Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

600+600 ml ipone amortisör yağı İşini görecektir diye tahmin ediyorum dostum.

İzin yol olsun.
    ercan9145 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ercan9145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600+600 ml ipone amortisör yağı İşini görecektir diye tahmin ediyorum dostum.

İzin yol olsun.
    çooook teşekürler siz cevap yazmadan önce BMW istinyeyi aramıştım sizin dedginizle aynı cevabı verdiler 600 ml yağ dediler yanlız bağzı forumlarda 460 ml yazmışlar onu anlamadım neyse ipone yağ da 10w herhalde

Kullanıcı deneyimine göre değişir tabi.
    Ona bakış lastikte mesela 30 ön 32 arkadır ben 28 ön 30 arka kullanıyorum çünkü tek ben biniyorum ve ben 56kg ım o basınç da ortalama 70kg bir kişi bas alıyor
    He şimdi adam vardır yollu gittiği hep düz zemin olur çukur olmaz 460 basar yaylar onu kurtarır ama adam vardır çakıllı yolda gidiyordur çukur görünce ben gibi dalar o da 600 koyar
    Ben kitapçıktan 600 diye 600 er koydum
    Çukur varmış yokmuş (derin olmayan tabiki) pek bakmıyorum geçiyorum (aşırı hızlı değil tabi)
    Ama şu kasisler varya oralar süper ya ) çok seviyorum oradan geçmeyi
    Neyse izin yol olsun dostum
    Benim yakıt senden sonrası yapmıştı sana yazdım ya daha tekrar benzin bitmedi bakalım yapacak mı bilmiyorum eğer yaparsa depo temiliyeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Beyler ben depo temizlemeye karar verdim belki pislik vardır şu katkı maddeleri var benzin ile koyulan onları denesem f650 sıkıntı olur mu?
    Düşüncesi olan var mı

Motosikleti
    honda cbf 150
    Bir forumda okumuştum depoyu temizlemek için açmıştı pek pislik yokmuş boşuna açmışım demişti öyle tahmin ediyorum benzin pompasının önünde de süzek var diye biliyorum ben olayı sarı ışık yandıktan sonra yakıt almada buldum çözümü o günde sarı ışığı biraz fazla zorladm şehir içi sarı olmasindan az gitti buna karar verdim ayrıc aldığım adam senede 4 kere tam depoda enjektör temizleyici koyuyormuş.
    ayrıca bu hafta işçi bayramında adana dan nigdeye gittim ilk defa 170 hız yaptım dememe amaçlı çok rahat gidiyor 2018 toyota corolla da bu hızı görmedim şahsen normalda en fazla 100 yaparım hızı sevmem ama şaştım kaldım önce ybr 125 vardı sanki onunla 90 km gidiyor gibi rahattım kazasız belasız sürüşler inşallah

Ben 165 yaptım hız iyi değil bizim içinde bende denemelik idi ilk ve son idi
    Tabi ondan öncede 145 yapıp ilk son demiştim :(

Benim sorunum seninkine yakın ama söyle
    Bende sarı ışık yanmadan tekleme filan başlıyor yani hep 10 litre alıyorum depo doluyor yani 7 litre var iken oluyor
    Mesela
    https://www.hepsiburada.com/carboncl...rsal-genel.pla

Bunu düşünüyorum ben kullanmak

Ayrıca o temizleme şekli benzin pompası önündeki süzeğin rica etsem fotosunu çekip bana gönderir misin nerede acaba tam

Teşekkürler

Motosikleti
    honda cbf 150
    bugün ön amortisör keçelerini değiştim yağ kaçırmaya başlamıştı kecelleri bempardan tanesini 95 tl + kargo ücreti ödedim topa da 210 tl çifti 2 litre ipone fork oil 10w yağ 100 tl 1 balata spreyi 10 tl topa da 320 gibi bir maliyeti oldu çıkan yağ toplamda 900 gramdı baya pislenmiş çıkan keçeler nog marka taktiklarimda ayni marka idi ben herbir amortisör için 600 ml yag koydum servisi aradım 600 ml ve 10w dediler usta 400 tl istemişti insaf dedim içimden 100 desen anlarim 150 analrim hadi 200 'de ben 200 olmazmi dedim olmaz dedi internette videosu 27 dakika baka baka yaptım gayet rahat oldu yanlız amortisör borusu alt çataldan rahat geçiyor üst çatalda az bi şaplık var delik deligi karşılamıyordu biraz zorlandım ama zevkli bir gün geçirdik hanımla beraber hayırlı ramazanlar kalın sağlıcakla.
    maktama bunu beğendi.

Geçmiş olsun.
    Benim problem için bir kişi söyle dedi
    Hep 7 litre kala tekliyor ya 10 litre alıp (fulleyince) düzeliyordu ya
    Hortum belki yukarıdadır pompa çekiniyordur dedi
    Acaba ben benzin pompasının çekme/emme hortumunu nasıl tank da kontrol edeceğim?
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    şimdi antifiz değiştirmek istiyorum forumda 1.5 litre denmiş acaba 750 ml su 750 antifiriz mi acaba birde kırmızı shell organik antifiriz kullansam olurmu acaba iyi akşamlar.

sinansari_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1300S
    yarı su , yarı antifiriz koyabilirsin, tamamını antifiriz koyma, hararet yaptırırsın, conta yakmışlığım var.
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Antifrizlerin fiziksel karışım olarak 2 çeşidi vardır;
    1- Zaten su ile karıştırılmış kullanıma hazır olanları. Direk motora koyabilirsiniz.
    2- Su ile karıştırılMAmış olanları. Bu türü belirtilen oranlarda saf suyla karıştırıp koyarsınız.

Hangisinden alırsanız ona göre koymanız gerekiyor.

Ayrıca kimyasal olarak da çeşitleniyorlar, siz motor üreticiniz hangisini tavsiye ediyorsa onu kullanmalısınız.

---------

İnorganik Antifriz (IAT-Inornagic Acid Technology)
    Genellikle açık parlak yeşil renktedir.
    Fosfat (demir koruyucu) ve silikat (alüminyum koruyucu) içerir.
    Demir motor bloku, alüminyum sirkülasyon pompası, silindir kapağı ve soğutma sıvısının geçtiği parçaların olduğu araçlarda korozyonu önler.
    Ortalama ömrü 40.000-50.000 km, 2 yıldır.

Organik Antifriz (OAT-Organic Acid Technology)
    Turuncu, pembe, koyu yeşil başta olmak üzere birçok farklı renkte olabilir.
    EHA asit ve bazı organik asitler içerir.
    Fosfat ve silikat içermediğinden inorganik antifriz kadar güçlü korozyon koruması sağlayamaz.
    Motora geç nüfuz eder ama uzun süre koruma sağlar.
    Ortalama ömrü 200.000 km, 5 yıldır.

Hibrit Organik Antifriz (HOAT-Hybrid Organic Acid Technology)
    Organik ve inorganik antifrizlerin karışımıdır.
    Sarı ve turuncu başta olmak üzere kırmızı ve pembe renkte de olabilir.

Nitritli Organik Antifriz (NOAT-Nitrited Organic Acid Technology)
    Genellikle kırmızı ve koyu pembe renklidir.
    Organik antifrize nitrit ve molibden gibi bileşenlerin eklenmesiyle üretilir.
    Ömrü 1 milyon km’ye kadar çıkabilir.
    Diğer antifrizlere göre daha pahalıdır.
    Daha çok iş makinelerinde ve kısa sürede çok yol olan büyük araçlarda kullanılır.

-----------Kaynak:LINK
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Bu hafta sonu değiştirdiğim amortisör keçesinin birinden yukarı kavala doğru yağ izi oluyor çizgi şeklinde öbüründe yok yanlış bir şeymi yaptım acaba

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    nikelajın üzerinde çizik varsa ondan kaçırıyor olabilir
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı oxus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gün ustaya sordum 600 ml yag çok fazla kütük gibi olur dedi yağda ondan atıyor dedi en fazla 450 ml olacak dedi aklım karıştı şimdi gerimi boşaltan 150 ml acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

Alıntı oxus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gün ustaya sordum 600 ml yag çok fazla kütük gibi olur dedi yağda ondan atıyor dedi en fazla 450 ml olacak dedi aklım karıştı şimdi gerimi boşaltan 150 ml acaba

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Ercan 600ml yağ koyacaksin. Orjinal kitapçığında bu sekilde yaziyor zaten.

Birde f650gs 2005 model yukarsini alin demiş bir arkadaş, modele degil, bakımlı olup olmadığına bakmak lazim.

2006-2008 cani cikmis almaktansa 1998 full bakımlı motor almak daha mantıklıdır.

Birde eli anahtar tutmayan kisiler bakim ile ilgili iskembeden yorum yazmasin yanlis yönlendirmesin.

Hayırlı Ramazanlar

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ercan 600ml yağ koyacaksin. Orjinal kitapçığında bu sekilde yaziyor zaten.

Birde f650gs 2005 model yukarsini alin demiş bir arkadaş, modele degil, bakımlı olup olmadığına bakmak lazim.

2006-2008 cani cikmis almaktansa 1998 full bakımlı motor almak daha mantıklıdır.

Birde eli anahtar tutmayan kisiler bakim ile ilgili iskembeden yorum yazmasin yanlis yönlendirmesin.

Hayırlı Ramazanlar
    tm ☹☹ tolgacan kardeşim nasıl dersen öyle olsun 600+600 tm kalin sağlıcakla.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Arkadaşlar bu gün çarşıya gittim motor ün sıcaklığından yanacağım sandım bu alet bukadar ısınmıyordu ki anlamadım adana nin sicagida bir yandan yandım kavruldum valla

2005 modele hangi bujileri tavsiye edersiniz beyler?
    Forumda da daha önce tartışılmış
    2004+ üzeri olanlar tavsiyeleri nelerdir
    Değiştirmeyi düşünüyorum

Motosikleti
    honda cbf 150
    amortisör keçelerini ters takmışım yağı bu yüzden kaçırıyormuş yazılı kısım üst tarafa gelecekmiş meyer gitti canım keçe 110 tl kargo dahil birde yenisi 110 tl toplam 220 tl gitti hayırlısı olsun
    Osman3567 bunu beğendi.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı ercan9145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu gün çarşıya gittim motor ün sıcaklığından yanacağım sandım bu alet bukadar ısınmıyordu ki anlamadım adana nin sicagida bir yandan yandım kavruldum valla
    Şehir içinde düşük hız ve viteste biraz fazla ısınır fanı da açtımmı sağ bacağa da sıcak havayı verir. ��
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

Motosikleti
    honda cbf 150
    depriyaj manet kırıldı vida yerinden biraz eğrilik var gibi idi doğrultayım dedim vida giriş yerinden kırıldı ustayı aradım yarın sanayide döküm kaynağı ile kaynatırız sorun yok dedi yenisi pahalı dedi bende yazmak istedim siz forum arkadaşlarıma

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler