Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Arka tekerlek jant telleri çapraz olarak dışa açılırlar. yanı ters V şeklinde düşün merkezden jantın dışına doğru. o lastik şişirme zamazingosunu, hortumlu tarafından itibaren, jantın merkezine doğru, tellerin arasında geri geri sokuyosun, sonra lastiği şişirebiliyorsun. Yandan getirip takmaya çalışırsan, disk vs vs engel oluyor. unutmazsam ve sen halledemezsen, hafta sonu bi foto koyarım.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F700GS-2014
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka tekerlek jant telleri çapraz olarak dışa açılırlar. yanı ters V şeklinde düşün merkezden jantın dışına doğru. o lastik şişirme zamazingosunu, hortumlu tarafından itibaren, jantın merkezine doğru, tellerin arasında geri geri sokuyosun, sonra lastiği şişirebiliyorsun. Yandan getirip takmaya çalışırsan, disk vs vs engel oluyor. unutmazsam ve sen halledemezsen, hafta sonu bi foto koyarım.
    Teşekkürler,şimdi anladım.Denicem bakalım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı usas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saygın bey bilgiler icin tesekkurler, ben biraz daha disli bir lastik dusunuyorum, toprak yollarıda sevmem nedeni ile...
    o zaman TKC 80 düşünülebilir,genelde kullanıcıları memnun

Motosikleti
    BMW F700GS-2014
    Arkadaşlar,hafiften sararan egzostları nasıl parlatabilirim.Satılan kromaj parlatıcılar bu işi görürümü?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı eyup39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,hafiften sararan egzostları nasıl parlatabilirim.Satılan kromaj parlatıcılar bu işi görürümü?
    genel olarak iş görür,çok çok temiz olmasını istiyorsan polisajcılara yaptırabilirsin,ben polisajcıya temizlettim bu yıl 3.yıl ve hala idare eder durumda.

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Arkadaşlar benim makinada, son zamanlarda, makina ısındıktan, yani yaklaşık bir 10km yol aldıktan sonra, kasislerden veya çukurlardan geçerken arka taraftan (ya amortisörden ya da zincid dişliden) şakır şukur bir ses geliyor sallandıkça. çözemedik ne olduğunu, usta dağıtığ bakmak lazım kompile dedi. Ses bir vurma ses gibi ama tam değil, sanki zinciri yüksek bi yerden bırakırmışsın gibi bir şakırtı aslında. Sinir bozuyor resmen... Fikirleri olan varsa çok mutlu olurum.

Saygılar.

Motosikleti
    BMW F700GS-2014
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genel olarak iş görür,çok çok temiz olmasını istiyorsan polisajcılara yaptırabilirsin,ben polisajcıya temizlettim bu yıl 3.yıl ve hala idare eder durumda.
    Savaş bey,hadi polisajcıyı bulduk diyelim,ekzostlar yekpare değilmi?Sökmedenmi polisaj yapıyorlar?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı eyup39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savaş bey,hadi polisajcıyı bulduk diyelim,ekzostlar yekpare değilmi?Sökmedenmi polisaj yapıyorlar?
    sökmeden polisaj iyi olmaz.sadece görünür yerleri değil,görünmeyen yerleri de temizlenmeli ki nikelaj bozulmasın.
    sol taraftaki katalitik konvertörün hemen önündeki kelepçeden ve yanılmıyorsan iki tane de askı takozundan söküldüğünde eksozu çıkarabilirsin.katalitik konvertör ile eksoz arasında da bir kelepçe var onu da sökebilirsin.temiz iş olur.[COLOR="Silver"]

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At

İYİ MAKİNA

2009 F 650 GS ime bir ay kadar önce kavuştum. Uzun bir aradan sonra motosiklet kullanmaya başlayınca biraz o beni, birazda ben onu yadırgasamda aldığımda henüz 1000 kmde olan makinama yavaş yavaş alıştım ve şimdi 3050 kmde. Kullanım zevki olan, şehir içi ve uzun yol kullanımına uygun, boyu uzun olmayanlar için durulduğu zaman zapturaptı kolay olan, orjinal lastikleri bozuk yol ve stabilize için uygun olmayan, yatma açısı ve yol tutuşu güzel olan, fabrika çıkış donanımı yetersiz kalan ve umarım çok uzun yıllar kullanabileceğim güzel bir makina.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Grhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 F 650 GS ime bir ay kadar önce kavuştum. Uzun bir aradan sonra motosiklet kullanmaya başlayınca biraz o beni, birazda ben onu yadırgasamda aldığımda henüz 1000 kmde olan makinama yavaş yavaş alıştım ve şimdi 3050 kmde. Kullanım zevki olan, şehir içi ve uzun yol kullanımına uygun, boyu uzun olmayanlar için durulduğu zaman zapturaptı kolay olan, orjinal lastikleri bozuk yol ve stabilize için uygun olmayan, yatma açısı ve yol tutuşu güzel olan, fabrika çıkış donanımı yetersiz kalan ve umarım çok uzun yıllar kullanabileceğim güzel bir makina.
    hayırlısı olsun,
    sanıyorum BMW kullanıcısı fabrika çıkış donanımından ziyade Wunderlich,touratech,ztecknich gibi aksesuarları tercih ettiğinden fabrika fazla donanım üretmiyor.

Motosikleti
    transalp yavrusu
    iyi günler bmw dostları, severek aldığım motorumu üzülerek satıyorum ilgilenen olursa

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5575239/detay/
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    BMW f650 GS
    Selamlar,
    2000 Model f650 GS kullanıyorum bir süredir. Debriyaj setinin değişimi gerekiyor. Borusan'da 205 €+KDV. New Fren, Lucas, WTR gibi marka uyumlu debriyaj setlerini ise 165-200 TL civarında bulmak mümkün. Bunlardan birini kullanan, öneren, önermeyen var mı? BMW deki Ustam, yan sanayinin balatalarında dökülmeler olabileceğini, bunun da motorda büyük sıkıntılara neden olabileceğini söylemişti.
    Bir de ısıtmalı elciklerin sadece elciklerini değiştirmek istiyorum. Orjinalinin USA fiyatı 8 $ civarında. Bunun için öneriniz var mı?
    Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    hayırlısı olsun,
    sanıyorum BMW kullanıcısı fabrika çıkış donanımından ziyade Wunderlich,touratech,ztecknich gibi aksesuarları tercih ettiğinden fabrika fazla donanım üretmiyor.
    Tşk ederim. Sizinde yeni motorunuz hayırlı olsun . Allah kazasız sürüşler nasip eder inş. Aksesuar konusunda Touratech en geniş yelpazeye sahip görebildiğim kadarıyla. Ama hiç bir yerde tel jant göremedim yeni kasalar için. Tel jant konusunda bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen.
    kingfisherr eğer yurtdışından gelip giden tanıdığınız var ve parça getirtebilirseniz yaklaşık yüzde 30 - 40 ucuza getirtebiliyorsunuz. Herzaman bilinen marka veya dahada iyisi mümkün olduğunca orjinal parçalara bakmak iyidir.

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Selamlar,
    bir sorum olacak ortalama motor ömrü için birşey söylemek mümkün mü ?
    bazen ilanlarda 30-40bin km de , motor sıfırlandı vb. ibareler görüyorum ve biraz şaşırıyorum açıkcası. siz kllanıcıların bu konuda fikri nedir acaba ?

Teşekkürler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    bir sorum olacak ortalama motor ömrü için birşey söylemek mümkün mü ?
    bazen ilanlarda 30-40bin km de , motor sıfırlandı vb. ibareler görüyorum ve biraz şaşırıyorum açıkcası. siz kllanıcıların bu konuda fikri nedir acaba ?

Teşekkürler
    F650gs in motoru öyle 30-40 binde sıfırlanmaz,yıllardır ben görmedim,duymadım bu km de sıfırlanmış bir f650gs motoru.
    30-40 bin km deki f650 motoru yeni yeni kendine gelmiş motordur,ömrü çok uzun olan bu motoru 100.000 km nin üzerinde sorunsuz kullanan bir çok motorcu var
    şöyle bir düşünelim dünyanın çevresi kuş uçusu 40.000 km ,dünya turu yapan adamın karayolundaki rotası da aşağı yukarı 40.000 km.Bu km de motorun bitme ihtimali olsa kim bu motorlarla dünya turu yapar ki?.Rahmi BARUTÇU'nun 97 model motorla Hindistan'a gidip tornavida kullanmadan geri geldiğine bakarsanız motorun sorunsuzluğunu anlayabilirsiniz.

Motorun 30.000-40.000 km de sıfırlanması için çok istisnai durumların oluşması lazım,Ancak bilinçsiz veya şanssız motorcu elinde böyle bir durum söz konusu olabilir.Hortum patlar,suyuna dikkat etmez,harareti farketmez,yağsız veya çok uzun süre yağ değiştirmeden kullanır,filtre değişimlerine dikkat etmez toz emdirir bunun dışında f650 nin motorunu açmak için sebeb bulmak zordur.Belki belki termostat bozulur ama motoru hakkını vererek kullanan kişi,motoru sesinden gidişinden,çekişinden bir çok arızayı oluşmadan engelleyebilir.

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    F650gs in motoru öyle 30-40 binde sıfırlanmaz,yıllardır ben görmedim,duymadım bu km de sıfırlanmış bir f650gs motoru.
    30-40 bin km deki f650 motoru yeni yeni kendine gelmiş motordur,ömrü çok uzun olan bu motoru 100.000 km nin üzerinde sorunsuz kullanan bir çok motorcu var
    şöyle bir düşünelim dünyanın çevresi kuş uçusu 40.000 km ,dünya turu yapan adamın karayolundaki rotası da aşağı yukarı 40.000 km.Bu km de motorun bitme ihtimali olsa kim bu motorlarla dünya turu yapar ki?.Rahmi BARUTÇU'nun 97 model motorla Hindistan'a gidip tornavida kullanmadan geri geldiğine bakarsanız motorun sorunsuzluğunu anlayabilirsiniz.

Motorun 30.000-40.000 km de sıfırlanması için çok istisnai durumların oluşması lazım,Ancak bilinçsiz veya şanssız motorcu elinde böyle bir durum söz konusu olabilir.Hortum patlar,suyuna dikkat etmez,harareti farketmez,yağsız veya çok uzun süre yağ değiştirmeden kullanır,filtre değişimlerine dikkat etmez toz emdirir bunun dışında f650 nin motorunu açmak için sebeb bulmak zordur.Belki belki termostat bozulur ama motoru hakkını vererek kullanan kişi,motoru sesinden gidişinden,çekişinden bir çok arızayı oluşmadan engelleyebilir.

Teşekkürler Savaş bey,
    açıkcası maddi durumlardan ötürü ilk büyük, totalde de ikinci motorum olarak göz diktiğim f650gs ler 2000-2001 model ve kmlerde malum 30-50bin arası.

sadece bir ilanda gördüm ve beni şaşırttı, açıkcası belki luzumsuz bir soru sormuş oldum ama işte akıl bu "kurcalanıyor"

teşekkürler değerli açıklama için.

dediğinize ilaveten bir ton 60-70bin f650gs var, fotoğraflardan bile gayet diri duruyorlar.

Motosikleti
    BMW F650 ST
    F650 St var... 100.000'i yeni devirdi... daha önce anahtar değmemiş... böyle bakmaya devam edersen, çayıı çorbasını filtresini yağını düzenli değiştirip kontrol edersen bi 100.000 daha götürür dedi servisi (ankara borusan)

30-40k km'de bir GS'in motorunu bitirmek hakikaten yetenek işi. Her babayiğit yapamaz bunu..

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    en son 99999 da fotoğrafını çekmişsin ya hocam sen ondan sonra sıfırlıyor mu ibre kendini? hazır aklıma gelmişken sorayım.
    ANGARAJ

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en son 99999 da fotoğrafını çekmişsin ya hocam sen ondan sonra sıfırlıyor mu ibre kendini? hazır aklıma gelmişken sorayım.
    Aynen... şu anda motor 660+ km'de. 30-40K daha yol yapıp sataca. 30.000'de diyecem motor.. eheheheh....
    Çok değişik bi duygu oldu... 0 dedi...

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Eveet.. 1300km yol yapıp tatili bitirdikten sonra bizim yaşlı hatun ben bakım isterim diye tutturdu..
    Öncelikle başka tarafta yazdığım gibi, arka amortisör sizlere ömür... Fikir alabilirsem çok sevinirim.
    Tamir olur mu? yenisi ne kadardır acep? muadil bildiğiniz marka var mı?

Bunun dışında dün son 200km kala başlayan bir diğer sorun,
    2. viteste hızlanırken, 5000 devire gelince boşa düşüyo makina, 5000'nin altına indiği anda tekrar kavrıyor.
    Debriyajdan mı dedim? sadece 2. viteste yapıyor.
    Diğer vitesler 6 - 6.5 devire kadar zorladım sorun çıkmadı.
    Sanırım ikinci vites dişlisinde bir problem var.

Fikir veya tavsiye verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler