Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym gts 250
    mrb bende 2 ay önce 2006 model siyah renkte mondail zatı 1500 ytl ye arkadaşımdan taksitle aldım,motosiklet görünüş olarak iyi ve dikkat çekiyor,çekiş balatalarını değiştirmekle başladım ilk işe,yakıtından memnun sayılmam,motosikleti yakıt olarak fazla zorlamadan denedim,bagaja 2 lt pet şişede 95 oktan benzin aldım koydum ve yoldaa kalana kadar devam ettim ve sonunda yolda kaldım,hemen bagajdaki benzini koydum ve kilometreyi sıfırladım,şehir içinde fazla zorlamadan 2 lt benzinle 47 km gittim,aynı emsallaerdeki 150 cc motosikletlere göre 10 ykr fazla yaktı,napalım kasa büyük bende 85 kg,tabi bu denemeyi 3 defa yaptım,yani yolda kalıp tekrar tekrar bagajdan benzini çıkarıp doldurdum genelde 45 km ile 47 km arasında gitti :D,benzin bitmesine ramak kala benzin deposu civarından motosikleti durdurunca duyuyosunuz bi vızıltı geldi ve önceleri korktum.yanlız kontağım on durumunda bıraktığınızda o ses geliyo,depoya benzin koyunca ses gidiyo,sonradan anladımki bu ses gayet normalmiş ve servise de bu sesi sordum,benzini çeken pomba benzeri bişey olduğunu söylediler ve raahatladım,seyir halindeyken cep telefonun çaldığını fark edemiyordum bunada kendim hemen çözüm buldum.motosiklet tamircissinden cep telefonunu ışıklı ikaz eden parçayı aldım 13 ytl ye,hemen motosikletin göğsünü açtım,zaten lambanın takılacağı yeri fabrikasyon olarak vardı,tam olarak göğüsteki yeri uzun farın göstergesinin yan tarafına dek geliyo,göğsü komple açtım ve uzun far göstergesinin yan tarafındaki yeri saatçi tornavidasının ucu ile dikkatli şekilde simetrik olarak şablon koyup üstündeki siyah boyayı kazıdım ve altından şeffaf olan tabaka çıktı ve orjinal bi şekide bunuda halletmiş oldum,ikaz veren cihazın elektiriğinide şarj göstergesi panelinden hiç zorlanmadan aldım ve gayet düzgün çalışıyor sizinle azda olsa bilgi ve tecrübelerimi paylaşmak istedim,siteye yeni üye oldum,zamanla sitenin ayrıntılarını öğrenip başka konulardada bilgi alışverişinde bullunacam saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tuqruL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Selam tüm zat'çılara..

Askerden geleli 15 gün kadar oldu.Tekrardan aranızdayım.. Gelir gelmez hemen motorumu çıkardım.En son kasımda izine geldiğimde akünün kutup başlarını bağlayıp ilk marşda çalıştırmıştım. Bu sefer geldiğimde bir sürprizle karşılaştım.Kutup başları sökülü olduğu halde aküm bitmişti Hemen bir koşu gittim şarj ettirdim ama nafile Mecruben yeni akü almak zorunda kaldım.

Ama olsun ben Zat'ıma kavuştum ya yeter

Hepinize keyifli km'ler.
    www.yenigitar.com - Msn : inblackdreams@hotmail.com - (0 Rh +) - MotogitariSt -

alico96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 SİYAH,Keeway Superlight 150,BMW F650
    Alıntı tuqruL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam tüm zat'çılara..

Askerden geleli 15 gün kadar oldu.Tekrardan aranızdayım.. Gelir gelmez hemen motorumu çıkardım.En son kasımda izine geldiğimde akünün kutup başlarını bağlayıp ilk marşda çalıştırmıştım. Bu sefer geldiğimde bir sürprizle karşılaştım.Kutup başları sökülü olduğu halde aküm bitmişti Hemen bir koşu gittim şarj ettirdim ama nafile Mecruben yeni akü almak zorunda kaldım.

Ama olsun ben Zat'ıma kavuştum ya yeter

Hepinize keyifli km'ler.

Hoşgeldin arkadaşım.Hayırlı uğurlu olsun.
    Rüzgar ne kadar sert eserse essin kayadan alıp götürecegi sadece tozdur.

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Alıntı alico96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım normalde 130 ebadı çok büyük gelmedimi sürtme falan yapmadımı.Bir boy yukarısını takanlar olmuştu ama bana biraz bu değer yüksek gibi geldi.

selenin altındaki sticker'a bakarsanız zaten orjinal arka lastik ebadının 130/70 R12 olduğunu göreceksiniz. Ama TR versiyonu 110 profil için, sürtme yapmaması için teker miline 1-2mm conta uygulandı ve lastik şanzımandan uzaklaştırıldı.
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Motosikleti
    Alıntı BOO_74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selenin altındaki sticker'a bakarsanız zaten orjinal arka lastik ebadının 130/70 R12 olduğunu göreceksiniz. Ama TR versiyonu 110 profil için, sürtme yapmaması için teker miline 1-2mm conta uygulandı ve lastik şanzımandan uzaklaştırıldı.
    Yakında arka lastik değişim zamanı geleceğinden bu bilgiler çok işime yarıyacak.Onun için teşekkür ederim.

Motosikleti
    150-zAt
    arkadaşlar ben birşey daha sorcam.
    arkaya artçı aldğımda düşük hızlarda 10-20 km gibi motora hakimiyet zorlaşıyor.acaba bu benden mi kaynaklanıyor. motorun arkasında amortisör ayarını daha yükseğe çekmemin faydası olur mu.

Motosikleti
    Ahmet Bey nezaman geleceksiniz bu yakıt tüketimi ile başım belada.Kendinize iyi bakın selamlar.

Gürcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Zat tı. :P
    Alıntı alico96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet Bey nezaman geleceksiniz bu yakıt tüketimi ile başım belada.Kendinize iyi bakın selamlar.
    Dostum yakıt dedin aklıma geldi.

İlk defa motorum ne yakıyor diye merak ettim ve depoyu fulledim.
    209 km ye gelince 8,070 lt benzin aldım 28 ytl lik.

Ne dersiniz bu km için bu benzin çok mu? Az mı? normal mi?
    Tabi kullanım şehir içi neredeyse 60 km hızı hiç geçmeden...
    Nerede bu hayatın restart düğmesi? Kasmaya başladı artık, Yeniden başlatmam lazım...

Motosikleti
    mondial zat 150
    arkadaşlar merhaba bende ''O'' zat 150 aldım... aslında siyah istiyordum ama malesef bulamadım o yüzden 2.tercihim olarak gri aldım umarım kazasız belasız kullanmak nasip olur (ilk motorum)... ilk olarak size sormak istediğim bayiden aldım ve vekalet için pzt notere gideceğim... forumlardan birinde noter ücretinin ''feci pahalı'' olduğundan yakınan bir kullanıcı vardı... noter ücreti ne kadardır?? yardımcı olursanız sevinirim...

Motosikleti
    Alıntı macally adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba bende ''O'' zat 150 aldım... aslında siyah istiyordum ama malesef bulamadım o yüzden 2.tercihim olarak gri aldım umarım kazasız belasız kullanmak nasip olur (ilk motorum)... ilk olarak size sormak istediğim bayiden aldım ve vekalet için pzt notere gideceğim... forumlardan birinde noter ücretinin ''feci pahalı'' olduğundan yakınan bir kullanıcı vardı... noter ücreti ne kadardır?? yardımcı olursanız sevinirim...

Dostum öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız süresin inşallah.
    Soruna gelince eğer sıfır aldıysan notere gitmiyorsun direk evraklarınla emniyete yol alıyorsun. Yani geçen sene kural buydu ama şimdi değiştiyse bilemem.
    Nerede bu hayatın restart düğmesi? Kasmaya başladı artık, Yeniden başlatmam lazım...

Motosikleti
    mondial zat 150
    çok teşekkür ederim
    plaka ve ruhsat için vekalet istiyor bayi onun için....

Motosikleti
    çok teşekkür ederim
    plaka ve ruhsat için vekalet istiyor bayi onun için....
    Walla dostum ben geçen sene Aldığımda bayi ile anlaştım herşey dahil aldım. Kendilerinin emniyette takip yapan elemanları vardı onunla emniyette buluştuk bana bi kaç yere imza attırdı, plakamı seçtirdi takipçi parası bile vermeden emniyetten çıktım. İki saat sonra bayide motorum plakası ve ruhsatıyla beni bekliyordu.

Ama sanırım sen emniyete hiç gitmek istemiyorsun. Yanılıyormuyum?

Motosikleti
    mondial zat 150
    aslında burada şu şekilde oluyor... bayiye vekalet veriyorsun motoru alınca plaka ruhsat sen hiç karışmıyorsun hepsini kendileri hallediyor gene bir iki günlük iş gerçi fazla sürmüyor bu şekilde de...

Motosikleti
    aslında burada şu şekilde oluyor... bayiye vekalet veriyorsun motoru alınca plaka ruhsat sen hiç karışmıyorsun hepsini kendileri hallediyor gene bir iki günlük iş gerçi fazla sürmüyor bu şekilde de...
    Anladım. Allah yardımcın olsun şimdi bu işler bitene kadar senin için zaman geçmek bilmezde. Bu arada sen hangi şehirdesin dostum?

Motosikleti
    mondial zat 150
    teşekkürler sorma valla zaman geçmek bilmiyor bi de renk çok feci sıkıntı istanbulda epey bir zaman siyah aradım ama bayilerde çoğunluk lacivert ve gri kalmış onun için bu da zaman aldı...
    ben istanbul bostancıdayım

Motosikleti
    teşekkürler sorma valla zaman geçmek bilmiyor bi de renk çok feci sıkıntı istanbulda epey bir zaman siyah aradım ama bayilerde çoğunluk lacivert ve gri kalmış onun için bu da zaman aldı...
    ben istanbul bostancıdayım

Heheheh ben de alırken gri istemiştim ellerinde siyah ve kırmızı vardı.

Gri renk bence en güzeli fazla kir göstermez daha sade ama güzel duruyor.

Tekrar hayırlı uğurlu olsun.

Umarım herdaim buralarda olursun.

Motosikleti
    mondial zat 150
    tekrar teşekkürler
    olacağım... olmalıyım... mutlaka soracağım şeyler olacaktır...
    bu çin mallarından herkes yaka silkiyor... alırken valla tereddütlü idim, gerçi zat 150 de ki tasarım da hiç bir maxiscooter'da yok!... geniş ve rahat kullanımı... performans motoru istemedim beni şehir içinde getirsin götürsün yeter şimdilik...

Motosikleti
    Yafu bunca zat kullanan kişi nerede kimse yok konuda..

Birkaçı zaten temelli burgmancı oldu da kalanlar nerede onu anlamadım.

Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı Gürcell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yafu bunca zat kullanan kişi nerede kimse yok konuda..

Birkaçı zaten temelli burgmancı oldu da kalanlar nerede onu anlamadım.
    kalanlar burgman için para arıyor

tekrar teşekkürler
    olacağım... olmalıyım... mutlaka soracağım şeyler olacaktır...
    bu çin mallarından herkes yaka silkiyor... alırken valla tereddütlü idim, gerçi zat 150 de ki tasarım da hiç bir maxiscooter'da yok!... geniş ve rahat kullanımı... performans motoru istemedim beni şehir içinde getirsin götürsün yeter şimdilik...
    hayırı olsun allah kaza bela vermesin.çin min boş ver sen milleti valla ben çok memnunum salına salına dolaşıyorum

Motosikleti
    Alıntı Gürcell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum yakıt dedin aklıma geldi.

İlk defa motorum ne yakıyor diye merak ettim ve depoyu fulledim.
    209 km ye gelince 8,070 lt benzin aldım 28 ytl lik.

Ne dersiniz bu km için bu benzin çok mu? Az mı? normal mi?
    Tabi kullanım şehir içi neredeyse 60 km hızı hiç geçmeden...
    Normalda bu ağırlığa göre motosikletin yakışı normal ama motosikletin ekonomik olmasını düşünürsek biraz fazla. gönül istiyorki 75ykr,100ykr,130ykr yaksın ozaman ekonomik oluyor ve fazla üzmüyor.Ama motor kasa ağırlığı yüzünden biraz fazla benzin tüketiyor.

Alıntı:
    macally´isimli üyeden Alıntı

Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullan inşallah.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler