Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gurseltekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorunuza hangi benzini koyuyorsunuz?

Ben ilk günden bu yana 95 oktan koyuyorum.

Forumda bikaç msj da yüksek oktan bizim motorlara göre değil falan demişlerdi o yüzden. ama bakıyorum 98 oktan koyanda var süper benzin koyanda var.

sizlere sorum acaba hangisi daha iyi olur.

merhaba; aynı sorunu bende yaşamıştım,ama motorumun ilk sahibi eski bi motorcu ve ilk gün kurşunsuz 95 kullan demişti. o shell'den alıyormuş,bende değiştirmedim... gayetde memnunum... son bişey daha;bizim depolar 11+2 lt. full depoyla ne kadar gidiyorsunuz? ben 22 ytl'lik benzinle 165 km civarı gidiyorum.şu an gösterge 0'da!!! ve 170 km'deyim... 0'ın bi üstünde kısa kırmızı çizgide depoyu full'üyorum,mantığa göre full depoyla 300 km'ye yakın yol yapmamız gerek...yardımcı olursanız sevinirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba; aynı sorunu bende yaşamıştım,ama motorumun ilk sahibi eski bi motorcu ve ilk gün kurşunsuz 95 kullan demişti. o shell'den alıyormuş,bende değiştirmedim... gayetde memnunum... son bişey daha;bizim depolar 11+2 lt. full depoyla ne kadar gidiyorsunuz? ben 22 ytl'lik benzinle 165 km civarı gidiyorum.şu an gösterge 0'da!!! ve 170 km'deyim... 0'ın bi üstünde kısa kırmızı çizgide depoyu full'üyorum,mantığa göre full depoyla 300 km'ye yakın yol yapmamız gerek...yardımcı olursanız sevinirim...
    Teşekkürler dostum sağolasın.

Seni soruna ne yazıkki cevap veremeyeceğim. Ben de 170 180 km yapıp ibre kırmızıya inince hiç sektirmeden benzin alıyorum yaklaşık 9 9,5 lt. pek güvenemiyorum motoruma ve matematik hesabına

Motosikleti
    ZAT 150
    arkadaşlar bir sorum olacak.benim zat la ani fren yaptıgım zaman direksiyon kısmından bir sesgeliyor sanki bir şey yerine oturuyomuş gibi sizdede aynı problem varmı?

Öncelik bilgilerinizi paylaştıgınız için teşekkur ederim.
    Ben zat 150 yı daha yeni aldım ve buraya yeni üye oldum. Benim siz üstatlardan merak ettigin bazı şeyler olacak.Umarım okuma ve cevaplama zahmetinde bulunursunuz.
    1 Bu zat ile kim en fazla uzun yok yapmış. Yani iyi bakımlı bır zat kontak kapatmadan veya dinlenerek ne kadar yol yapar.
    2 Genel olarak bakıldıgında çelik crown 150 mi yoksa zat 150 mi daha iyi. ( Degerlendirirken servis, yedek parça,konfor.arıza vs. )
    3 ben istanbulda ikamet ediyorum. Bir kaç yere sordum bana olmuyor dediler. Zat 150 ön camına film yapan yerler varmı? Yoksa ön camı boyamalımı? Bana bu konuda lütfen bilgi verin.
    Şimdiden teşekkurler

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Alıntı NVU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zat 150 yı daha yeni aldım ve buraya yeni üye oldum. Benim siz üstatlardan merak ettigin bazı şeyler olacak.Umarım okuma ve cevaplama zahmetinde bulunursunuz.
    1 Bu zat ile kim en fazla uzun yok yapmış. Yani iyi bakımlı bır zat kontak kapatmadan veya dinlenerek ne kadar yol yapar.
    2 Genel olarak bakıldıgında çelik crown 150 mi yoksa zat 150 mi daha iyi. ( Degerlendirirken servis, yedek parça,konfor.arıza vs. )
    3 ben istanbulda ikamet ediyorum. Bir kaç yere sordum bana olmuyor dediler. Zat 150 ön camına film yapan yerler varmı? Yoksa ön camı boyamalımı? Bana bu konuda lütfen bilgi verin.
    Şimdiden teşekkurler

hoşgeldin,

1. bu topiğin içinde uzun yol yapanlar, türkiyeyi uçtan uca gezenler var.

2. zat tabiiki daha iyi, ben de istanbuldayım 3 kez taşındım neredeyse her sokak başında bir mondial servisi var. bir kere yana düşerek kaza yaptım, 2 günde komple yan grenajı takıp verdiler.

3. ön cama film yapıp napıcaksın? çok istiyorsan bauhausda cam filmi satılıyor, metresi 10-15 lira , kendin yapıverirsin.
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Şimdiden teşekkurler

Walla ben gittim siyah renk transparan folyo çektirdim..
    sanayide sormadığım usta kalmamıştı hepsi ben çekemem olmaz diyordu folyo içinse 25-30 ytl istiyorlardı. En sonunda sanayide tesadüfen biyere girdim elemanlar kafa dengi çıktı olmaz ama gel bi deneyelim dediler ve oldu hem de 5 ytl ye...

Sana tavsiyem olmaz diyen yerlerdeki elemanları kafalaman. Bu arada malesef normal film de denedik fakat o olmuyor.

Şimdiden teşekkurler
    NVU kardeş hoş geldin... zat 150'yle ilgili merak ettiğin bi çok sorunun cevabı bu forumda var.biraz incelemek lazım...arkadaşların dediği gibi türkiye'yi gezenler bile var,hatta karadeniz turuna çıkanlar felan...çelik'mi zat'mı diye sormuşsun İLLAKİ ZAT tabi.....her açıdan mantıklı geliyor bana, çelik sanırım biraz daha ucuzmuş,yedek parça sıkıntısı hiç yok gibi, arıza olayı ise biraz şans,biraz kullanım şartları ve tecrübeye bağlı... rodajını,bakımını,yağını,vidalarını vs... bakacaksın yani... sonuçta 10 numara bi motor almıyoruz,bakmak ilgilenmek gerek. mesela bugün burgman gördüm,2006-2007 model...dökülüyodu,sahibi geldi konuştuk biraz. adam ilgilenmiyomuş bile (para gani) adamın gidişini görmeliydiniz langır lungur gitti,benimde içim gitti...ama zat iyidir. ön cam mevzusunda ise o sorunları bende yaşadım.cam filmi çekmeyiz çünkü ısıtıcıya sokuyoruz,camda eğim var...bi dünya laf... evde mat stıcker vardı ...yaptım süper oldu. hani şu tezgahlara,duvar,dolaba yapıştırılan 2.5 ytl civarı satılanlardan. 1 milyoncular vardıya onlardan aldım... servis olarakta SEVPA'ya gidiyorum İSMET USTA en iyisi diyebilirim.kayışdağıda,içerenköy carrefour'un arkasında.

umarım yardımcı olabilmişimdir... FAR'IN AÇIK,KASK'IN KAFAN'DA OLSUN...

Benim motorun resimlerini eklemiş olayım hem de ön cama transparan folyo nasıl oluyor bir fikriniz oluşsun:

ByPRoMiL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MondiaL 150 Zat + honda 150 cbf
    arkadasLar Tekrar MerHaba Bende 150 zat kuLLanıcısıyım Motorumdan Memnun degiLim acıKcası Benim girdigim ortamLarda Yada gördügüm Konustugum kişiLer bana DevamLı Motoru 300 ytL verseLer biLe sat dioLar arkadasLarın kuLLandıkLarı motorLar geneLde 150 cbf-yar-titan

alico96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 SİYAH,Keeway Superlight 150,BMW F650
    Merhaba arkadaşlar bende zat-150 sahibiyim fakat motosiklet ikinci el olduğundan kullanım klavuzu ve kitapçıklarını alamadım.Bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı eğer fotokopisini verebilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.Yardımlarınızı bekliyorum.Sevgiler.
    Rüzgar ne kadar sert eserse essin kayadan alıp götürecegi sadece tozdur.

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Alıntı ByPRoMiL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasLar Tekrar MerHaba Bende 150 zat kuLLanıcısıyım Motorumdan Memnun degiLim acıKcası Benim girdigim ortamLarda Yada gördügüm Konustugum kişiLer bana DevamLı Motoru 300 ytL verseLer biLe sat dioLar arkadasLarın kuLLandıkLarı motorLar geneLde 150 cbf-yar-titan

o arkadaşlar 300'e temiz zat bulabiliyorlarsa bir kaç tane bana alabilirler mi rica etsek...

Altında bisiklet gibi kalan, yağmuru çamuru bünyeye direkt sıçratan, köprüde rüzgarı yedimi şeridi şaşıran, kullanırken elin ayağın uyuşan tipte motosiklet kullananlar mondiye en son laf söyleceklerdir herhalde,

tabi zevkler ve renkler tartışılmaz, ben ayağımı uzatırım, yayıla yayıla giderim, başkası tünemekten hoşlanır...

Alıntı alico96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende zat-150 sahibiyim fakat motosiklet ikinci el olduğundan kullanım klavuzu ve kitapçıklarını alamadım.Bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı eğer fotokopisini verebilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.Yardımlarınızı bekliyorum.Sevgiler.
    mondial'a mail at, hemen gönderiyorlar. (pdf olarak)
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Motosikleti
    Alıntı BOO_74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o arkadaşlar 300'e temiz zat bulabiliyorlarsa bir kaç tane bana alabilirler mi rica etsek...

Altında bisiklet gibi kalan, yağmuru çamuru bünyeye direkt sıçratan, köprüde rüzgarı yedimi şeridi şaşıran, kullanırken elin ayağın uyuşan tipte motosiklet kullananlar mondiye en son laf söyleceklerdir herhalde,

tabi zevkler ve renkler tartışılmaz, ben ayağımı uzatırım, yayıla yayıla giderim, başkası tünemekten hoşlanır...

mondial'a mail at, hemen gönderiyorlar. (pdf olarak)
    Çok sağol arkadaşım hemen atıyorum.Teşekkürler.
    İyi de olsa Kötüde olsa en iyi motosiklet senin olan motosiklettir.

Motosikleti
    honda twister-ocakta pegasso
    arkadaşlar zat'ımı sattım..
    honda twester aldım....

ama motor hakkında bi çok şey öğrendiğim bu bölümü takipten vazgeçmeyeceğim...
    ayrıca da zata pis diyenler kendi altlarına baksınlar.... çok özlicem çok....

ByPRoMiL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MondiaL 150 Zat + honda 150 cbf
    Alıntı keyfkeka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar zat'ımı sattım..
    honda twester aldım....

ama motor hakkında bi çok şey öğrendiğim bu bölümü takipten vazgeçmeyeceğim...
    ayrıca da zata pis diyenler kendi altlarına baksınlar.... çok özlicem çok....
    Kaç paraya VerdinKi arkadasıM..? kac modeLdi Birde..

arkadaşlar herkese merhaba; geçtiğimiz günlerde (29.04.2008) benzin tüketimiyle ilgili sıkıntılarımı yazmış ve fikrinizi sormuştum... dün yola çıkmam gerekiyordu ve ibre 0'a gelmişti ancak yaptığım km. 175 km'deydi. full depoyla hesaplarıma göre 300km yakın bi yol yapmam gerekiyordu,demekki ibre yanlıştı!!! yakacık uğurmumcu mah.nden çıktım,1.köprüyü geçtim,beşiktaş,mecidiyeköy,balmumcu,1.köprüden bağdat cad.,erenköy,maltepe,kartal sahilden E-5'e oradan da uğurmumcu'ya dönüş...
    evet;bayağı bi yol yaptım ve deponun ibresi 0'ın hep altındaydı... dükkanıma geldiğimde 286 km'deydim!!!!! depoyu full doldurdum 10.5 lt aldı!!! yani 11lt+2 lt yedek düşünürsek daha 2.5 lt benzinim vardı... demek ki arkadaşlar full depoyla 300 km yol rahat yapılıyor (tabiki kullanım şartları ve motorun bakımıda önemli) ... deponun ibresine güvenmeyin,en azından bir kere deponuzu full'lerseniz km'nizi kontrollü giderseniz ortalama olarak ne yaktığınızı bilirsiniz..... ayrıca konuyla alakası yok ama birazda servisler hakkında yazacaklarım var... motorumun ilk sahibi SEVPA'ya İSMET USTA'ya götürüyormuş,sonrasında bende o şekilde devam ettim ve çokta memnunum. ancak5-6 gün önce fren balataları bitti-boşaldı ve en yakın servise gittim(soğanlık), değiştirdiler ancak ertesi gün gacırtılar başladı. geri gittim anlattım cevap olarak sesin normal olduğunu 300km sonra ses kalmayacağını söylediler!!!! o gün karşıya geçtim ve dönüşte arka dingilden sesler geldi,yalpalamaya başladı...tekerlek resmen 8 çiziyordu!!! erenköy sahilden kayışdağ sevpa'ya kadar 20kmh'la gittim aa çok zor oldu. ismet usta hemen elindeki işibıraktı,çok güzel ilgilendi;tamiratın genel olarak 4-5 saat süreceğini çünkü elinde işlerinin olduğunu iletti. ben bekledim ve tamiratın başında bulundum;dingilin somunu çıkmış!!!! normal şartlarda bu somunun çıkması imkansız gibi bişey,zaten yeni balataları değişmiş,bütün vida-somun ne varsa sıkılmıştı, ama biri hariç!!!! neyse;çalışanların ve sahiplerinin güler yüzü diğer gelen-giden müştr. diyalogları... herşey güzeldi,zaten memnundum daha da memnun oldum.motorumu aldım ve hemen soğanlık bayisine gittim,durumu anlattım tamiri yapan usta bunun imkansız olduğunu söyledi,kabul etmedi!!! yani bi yrde yalancı durumuna düştüm,sahibi geldi beni dinledi ve özür diledi...bir dahada o servise gidişim olmaz-olamaz!!! kalite-müştr. memnuniyeti-güler yüz-servis ve konu bilgisi-tecrübe ve daha bir çok şey... hepsini birarada bulmak belki zor olabilir ama imkansız değil... beni zor durumdan ismet usta rhatlıkla kurtardı,hem muhabbetiyle,konu bilgisiyle ve firma sahiplerinin yakınlığı en önemlisi makul ve mantıklı bir faturanın gelmesi(!!!) benim sevpa'dan mutlu mesut bi şekilde ayrılmama sebep oldu... buradan onlara da teşekkür etmek istiyorum... eğer gittiğinizde uğurmumcu'dan çiğ köfteci derseniz mutlaka tanıyacaklardır. arkadaşalar eğer yolunuz buralara düşerse 'ten geldiğinizi söylemeniz yeterli olacaktır.tel:0216-476-18-76 msn: atekcan@windowslive.com çok uzun bir yazı oldu;okuduğunuz için ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    honda twister-ocakta pegasso
    Alıntı ByPRoMiL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç paraya VerdinKi arkadasıM..? kac modeLdi Birde..

1300 YTL gri 2005 model ve 6000 km... dertsizdi....

Teşekkür ederim degerli yorumlarızı esirgemediginiz için. İyiki zat aldım ve iyiki bu sitede sizin gibi degerli insanlarla tanıştım.

Motosikleti
    as gy200
    Şimdiden teşekkurler
    once allah kazasız belasız kullanmanı dılerım.
    1-en fazla yapacagın yol 150 km motor 20 dkk dınlenmesı lazım.tekrar devam edersın o sekılde
    2-zat bır sorunu motoru o kasayı kaldırmakda zorlanıyor bırazda senın kullanımına baglı.motorunu sakın falza yorma ılerde yağ problemı cıkar.ileryen zamanlarda motorun yagını kontrel et.1000 km bır yagın değiştir servıs yagı degıl servısler acık yağ kullanır yada ucuz dandık yağlar. sen kendın yağ koy ve castrol başka yağ kullanma.
    3-on camlara bu modellerde malesef film tutmaz bende arkadaşımla cok ugraştık eskı motorumda film malesef:( sadece boyata bılırsın o kadar.
    umarım yardımcı ola bılmışımdır.servıs sabit olsun anadolu yakasında sevpa cok ii içerenkoydekı tavisye ederım.

Motosikleti
    Arkadaşlar 150 Zat'ın Uzaktan Kumanda çalıştırma sistemi hakkında bilgisi olan varmı? Çalıştırmak için neler yapmak gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim.Şimdiden Teşekkürler.

Gürcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Zat tı. :P
    Alıntı akin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-on camlara bu modellerde malesef film tutmaz bende arkadaşımla cok ugraştık eskı motorumda film malesef:( sadece boyata bılırsın o kadar.
    umarım yardımcı ola bılmışımdır.servıs sabit olsun anadolu yakasında sevpa cok ii içerenkoydekı tavisye ederım.
    Evet film tutmuyor ama film çekenlerde transparan folyo dedikleri bi zımbırtı var hem de her renk. onu yapabiiliyorlar. Aynı film kaplanmış gibi oluyor.

Şekil a1:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler