Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Kusura bakmayın yeni üye oldum 20 aydır zat kullanıyorum kendime ait 4. Motorum marş motorunun ayağından akünün eksi kutubuna bir kablo ile bağlayın aynı sorun bendede vardı yeni marş motoru taktık gene tık tık ötüyordu kabloyu çekince canavar gibi çalışmaya başlamıştı 20 aydırda sorunsuz çalışıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

Senden çıkarttıklarını sana satarlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Arka tekerleğinde çamurluk varmı varsa düzgünmü

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YurdaCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Model SYM Joyride Evo 200
    Merhaba, yeni almis oldugum motorumla kaynasmalarimiz devam ediyor. Gecen hafta icerisinde anlik 1-2 defa calismama sorunu yasayan sevgili motorum Cumartesi gunu hepten gitti. Sabah bahceye inip bir calistirip gezeyim dedim, marsa basiyorum, bir defa ziggghh diyor ve aku gostergesi sona kadar iniyor, bir daha da mars basmiyor, 5 dakika bekleyip tekrar basiyorum yine ayni, 2 sn. icinde aku gostergesi sonda, ses seda yok, ben tabii dumduz sayarak eve ciktim. Sonrasinda buradan bir arattirip ayni sorunu yasayan olmusmu diye bir bakayim dedim. Yazilanlar isiginda ilk bakilmasi gereken yerin aku oldugu, aku kutup baslarinin sokulerek oksitlerin temislenmesi ve yeniden sikica baglanmasi oldugunu anlayarak tekrar asagi inerek aku kutup baslarini soktum. Bir guzel zimpara isleminden sonra tekrar guzelce sikarak besmeleyle marsa bastim. Tabii ki basmamla motorun calismasi bir oldu. Tam ustaya gitmeyi dusunurken forum hizir gibi imdadima yetisti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:20 ----------

Dun de yola cıktıgımda dusuk hızda on lastıgın oradan lastık dondkce belırlı bır yerde tık tık dıye ses gelmekte ıdı, 2-3 dakıka sonra ses kesildi ve yola devam ettim. Yolda yuksek hizda giderken calisan km. saatim birden 0'a dayandi ve gitti. muhtemelen km saati teli koptu diye dusunuyorum. Internetten bir yerlerden km. teli satin alarak evde degistirmeyi deneyecegim. Her hafta bir surpriz yasiyoruz bakalim sirada ne cikacak.!

YurdaCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Model SYM Joyride Evo 200
    Merhaba, elinde soft olarak ZAT 150 kullanım kitapcigi olan var ise benimle paylasabilir mi? Ozel msg dan yazarsaniz iletisim adresimi vereyim. Tesekkurler..

Panaromik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jincheng JC150 T-A
    Alıntı YurdaCooL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, elinde soft olarak ZAT 150 kullanım kitapcigi olan var ise benimle paylasabilir mi? Ozel msg dan yazarsaniz iletisim adresimi vereyim. Tesekkurler..
    merhaba

buradan yazdırabilirsiniz isterseniz
    http://www.ekilavuz.com/kilavuz/d54f...t-a/motosiklet

Motosikleti
    Mondial 150 Mr Vulture
    Arkadaşlar sohbet bölümüne de konu açtım ama acil dönerseniz motor sahibine bilgi aktaracağım o yüzden buraya da yazıyorum.Ben 150 zat modeli motor alacaktım.Haftasonu görüştük motor hoşuma gitti ruhsatına bakmadım gidişi vs bunlara baktım.Bugün bilgisayara geçebildim plaka sorgulattığımda e devlet sitesinde aradığım motorun markası için jinchenğ yazıyor.Bu neden olabilir ?

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı mucahitaktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sohbet bölümüne de konu açtım ama acil dönerseniz motor sahibine bilgi aktaracağım o yüzden buraya da yazıyorum.Ben 150 zat modeli motor alacaktım.Haftasonu görüştük motor hoşuma gitti ruhsatına bakmadım gidişi vs bunlara baktım.Bugün bilgisayara geçebildim plaka sorgulattığımda e devlet sitesinde aradığım motorun markası için jinchenğ yazıyor.Bu neden olabilir ?
    dostum demekki motorun markasi jincheng. Zatin birebir aynisi olup baska markalarda ayni modeli ithal etti. Seninki jincheng mis
    TRANSALP XL700

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Merhaba arkadaşlar,
    Dün motorumla bir akrabamın yanına gittim akşam vakti ve geri döneceğim zaman bi bakarımki anahtar zor dönüyor hatta ilk etapta kontağı açamadım zorlayınca döndü.
    Tıkır tıkır çalışan kontağa ne olduda böyle oldu?
    Aslında biri birşey yaptı diye şüpheleniyorum ama kontakta zorlanma izi yok.
    Wd40 alıp sıkmayı düşünüyorum, sizin yorumlarınız nelerdir neden olmuştur?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Dün motorumla bir akrabamın yanına gittim akşam vakti ve geri döneceğim zaman bi bakarımki anahtar zor dönüyor hatta ilk etapta kontağı açamadım zorlayınca döndü.
    Tıkır tıkır çalışan kontağa ne olduda böyle oldu?
    Aslında biri birşey yaptı diye şüpheleniyorum ama kontakta zorlanma izi yok.
    Wd40 alıp sıkmayı düşünüyorum, sizin yorumlarınız nelerdir neden olmuştur?
    Nemden ya da kontağa su temas etmesinden kaynaklı olabilir.

Wd40 sorununuzu çözecektir.

Motosikleti
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nemden ya da kontağa su temas etmesinden kaynaklı olabilir.

Wd40 sorununuzu çözecektir.
    Peki bir anda yaparmı bu problem çünkü zorlanmadan çalışan birşey böyle bi anda zor dönmesi beni şaşırttı.

Az çok yavaştan zorlanması gerekirken bir anda böyle olması şüphelendiriyor beni acaba biri içine birşey mi soktu diye.

Neyse bir deneyeyım wd40 olmadı söker bakarım içine.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

W40 sıktıktan sonra sıkıntı devam ediyorsa zorlanma ihtimali kuvvetleniyor bence.

Motosikleti
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    W40 sıktıktan sonra sıkıntı devam ediyorsa zorlanma ihtimali kuvvetleniyor bence.
    Teşekkürler,

Bende ki WD40 ne oldu bilmiyorum (bulamadım) bugün gidip bir tane daha alacağım akşama dener paylaşırım. Bakalım sonuç ne olacak.

Motosikleti
    merhaba arkadaşlar
    dün wd40 i kontaga sıktım biraz aç kapa vs yaptıktan sonra daha iyi oldu ama ilk günkü gibi olmadı ufak bi sertlik kaldı. ama zor donmesınden kat kat daha iyi.
    böyle kullandıkça iyice acilir eski haline gelir umarım.

enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    Arkadaşlar hurda belgeli çalışıp çalışmaması önemli değil , kaportası orta halde düzgün olması yeterlidir. 150 zat arıyorum.

selam arkadaşlar aranıza yenı katıldıldım 11 03 2015 tarıhınde sadece 250km bır zat aldım ıyımı yaptım kotumu bılmıyorum ıhşallah cok sorun cıkarmaz bana herkeze kazasız belasız suruşler

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı caca7777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar aranıza yenı katıldıldım 11 03 2015 tarıhınde sadece 250km bır zat aldım ıyımı yaptım kotumu bılmıyorum ıhşallah cok sorun cıkarmaz bana herkeze kazasız belasız suruşler
    hayırlı olsun. en rahat çinli scooterı almışsın
    TRANSALP XL700

merhaba arkadaslar
    2006 da kullandıgım zat motorumu bu sene ıcınde ayagımızı yerden kessın adam ne olucak cın mın dıyerek tekrar basımızın tacı yaptık
    yanlız arkdaslar cok ılgınctır motor cok uzun zaman olmadı (1ay) bızde motor hıc ama hıc sorun cıkarmadı aksıne kendı kendıme bu motorda hala ıs var dedım gercı aldıgım motorun km sı 3000 olmadı ama 2006da 0 aldıgım motorda neler yasamısken 3000 dekı motor sorunsuz calısması benı gercekten sasırttı .

benım sıze asıl sormak ıstedıgım kucukte olsa masraf yapmak bu sene zat la gecırmek ıstıyorum. arka ve on amortısorlerı daha ıyısıyle degıstırmek ıstıyorum.
    varmı bıldıgınız uyumlu olan bır marka?
    ayrıca kayısınıda mondıal ın orjınal kayısından daha ıyısının oldugunu duydum. eger bu konular hakkında bılgısı olan arkdslarım var mı?

motorola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 152 ZAT
    Alıntı YurdaCooL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, yeni almis oldugum motorumla kaynasmalarimiz devam ediyor. Gecen hafta icerisinde anlik 1-2 defa calismama sorunu yasayan sevgili motorum Cumartesi gunu hepten gitti. Sabah bahceye inip bir calistirip gezeyim dedim, marsa basiyorum, bir defa ziggghh diyor ve aku gostergesi sona kadar iniyor, bir daha da mars basmiyor, 5 dakika bekleyip tekrar basiyorum yine ayni, 2 sn. icinde aku gostergesi sonda, ses seda yok, ben tabii dumduz sayarak eve ciktim. Sonrasinda buradan bir arattirip ayni sorunu yasayan olmusmu diye bir bakayim dedim. Yazilanlar isiginda ilk bakilmasi gereken yerin aku oldugu, aku kutup baslarinin sokulerek oksitlerin temislenmesi ve yeniden sikica baglanmasi oldugunu anlayarak tekrar asagi inerek aku kutup baslarini soktum. Bir guzel zimpara isleminden sonra tekrar guzelce sikarak besmeleyle marsa bastim. Tabii ki basmamla motorun calismasi bir oldu. Tam ustaya gitmeyi dusunurken forum hizir gibi imdadima yetisti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:20 ----------

Dun de yola cıktıgımda dusuk hızda on lastıgın oradan lastık dondkce belırlı bır yerde tık tık dıye ses gelmekte ıdı, 2-3 dakıka sonra ses kesildi ve yola devam ettim. Yolda yuksek hizda giderken calisan km. saatim birden 0'a dayandi ve gitti. muhtemelen km saati teli koptu diye dusunuyorum. Internetten bir yerlerden km. teli satin alarak evde degistirmeyi deneyecegim. Her hafta bir surpriz yasiyoruz bakalim sirada ne cikacak.!
    Önden gelen ses zaten km tel kablonun tel kabloyu salladıkça kaportaya vuran ses olduğu belli. Bunu ya tel içerde koptuğuda yapar ya da başka bir yöne kaymaoldupunda tekerdrki parça. Teli kontrol et, sağlamsa tekerdeki parçaya bak. Tekerdeki parçanın içide aşınır.
    Araba Hastası, Motor Ustası...

55AHMET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    eskisi hyosung gt250r yenisi mondial zat 150
    Arkadaşlar ilk defa maddi sıkıntıdan dolayı ufak bir motor aldım oda zat oldu maalesef alalı 2 ay oldu servisle akraba olduk resmen böyle illet bir makina görmedim ben hayatında durmadan keçe patlatiyor yağ kaçırıyor yaptırdım geçen 400 TL parçadan gene olmadı iki hafta geçmesi gene patlattı sonraları keceleri en sonunda benzin döküp yakacagim ya

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Yaği fazla koyuyor olabilir misin?

Motosikleti
    Mondial 150 Zat
    Merhaba,

Zat ile ilgili bulamadığım bazı parçalar var. Yardımcı olabilir misiniz acaba temin etmemde, bildiğiniz yer var ise arayıp sorayım.

1- Sol ve sağ fren müşürleri. Frene basınca stop lambası yanmıyor ve marş basamıyorum. Ümraniyedeki servis parçanın stokta olmadığını bulursam 10-15 tane de kendilerine almamı istedi.

2- Motosiklet sürekli yağ kaçırıyor, servis yine parçanın olmadığını söyledi. Üst kapak contasıymış adı.

3- Zat ile uyumlu hangi egsozu takabilirim. Benim egsoz mefta oldu, orjinal egsoza bakıyorum 500 tl diyor, uçmuş bunlar.

Teşekkürler şimdiden yardımlarınız için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler