Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ersankuneri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150 siyah
    yok bende yok yapıştırma..benımkı sade...bulgurcudayım ben görusuruz...birde arkadas bu hız vidası nerde..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ünsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250
    selamlar ben çanakkaleden zat kullanıcısı ünsal,şubat sonu sıfır aldığım motorumla yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istedim,ayrıca haftalardır siteyi takip ediyorum tüm yazılanları okudum
    başıma gelenler:
    1-motoru aldım 2 kişi büyük hevesle bindik ama süspansiyonlar aşırı yumuşakmış ve arkadan tuhaf bir ses geliyordu süspansiyonlar garantiden değişti ama parça tam 25 günde geldi 30 u geçse mahkemeye verecektim yasal süre 30 olduğundan.
    2-kalbüratör diyaframı delikmiş oda diğer parçayla bir geldi yani 25 gün!!!
    ayrıca bikaç hortumda delik çıktı.

peki şuan ki izlenimler motor 1350km de,bikaç kez limiti deniyeyim dedim tek kişi düz yolda max.95 km/s ötesi olmuyor.tam gazda uzun süre yani yaklaşık 40-50 saniye gidersem gaz da kesiklik oluyor boğulurmuş gibi.ayrıca normal kullanımda giderken kırmızıda durduğumda motorda duruyor.rolantiyi birtürlü tutmuyor,yükseltsemde bazen kendi kendine celalleniyor bazende duracak gibi oluyor ve küt diye duruyor.akü içinde 20-25 gün bekledim unutmadan söyleyeyim,
    arkadaşlar benzini içiyor çok üzülüyorum en şanssız mal bana geldi diye hevesle aldım ama içim sine sine binemiyorumehliyetimi haftaya alacam kurs sınav vs.bitti geçtim bu durma olayı rolanti tutmama olayı sizdede varmı?
    uzun oldu özürdilerim değerli yorum ve cevaplarınızı bekliyorum selam /saygı...

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    Alıntı ünsal adlı üyeden alıntı
    selamlar ben çanakkaleden zat kullanıcısı ünsal,şubat sonu sıfır aldığım motorumla yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istedim,ayrıca haftalardır siteyi takip ediyorum tüm yazılanları okudum
    başıma gelenler:
    1-motoru aldım 2 kişi büyük hevesle bindik ama süspansiyonlar aşırı yumuşakmış ve arkadan tuhaf bir ses geliyordu süspansiyonlar garantiden değişti ama parça tam 25 günde geldi 30 u geçse mahkemeye verecektim yasal süre 30 olduğundan.
    2-kalbüratör diyaframı delikmiş oda diğer parçayla bir geldi yani 25 gün!!!
    ayrıca bikaç hortumda delik çıktı.

peki şuan ki izlenimler motor 1350km de,bikaç kez limiti deniyeyim dedim tek kişi düz yolda max.95 km/s ötesi olmuyor.tam gazda uzun süre yani yaklaşık 40-50 saniye gidersem gaz da kesiklik oluyor boğulurmuş gibi.ayrıca normal kullanımda giderken kırmızıda durduğumda motorda duruyor.rolantiyi birtürlü tutmuyor,yükseltsemde bazen kendi kendine celalleniyor bazende duracak gibi oluyor ve küt diye duruyor.akü içinde 20-25 gün bekledim unutmadan söyleyeyim,
    arkadaşlar benzini içiyor çok üzülüyorum en şanssız mal bana geldi diye hevesle aldım ama içim sine sine binemiyorumehliyetimi haftaya alacam kurs sınav vs.bitti geçtim bu durma olayı rolanti tutmama olayı sizdede varmı?
    uzun oldu özürdilerim değerli yorum ve cevaplarınızı bekliyorum selam /saygı...
    selam dostum...motorunun rölantide durmamasının sebebi büyük ihtimalle sübap ayarlarının bozuk olmasından...servisine söyle motor kapağını açtıktan sonra 2 adet sübap ayarı var...hava ve egsoz sübapları...benim tahminim yanan karışımı egzos sübabı dışarı atamıyor...benim motorda durum buydu ve düzeldi...serviste ikisini de ayarlasınlar...o zaman büyük ihtimalle problemin ortadan kalkacak...
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

ünsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250
    bende bir yerden otomatik jikleden diye duydum ve 125mt nin jiklesi oluyormuş sorun tüm zatlarda hemen hemen varmış.yarın o jikleyi deneyeceğim.deamon yardımına çok teşekkürler.

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Alıntı mondialcii adlı üyeden alıntı
    Entellektüel kardeşim bu motorlaın hız kontrol vidası nerde peki beni aydınlatırsan sevinirim...
    Tam olarak bende bilmiyorum. Ama ali ustadan sorup öğrenip seni aydınlatırım. Motorlar 85 i geçmesin diye takılıyormuş. Yalnız onu açtırırsan motorun garatisi biter ona göre...
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    bugün motoru 4000km bakıma soktum, servis :

"triger'in değişmesinde fayda var 4000km'i geçince triger kopması olabiliyor biz de değiştirilmesini tavsiye ediyoruz "

dedi, aslı astarı var mıdır, yoksa kolpa mıdır ? 4000km yi geçip triger koparan var mı?

hediyesi 55ytl imiş...

bu arada karbüratör temizleyici yakıt katkısı kullandım, 3.6 litre/100km ye indi tüketim.
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    Alıntı BOO_74 adlı üyeden alıntı
    bugün motoru 4000km bakıma soktum, servis :

"triger'in değişmesinde fayda var 4000km'i geçince triger kopması olabiliyor biz de değiştirilmesini tavsiye ediyoruz "

dedi, aslı astarı var mıdır, yoksa kolpa mıdır ? 4000km yi geçip triger koparan var mı?

hediyesi 55ytl imiş...

bu arada karbüratör temizleyici yakıt katkısı kullandım, 3.6 litre/100km ye indi tüketim.
    benim 6000km civardalarında kopmuştu kayış ...garantiden değiştirdiler...şu an 12,000deyim bir problem yok gibi ama 12,500 bakımda açtırıp baktırıcam ne halde kayış diye
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

Motosikleti
    zat150 siyah
    evet kaydımı yaptırdım en sonunda inşallah..a 2 ehliyetımı alıcam temmuzun sonunda gelişime gittim yardımdıcı oldu arkadas sağolsun hadi bakalım hayırlısı

işte benim motorun resimleri..

ben ve motorum..

yıkanırken

CartaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150 mondial

Ahan da ZAT videosu

Arkadaşlar ben çektim

- Arka tekerleği kaldırmak kolay oldu ama ön tekerlek üzerinde giderken biraz zorlandım.
    - En çok da selede dikilirken korktum ama çok heyecanlıydı.
    - Diyemeyeceğim çünkü hepsi palavraaa... Dümdüz gittim işte yaw

Benim siteye koydum link aşağıda

http://www.fotokomik.com/displayimage.php?pos=-583
    [COLOR="DeepSkyBlue"]üçtashashoşhofaş[/COLOR]

Motosikleti
    zat150 siyah
    evet arkasamının burgmanına bindim sanırım satıp onu alıcam süper bişe altta benımkı ve arkadasımın resımleri var..

Motosikleti
    Alıntı deamon adlı üyeden alıntı
    benim 6000km civardalarında kopmuştu kayış ...garantiden değiştirdiler...şu an 12,000deyim bir problem yok gibi ama 12,500 bakımda açtırıp baktırıcam ne halde kayış diye
    saol kardeş, sürüş güvenliğine bir etkisi var mıdır bu kayışın kopmasının?

otomobilde haraket yapar-motoru yakma riski var diye bilirim ama motorda ne olur bilmem.

cartal, tebrikler - HER ZAMAN TAM KORUMA !!!! - full face kask, mont, dizlik, eldiven, maşallah...
    B00_74

CartaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    Alıntı BOO_74 adlı üyeden alıntı
    cartal, tebrikler - HER ZAMAN TAM KORUMA !!!! - full face kask, mont, dizlik, eldiven, maşallah...
    BOO_74, her zaman öyle olmali bence walla motora binmeden önce onlari giymek bana ayrı bir zevk veriyor. Bir defasında dizliği takmadan yola çıktım 1-2 km sonra eyvah unutmuşum dedim. Geri döneyim mi dönmeyeyim mi tereddütünde kaldım. Ama Allah tan dönmüşüm. Çünkü 3-4 km gittim gitmedim, bi tane uygunsuz kişilik yolumu kesti, sonra düştüm ve bana birşey olmadı. Ya takmasaydım o dizliği kesin dizim parçalanmıştı.

herkese tavsiye ederim.
    [COLOR="DeepSkyBlue"]üçtashashoşhofaş[/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı CartaL adlı üyeden alıntı
    BOO_74, her zaman öyle olmali bence walla motora binmeden önce onlari giymek bana ayrı bir zevk veriyor. Bir defasında dizliği takmadan yola çıktım 1-2 km sonra eyvah unutmuşum dedim. Geri döneyim mi dönmeyeyim mi tereddütünde kaldım. Ama Allah tan dönmüşüm. Çünkü 3-4 km gittim gitmedim, bi tane uygunsuz kişilik yolumu kesti, sonra düştüm ve bana birşey olmadı. Ya takmasaydım o dizliği kesin dizim parçalanmıştı.

herkese tavsiye ederim.
    kesinlikle, geçen sene scooter'la eminönüne dizlik almaya gittim, sonra "ya nolucak, millet gülecek halime" diye almadım. dönüş yolunda düştüm, kotum yırtıldı ve dizlerim yaralandı....
    B00_74

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Alıntı death adlı üyeden alıntı
    zat ında siyahını ilk gördüm
    süpermiş
    sağol teşekkür ederim

arkadaşlar bi sorum var arka süspansiyon ayarıbı kendimiz yükseltemezmiyiz ?? İlla servise mi gitmemiz lazım benim hiç vaktim olmuyor servise gitmek için

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Hayır servise gitmene gerek yok kendin de düzeltebilirsin...

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Alıntı mondialcii adlı üyeden alıntı
    Hayır servise gitmene gerek yok kendin de düzeltebilirsin...
    peki nasıl ?? elimizde kalmasın sonra

pompicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı FutureShock adlı üyeden alıntı
    Kitapçığın warsa detaylı bilgi orada war. Yoksa söle tarif edelim
    http://www.kaan.in

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.

Ben anlatmaya çalışayım

İlk önce motoru büyük ayaklığa al ya da üzerine birisini oturt sonra arka süspansiyonlarda zaten 2,3,4 diye kademelendirmiş süspansiyonu tut ve yukarı doğru çek sonra istediğin kademeye çevir oldu iştee...(ama süspansiyonlar çektiğin zaman gelmezse pas falan yapmıştır herhalde ondan gelmeyebilir ama sen yine de dene)

Motosikleti

azıcık kuvvet gerekşyor tabi, tercihen sağlam bi abinle yaparsan daha rahat yükseltirsin.

aman dikkat : iki süspansiyonda aynı değerde olacak !!!!
    B00_74

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Kartal ben de senin yaptığını yapıyorum. Hatta bu gün Döner kavşakta başıma bir olay geldi. Ben Ana yoldan paşa paşa ilerlerken, Taksicinin birisi cep telefonu kulağında elinde sigara peşin satanlar gibi de kurulmuş arabaya üstüme geliyordu... Arkamda hanım vardı... Teknik bir motocross kaçışı ile sıyırdım. Motoru durdurup indim... Şöfer abimiz hala istifini bozmamış telefonuyla konuşarak trafiğin canına okumaya devam ediyordu... Bende bağırdım arkasından " Trafik kurallarını öğrende çık arabaya angut " deyiii.. Abimiz sadece Pardon dedi... Töbe töbe... daha olayın şokunu sabah sabah üstümüzden atmadan, Dönüş yapacağım Bir adet reno tl model bir araba tam dönüş yapılan köşede duruyor. Ne dörtlüler yanar ne bir yaşam emaresi... Sank aracı terkedip kaçmışlar... Yanından geçerken baktım ki içindeki hanzo sigara içiyor. Adama saygılarımı sunup değerli(?) sülalesinin hatırını soracaktım ki neyse dedim. işe geldim. Tam eşimi indirdim ki eşim de bana bu gün amma sinirlisin demez mi? Hayda ne ararsın çayda?... Neyse hanımada patlamadım. olan bir paket sigaraya oldu... Ya motor kullanmayı yeni öğrenen biri olsaydım ne olacaktı? Bu nedenle öncelikle bizler kurallara tam uymalıyız. Ama sana söyleyeyim. Benim motorun rodajı bitsin Tek teker, Uçan scooter, cross scooter hepsini deneyeceğim yine bu yaşta...Tabii ki trafiğe kapalı alanda Artık bizi teneşir paklar herhalde...
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler