Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 150zat
    ben satayım dicem ama antalyadayım :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı semihg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Varmı elinde temiz zat'ı olan 1.400 lira civarıı.
    satmaya kıyamıyorum ama yakında satabilirim
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

semihg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy's 125-Honda PCX 125- X-max 250-CBF 150
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satmaya kıyamıyorum ama yakında satabilirim
    valla ''Zat'' başlığına biraz göz atıyorum bu aralar,bu başlığı yürüten temel adımlardan biride sizsiniz,eğer satarsanız öncelik istiyorum

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZAT
    dün motorumu teslim aldım 50 km yol yaptım bu 50 kilometre içinde yerler kuru olmasına rağmen iki kere kaydım allahtan yavaş gidiyodunma düşmeden toparladım, ama büyük korku yaşadım arkadaşlar bu aletler hep böyle kayarmı hemde kuru asfaltta eğer böyleyse bu motora yağışlı havalarda hiç binilmez, bu konuda bana yardımcı açıklamalarda bulunucak arkadaşlarımın tavsiye ve önerilerini bekliyorum lütfen, bu arada unutmadan söyliyim motor 500 km de lastikler aşınmış değil yani

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Alıntı ZATimuhterem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün motorumu teslim aldım 50 km yol yaptım bu 50 kilometre içinde yerler kuru olmasına rağmen iki kere kaydım allahtan yavaş gidiyodunma düşmeden toparladım, ama büyük korku yaşadım arkadaşlar bu aletler hep böyle kayarmı hemde kuru asfaltta eğer böyleyse bu motora yağışlı havalarda hiç binilmez, bu konuda bana yardımcı açıklamalarda bulunucak arkadaşlarımın tavsiye ve önerilerini bekliyorum lütfen, bu arada unutmadan söyliyim motor 500 km de lastikler aşınmış değil yani
    Arkadaşım lastiklerinde rodaj süreleri vardır diye duydum (~1500km imiş.).
    Bundan doyayı yapıyordur.
    Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:37 ----------

Merhaba arkadaşlar.
    Motorumda yine titreme sorunu başladı. Titremekten yana kalkışlarda sanki biri arkadan dürter gibi kalkıyor.
    Servise kayış ve bilye değişimi yaptırırken, titremenin sebep olacağı diğer yerlerede bakılsın demiştim ama bunlar yeterli denilmişti. ~100km sonra tekrardan başladı hemde daha kötü.
    Bana önerebileceğiniz iyi bir servis varmı? Ama motorumu gözümün önünde onarabilecek bir servis.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZAT
    benim motor daha 500 km de lastiklerin üzerindeki mavi boya bile duruyor daha ama lastik kalitesinden dersen anlarım, benimkide kalkışlarda titreme yapıyor sebebini bende merak ediyorum

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Motorunu sıfır aldın galiba bu motorlar öyle kolay kolay kaymaz diye birşey yok
    her motor kayar ama etkenler farklılık gösterir.Yağ olur,yağmur olur buz olur vs vs
    ama lastikler yeni iken ısınana kadar ufak tefek yol tutuş sorunu olacaktır.Ama bu yol tutuş olayı 4-5 km sonra ortadan kalkar diğer etkenler yokken tabii.

Motosikleti
    Alıntı semihg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ''Zat'' başlığına biraz göz atıyorum bu aralar,bu başlığı yürüten temel adımlardan biride sizsiniz,eğer satarsanız öncelik istiyorum
    öncelik sana o zaman

motosiklet tecrüben nedir onu bilmiyorum ama eğer yeni başladıysan eller frene alışmadığı için kaydırmış olabilirsin. ilk trafiğe çıkışımda sürekli ön tekeri kaydırmıştım bende. zamanla alışılıyor
    onun haricinde crazy motors un dediğide var. lastiklerinde rodaj süresi vardır. 200km diye biliyorum bende
    birde lastiklerin duro ise çok birşey beklememek lazım. çok dandik bir malzeme çünkü. onunda haricinde lastikler hiç kullanılmasa bile bir raf ömrü vardır, 2 sene idi yanlış hatırlamıyorsam (bir akrabam yıllardır michelin de çalışıyor o söylemişti). ki lastiklerin duro ise ve son üretim zatlar 2006 olduğuna göre en az 4 senelik. ha bu demek değilki git hemen değiştir, düşersin vsvsvs ama daha dikkatli olmak lazım. ön frene çok güvenmemek lazım.

Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Motorumda yine titreme sorunu başladı. Titremekten yana kalkışlarda sanki biri arkadan dürter gibi kalkıyor.
    Servise kayış ve bilye değişimi yaptırırken, titremenin sebep olacağı diğer yerlerede bakılsın demiştim ama bunlar yeterli denilmişti. ~100km sonra tekrardan başladı hemde daha kötü.
    Bana önerebileceğiniz iyi bir servis varmı? Ama motorumu gözümün önünde onarabilecek bir servis.

kayış ve bilyenin titremeyle pek ilgisi yoktur. geçen haftalarda benimde titreme sorunu olmuştu uzun bi süreden sonra, ustaya gittim balata değişti, eski balatalar yanmış taşlaşmış artık, düzgün tutmuyordu. birde yine arka varyatörün ordaki yayı gerdiler biraz. şimdi resmen kaymak gibi kalkıyor.
    ben ümraniyedeki mondial servisine gidiyorum. tavsiye ederim, gelirsen yardımcıda olurum.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    mondial 150zat
    bnm zattada hala titreme sorunu oluyo zmn zmn.aynı biri dürter gibi bi arkadaşın dediği gibi.motorcu varyatörden demişti.ondan başka bi sebebi olabilirmi?

Motosikleti
    ZAT 150
    Benim motorumda da kalkarken titreme var.
    Öyle böyle değil.
    Sanki traktör gibi kalkıyor.
    Bide subap ayarı yaptırmak istiyorum.
    Bu sorunu gidermek ve subap ayarı yaptırmak için bana (avrupa yakasında) iyi bir servis önerebilirmisiniz.
    ZAT 150

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZAT
    bütün arkadaşlara verdikleri bilgiler için çok teşekkür ederim benim için çok faydalı oldu gerçekten, evet motoru 0 aldım lastikleri orjinal daha öncede duymuştum bunların dandik lastik olduğunu demekki ilk işim lastikleri değiştirmek olmalı, nası bi lastik alayım bununlada ilgili bilgi verirseniz minnettar olurum, bide lastik fiyatları ile bilgisi olan arkadaşımız varsa bilgi veren bütün arkadaşlara tekrar tekrar teşekkür ederim

Motosikleti
    bütün arkadaşlara verdikleri bilgiler için çok teşekkür ederim benim için çok faydalı oldu gerçekten, evet motoru 0 aldım lastikleri orjinal daha öncede duymuştum bunların dandik lastik olduğunu demekki ilk işim lastikleri değiştirmek olmalı, nası bi lastik alayım bununlada ilgili bilgi verirseniz minnettar olurum, bide lastik fiyatları ile bilgisi olan arkadaşımız varsa bilgi veren bütün arkadaşlara tekrar tekrar teşekkür ederim
    ben ve lastiği değiştiren çoğu zat sahibi dunlop taktırıyor bildiğim kadarıyla. çok çok kaliteli bir lastik değil ama durolara göre iyi olduğu kesin. ben ön ve arkaya takması ile birlikte 150 tl vermiştim. imkanın varsa michelin al tabiki, öve öve bitiremiyor kimse
    ha birde zatın orjinal arka lastiği 110/70/12 dir. o yüzden altını sürekli yere vurur, değiştirirsen 110/90/12 gibi daha büyük bir lastik taktırırsan bu sorundanda kurtulmuş olursun.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZAT
    runemagick teşekkür ederim arkadaşım evet altını vuruyor devamlı özellikle 2 kişiyken gerçi ikimiz ancak 100 kilo geliyoruz ama demekki o bile fazla geliyor,

Motosikleti
    runemagick teşekkür ederim arkadaşım evet altını vuruyor devamlı özellikle 2 kişiyken gerçi ikimiz ancak 100 kilo geliyoruz ama demekki o bile fazla geliyor,
    ben tek başıma düz yolda yere vurmuştum ki 70 kilo bile değildim o zaman. lastiği değiştirdikten sonra ise 1 yada 2 kere vurmuşumdur o da toplam 180 kg olan iki kişi binerek
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZAT
    cumartesi ilk işm sevpa ya gidip lastikleri değiştirmek olacak, birde diğer arkadaşlarında başına gelen şu anda benim başımda kalkışlarda titreme tek kişiyken çok belirgin bi titreme değil ama iki kişiyken arkadaşında dediği gibi aynen traktör gibi, bugün iş yerine yakın bi motor tamircisine gösterdim bana motor yeni olduğu için yapıyor kullandıkça geçer dedi

Motosikleti
    mondial 150zat
    lastiği büyüttüğümüzde jantıda değiştirmek gerekmiyormu?

Motosikleti
    sevpa demişken. önceden sevpayı tavsiye ederdim. evime uzak ve diğer ustalardan 2-3 kat pahalı olmasına rağmen bende giderdim ama son olaydan sonra gitmiyorum, tavsiyede etmiyorum.
    oradan ilk soğumama neden olay şudur. geçen ay motorla kaza yapmıştım, grenaj sormak için evime yakın 2 tane mondial bayisine gittim, ikiside 120tl civarı parça ve 20tl de işçilik istediler. fiyat gayette uygundu, bide sevpaya gidiyim dedim, parçaya 160tl istediler, ismet usta gelincede 80tl işçilik dedi. bilmem neresi komple sökülecek ondan öyle filan dedi. halbuki motoru bin kere sökmüşüm, 2 dakikalık olay onu takmak. neyse bu olay soğuttu beni oradan ama son olay iyice tüy dikti.
    bundan yaklaşık 2 ay önce motorun sağ kapak (fanın arkasındaki kapak) çatlamış ve yağ kaçırıyordu. her zamanki gibi sevpaya gittim, parça 9 tl filan ama işçiliği çok tutar haliyle, birkaç ufak parça daha değişti ve 85tl ödedim. 60-65tl işçilikti yani. çok ama sevpaya (ismet ustaya) güvendiğim için çokta gocunmadım. bu parça değişiminde yağda değişmişti haliyle, 1 hafta sonra yağı bi kontrol ediyim dedim neredeyse yok, yağ ekledim, 1 hafta sonra yine yağ yok. ne oluyor diye motorun üst bölümüne baktığımda bu sağ kapağın sağ tarafından yağ kaçtığını gördüm. conta, keçe neyse bunlarda sorun var heralde dedim, yoksa başka nerden olucak. neyse 2 ay böyle devam etti ve geçen statörü sökmeye çalışıncaya kadar. feci yağmurun yağdığı bir gün elektrik sorunu olmaya başlamıştı ve statöre bakmaya karar verdim. fan kapağı ve fanı sökünce sağ üstte bir cidanın 2-3 cm dışarıda olduğunu gördüm. elimde sıkiyim dedim, sonuna kadar geldi ama hala dönüyodu, yalama olmuş meğersem. aylardır yağ eksilmesinin-akmasının sebebi buymuş.
    bu kadar güvenip, 2-3 kat para verdiğim yerde böyle birşey yapılması acayip moralimi bozdu ve sinirlendim açıkçası. hadi yalama da olur, insanlık hali yada mal belli, çin malı sonuçta yalama olabilir ama neden haber vermiyorlar böyle böyle oldu diye. olaymı çıkarıcaz.
    eğer yağına bir hafta daha bakmasam ve motor otoyolda birden kilitlense düşün başıma gelecekleri. şansım varsa hayatta kalırdım.
    birde bence söylememe sebepleri kendilerine iş ve masraf çıkacak olması. çünkü o vida motor bloğuna kadar uzanıyor ve tamiri iş, değiştirmesi masraf. bunu göze almayıp bile bile motorumu böyle teslim ettiler.
    işin özü diyorumki gitmeyin, tavsiye etmeyin.

birde geçen hafta sevpaya gidip ismet ustaya olayı anlattığımda umursamaz bir tavrı vardı, biliyordu sanki ne yaptıklarını ve yine umursamaz bir şekilde motoru haftaya getirmemi, o zaman bakıcaklarını söyledi. 1 hafta motoru yatırıcaz yani.
    yani o kadar dandik motorcuya gittim ama böyle birşey görmedim. tekrar diyorum gitmeyin, tavsiye etmeyin.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    mondial 150zat
    ya bnm motorun emme manifoltu değiştiği halde hala rölanti sorunu var.neden yapar?

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cgty89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bnm motorun emme manifoltu değiştiği halde hala rölanti sorunu var.neden yapar?
    Rolanti sorunu dediğin nası bi sorun? Rolantiyi ayarlıyorum herşey normalken birden yükseliyor cikleden kısıyorum, sonra duruken stop ediyor diyorsan "KARBÜRATÖR"

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:54 ----------

Alıntı Meraklıyım adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorumda da kalkarken titreme var.
    Öyle böyle değil.
    Sanki traktör gibi kalkıyor.
    Bide subap ayarı yaptırmak istiyorum.
    Bu sorunu gidermek ve subap ayarı yaptırmak için bana (avrupa yakasında) iyi bir servis önerebilirmisiniz.
    Tİtreme denilen şey, kabalaşmaya başladdığında kalkışta tak tak tak atarak kalkıp sonra normal yoluna devam ederek giden bir duruma dönüşmüşse "DEBRIYAJ BALATANIZI" değiştirin. Yok dönüşmemişse debriyaj balatasını ve kayış bolluğunu kontrol edin veya ettirin...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:56 ----------

Alıntı cgty89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bnm zattada hala titreme sorunu oluyo zmn zmn.aynı biri dürter gibi bi arkadaşın dediği gibi.motorcu varyatörden demişti.ondan başka bi sebebi olabilirmi?
    Sıfır DEBRİYAJ BALATASI" sorunu çözecektir..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:12 ----------

Arkadaşlar bir arkadaş için ZAT SARGISI aramaktayım, sıfır veya 2. el sağlam olabilir. Bikaç serviste bulamadık. Bendekinide sattığım için daha önce ayarlayamadım.

Bu konuda yardımcı olabilecek olan varsa cevap yazarsa seviniriz...

Motosikleti
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir arkadaş için ZAT SARGISI aramaktayım, sıfır veya 2. el sağlam olabilir. Bikaç serviste bulamadık. Bendekinide sattığım için daha önce ayarlayamadım.

Bu konuda yardımcı olabilecek olan varsa cevap yazarsa seviniriz...
    ümraniye mondialde yokmuydu. ben geçen hafta değiştirdim. sonuncuyu benmi aldım yoksa
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler