Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    f 650,cs,gs,st, 650-700 cc sınıfında parça sıkıntısı olmayan,bakım maliyeti düşük, en az yakıt tüketimi değerine sahip olan,en güzel süspansiyona ve dengeye sahip olan,çok fazla aksesuar seçeneği olan,şehir içinde kıvrak, uzun yolda yormayan,arazi şürüşüne uygun,kronik bakımları zamanında yapıldığında (su devirdaim keçeleri,yağ ve filitreleri,benzin filitresi ) motor ömrü en az 200 bin km olan mükemmel bir makinadır.f 650 den sonraki makinanız mutlaka f 800 gs yada r 1200 gs olacaktır. motosiklet bir hastalık buna hepimiz evet diyoruz biliyorum ama BMW GS serisi başka bi hastalık bana göre.
    Yurdukoru bunu beğendi.
    UĞUR 4 Teker hatunumun istediği yere,2 Teker burnumun dikine gider

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 1050
    Selam, yeni aldığım yuvarlak 3'lü led farları; hella micro de'leri söktürerek daha önce takdırdığım sıralı 3'lü led farların altına monte ettirdim. Emeği geçen arkadaşlarıma ve farların üreticisi Mesut Korkmaz beye tekrar teşekkür ederim.

By sakinfb at 2012-05-13

By sakinfb at 2012-05-13

By sakinfb at 2012-05-13
    SEVGİ EYLEM GEREKTİRİR…

apn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR
    Bende dakarımı yeni sattım sayılır bir sonraki ciddi motorum F800 olacak Tabi fiyatlar çok pahalı şu anda onu alana kadar başka motorlarla idare edeceğiz
    Bu arada bu yakıt konusu baya polemik oluyor Ben kendi kullanımıma ve diğer f650 gs sahibi arkadaşlarımın motorlarından tecrübe ettiklerime göre yazayım.
    90-100 km aralığında şehir dışı sabit hızlarda gidildiğinde rüzgar ve yol şartlarına bağlı olarak 3,2-3,5-3,7 civarı yakıyor. 120 km civarı gidildiğinde 4.2 civarı yakıyor. Bu sürekli aynı çıkıyor benim Dakarımda ve diğer yakın arkadaşlarımın F650GS lerinde. Şehir içinde sakin kullanımda veya 4000 devir civarında vites değiştirildiğinde ve 4000 devirlerde sürekli kullanıldığında 4.2-4,5-4,8 ortalama olarak yakıt sarfiyatı. Bu değerler arkadaşlarımla karşılaştırdığımda sürekli aynı çıkıyor. Yani bu motorların genel yakıt sarfiyatı ortalama olarak şehir dışı 3,5 şehir içi 4,5 bu üç aşağı beş yukarı budur. Kışın bu değerler biraz artar, birde sürekli kısa mesafe kullanımda artar. Genel kullanımda bu değerlerin çok üstünde yakıt sarfiyatı varsa sistemde bir sorun var demektir.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Önceki mesajlarda belirtilen 6 litre yakan arkadaş benim bu arada bendeki 2000 öncesi F650 fakat benim problemim zannedersem sürekli kısa mesafede kullanmamdan kaynaklanıyor zira daha motor ısınamadan varacağım yere varmış oluyorum buda sürekli fazla yakıt anlamına geliyor vakit bulursam uzun yol yapıp onuda burda yazacağım bakalım sarfiyat ne olacak? Unutmadan motoru 4000-4500 devirde vites geçişlerini yapıyordum şuan biraz daha uysal şekilde değiştirmeye çalışıyorum bakalım fark görecekmiyiz? Birde aynı motordan kullanan arkadaşımında yaktığı yakıt yaklaşık 5.5-6lt şehir içi. şuan depoda 50tl lik yani 10,91lt yakıt var bitince tekrar burda yazarım şehiriçi kullanımı.
    ANGARAJ

Motosikleti
    BMW F700GS-2014
    Alıntı Fanatik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam, yeni aldığım yuvarlak 3'lü led farları; hella micro de'leri söktürerek daha önce takdırdığım sıralı 3'lü led farların altına monte ettirdim. Emeği geçen arkadaşlarıma ve farların üreticisi Mesut Korkmaz beye tekrar teşekkür ederim.
    http://img833.imageshack.us/img833/1728/img0244ve.jpg
    By sakinfb at 2012-05-13
    http://img839.imageshack.us/img839/9990/img0245rq.jpg
    By sakinfb at 2012-05-13
    http://img840.imageshack.us/img840/3314/img0246na.jpg
    By sakinfb at 2012-05-13
    Arkadaşım şunu merak ediyorum.Bu taktığın farlar yasalmıdır.Polis çevirdiğinde ceza yazarmı?Yada muayene esnasında söktürebilirlermi?

naregatsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Merhaba BMW logom düştü araştırmadım henüz nerden temin ederim bilen varmı:Tşk.

Motosikleti
    Alıntı naregatsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba BMW logom düştü araştırmadım henüz nerden temin ederim bilen varmı:Tşk.
    boyutları uyarmı bilmem ama oto aksesuarcılarında o şekilde stickerlar olabiliyor..
    ANGARAJ

Fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 1050
    Alıntı eyup39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım şunu merak ediyorum.Bu taktığın farlar yasalmıdır.Polis çevirdiğinde ceza yazarmı?Yada muayene esnasında söktürebilirlermi?
    Çakar olarak kullanmadığın sürece yasal. Muayenede de bir sorun çıkarmıyorlar.
    SEVGİ EYLEM GEREKTİRİR…

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı eyup39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Mesut Korkmaz beyden 6lı set aldım motosikletime monte ettim. Özelliklede trafik polisine sordum. Fanatik'inde söylediği gibi çakar çalıştırılmadığı sürece sıkıntı yok...

Ben ek lambaları monte edecek en uygun yer olarak koruma demirini buldum. Çok istediğim gibi montaj olmasada idare ediyor.
    Dumanla haberleşmeye son.
    Her yer DUMANSIZ HAVA SAHASI

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Merhaba arkadaşlar. Benim haydutu enduroya sarmam nedeniyle satıyorum. Temiz F 650GS ile takas düşünen olursa görüşebiliriz. Yeni modeline göre üstü tamamlanır.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...87193401/detay

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    Sevgili arkadaşlarım; 2005 BMW F 650 GS nin yan sticker lerini nerede yaptırabiliriz ya da nasıl bulabiliriz. Yardımcı olan olursa sevinirim.
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Eleman debraj balatasını fena sıyırmış.

http://www.youtube.com/watch?v=7dCEH3yg3v4

Motosikleti
    ben googledan search edip ayarlıyorum hatta şuan bizim grafiker arkadaş benim motor için çizdirdim buraya atayım dosyayı direk o dosyayla gidin corel dosyası şuan screenshot alamıyorum ölçüleride orda verirsiniz bastırabilirsiniz.

Buda PDF hali
    ANGARAJ

Motosikleti
    BMW F700GS-2014
    Alıntı Grhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Mesut Korkmaz beyden 6lı set aldım motosikletime monte ettim. Özelliklede trafik polisine sordum. Fanatik'inde söylediği gibi çakar çalıştırılmadığı sürece sıkıntı yok...

http://img528.imageshack.us/img528/9...2012122.th.jpg

Ben ek lambaları monte edecek en uygun yer olarak koruma demirini buldum. Çok istediğim gibi montaj olmasada idare ediyor.
    Acemiliğime verin lütfen,altılı set dediğiniz nelerden oluşuyor.tam olarak nerelere takılmalı.Bunu doğru dürüst nerede taktırabilirim.son olarak maliyeti nedir.Teşekkür ederim.

Wintermute - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS Dakar
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben googledan search edip ayarlıyorum hatta şuan bizim grafiker arkadaş benim motor için çizdirdim buraya atayım dosyayı direk o dosyayla gidin corel dosyası şuan screenshot alamıyorum ölçüleride orda verirsiniz bastırabilirsiniz.

Buda PDF hali
    Bunun 2006 dakar icin olan orjinalini nerden buluruz?

Motosikleti
    Alıntı Wintermute adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun 2006 dakar icin olan orjinalini nerden buluruz?
    nette aramak lazım ama ben bulamadım bulursanız burda paylaşın ki herkezin işine yarasın
    ANGARAJ

Wintermute - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS Dakar
    Aradım, şimdilik bulamadım. Bulunca haber ederim. Ama şunu buldum, baya ilginç olmuş

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Son resimdeki orta ayak nekadar da güzel. 2 teker de yerden kesilmemiş
    #sürenadam

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı Gökhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eleman debraj balatasını fena sıyırmış.

http://www.youtube.com/watch?v=7dCEH3yg3v4
    Valla çıkmak gene kolay da, inmesi....

asıl o düşündürür beni )

Bartu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Motor 150T
    Herkese iyi akşamlar arkadaslar sizlerin yardımına ihtiyacım var kısmetse önümüzde ki hafta bir BMW f650 GS alıyorum. 2001 model 48.000 kilometrede tanıdıgım bir abinin motoru alırken nelere dikkat etmeliyim ? bir problem cıkartırmı ? 2001 model olması ve 48.000'de olması problemmidir? Aldıgımda nelerle karsılasabilirim ? Alıp pişman olmak istemiyorum yardım ederseniz çok sevinirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler