Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    waay şavaş baba hoş geldin özlettin kendini nerelerdesin ??
    UĞUR 4 Teker hatunumun istediği yere,2 Teker burnumun dikine gider

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temiz bir F650gs denk getirirsen al,yemişim titreşimi,F650gs tadından yenmez.
    Elalem dünya turu yaparken F650gs kullanıyor, burada motor üzerinde en uzun yolu 100 km olan adamlar f650gs için "titreşim var" diye ağlaşıyorlar.
    Ya dünya turu yapanlar diğerleri kadar bilmiyor bu titreşim olayını,ya da diğerlerinin poposu fazla hassas
    En son Cahit abi çıktı yola,o da anlamadı mı acaba bu titreşimi?
    link burada
    http://rideturkey.com/blogs/2402/default.aspx.
    http://img571.imageshack.us/img571/5789/dscn0441d.jpg
    savaş abi iyi akşamlar..haklısın muhakkak sen öyle diyorsan kesin öyledir dicem çünkü sen bu motoru da kullandın ve tecrübelerin benden kat kat fazla ama yinede ben bu moturun üzerinde olmadan şöyle birkaç km kullanmadan içim rahat etmeyecek.o yüzden başlıktaki arkadaşlardan yaşadığım bölge veya civarında olan birileri varsa eğer belki çıkar diye düşündüm ve bana bu konuda yardımcı olur diye düşündüm ama sağolsun f650gs sakinleri bir arkadaşım hariç bırak ilgilenmeyi,yorum yapmayı bir hoşgeldin bile demedi..yani ben böyle şeylere maalesef takıyorum.amacım şikayetçi olmak değil kesinlikle..herkesin işi başından aşkındır ancak beklentim o yöndeydi.neyse yinede okuduğum 83 sayfada, bu başlığın gerçek anlamda yeni f650 sahipleri için kılavuz niteliğinde bir başlık olduğunu anladım ve memnun oldum..

neyse herkese kazasız belasız mutlu huzurlu seyirler diliyorum..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Bartu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Motor 150T
    Arkadaslar lastik hava basınclarımız nasıl olmalı kış ayrı yaz ayrı varmıdır bi ölçüleri veya artçılı artçısız ?

Wintermute - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS Dakar
    Tur lastikleriyle 2 bar 2,2 bar arasi, offroad 1,5 ile 1,7 arasi.

kayasertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    savaş abi iyi akşamlar..haklısın muhakkak sen öyle diyorsan kesin öyledir dicem çünkü sen bu motoru da kullandın ve tecrübelerin benden kat kat fazla ama yinede ben bu moturun üzerinde olmadan şöyle birkaç km kullanmadan içim rahat etmeyecek.o yüzden başlıktaki arkadaşlardan yaşadığım bölge veya civarında olan birileri varsa eğer belki çıkar diye düşündüm ve bana bu konuda yardımcı olur diye düşündüm ama sağolsun f650gs sakinleri bir arkadaşım hariç bırak ilgilenmeyi,yorum yapmayı bir hoşgeldin bile demedi..yani ben böyle şeylere maalesef takıyorum.amacım şikayetçi olmak değil kesinlikle..herkesin işi başından aşkındır ancak beklentim o yöndeydi.neyse yinede okuduğum 83 sayfada, bu başlığın gerçek anlamda yeni f650 sahipleri için kılavuz niteliğinde bir başlık olduğunu anladım ve memnun oldum..
    Hemşehriymişiz
    Hangi foruma ne yazdım hatlar karıştı ama ben de 2004 üzeri gs arayışındayım arkadaşlar...

celiloglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 660 TENERE
    MERHABA ARKADAŞLAR BU TEK BUJİ ÇİFT BUJİ OLAYINI DETAYLI ANLATABIECEK BIRI VARMI EKSTRALARI NEDIR EKSİ YONLERI NEDIR
    Celil özdemir
    https://www.facebook.com/groups/285722234932863/?fref=ts

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yazdıklarını gördüm okudum ama birşey yazmadım,
    Ha genel manada zaten şurda yazan 3-5 kişi varız kaldıki benim f650 gs bile değil ve şuan topiği okuduğum kadarıyla da kimse yok aramızda iskenderundan hani f650gsi olupda yazmayan..
    Bu yüzden ne sinirlen ne stres yap arkadaşım ha ankarada olursun gel benim motoru istediğin kadar dene.Ha hoşgeldin mevzusuna gelincede girdiğin her topikten bunu bekliyormusun bilmiyorum ama sen benden de eski bir üyesin bunların az çok farkına varman gerektiğini düşünmekteyim.
    Eleştirilerimin yıkıcı değil yapıcı olduğunu düşünmekteyim, bilmeden istemeden kırdıysakta özür dileriz..

Alıntı celiloglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MERHABA ARKADAŞLAR BU TEK BUJİ ÇİFT BUJİ OLAYINI DETAYLI ANLATABIECEK BIRI VARMI EKSTRALARI NEDIR EKSİ YONLERI NEDIR
    1994-1999 modelleri (eski kasa f650'ler) çift bujili
    200-2004 model GS'ler tek buji
    2004-2006(bundan tam emin değilim 2007 de olabilir)

2000-2004 modellerini pek tavsiye etmezler tek buji olduğundan ötürü "Buji kesiyormuşşş!!" hani bunu sadece duyduk ama hiç görmedik niyeyse birde çift buji olunca daha az yakıt tüketimi olmakta imiş bazılarının söylemi ile ama ne kadar doğrudur tartışılır bence..
    ANGARAJ

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    İridyum buji de takılınca yakıt tüketimini azaltıyormuşşş.... Teorik mantığı; daha iyi ateşleme yaptığı için, yakıtı daha iyi yaktığı için daha verimli olduğundan dolayı daha az yakıt tüketiyor. Çift buji de tek bujiye göre ~650cc lik bir hacimde daha verimli çalışıyor olabilir. Ancak bunun yakıt tüketimini nasıl etkidiğini fiili olarak bizzat farketmiş kimse olduğunu düşünmüyorum. Çünkü adam hem tek bujiliyi hem de çift bujiliyi kullanacak, sonra aradaki yakıt tüketimini ölçecek, vs, vs,, Yani bunlara pek takılmamak lazım diyorum, eğer BMW yapmışsa sorgulamamak lazım. Honda olsa sorgulardım, ticari kaygıları olduğu için. Ancak BMW nin durumu farklı...

Olmadı bir tane de yedek buji taşırsın yanında, çift buji olur bir bakıma hani, içimiz rahat eder
    #sürenadam

petra ve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    savaş kayan hocam merhaba
    f650 gs ini sattın sanırım.
    eğer öyleyse yenisi hayırlı olsun
    başladığı yerde biter tüm yolculuklar ,aslolan yolda olmaktır

Motosikleti
    Alıntı petra ve adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    savaş kayan hocam merhaba
    f650 gs ini sattın sanırım.
    eğer öyleyse yenisi hayırlı olsun
    1 seneden fazla oldu
    ANGARAJ

Motosikleti
    Alıntı GÜNTEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir de elinde kullanılmayan 57 lt bagaj alt tablası olan arkadaşımvar mı?
    hocam 15 gün olmuş kusura bakmayın anca bulabilidim de fotoğrafını çektim ayıp bana

Buyrun..

ANGARAJ

Motosikleti
    Şu an yok.
    Fikir vermesi açısından aşağıdaki bilgileri paylaşmak istedim:

Yaklaşık 6 aydır tek bujili 2000 model GS'e sahibim. Almadan önce tek bujili, tek silindir titreşir falan demişlerdi, ya bende bir sorun var ya da benim motorum gerçekten titremiyor...Düzgün bakımlarını yaptırdıktan sonra afedersiniz eşşek gibi yükleyip artçımla defalarca Toros dağlarının altını üstüne getirdim, defalarca uzun yollara gittim, toplamda 6 ay içinde 10 bin km yol yaptım, girmediğim köy inmediğim koy çıkmadığım yayla kalmadı. Ne patikalarda ne bozuk yollarda 150 kg yük + 150 kg yolcu ile banamısın demedi. En dik rampalarda, gönbe yaylasının, tahtalı dağının, Gölgeli dağlarının doruklarına kadar 41 derece sıcaklıkta maximum yükle çadırla kapkacakla tırmandım. Bir kere bile sorun çıkarmadı. Zincirini düzenli olarak yağladım. Yağını filtresini keçelerini zamanında değiştirdim. Bir de mümkün mertebe bmw yetkili servisinde bakımını yaptırdım ve ustanın idare eder dediği parçaları bile değiştirttim.
    Yakıt olarak bir depoya yaklaşık 270 km gittikten sonra ışık yanıyor, 110-120 arası, ortalama 4500 devirde kullanıyorum. 140 üstü bastığım zamanlarda ise 200 km de bile ışık yanıyor. Yani tahmini 4.5-5.5 litre arası yakıyor, varsın yeni modellerden bir litre fazla yaksın, motorumun verdiği güç güvenilirlik parayla ölçülemez. Çok keyifli gaddar sağlam yakışıklı ve muadillerine göre az yakan çok kaçan bir BMW klasiği. Almayı düşünenlere fikir vermesi açısından bu bilgileri paylaşıyorum. Keyifli sürüşler...

uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    aynen öyle hep diyorum f 650 ye titreşimli diyenler,tork un ne olduğunu bilmeyenler cırt cırt sürekli vites değiştirmeye alışmış olan kullanıcılar ve hepde başkasının söylediğini tekrar eden kişiler.kullanıma göre 260 km ile 310 km arasında ışık yanar.otobanda olmadık rampaları 160 la iki kişi tırmandığımı bilirim.tek buji çift bujinin bana göre umrumda olan tek avantajı bujinin biri arıza yapsa dahi haberiniz olmuyor ikinciside bozulmadan bi bakım görüyo zaten motor,buji yüzünden yolda kalma sorunu hiç yaşamadım.
    UĞUR 4 Teker hatunumun istediği yere,2 Teker burnumun dikine gider

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    sıcak seleye ve terlemeye çözüm kuzu postu

---------- Post added at 21:47 ---------- Previous post was at 21:40 ----------

xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    GaCCaLL kardeşim sendeki tabla bana uymaz, benim bagaj çift tırnaklı. Yine de ilgin için teşekkür ederim.
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese günaydın..

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarını gördüm okudum ama birşey yazmadım,
    Ha genel manada zaten şurda yazan 3-5 kişi varız kaldıki benim f650 gs bile değil ve şuan topiği okuduğum kadarıyla da kimse yok aramızda iskenderundan hani f650gsi olupda yazmayan..
    Bu yüzden ne sinirlen ne stres yap arkadaşım ha ankarada olursun gel benim motoru istediğin kadar dene.Ha hoşgeldin mevzusuna gelincede girdiğin her topikten bunu bekliyormusun bilmiyorum ama sen benden de eski bir üyesin bunların az çok farkına varman gerektiğini düşünmekteyim.
    Eleştirilerimin yıkıcı değil yapıcı olduğunu düşünmekteyim, bilmeden istemeden kırdıysakta özür dileriz..
    sevgili yunus,bazı konularda haklısın ama bunca üyeliğim süresinde kime selam verdiysem aynı şekilde selam aldım..yada ne bileyim benim gv250 sayfasında çok emeğim vardır.o başlıkta bu tarz şeylere önem veriliyor.dışarıdan kim bilgi almak için girip bişiler yazsa hem yardımcı olur hem de nazik olmaya çalışıyoruz. ben iskenderunda neden f650 gs yok ya da neden bana motoru denetmiyorsunuz gibi bir sıkıntım yok.öyle bir şikayetim de yok sadece böyle hoş karşılıyıcı bir üslup beklerdim ancak dediğin gibi bu tarz beklentileri artık yavaş yavaş bir kenara bıraksam iyi olacak..özür dilenecek bir durum yok,asıl benim davranışım yanlış geldiyse ben özür dilerim..saygılar..
    GaCCaLL bunu beğendi.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

saffet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    GaCCaLL
    YUNUS

2000-2004 modellerini pek tavsiye etmezler tek buji olduğundan ötürü "Buji kesiyormuşşş!!" hani bunu sadece duyduk ama hiç görmedik niyeyse birde çift buji olunca daha az yakıt tüketimi olmakta imiş bazılarının söylemi ile ama ne kadar doğrudur tartışılır bence..

Arkadaşlar Merhaba şü büji kesme olayı nedir ben yaklaşık 2 yıldır 2000 MODEL f650 kulanıyorum demeyin senin gittiğin yer kısa mesafe ben gazı actım mersinden eğridir festivaline gittim tam 750 km mesafe bu yılda gazı actım manavgat vestivaline tam 450 km buralarda 200-300 km mesafelerbir şey demiyorum. AĞUSTOTA Batum festivaline gitmeyi pilanlıyoruz eğer böyle bir sorun varsa yanımda 1 koli buji taşıyayım...

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    bu buji konusu bende tam olarak bilmiyorum ancak motor bilgime dayanarak şöyle bir teori yazayım tek silindir 650cc geniş bir hacim basınç altında daha kolay tam ve hızlı yanma elde etmek için 2 buji düşünmüş lerdir .yeni bir 2004 gs aldık bazen çekişde düşüklük oluyor gaz yemiyor bmv ustasına sorduk 2 ci bujinin indiksiyon bobini tekliyor değişirse düzelir dedi yeni bir bobin taktık ancak değişme olmadı bazen gaz yemiyor ve çekiş düşüyor neden olur başına gelen bilir yazarsa sevinirim

Motosikleti
    Alıntı saffet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GaCCaLL
    YUNUS

Arkadaşlar Merhaba şü büji kesme olayı nedir ben yaklaşık 2 yıldır 2000 MODEL f650 kulanıyorum demeyin senin gittiğin yer kısa mesafe ben gazı actım mersinden eğridir festivaline gittim tam 750 km mesafe bu yılda gazı actım manavgat vestivaline tam 450 km buralarda 200-300 km mesafelerbir şey demiyorum. AĞUSTOTA Batum festivaline gitmeyi pilanlıyoruz eğer böyle bir sorun varsa yanımda 1 koli buji taşıyayım...
    Üstad siinirlenme atarlanma banada safsata gediği için öyle yazdım ben kötüleme-karalama gibi bi amacım yok olmadıda sadece söylenenleri yazdım..
    ANGARAJ

celiloglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 660 TENERE
    merhaba tekrardan verdiginiz bilgiler için ayrı ayrı teşekkür ederim... en kısa zmanda bir dakar alıp kendime göre boyayıp çıkacagım karşınıza insallah az kaldı
    Celil özdemir
    https://www.facebook.com/groups/285722234932863/?fref=ts

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler