Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ZAT 150 Mondial - Arora 150A
    Hepinizin geçmiş ramazan bayramını kutlarım.

Amortisörü öten arkadaşa diyeceğim şudur ki.. Zat ların hangisine binersen bin hepsinde iki kişiyle arka amortisörleri ötme yapıyor. Bunda öyle sanıyorum ki amortisörlerin zayıflığı söz konusu olsa gerek. Birde motor bağlantı yerinde olan motorun titreşimini ayarlayan yerler de titriyor olabilir. Baktırmak gerek. En güzeli bir tamirciye gidip bizzat baktırmak sanırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Alıntı srcannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar bende asya 150 t1 var motorumdan çok memnunum aslında ama zat da hoşuma gidiyor sizce değişmeli miyim?daha 4700 kmde motor.önerileriniz nelerdir?

Zatlar Asya ya göre daha kaliteli motorlar...Asyalar daha çabuk dağılıyorlar....Onu bırakalım Mondialin müşteri hizmetkeri politikası Türkiyede hiç bir motor satıcısı firmada yok...Şu son zamanlardaki yapmış olduğu Parakende fiyat listeleri ve işçilik fiyat listeleri bir harika ,,Kazıklanacağım korkusu kalmadı ..En son orjinal ön varyatör tahrik bilyeleri aldım..Mondial fiyat listesinde yanılmıyorsam 9.15 Tl idi yetkili satıcıdan 9 Tl ye aldım . Onlarda fiyata internetten girip bakıyorlar..

Sözün kısası satış sonrası hızmetlerden çok memnunum...Ayrıca parça fiyatları diğer pahallı motor parçalarının çok çok altında....

Motor değiştirme olayı senin bütçen ile ilgili.....

Motosikleti
    Honda CN250 HELİX
    Alıntı Ahmet Erşen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zatlar Asya ya göre daha kaliteli motorlar...Asyalar daha çabuk dağılıyorlar....Onu bırakalım Mondialin müşteri hizmetkeri politikası Türkiyede hiç bir motor satıcısı firmada yok...Şu son zamanlardaki yapmış olduğu Parakende fiyat listeleri ve işçilik fiyat listeleri bir harika ,,Kazıklanacağım korkusu kalmadı ..En son orjinal ön varyatör tahrik bilyeleri aldım..Mondial fiyat listesinde yanılmıyorsam 9.15 Tl idi yetkili satıcıdan 9 Tl ye aldım . Onlarda fiyata internetten girip bakıyorlar..

Sözün kısası satış sonrası hızmetlerden çok memnunum...Ayrıca parça fiyatları diğer pahallı motor parçalarının çok çok altında....

Motor değiştirme olayı senin bütçen ile ilgili.....
    zatla birebir takas edebilirim şu anda sadece ruhsat masrafları kalıyor yani ben değişmeye değer mi onu soruyorum parça olayı çok önemli değil benim için çünkü 150 t1in kasasında başka motorlar da var mesela çelik motor tiger gibi asyanın da parçaları ucuz o konuda sıkıntım yok.zatın sadece tipi hoşuma gidiyor ama arkanın disk olmaması dezavantaj

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    kafa kafaya takasliyicak biraz zor bulursun
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    osbourne bilgilerin için tekrar teşekkür ederim.

Yine bir sorum olacaktı: Motor garanti kapsamında iken kendimiz yağ ve bujiyi değiştirebilirmiyiz. Yani garantiden çıkma olasılığı olabilirmi?

Yardımlarınız için teşekkürler..

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    osbourne bilgilerin için tekrar teşekkür ederim.

Yine bir sorum olacaktı: Motor garanti kapsamında iken kendimiz yağ ve bujiyi değiştirebilirmiyiz. Yani garantiden çıkma olasılığı olabilirmi?

Yardımlarınız için teşekkürler..
    Servis manuel kitapçığında da dediği gibi; yağ ve bujiyi kendimiz de değiştirebiliriz ve kesinlikle garantiden çıkmaz

Motosikleti
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis manuel kitapçığında da dediği gibi; yağ ve bujiyi kendimiz de değiştirebiliriz ve kesinlikle garantiden çıkmaz
    Bilgilerin için teşekkür ederim.

Motosikleti
    osbourne dün seni libadiyede gördüm (orası libadiye sanırım) kaldırım arasındaki boşluktan karşıya geçiyodun, (kurallara uyalım )
    tam yanından geçerken farkettim senin olduğunu, yoksa keserdim önünü
    geriden gelirkende vayy be motora bak diyodum, uzaktan güzel duruyomuş 250mct

birde dün izleyen varmıdır bilmem gençbakışa katıldık, akp yandaşları ortalığı birbirine katana kadar iyide gidiyodu neyse (program sonu abbas güçlünün üzerine yürüdüler). yine neyse dönüşte altunizededen sonraki tünele girerken hazır rüzgar yok bi gazliyim bakiyim kaç yapıcaz dedim ve 80km civarı kayışı kopardım saat sabah 5, kaldım tünelde, taksiyi durduruyorum acelem var diyo, polisi durduruyorum halat yok diyo, son çare "babaaa yolda kaldım:D" . acil servisimiz gelip kurtarıyo bizi
    bu olaydanda şu dersi çıkarıyorum, yedekte kayış ve lokma takımı olacak, bunlar yoksa çekme halatı olacak
    şimdide geçmiş sayfalardaki kayış nasıl değiştirilire bakıcam, kolay gelsin bana
    (bu arada hangi marka kayış almalıyım ve numarası ne olmalı??)
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    osbourne dün seni libadiyede gördüm (orası libadiye sanırım) kaldırım arasındaki boşluktan karşıya geçiyodun, (kurallara uyalım )

birde dün izleyen varmıdır bilmem gençbakışa katıldık, akp yandaşları ortalığı birbirine katana kadar iyide gidiyodu neyse (program sonu abbas güçlünün üzerine yürüdüler). yine neyse dönüşte altunizededen sonraki tünele girerken hazır rüzgar yok bi gazliyim bakiyim kaç yapıcaz dedim ve 80km civarı kayışı kopardım saat sabah 5, kaldım tünelde, taksiyi durduruyorum acelem var diyo, polisi durduruyorum halat yok diyo, son çare "babaaa yolda kaldım:D" . acil servisimiz gelip kurtarıyo bizi
    bu olaydanda şu dersi çıkarıyorum, yedekte kayış ve lokma takımı olacak, bunlar yoksa çekme halatı olacak
    şimdide geçmiş sayfalardaki kayış nasıl değiştirilire bakıcam, kolay gelsin bana
    (bu arada hangi marka kayış almalıyım ve numarası ne olmalı??)

Geçmiş olsun . . Kötü zamanda ve yerde kalmışsın.......Kayışla epey Km yapmışın herhalde ..Kaç bin oldu..Ben 4.500 Km de değiştirdim yepyeniydi atmadım yedeğe aldım ...Kayışın ölçusu 835 x 20 markası Duro japon malı...

231 sahifede varyatörle ilgili bilgileri bulabilirsin...Yalnız sökebilmen için muhakkak aparat ve lokma lazım....

Kolaygelsin....

Motosikleti
    şu an itibariyle yeni çıktım eve, sabahtan beri bişe yemedim, yemekten sonra bu kadar saat boyunca başıma gelenleride yaziyim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:49 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:13 PM ----------

Saat 2de uyanıp aynen aşağı indim tamirat için, kayış acaba nerden nasıl koptu diye merak ettim, zorlu uğraşlar sonucunda varyatör kapağını sökebildim ama kayışın nötron ve protonlarına ayrıldığını gördüm. foto aşağıda
    Malum sonra hemen yedek parça almaya çıktım, 835 20 bando kayış aldım, hazır varyatörü açmışken içindeki bilyeleride değiştiriyim diye bilyede aldım (kayış 22,5tl, bilyeler 5tl)
    Kayışı zorlanmadan takabildik ama ön varyatörü sökmek için sabitleyici görev yapan o demir olmadığından saçma sapan işlere kalkıştık, önce ingiliz anahtarı benzeri bi aletle pervaneleri kavrayıp öyle sabitleyelim dedik, fotoda gösterilen yerden bi parça kırıldı, sonra tornavida ucunu o deliklere sokup sabitleyelim dedim, orasıda kırıldı . Neyseki hayati parçalar olmadığından fazla takmadım kafaya, ilerde değiştiririm.
    Baktık böyle olmuyo ustaya gidip şu sabitleyici parçayı isteyelim dedik. Gittik ustaya tabanvayla, orası lokma takımıyla açılmaz, kompresörlü gerek, lokmayla yamulur binemezsin vs dedi. Neyse bu seferde motoru götürdüm ustaya, ordaki elemanlar kompresör ile açamadı benim dediğime geldi olay, bilyeleride değiştirdim, sorunlarımız ortadan kalktı
    Şu an nasıl bir performans artışı olduğu anlatamam, korkuyorum motor altımdan fırlicak diye . Aslında bir hafta 10 gündür bi gariplik vardı motorda, kalkışlarda acayip titreme yapıyodu, 2 gün önce tam kayış ne durumda acaba diyip varyatörün iki vidasını sökmüştümki vazgeçip geri taktım. Kendi tembelliğimin cezasını çektim aslında. Neyseki fazla sorun olmadan, kazasız belasız hallettik sorunu, umarım tamir aşamasında farketmediğimiz bi sorun olmamıştırda yine yolda kalmayız.
    Birde ustaya yürüyerek gittiğimde motoru bahçede bırakmıştım, onun bunun şunun çocuğunun biri motorumun yandaki ufak kapağını çalmış. Ne diyim artık, takacak biyer bulur inşallah.
    İşte zatla ilk yolda kalışımın hikayesi böyledir. İbret alınız

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:03 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:49 PM ----------

Geçmiş olsun . . Kötü zamanda ve yerde kalmışsın.......Kayışla epey Km yapmışın herhalde ..Kaç bin oldu..Ben 4.500 Km de değiştirdim yepyeniydi atmadım yedeğe aldım ...Kayışın ölçusu 835 x 20 markası Duro japon malı...

231 sahifede varyatörle ilgili bilgileri bulabilirsin...Yalnız sökebilmen için muhakkak aparat ve lokma lazım....

Kolaygelsin....
    231. sayfayı arayana kadar zaten 1 saat geçti google dan arattım bulamadım, forumun arama motoru zaten yalan. Sizin profilden mesajlarınıza tek tek baktım, yine bulamadım, bu sefer kendi mesajlarıma baktım, teşekkür ettiğimi hatırlıyodum çünkü, nihayet buldum Zaten bulamasaydım bilyeleri değiştirmek aklıma gelmicekti, eski bilyelere baktımda içindeki metal bile erimiş. Başıma ilerde dert açabilirdi. Çok teşekkür o yüzden.
    Ben motorun 2.sahibi olduğumdan kayış benden önce değiştimi bilmiyorum ama kopan kayışın parçalarından okuyabildiğim kadarıyla powerlink marka idi, sıfır motorda ne marka kayış geliyo bilmiyorum. Ben motoru 2900km de aldım bu şubatta, şu an 10600 civarı, 8000km ben yaptım yani Önceki sahibi değiştirmediğini söylemişti, öyle hatırlıyorum.
    Aslında kayışın kopucağını hiç düşünmüyodum, çünkü 10-15 gün öncesine kadar gayet kibar kullanıyodum motoru, istanbula gelince hayatta kalabilmek için mecbur sert gaz vermeye başladım, arkadan, yandan,önden azrail gibi geliyolar çünkü.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Runemagick

231 sahifeye niye bukadar zor gittin..Yukarıdaki sahife şu an 250 de 240 a tıkla sonra tıklayarak 231 e gir ,, en fazla 2 , 3 dakıka sürer....

Tahrik bilyelerin siyah renkliise orjinal değil.. Ben ondan 3 lirata aldım..Sonra başka yerden orjinal istedim , mondial yazılı karton üzerine sicak naylonla tuturulmuş bej renkli verdiler 9 lira...Senin eskiler sarısı dahil erimişse hem aliminyum u , hemde saç tası aşındırmıştır....Böyle kullanarak yeni taktırdığın bilyeler daha çabuk aşınır..Keşke komple yeni taktırsaydın..25 Tl....

Arkadaşlar eğer varyatör kapağını açatırırsanız...Ön varyatör 25 Tl ,,Arka varyatör 35 Tl.. kayış 20 Tl.. Toplam 80 Tl ye komple varyatörü yeniliyorsunuz..Ve 8 , 10 bin Km başınız ağırmaz.. Tabiki uslu uslu kullanımda..Zorlamaya başlarsanın bu Km ler düşer.....Bunu bir japon , italyan veya fransız motorda yapsanız,,,herhalde 700 ila 1000 Tl den aşağı çıkamayız...Bu sebepten motorumuzun kıymetini bilelim...

Motosikleti
    Runemagick

231 sahifeye niye bukadar zor gittin..Yukarıdaki sahife şu an 250 de 240 a tıkla sonra tıklayarak 231 e gir ,, en fazla 2 , 3 dakıka sürer....

Tahrik bilyelerin siyah renkliise orjinal değil.. Ben ondan 3 lirata aldım..Sonra başka yerden orjinal istedim , mondial yazılı karton üzerine sicak naylonla tuturulmuş bej renkli verdiler 9 lira...Senin eskiler sarısı dahil erimişse hem aliminyum u , hemde saç tası aşındırmıştır....Böyle kullanarak yeni taktırdığın bilyeler daha çabuk aşınır..Keşke komple yeni taktırsaydın..25 Tl....

Arkadaşlar eğer varyatör kapağını açatırırsanız...Ön varyatör 25 Tl ,,Arka varyatör 35 Tl.. kayış 20 Tl.. Toplam 80 Tl ye komple varyatörü yeniliyorsunuz..Ve 8 , 10 bin Km başınız ağırmaz.. Tabiki uslu uslu kullanımda..Zorlamaya başlarsanın bu Km ler düşer.....Bunu bir japon , italyan veya fransız motorda yapsanız,,,herhalde 700 ila 1000 Tl den aşağı çıkamayız...Bu sebepten motorumuzun kıymetini bilelim...
    sorun 231i bulmak değil, hangi sayfada olduğunu bilmiyodum varyatör fotolarının.
    değiştirdiğim bilyeler de siyah renkliydi, bu aldıklarımda siyah renkli, malzeme aynı ise razıyım, çünkü bilyelerin sadece bir tanesinin ucundan erimişti metal bölge. aynı kalite ise bi 7-8 bin km götürür heral yine. bi dahaki seferede komple değiştiririm kısmet olursa
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Olunca görcez bakalım.
    Merhaba;
    yeni A2 ehliyeti aldım.. şu 150 zat denilen motor hoşuma gidiyor (maddi durumunda etkisi var) almaya karar verdim, iyi kötü araştırıyorum sınıfında en iyisi gibi (çin olarak)...
    Öğrenciyim çok fazla masraf yaparmı ?
    Evden okula ve sağa sola gitmek için kullanacağım..
    ve aklıma takılan bi kaç şey var;
    gidonu iyi değil çok sakin kullanman lazım diyorlar...
    Arka frenin kötü olduğunu..
    Kronik arızası varmıdır..
    Altını yere vuruduğunu duydum, Varsa çözümlerini Kullanan ve bilen arkadarşlar yazarsa seviinirim.. simdiden teşekürler..

Motosikleti
    Alıntı <ChukY> adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;
    yeni A2 ehliyeti aldım.. şu 150 zat denilen motor hoşuma gidiyor (maddi durumunda etkisi var) almaya karar verdim, iyi kötü araştırıyorum sınıfında en iyisi gibi (çin olarak)...
    Öğrenciyim çok fazla masraf yaparmı ?
    Evden okula ve sağa sola gitmek için kullanacağım..
    ve aklıma takılan bi kaç şey var;
    gidonu iyi değil çok sakin kullanman lazım diyorlar...
    Arka frenin kötü olduğunu..
    Kronik arızası varmıdır..
    Altını yere vuruduğunu duydum, Varsa çözümlerini Kullanan ve bilen arkadarşlar yazarsa seviinirim.. simdiden teşekürler..
    elinden tamir geliyosa fazla masrafı yok, ufak tefek şeyleri illaki çıkıcaktır ama zevk duyarak tamir edersen hoşunada gider benim gibi, yoksa işkence olur babam gibi
    dediğim gibi parçası ucuz, her an olabilecek şeyleri ampülü patlar, benzin hortumu delinir, kayış kopar, vs ufak şeyler. ben şubat ayında aldım ve çoğu sorununu kendim hallediyorum.
    gidon olayını bilmiyorum, bana bi gariplik gelmedi, gayet rahat. ama alet çin malı olduğu için her türlü sakin kullanıcaksın zaten
    arka freni sıkmak gerekiyo gevşediği zaman, tekeri kaydırıcak kadar tutuyo, daha nolsun
    kronik arızası yağ kaçırabilir, benimkinde arada bir oluyo, özellikle uzun sürüşlerde
    altı yere yakın evet ama istanbulda hiç altını vurmadım, yüksek kasis filan olursa diğer motorlara göre daha çok vurabilir, özellikle 2 kişi ile
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Olunca görcez bakalım.
    elinden tamir geliyosa fazla masrafı yok, ufak tefek şeyleri illaki çıkıcaktır ama zevk duyarak tamir edersen hoşunada gider benim gibi, yoksa işkence olur babam gibi
    dediğim gibi parçası ucuz, her an olabilecek şeyleri ampülü patlar, benzin hortumu delinir, kayış kopar, vs ufak şeyler. ben şubat ayında aldım ve çoğu sorununu kendim hallediyorum.
    gidon olayını bilmiyorum, bana bi gariplik gelmedi, gayet rahat. ama alet çin malı olduğu için her türlü sakin kullanıcaksın zaten
    arka freni sıkmak gerekiyo gevşediği zaman, tekeri kaydırıcak kadar tutuyo, daha nolsun
    kronik arızası yağ kaçırabilir, benimkinde arada bir oluyo, özellikle uzun sürüşlerde
    altı yere yakın evet ama istanbulda hiç altını vurmadım, yüksek kasis filan olursa diğer motorlara göre daha çok vurabilir, özellikle 2 kişi ile
    Cevabın için teşekkür ederim, gayet yardımcı oldun Meslek lisesi okuyorum mekanik veya elektronik arızada sıkıntı çekmem uğraşmayı severim bide 2 motor arasında kaldım sahipleriyle görüşmeye gideceğim sizce hangisi akla mantığa yatkın
    http://www.sahibinden.com/mondial_15...XQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/zat_150_bl...XQQdisplayitem

Motosikleti
    1800tl olanın resmi gerçek değil, diğeri ise 13000kmde ve 2500tl bunu alırsan efsane olursun
    en kralı bu bunu al sen)
    http://www.sahibinden.com/ogretmende...XQQdisplayitem
    benim ilan tabiki

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:06 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:05 AM ----------

ha birde iki ilandakide pahalı, alma, başka bulursun
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Var
    Sen arabaylamıydın? Keşke bi el edeydin..
    O geçtiğim yerin tam karşısı benim evin sokağı..Gerçi kural kuraldır ama ben o sokakta oturuyorum dolayısı ile en kolay çıkış orası ama ışıklar yanmadan çıkmıyorum hiç yola heh..

mct güzel valla bence de..

bu arada uzun zamandır yazamadım..yeni gelen varsa merhabalar..eski dostlara da selamlar..

Motosikleti
    Merhaba arkadaşlar. İki sorum daha olacaktı:

1) Forumda okuduğumca, buji olarak en iyisi Bosch buji ile bujimin değişimi yapacağım. Peki bu bujinin voltajı nedir acaba? Arabalardan bildiğimce voltaj tipine göre takılıyor (örnek; 11V - 11,5V diye değişiyor).

2) Fren yağı azaldığında hangi marka ve hangi tip yağ ile takviye edeceğiz ve aslında nasıl takviye edeceğiz?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum..

Motosikleti
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen arabaylamıydın? Keşke bi el edeydin..
    O geçtiğim yerin tam karşısı benim evin sokağı..Gerçi kural kuraldır ama ben o sokakta oturuyorum dolayısı ile en kolay çıkış orası ama ışıklar yanmadan çıkmıyorum hiç yola heh..

mct güzel valla bence de..

bu arada uzun zamandır yazamadım..yeni gelen varsa merhabalar..eski dostlara da selamlar..
    yok yahu ne arabası, zatla gidiyodum, insan arkası dönük farkeder eski motorunu, geldiğin yerleri unutma
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Var
    Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. İki sorum daha olacaktı:

1) Forumda okuduğumca, buji olarak en iyisi Bosch buji ile bujimin değişimi yapacağım. Peki bu bujinin voltajı nedir acaba? Arabalardan bildiğimce voltaj tipine göre takılıyor (örnek; 11V - 11,5V diye değişiyor).

2) Fren yağı azaldığında hangi marka ve hangi tip yağ ile takviye edeceğiz ve aslında nasıl takviye edeceğiz?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum..
    2. sorunun cevabını bilmiyorum ama 1. soru için sadece voltaja bakılmıyor bildiğim kadarıyla pek çok kriteri var..yani öyle voltaja bakılarak alınmaz..bir tamirciye sormak gerek hangi tür buji alayım diye.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:26 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:25 PM ----------

yok yahu ne arabası, zatla gidiyodum, insan arkası dönük farkeder eski motorunu, geldiğin yerleri unutma
    Tarz değiştirince ilgini çeken motosiklet türleri de değişiyor emin ol buna

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler