Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hopeless1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yafuuu arkadaşlar ben bu motoru orta sehpaya alamıyorum bi türlü....

Yokmudur bunun kolay bir yolu?
    Arka amortisörü kaldırtan arkadaşlara sorayım. amortisörü kaldırınca sehpaya almak daha kolay olurmu? hani motor biraz daha yükseliyorya...
    yoksa tamamen saçmalıyormuyum?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    Alıntı keyfkeka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadaşlar birçoğunuz yazdınız resim çektiniz ama benim zat değil 140 yapmak daha 100 bile yapamıyor.. o kadar bakmama rağmen... yani gerçketen bozuluyorum bu duruma....
    önemli olan hızlı gitmek değildir.
    motorun sorunsuz uzun kmler yapmasıdır.
    10 000 km içinde iki kez rektefe yaptıranlar var. çoğunluğu motoru hor ve dikkatsiz kullanmadan oluyor
    imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz

Motosikleti
    honda twister-ocakta pegasso
    Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önemli olan hızlı gitmek değildir.
    motorun sorunsuz uzun kmler yapmasıdır.
    10 000 km içinde iki kez rektefe yaptıranlar var. çoğunluğu motoru hor ve dikkatsiz kullanmadan oluyor

sevgili tuğrul

zaten ankara şehir içinde öyle son sürat gitme gibi bir durum hiç sözkonusu olamıyor. öğrenmek istediğim acaba benim bu motorumda mı bir sıkıntı var?

bir de arka fren nerdeyse hiç tutmicak gibi... allahtan diğer motordan alışkanlık devamlı iki freni birden kullanıyorum da öyle dengeleniyor.bi çaresi var mı bunun?

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    hopeless1
    motoru orta sehpaya alma tekniği:
    düz bir zeminde dur, motordan in (soldan) orta sehpanın ayakla basılacak kısmına
    bas zemine deysin, motoru biraz sağa doğru yatır öbür ayağıda yere değsin
    eğer iki ayakta yere değmeden kaldırmaya calısırsan baya bi kas yaparsın
    neyse iki ayak değdikten sonra sağ elinde gümüş renkli demirden tut sol elle direksiyondan tut, ayağınla hafif bastırarak sal elinle cekerek hop diye sehpaya alabilirsin..

arka fren tutmuyosa balata bitmiş olabilir yada arka lastiğin kenarındaki fren telini tutan cıvata gevsemiştir, cıvatayı sık sık sıkabilirsin tutuş artar..
    ayrıca asla tek fren kullanmayın ikisini birden dengeli sıkın..
    keyifli geziler...

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı hopeless1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yafuuu arkadaşlar ben bu motoru orta sehpaya alamıyorum bi türlü....

Yokmudur bunun kolay bir yolu?
    Arka amortisörü kaldırtan arkadaşlara sorayım. amortisörü kaldırınca sehpaya almak daha kolay olurmu? hani motor biraz daha yükseliyorya...
    yoksa tamamen saçmalıyormuyum?

amortisörlerle pek alakalı değil bu yani sadece sehpaya almıyorsun die yükseltme gelelim asıl konuya ilk olarak ayağınla sehpanın ayağına bastırdığıda sehpa nın yere basan iki ayağı yerle temas etmeli yani demek istediğim yere gelen ayakların biri üzerinde kaldırmaya çalışıyorsan ya çok güçlü yada bir yardımcın olmalı işin püf noktası bu yere gelen ayaklar ın ikiside yerle temas edecek sonrasında koltuğun yanındaki tutma yerlerinden kaldırarak ve ayağınlada sehpaya bastırarak rahatça orta sehpaya alabilirsin hadi kolay gelsin
    TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE ATATÜRK YOKSA SAHTEDİR

merhaba arkadaslar
    25 gun once asya 19 a aldım 400 km 150 zatla degıstırmek ıstıyorum su an resımleruı yok
    300 bakımı yapıldı ozel cıkarmalar var
    on farlar h4 beyaz farlar
    gosterge ısıklerı degıstırdım
    on cam sıyeh
    yanında ıkı adet kask
    1 adet dısk kılıtı verıyorum
    ama mondıal 150 zat ıstıyorum
    benım asya ıle tek sorunum selesı rahat oturuamıyorum bendemı bısey var anlamadım ama rahat edemıyorum bı turlu zaten aklımda 150 zattaydı bıraz pahalı geldı dıye almadım ama bın bpışman olmustu ısteyen varsa takas edılır

gkhngksl@hotmail .com msn den resımlerını atabılırım

kontgerilla ve ARMAGEDON çok ama çok teşekkür ederim....

Denedim oluyor, birazda benim kendime güvensizliğimden kaynaklanıyormuş işin doğrusu. arkaya çanta taktıktan sonra kalkışta titreme artması normalmi arkadaşlar?

Buda benim doğan görünümlü şahinim, pardon pardon....
    Burgman görünümlü zat ım....

Tabi bi burgman yazmayla öyle gözükmediğini biliyorum ama daha durun bakalım bu başlangıç sayılır.

Motosikleti
    ZAT 150
    kontgerilla ve ARMAGEDON çok ama çok teşekkür ederim....

Denedim oluyor, birazda benim kendime güvensizliğimden kaynaklanıyormuş işin doğrusu. arkaya çanta taktıktan sonra kalkışta titreme artması normalmi arkadaşlar?

Buda benim doğan görünümlü şahinim, pardon pardon....

Tabi bi burgman yazmayla öyle gözükmediğini biliyorum ama daha durun bakalım bu başlangıç sayılır.

kalkışta titreme hatta 8 veya 9 şiddetinde depremlerle sarsılmak malesef biz zat kullanıcılarının muhakkak yaşadığı bir olay bunuda şu şekilde giderebilirsin iyi bir serviste kavramayı ve kayışın olduğu bölümü güzelce temizlettirip ayarlattırarak çünkü motorların toplanması sırasında bunlara pek önem verilmiyor dolayısıyla butip problemler bir süre sonra baş gösteriyor dediğim gibi yaparsan bundan kurtulursun benimde bizzat başımdan geçen bişey ve şuanda hiçbir titreme yok herkeze kazasız sürüşler ve tabi polissiz
    TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE ATATÜRK YOKSA SAHTEDİR

Alıntı ARMAGEDON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kalkışta titreme hatta 8 veya 9 şiddetinde depremlerle sarsılmak malesef biz zat kullanıcılarının muhakkak yaşadığı bir olay bunuda şu şekilde giderebilirsin iyi bir serviste kavramayı ve kayışın olduğu bölümü güzelce temizlettirip ayarlattırarak çünkü motorların toplanması sırasında bunlara pek önem verilmiyor dolayısıyla butip problemler bir süre sonra baş gösteriyor dediğim gibi yaparsan bundan kurtulursun benimde bizzat başımdan geçen bişey ve şuanda hiçbir titreme yok herkeze kazasız sürüşler ve tabi polissiz
    Çok teşekkür ederim dostum... Sağolasın

AFT62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Zat

Çalışmama problemi

Herkese merhabalar

Benim ZAT da son 10 gündür bir problem başladı. Çalışmamakta ısrar ediyor. On defa marşa bassam bir keresinde bazen çalışıyor. aküsünü yeni şarj ettim , benzinide var. Problem ne olabilir çözemedim. Ya benzin pompasında bir problem var yada yan ayak mekanizmasında sorun oluştu diye aklımdan geçiyor. Daha önce başına gelen arkadaşlar varsa bilgi vermenizi bekliyorum. Teşekkürler

YA arkadaşlar Ankara dan zat kullanan kimse yokmu burada?
    Ankara mt buluşmalarında tek zat ben varım lütfen sizlerde gelin yafuuuu...

Motosikleti
    honda twister-ocakta pegasso
    YA arkadaşlar Ankara dan zat kullanan kimse yokmu burada?
    Ankara mt buluşmalarında tek zat ben varım lütfen sizlerde gelin yafuuuu...
    olma mı var da iş güç daha toparlanamadım.. bi de toplanma günlerini öğrenebilsem zamanı geçmeden....

Motosikleti
    ZAT 150
    [QUOTE=AFT62;729946]Herkese merhabalar

Benim ZAT da son 10 gündür bir problem başladı. Çalışmamakta ısrar ediyor. On defa marşa bassam bir keresinde bazen çalışıyor. aküsünü yeni şarj ettim , benzinide var. Problem ne olabilir çözemedim. Ya benzin pompasında bir problem var yada yan ayak mekanizmasında sorun oluştu diye aklımdan geçiyor. Daha önce başına gelen arkadaşlar varsa bilgi vermenizi bekliyorum. Teşekkürler
    [/

yan ayaklık müşüründe sorun olsa 10da 1 değil hiç çalışmaz belki bir temazsızlık olabilir kabloları bir kontrol et hatta emin olmak istersen direk bağla öle dene bende o müşür iptal edilmiş durumda direk bağladım ayrıca motoru çalıştırmadan önce kontağı aç ve 15-20 saniye bekle ve gaz vermeden çalıştır eğer gaz vererek çalıştırmaya çalışıyorsan motor boğmuş olabilrsin arka tekerleğim yanında bi hortum var motor ordan benzin atıyorsqa veya damlatıyorsa motoru boğmussun demektir böle bir durumda yapılacak en iyi şey kabüratörü boşialtmaktır ama yazarak anlatamam böle bir durumda ayak marşı ile çalıştırmayı dene biraz uğraştırır ama çalışır bunları bir dene snra yine konuşuruz veya sitede msn adresim var ekle olmadı öle yardımcı olmaya çalışırım hadi kolay gelsin

AFT62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Zat
    ARMAGEDON , bilgiler için teşekkür ederim. Denemelerden sonra bilgi veririm. Selamlar.

Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı keyfkeka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olma mı var da iş güç daha toparlanamadım.. bi de toplanma günlerini öğrenebilsem zamanı geçmeden....
    Mt il gruplarında Ankara mt sayfalarına bakarsan tüm buluşmaları yakalarsın dostum. Hemen hemen her pazar buluşma oluyor.

pompicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ünsal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zat 110 yapamaz ibrenizi kontrol ettirin ben 11000km deyim bu salı istanbuldan çanakkaleye zat la trakya üzerinden geldim 7.kez gidiş gelişim oldu uzun yol çok yaptım ne bayırlarda bile 100 geçmedi ki koşsam 120 giderim göstergelere inanmayın o zaman kimse sym vs. tarzda 250cc lik scooter almasın bunlar 110 yapıyorsa ....aman dostlar 4.5 saatte geliboluya vardım.320km
    Ünsal naber nerelerdesin yaa?! Uzun zamandır yoktum ortalarda şöyle biraz kurcalayıverdim eskilerden armageddon ve badabat kalmış

Artık benim zat sıkıntı vermeye başladı SYM GTS 250 ye göz diktim bu aralar sen naaptın hani satmıştın motoru?
    http://www.kaan.in

Motosikleti
    ZAT 150
    benim motorda karburatör sürekli kaçırıyordu yani karburatörün içindeki şamandıra benzin akışını kesmiyor ve benzin karburatöre dolup hatta taşıyordu ve motorun arka kısmını ve koltuğu tamamen söktükten sonra karburatöre ulaştım karbüratörü açanakadar ben şamandıra ayarının bozulduğunu düşünüyordum açtığımda ise benzin akışını kontrol eden bir sbop var onun yatağında küçük bir metal parça olduğunu gördüm karburatörü güzelce temizleyip hava tuttuktan sonra yerine yerleştirmeden bir deneme yaptım ve tıkır tıkır çalışıyor sonrada motoru toparladım ama çok zahmetli bir iş hiç sökmediysem 50ye yakın vida söktüm birde tek kolla yapmanın dezavantajı var ama hallettim şimdi tıkır tıkır yağımı kontrol ettim biraz eksilmiş gibi geldi ama idare eder sanırım zaten binemiyorum en acı yanıda bu zaten okadar uğraştım ama bir deneme turu bile atamadım bir hatam var resim çekmedim artık birdahaki sefere gerçi inş böle bir sorun yaşamam baya uğraştırdı

Motosikleti
    ZAT 150
    YAfu zatçılar nerelerdesiniz yafuuuu?
    Bu başlık ölmüş....

Hadi canlandıralım biraz...

tetikçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    ya arkadaşlar kullanan varsa ilk çıkan 125mt lerin durumu nasıl

Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı tetikçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar kullanan varsa ilk çıkan 125mt lerin durumu nasıl
    hiç kullanmadım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler