Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CB 750

Motovento
    REKLAM ALANI
    the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Honda 1983-1985 yılları arasında motogp şampiyonu olan freddie spencer anısına cb750'yi sınırlı sayıda üretti.. 2007 model olması sizi şaşırtmasın günün koşulları göz önüne alınarak motosiklette elektronik sistem kullanılması engellenmiş.. Olabildiğince eski cb750'ye benzetilmek istenmiş .. Sonuç olarak Honda güzel bir iş çıkarmış işte teknik özellikler :

Model : Honda CB 750 Freddie Spencer Sınırlı Üretim

Yıl : 2007 (Japonyada ve sadece 300 tane üretilecek)

Motor : Hava soğutmalı,4 zamanlı,enine çaprazlama 4 silindir,DOHC

Kapasite : 747

Sıkıştırma oranı : 9.3:1

Motoru göreve getirme : 4x34mm VE-tipi

Ateşleme / Start : Full transistörlü / elektrik

Max. Güç : 75 hp 55 kW @ 8500 rpm

Max. Tork : 64 Nm 6.5 kg-m @ 7500 rpm

Vites / Sürüş : 5 vites / zincirli

Ön süspansiyon : 41mm hava destekli, ayarlanabilir RTF VIII çatallı

Arka süspansiyon : Çift konvansiyonel ve su depolu damperler

Ön Lastik : 120/70-ZR17

Arka Lastik : 150/70-ZR17

Ön Frenler :2x 296mm çapında disk ve 2 piston kaliperli

Arka Frenler : Tek 240mm çapında disk ve 1 piston kaliperli

Ağırlık : 215 kg

Yakıt kapasitesi : 20 litre

Eski cb 750 modelleri :

İlk Üretim 1969 model

1976 model otomatik 2 vitesli :

1974 model :

1977 Model :

[B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UKYO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motozeus ms100
    süper güzel bi motosiklet

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    ben bu motoru discovery tv de gormustum adam bir bardak suyu seleye koyuyor gaz verince suda titreşim olmuyordu ilk 4 silindirli seri üretim motor.
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    CB seven fifty (mesela 1999'daki modeli) zaten cooook güzel bir motosiklet. 2007 model special edition eminim iyi satar ve motosiklet dünyasinda özel bir yeri olacaktir.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Günümüzün modellerine kıyasla ,oldukça sade.Almak için sanırım, hastası olmak lazım.
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    sadeligi seni yaniltmasin. HORNET900 de cok "sade" görünüyor ama hic kümüsenecek bir motosiklet degil ...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Bu modellerin hepsi birbirini andırıyor, artık Honda dan değişiklik bekliyoruzzzzz !!
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu modellerin hepsi birbirini andırıyor, artık Honda dan değişiklik bekliyoruzzzzz !!
    Zaten bir efsaneyi yaşatmak için yapılmış bu model

O yüzden olabildiğince zamanın cb 750 modellerine benzetilmeye çalışılmış.. Zaten hava soğutmalı dikkat edersen ..Ki hondanın şu anda cbf modellerinde cbf250 ve 150 dışında hava soğutmalı bir modeli yok .

Beygir gücü de eski modellere yakın.. Teknoloji olabildiğince az kullanılmış eski modellere benzetilmeye çalışılmış motorun sürüş yapısına zarar vermemek için.. Yani sürücü herşeyi hissetmeli ..

Yani ford mühendisleri nasıl gt40'ı yarattı bu motor da öyle... Ford mühendisleri gt40'ı tekrar piyasaya sürerken ESP, Viraj dönüş kontrolü gibi koyabilecekleri sensörleri arabanın sürüş yapısına ve özüne zarar vermek için koymadılar.. Direksiyon bile hidrolik değil ve ABS yok sanırım

Hondanın da amacı bu zaten

Yalnız ben bu motoru çok beğendim ..Honda güzel işçilik çıkarmış tebrikler
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ben beğenmedim işte
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet bu kadar sadelik acaba fiyatlara da yansımış mı bilen var mı ?

Hornet benim çok beğendiğim bir model, benzerlik kuramadım.
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı the_cayman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yüzden olabildiğince zamanın cb 750 modellerine benzetilmeye çalışılmış.. Zaten hava soğutmalı dikkat edersen
    "tekrar dikkatlice resimlere bakmani tavsiye ediyorum. o alet hava sogutmali degil." my bad. alete hava sogutmali diyorlar. ben nedense ufacik bir radyatör görüyorum ... hayirdir insallah

Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hornet benim çok beğendiğim bir model, benzerlik kuramadım.
    benzerlik icin dememistim. sadece hornet 600 (2006) ve hornet 900 mesela kawasaki z750 ve z1000 (2006 modelleri) ile karsilastirirsan coooook sade kaliyorlar.

honda modellerini cok yavas yenileyen bir marka. benim CBF500'ün motoru neredeyse 20 yil önce yapilan CB500'ün motoru ile ayni. 20 yil icinde ayni motoru adamlar birazcik gelistirmisler, yeni cevre normlarina uydurmuslar ama "do not fix it when it is not broken" mantigi ile temel dizayni korumuslar. o yüzden de honda'nin motoruna birsey olmaz.

Motosikleti
    Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "tekrar dikkatlice resimlere bakmani tavsiye ediyorum. o alet hava sogutmali degil." my bad. alete hava sogutmali diyorlar. ben nedense ufacik bir radyatör görüyorum ... hayirdir insallah

benzerlik icin dememistim. sadece hornet 600 (2006) ve hornet 900 mesela kawasaki z750 ve z1000 (2006 modelleri) ile karsilastirirsan coooook sade kaliyorlar.

honda modellerini cok yavas yenileyen bir marka. benim CBF500'ün motoru neredeyse 20 yil önce yapilan CB500'ün motoru ile ayni. 20 yil icinde ayni motoru adamlar birazcik gelistirmisler, yeni cevre normlarina uydurmuslar ama "do not fix it when it is not broken" mantigi ile temel dizayni korumuslar. o yüzden de honda'nin motoruna birsey olmaz.
    Hmmm peki Air cooled farklı bir anlamı war mı benim bilmediğim ? Benim bildiğim sıvı soğutmalı motorlar Liquid cooled diye oluyor air de hava demek sanırım bildiğim ingilizceyle ... Sen yazıyı bence tam okuyamamışsın Predator[23rd] ..

Dikkatini çekerim bildiğin CB serisi değil bu motor .. Sadece 300 tane üretilecek.. Eski cb modellerine benzetilmek için motorun sadeliğinle oynanmamış abs vs.. konularak ... Eğer cb modellerini az biraz takip etmişsen beygir gücünün bile hemen hemen aynı olduğunu görürsün..

Bu arada belirttiğim gibi motor hava soğutmalı fakat sen halen orda bir radyatör görüyosan şikayetini http://powersports.honda.com/ adresinden motorcycles bölümünden iletebilirsin.. Belki motoru üreten firma yanlış yazmıştır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)