Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:00 ----------

motor satarken plakasını gizleyenlere de açıkça gıcık oluyorum...
    Acikcasi oyle dusunmeyin derim, ben sahsen baskasinin ilanini calip milleti dolandirmak isteyene tanik oldum,

Plaka yi , ve sahibinden com daki ismi alip benzer model deki bir calinti araci hemen rengine uydurup sahte basilmis ruhsat ile milletten kaporo almaya calisiyorlar.

Hatta inandirmak icin bak arkadasim arac temiz demek icin musterinin onunde internete girip plaka sorguladiklarinda ayni arac ayni renkte ve ayni plakada cikinca musteri killanmadan kaporada veriyor , parasinida kaptiriyor.

Turkiyede tanimadigi adama kontur yukleyen bir millet olduktan sonra plakasina inanip kapora verecek bin kisi rahat cikar.

Ben sahsen buna saygi duyuyorum, ben kendi ilanimda saklamadim , ama tedbir alani haksiz bulmuyorum.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acikcasi oyle dusunmeyin derim, ben sahsen baskasinin ilanini calip milleti dolandirmak isteyene tanik oldum,

Plaka yi , ve sahibinden com daki ismi alip benzer model deki bir calinti araci hemen rengine uydurup sahte basilmis ruhsat ile milletten kaporo almaya calisiyorlar.

Hatta inandirmak icin bak arkadasim arac temiz demek icin musterinin onunde internete girip plaka sorguladiklarinda ayni arac ayni renkte ve ayni plakada cikinca musteri killanmadan kaporada veriyor , parasinida kaptiriyor.

Turkiyede tanimadigi adama kontur yukleyen bir millet olduktan sonra plakasina inanip kapora verecek bin kisi rahat cikar.

Ben sahsen buna saygi duyuyorum, ben kendi ilanimda saklamadim , ama
    tedbir alani haksiz bulmuyorum.
    Sen de haklısın ama motora binen adam da o kadar keriz olmasın lütfen.

Motosikleti
    2009 CBF 150 - 2007 DL650A - 2006 CBF 500
    özel mesajlarınıza bakarsanız cevabı bulursunuz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:00 ----------

motor satarken plakasını gizleyenlere de açıkça gıcık oluyorum...
    Savaş Bey Merhaba,

aynı motora bende baktım, esasen Kocaelili olduğumdan gidip almak da kolay (işim nedeni ile Aksaray'dayım) ancak yine insan güvenemiyor bir türlü...
    2004 den vazgeçtim, iyi bakılmış bir 2001 hatta 2000 de olur, sizin bildiğiniz bir motosiklet varmı?
    Bundan önce DL650 kullandım ve çok temiz bir araçtı, umarım F650GS'm de bu kadar temiz olur.
    [COLOR="Red"][B]"HEDEF" YOLUN TA KENDİSİ !!![/B][/COLOR]

burdizo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw f 650 GS
    Merhaba arkadaşlar
    er-6 f den sonra 00'f 650GS im oldu yaklaşık 1.5 yıldır. Motor aldığımda da marş problemim vardı sonunda iflas etti ve marş ruble si takım halinde ihtiyacım var. Borusan malüm..Türkiyede ki 2. eller de malüm.. bana yurtdışından alabileceğim bir adres vermenizi rica edeceğim..
    Bu arada savaş beye ve diğer katılımcı arkadaşlara teşekkür etmek isterim.. çok faydalı paylaşımlarınız var.. sağolun ve var olun..

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı burdizo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar
    er-6 f den sonra 00'f 650GS im oldu yaklaşık 1.5 yıldır. Motor aldığımda da marş problemim vardı sonunda iflas etti ve marş ruble si takım halinde ihtiyacım var. Borusan malüm..Türkiyede ki 2. eller de malüm.. bana yurtdışından alabileceğim bir adres vermenizi rica edeceğim..
    Bu arada savaş beye ve diğer katılımcı arkadaşlara teşekkür etmek isterim.. çok faydalı paylaşımlarınız var.. sağolun ve var olun..
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...33026682/detay

Marş rublesi konusu açılmışken eklemek istedim. Belki birine faydası dokunur.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba arkadaşlar
    Borusan fiyatlarını,Bempar.com dan alacağın fiyatlarla kıyasla
    ama genelde rublenin bilyası değişince sorun çözülür.

Motosikleti
    bmw f 650 GS
    savaş bey borusanı aramadım..bempar ı arayıp sordum
    dişli 190
    manyeto tası 190
    ruble bilya 96 euro

toplam 476 euro fiyat verildi..

ustam takım halinde değişmemi öneriyor. sadece bilyayı değişsem uyumsuzluk olma ihtimali varmıdır..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    savaş bey borusanı aramadım..bempar ı arayıp sordum
    dişli 190
    manyeto tası 190
    ruble bilya 96 euro

toplam 476 euro fiyat verildi..

ustam takım halinde değişmemi öneriyor. sadece bilyayı değişsem uyumsuzluk olma ihtimali varmıdır..
    sökmeden görmeden net bir şey demek zor ama manyeto tası en son değişebilecek parça.
    ben de dişli ve bilyayı değiştireceğimi düşünürken motorcu arkadaş sadece sökmeden daha "bilya değiştirerek çözeriz" dedi ve dediği oldu.
    en doğrusu söktükten sonra karar vermek..

houlacaust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Kt
    çok güzel motor ama bana biraz pahalı ve bi tene motor daha değiştirmem gerekiyo tecrübe için
    Dünya Denen Şu Hanede Elbet Seni Biri Anlar...

Motosikleti
    bmw f 650 GS
    sökmeden görmeden net bir şey demek zor ama manyeto tası en son değişebilecek parça.
    ben de dişli ve bilyayı değiştireceğimi düşünürken motorcu arkadaş sadece sökmeden daha "bilya değiştirerek çözeriz" dedi ve dediği oldu.
    en doğrusu söktükten sonra karar vermek..
    evet ruble denen bilyam tamamen bozulmuş,beraberinde dişli ve çember deki bilyanın döndüğü kanalları da bozmuş, motoru aldığımdan beri var olan marş probleminin tek sebebi buymuş,ancak zamanında mudahale edip te bilyayı değişse idim sadece bilya ile kurtarabilirdim..şimdi dişli-bilya ve çemberi (Ben manyeto kapağı demiştim,kapak değil) takım halinde değişmesi gerekiyor..

değişik alternetiflerde sunuluyor..Cbr600 ün rublesi dişli üzerindeki bilyanın döndüğü yatak işlem yapılarak benim bozuk olan dişli de yatağa monte edilip sorunun halledildiği bilgisine de ulaştım.. şimdi bu şekil tamiratlar randıman verir mi..araştırıyorum..size de soruyorum..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:21 ----------

bu motorlar sorunlu değil sorunlu olan motorun ustası yok..bu bir 2. ise parçanın aşırı pahalı oluşu..Türkiyede 2. el parça işi yapanların ahlaki yapısını da eklersek sorun dağ gibi oluyor..(dürüst çalışanları dışarı da tutarım)

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Çok güvenmediğim bir kaynak şöyle diyor;
    evet cbf-150 nin marş rublesi pegasoya oldu ufak değişiklikle f-650 yide olur..gördüm şahit oldum.
    Bir araştırın, soruşturun derim.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    bmw f 650 GS
    sn. gültekin bende alıntıladığınız kaynağı okumuştum.. ustama söyledim ancak cbr600 ün ruble yatağında işlem yapılıyormuş. cbr ın ruble takımı f 650 den daha bol piyasada ve de daha ucuz.. artık bişeyler yapacağım..

dişlinin üzerinde bilyanın (ruble) takıldığı yer..buranın pürüzsüz ayna gibi olması gerekiyor..

aşağıda ki benim motorun değişmesi gereken parçaları

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sn. gültekin bende alıntıladığınız kaynağı okumuştum.. ustama söyledim ancak cbr600 ün ruble yatağında işlem yapılıyormuş. cbr ın ruble takımı f 650 den daha bol piyasada ve de daha ucuz.. artık bişeyler yapacağım..

dişlinin üzerinde bilyanın (ruble) takıldığı yer..buranın pürüzsüz ayna gibi olması gerekiyor..
    Motorunu arazide ve uzun yolda kullanmayı düşünüyorsan muadil ya da uydurma ruble çözümlerinden uzak durmanı tavsiye ederim.
    Ruble takımının sökülmesi ve takılması oldukça zahmetli.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    E bay dan sprag clutch olarak arastirin derim.

Bu parcanin orjinalini yurt disindan alin isciligi burdan yapin
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güvenmediğim bir kaynak şöyle diyor;

Bir araştırın, soruşturun derim.
    bunu 2000 öncesi f650 eski kasalar için söyleniyordu yamulmuyorsam..

Motosikleti
    bmw f 650 GS
    Motorunu arazide ve uzun yolda kullanmayı düşünüyorsan muadil ya da uydurma ruble çözümlerinden uzak durmanı tavsiye ederim.
    Ruble takımının sökülmesi ve takılması oldukça zahmetli.
    savaş bey şehir içinde kullanmak için alınmadı motor tabiiki arazide olacak uzun yol da..

neden böyle dediniz..uzun yolda veya arazide kullanılırsa ne sıkıntı verebilir..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    savaş bey şehir içinde kullanmak için alınmadı motor tabiiki arazide olacak uzun yol da..

neden böyle dediniz..uzun yolda veya arazide kullanılırsa ne sıkıntı verebilir..
    Bahse konu olan basit bir fren balatası filan değil.
    Balatanın da debriyaj telinin de,fen telinin vesairenin, benzer bir sürü ıvır zıvırın muadilini kullanabilirsiniz
    yolda bozulsa bile başka bir muadille devam edersiniz ve cok kaybınız olmaz ama
    ruble takımı için aynı şeyi söyleyemeyiz.
    Maliyetli,sökülmesi takılması zahmetli ve uyumsuzlugu ciddi hasarlara yol acabilir.

Motosikleti
    bmw f 650 GS
    motor marş aldıktan sonra ruble zaten çalışmıyor.Şunu diyebilirsiniz uzun ömürlü olmaz evet buna katılırım.trafiğin motorlarına bakıp ta kademesinden emekli bir usta ile tanıştım.bu fikri bana o verdi yukarıda 2. fotodaki parçaları kendisine verdim..elinde çember ve ruble çıkmaları mevcut.bu durumda olan motorlara uyguladım oldu diyor..bir de ben deneyeceğim..nasılsa komple değişmeyi de göze aldım..

yalnız onun bahsettiği cbr ın dişli ve rublesi değil.. elinde bir adet ruble var ve iyi durumda çember sadece dişlinin ruble yatağında işlem yapacak bakalım ne olacak buradan paylaşırım..
    Şu bmw astronomik rakamlar çekmese hiç uğraşmam .. 1ooo liralardan bahsediyor..çıkması başka bir bela..

mslck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 GS
    Mevcut konuyu dağıtmak istemedim ama tecrübesi olan biri varsa paylaşırsa sevineceğim, DID marka zinciri, sekmanla değilde kendi içinde gelen "rivet link" denen kilit baklası ile kullanmak istiyorum. Yanlız anladığım kadarı ile baklayı ezerek kilitlemek için markanın kendi aleti kullanılıyor, ve fiyatı Türkiye'de 200 liranın üzerinde. Bu işi deneyen varmı acaba ? Nasıl hallettiler yada bu aleti ödünç verebilecek birileri varmı aramızda ? Selamlar saygılar...
    kısmetindir gezdiren yer yer seni...

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Ooofffooff,F 650 GS Ailesi hepinize selametli sürüşler dilerim...bu motoru her gördüğümde içime bir düşünce damlıyor...acaba buna binmeden Dünya değiştirirmiyim diye...umarım böyle olmaz...
    Hep Pür Dikkat...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler