Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba, 109 sayfa olmuş ve eminim ki aradığım cevaplar içerde biyerde var k.bakmayın...
    Cbf 150 kullanıcısıyım ancak artık yetmiyor ve 2004-2007 aralığında 650 gs almak istiyorum. Uzun yol ve şehir içi kullanıyorum (gezi-ulaşım herşey) Genel olarak artçılıyım (eşim). Bildiğiniz üzere cbf 150 de titreşim yok, sorunsuz, yakıt düşük. 10 yaşında bir makina alarak belli başlı riskleri göze almak istiyorum ancak konfordan verebilceğim taviz kısıtlı. Hanım beni yer bitirir valla zaten zar zor ikna ettikte bütçe ayırdık :D . Kullanan arkadaşlar motor hakkında al alma, şunu al bunu al gibi yorumlar yapabilirmisiniz . Not: Kendime yatırım yaparak Abs li motor bakıyorum ve biliyorsunuz bulmak zor. Duydugum kadarıyla kombin fren sistemide varmış ama varlığından emin değilim. Korktuğum şey tabikide titreşim... Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    selamlar, öncelikle CBF 150'de titreşim yok diyorsak F650 GS'de de yok diyebiliriz yani size vereceği rahatsızlık çok farklı değil demek istiyorum. elbette titreşim iki ya da dört silindirli motosiklet kadar az değil ancak çok güzel dengelenmiş krank ile bu titreşim minimuma indirilmiş. güç ve tork artçılı sürüş için gayet yeterli. ABS mevcut istendiğinde devre dışı bırakılabilir (arazi koşullarında) kombine fren söz konusu değil, ayrı ayrı çalışan iki sistemdir. Kronik problemleri vardır fakat can yakmayacak niteliktedir. Kilosuna ve hacmine göre ciddi şekilde az yakar.uzun yolda tek kişi tüm kamp ekipmanları yüklü olmak üzere 100km'de 3,5-4 litre yakıt tüketimi olur. Ayarlanabilir (önyüklemeli) süspansiyon sistemi vardır.ağırlık merkezi (yakıt deposu koltuk altında olduğu için) yere yakındır, kontrolü kolaydır. Kısa boylular için idealdir. istemeye istemeye sattım, çok memnundum.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Yapmayın gözünüzü seveyim nasıl yani kronik sorunları var ama can yakmaz evet yakmaz iyi bütçeli adamın canını yakmaz, alma kardeşim alma ben aldım zamanında söve söve günahkar oldum, f650gs sıkıntılı motordur öyle Japon akranları gibi sorunsuz değildir, bende senin gibi ybr den f650gs e geçtim sonra bide kredi çektim yaptırmak için. Bunları göze alabiliyorsan maddi durumun el veriyorsa buyur al

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

Konfor olarak ne siz ne de eşiniz problem yaşamaz ama motor arızalarından üzülürsünüz. Bence alın bir inazuma gem rahat edin hep güvenebileceğiniz bir motorunuz olur

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    vay arkadaş, yıllar geçtikçe bu f650'lerin fiyatları katlanıyor.
    sanırsın bavyera şarabı!

Motosikleti
    BMW F800GS
    işi bitmiş, hor kullanılmış, bitmiş motosikleti alıp sorun yaşadıktan sonra motosiklete yaramaz pek doğru bir mantık değil. neyse ben polemiğe girmek istemiyorum alan alır almayan almaz ben yaşadıklarımı ve tecrübelerimi paylaştım o kadar. herkese iyi sürüşler.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Yok yok kesinlikle öyle polemik falan bir niyetim yok. Bende tecrübelerimi paylaştım,alacak olan arkadaş tartıp biçer ona göre alır, size bir sözüm yok yanlış anlamayın, saygılar

Motosikleti
    BMW F800GS
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yok kesinlikle öyle polemik falan bir niyetim yok. Bende tecrübelerimi paylaştım,alacak olan arkadaş tartıp biçer ona göre alır, size bir sözüm yok yanlış anlamayın, saygılar
    eyvallah bizden de saygılar ;)

sinansari_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1300S
    Arkadaşım, yaşadığın sorunları detaylı yazarsan herkes faydalanır, alacak arkadaşa da tecrübe aktarmış olursun,

f650 serisi ayrı bir tutkudur, bende 2004 model var şuan, bu 3. F650 oldu, bugüne kadar neler yaşadım anlatayım, ilk F650 motorum 1999 Model idi, 10 bin km kadar kullandım, ciddi bir arızasını görmedim, bir kere marş rublesi değiştirdim, sattım, 2005 Model siyah renk F650GS çift bujili aldım, bu motoru beni mahvetti, polis çıkmasıymış, çok bakımsızmış,km orjinal değilmiş, f650 ve f650gs tek silindir serilerinde km sayacı 100 bin km geldiğinde sıfırlanır, bu nedenle gerçek km de f650gs bulmak zordur.yani benim aldığım 250 bin yada 350 bin gibi bir km olabileceğini tahmin ediyorum. Motorda sökülmedik yer kalmadı heryerinden arıza çıkartıyordu, topladık temiz hale getirdik sonra param bitti sattım, fazla dayanamadım kısa süre sonra yine 2004 model bir F650GS çift buji aldım, bu motoru alırken tüm tecrübelerim faydalandım orjinal 88 bin km de motorumu aldım, şuan 99 bine geldi , bakımlarını yaptırdım, sorunsuz kullanıyorum, alacak arakadaşlara da yardımcı olurum faydamız olsun.

saltuque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650gs
    Selamlar,

Aradığım bazı parçalar var ancak bunları yurtdışındaki sitelerde bulduğumda ya buraya göndermiyorlar, ya da gönderim masrafı parçanın fiyatından daha fazla. Borusanda da parçaların fiyatı yurtdışının 3 katını buluyor (örneğin ayna tutacağı 29 euro iken borusan'da 82 euro+kdv). http://bmwteilekatalog24.info/ gibi sitelerde de satın alma linkleri ebay ve amazona yönlendiriyor ancak linkler ölü.

Buraya ya da almanyaya gönderim yapan yedek parça satışı olan bir site önerebilecek biri var mı?

sinansari_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1300S
    aradığın parçaların kodları varsa yazar mısın, yada ne aradıklarını, ikinci el olarak baktın mı ?

saltuque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650gs
    Alıntı sinansari_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aradığın parçaların kodları varsa yazar mısın, yada ne aradıklarını, ikinci el olarak baktın mı ?
    Sol Ayna tutacağı: 61 31 7650269
    Elcik ısıtma düğmesi: 61 31 7654218
    Sağ/sol ayna: 51 16 7677857
    Ayna Bağlantı aparatı: 51 16 7672399

İkinci el sol ayna tutacağını zaten komple düğmelerle sinyal, far, korna vs dahil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:34 ----------

İkinci el almak isteyince sol ayna tutacağını zaten komple düğmelerle sinyal, far, korna düğmeleri vs dahil satmaya çalışıyorlar.

Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı saltuque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sol Ayna tutacağı: 61 31 7650269
    Elcik ısıtma düğmesi: 61 31 7654218
    Sağ/sol ayna: 51 16 7677857
    Ayna Bağlantı aparatı: 51 16 7672399

İkinci el sol ayna tutacağını zaten komple düğmelerle sinyal, far, korna vs dahil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:34 ----------

İkinci el almak isteyince sol ayna tutacağını zaten komple düğmelerle sinyal, far, korna düğmeleri vs dahil satmaya çalışıyorlar.
    1 yıla yakın zamandır kullanıyorum 2005 modelini. Önerim;

Aynaları yan sanayi al; Velomoto'da var diye hatırlıyorum. BMW 'nin yeni nesil aynaları (ince oval olanlar) birebir kopyası. 220 TL gibi bir fiyat ödemiştim 8-9 ay önce. Tek sıkıntısı motorun titreşiminden ötürü aynanın kendisi çerçeveyi aşındırdı ayna oynuyordu, siyah silikonla aralarına destek yaptım sorunsuz kullanıyorum.

Elcik ısıtma düğmesi; bunun çıkmasını bulamazsın. Benimkini park halindeyken sökmüşler üstünden, kapağın altındaki ince çubuk zaten açık kapamayı sağlıyor diye araştırmadım bile.

Ayna bağlantı aparatı; bu konuda tam bir şey söyleyemem benim motorda ayna yükseltme vardı aldığımda onun üzerine yeni aynaları monte ettik. Ama piyasada hatta aynayı alacağın yerde bu aparatlar bulunabilir bence.

Parçacılar için 3-4 yer biliyorum özelden yazarsan oradan açıklayabilirim, reklam olmasın. Benim bayağı bir hikayem oldu acı tatlı bu motorda ama artık memnunum, motorun kendisiyle ilgili sormak istediğin olursa yine özelden yazabilirsin.

Motosikleti
    2004 F650GS DAKAR
    arkadaşlar selam herkese. 2004 model f650gs dakar aldım. ancak gidon üstüne monte edilen abs ve 4 lü flaşör düğmelerinin olduğu aparatı bulamıyorum. önerebileceğiniz biryer var mıdır?

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    https://www.motobins.co.uk/ bu siteyi de kontrol edin.(k.kartı ile ödeme yapabilirsiniz) ebay hem sıfır hem de 2.el bir sürü parça var yalnız alternatif ödeme yolları için satıcı firma ile irtibat kurmanız lazım.

Motosikleti
    F 650 GS
    selam,

şu ünite mi lazım?

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-yedek-parca-bmw-f-650-gs-f-650-gs-dakar-buton-takimi-342883183/detay

Motosikleti
    BMW F 650 GS (2005)
    Herkese Merhaba.

2005 F 650 GS motorumun elciklerini ısıtmalı yapmak istiyorum. Kendim yapabilirim.Deneyimi olanlardan öneri bekliyorum.
    Ayrıca ikinci el alüminyum yan çantalar ve askı aparatı da almak istiyorum.
    Metin Aydemir - Eskişehir. (metinaydemir@hotmail.de)(Tel 535 330 77 44)

alivemad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhabalar aranıza bende geldim 2011 model f650 gs aldım daha alışma suresındeyız birbirimize sizlerin arasında olmaktan sevinçliyim
    saltuque ve oxus bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NSS300 Forza
    Başlangıç için 250-300lük birşeyler bakarken eğitmen tavsiyesiyle bu motora takıldım. Hafifliği ve alçak selesi dikkatimi çekti. Şöyle de bir ilan buldum ama konuda okuduklarım biraz kafamı karıştırdı. Kilometre sıfırlama, titreşim gibi şeyler. Sizlerin yorumunu merak ediyorum.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-2008-bmw-f650gs-twin-382591154/detay

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    km ve kaza bilgileri 5664 e sms ile öğrenilir. bu motor çift silindiri olan model.kullanırken hiç titreşim hissetmedim, güçlü konforlu ve çok rahat bir motor ama bu fiyatlara daha yeni model japon motorları da bakılabilir.

merhaba

aşağıdaki ilandaki motor için görüşlerinizi alabilirmiyim?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...93941861/detay

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler