SEVPAymış.yazdıklarına dikkat edeceğim...

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    ben fuara gidemicem sanırım ayberk dükkanda olcam hafta sonuuu biraz youn olucak sanırım eger zaman bulabilirsem gitmeyi düsünüyorum ama zor gibi

bguclu'ye selam olsun;gelemezsede canı sağolsun... ben fuarada gittim alış-verişimide yaptım bellik,mont,dizlik vs.vs...motoru bile aldık sayılır...hadi hayırlısı...bizim stand'ada gittim,acayip derece yakın davrandılar ve alış verişlerde indirim sağladılar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ayrıca burdanda onlara TEŞEKKÜR EDİYORUM neyse kendine iyi bak hayırlı işler... msn adresim:ayberktekcan@windowslive.com istersen konuşuruz...HAYIRLI İŞLER

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    hadi hayırlı olsun ne aldın kısmetse?

ZAT 150... başka ne olabilirki?

REBELROUSER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    ''REBELROUSER'' yorumların için çok teşekkür ederim,epey bi yardımcı oldun sayılır...bu gün fuardaydım ve daha önce gördüğüm zat 150 yi sahibiyle anlaştık ve aldım....hafta içi netleşecek kısmetse....zaten serviside SEVPAymış.yazdıklarına dikkat edeceğim...
    Hadi hayırlısı. Allah kazasız belasız binmek nasip etsin.

EVEEEEEEEEEEEEET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZAT 150'mi sonunda aldım arkadaşlar........ emeği geçen herkese (olumlu yada olumsuz yorumlarıyla,teknik bilgileriyle,tecrübeleriyle,hayırlı temennileriyle destek olanlar) teşekkürler.....bu forumdan çok şey öğrendim....servisim tabiki SEVPA!!! gerçektende anlatıldığı kadar varmış arkadaşlar;herşey anında çözüme kavuşuyor + güler yüzde çabası...

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar ben mondial 150hs kullanıcısıyım motorumu alalı henüz bir buçuk ay falan oldu şuanda 280 km'de bi arkadaşta siyah 150zat var motoru 2007 model 3.000km'de benim motorla takas yapmak istiyor motoruda çok temiz servisede götürdük motor temiz dediler bir problem yok
    takas etmek istemesinin sebebi motor ağır olduğu için babası kullanamıyor zapt edemiyor motoru arkadaşımda sevmiyor motoru benim motorun görünümü daha çok hoşuna gidiyor spor görünümlü olduğu için
    şimdi bana göre zat güzel bir motor görünümü çok hoşuma gidiyor heybetli siyah olmasıda bir avantaj benim için çünki en sevdiğim renk siyah ve kırmızı
    şimdi siz bu ZATI muhteremi nasıl bilirsiniz ben motoru bir kaç defa kullandım fena değil ama kafama takılan zat 150kğ 150cc ve yanılmıyorsam 10hp yani 150hs ile hemen hemen aynı motora sahip bu motorun 150 kğ olması dez avantaj mıdır.ben şimdi ne yapayım kafam çok karıştı cevaplarınızı bekliyorum.not:ZAT çok temiz
    2005'den beri zat kullanıyorum, hemen takas et derim.

çünkü:

- zat'ın işçiliği çok çok çooook daha kaliteli,
    - göstergeleri, biri kilitli 3 torpido gözü, aydınlatmalı sele altı, malzeme kalitesi vs.
    - çok daha konforlu, zat'a alışınca burgy 400 den aşağısı tüm maxiler tel maşa gelecek,

- zat çok daha şık ve heybetli

hs150 de fena motor değil ama zat zattır. ;)
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

arkadaşlar ZAT 150 gerçektende çooook farklı ve zevkli bir motormuş!!!!! valla süper... bu gün eşimle ilk defa dolaşmaya çıktık (80-85 km) düz yolda (ben 98kg+kıyafet+kask vs---eşim 82kg kask+kıyafet vs==190 kg civarı+150kg motor====340kg) rahatlıkla 90 kmh yaptık...belki tehlikeliydi ama merak işte iyiki ZAT almışım;ALLAH NAZARDAN SAKLASIN....''kaskım kafamda,farımda açık yolumda''

Motosikleti
    zat 150
    arkadaşlar ZAT 150 gerçektende çooook farklı ve zevkli bir motormuş!!!!! valla süper... bu gün eşimle ilk defa dolaşmaya çıktık (80-85 km) düz yolda (ben 98kg+kıyafet+kask vs---eşim 82kg kask+kıyafet vs==190 kg civarı+150kg motor====340kg) rahatlıkla 90 kmh yaptık...belki tehlikeliydi ama merak işte iyiki ZAT almışım;ALLAH NAZARDAN SAKLASIN....''kaskım kafamda,farımda açık yolumda''
    merhaba
    nerden aldın sıfırmı yoksa 2.el mi..

'' fthgyk '' merhaba....zat'ım 2.el,2007 model--6400 km'de

Motosikleti
    zat 150
    '' fthgyk '' merhaba....zat'ım 2.el,2007 model--6400 km'de
    hayırlı olsun benimde niyetim var sıfırmı 2.elmi diye düşünüyorum bakalım..Forumu komple okudum zat alacam inşallah..

ben 2. elden gayet memnunum...tabiki kimden aldığında çooook önemli...mesela yukarıdaki forumda ''bguçlu'' arkadaşımız yanılmıyorsam zat'ını satıyor; dilersen bi görüş-konuş... ben sahibinden.com'dan buldum ama çoooooook uzun uğraşlar sonucunda aldım...ama pişman değilim,hayırlısı neyse o olsun!!!0km olsun 2.el olsun ikisininde + ları ve - leri var...iyi düşünmek lazım,rodajı+lastikleri+kazalımı+darbelimi+garanti limi+kaç km+motor ve yan aksamlar sağlammı+alacağın kişi sağlammı......gibi o'kmde ise rodajını ayarla ve bekle+vidaları sık+3.250ytl+masraflar gibi....ve daha bi çoğu...canını sıktıysam kusuruma bakma;ama binmesi ÇOK ZEVKLİ!!! şimdiden hayırlı olsun

Motosikleti
    zat 150

Selammar

Selam arkadaslar bir hafta önce bende kuzenimin zat 150 yi aldim.
    Burdaki yazıları okuyunca iyi etmisim diyorum kendi kendime

Simdilik kullanmıyorum A2 ehliyetim yok nasipse bu yaz alıcam ondan sonra trafigede cıkarırım.

Ben eskişehirliyim ama uzun zamandır motor kullanmadıgım icin düzgün bir servis tanımıyorum benden baska eskişehirli varsa ve bildigi saglam bir servis varsa tavsiye ederse sevinirim

Simdiden tesekkürler...

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    yunuss hayırlı olsun, aman ehliyeti ihmal etme
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler