Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    şöyle açıklıyayım benim motorumda komple boyalı.ve f 650 gs stikırları yoktu daha 3-5 gün önce yazdırıp yapıstırdım.boyanmayan motordan o yazıları sökemezsiniz son cilanın altındadır çünki.
    f650 aynaları dl 650 gibi orjinalde alttaki aparata sıkıstırılmalıdır diş yoktur aynada.alt aparatın diş boyutuda metrik 8 dir cbr metrik 10.cbr aynası takmak için metrik 10 diş çekilmesi lazım klavuzla.ki bu resimlerden aynaların orjinal f800 olduğu görünüyor ama dikkatli bakınca çakma olduğu anlaşılıyor.dışa açılım çok kısa.motordaki sağa eğimden sonra plastiğe olan mesafe 3-4 cm var yok linkteki ilandaki7-8 cm

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...42855456/detay

ankaralı motorun sağdan görünüşlü bi resmi var en düzgün ve yakından motor görünüyo,orda soba boyası tabir ettiğimiz renge benzer gümüş gri rengi var belkide resimdendir.ama eski sehirdeki motorun motoru net gösteren resmine dikkat edilirse kirli beyaz a çalan bi renkde olduğu görülecek.benim motordaki renk bu seninkide öyle olmalı.
    UĞUR 4 Teker hatunumun istediği yere,2 Teker burnumun dikine gider

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Eskişehirdeki motoru da sahibini de tanıyorum. Düzgün temiz makinadır. kazası varsa ben bilmiyorum. Ağır bir problem yaşadısya onu da bilmiyorum.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    Alıntı uğuR1000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle açıklıyayım benim motorumda komple boyalı.ve f 650 gs stikırları yoktu daha 3-5 gün önce yazdırıp yapıstırdım.boyanmayan motordan o yazıları sökemezsiniz son cilanın altındadır çünki.
    f650 aynaları dl 650 gibi orjinalde alttaki aparata sıkıstırılmalıdır diş yoktur aynada.alt aparatın diş boyutuda metrik 8 dir cbr metrik 10.cbr aynası takmak için metrik 10 diş çekilmesi lazım klavuzla.ki bu resimlerden aynaların orjinal f800 olduğu görünüyor ama dikkatli bakınca çakma olduğu anlaşılıyor.dışa açılım çok kısa.motordaki sağa eğimden sonra plastiğe olan mesafe 3-4 cm var yok linkteki ilandaki7-8 cm

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...42855456/detay

ankaralı motorun sağdan görünüşlü bi resmi var en düzgün ve yakından motor görünüyo,orda soba boyası tabir ettiğimiz renge benzer gümüş gri rengi var belkide resimdendir.ama eski sehirdeki motorun motoru net gösteren resmine dikkat edilirse kirli beyaz a çalan bi renkde olduğu görülecek.benim motordaki renk bu seninkide öyle olmalı.
    Bravo :D sayende daha detay bilgiler öğrendim ;) evet benim motorda o renkte sen yazınca baktım ama fotoğraftandır diye düşünüyorum yoksa o renk olacağını sanmam.

benim sorunum daha başka şimdi :D

2004 model 650gs'imin zincir dişli setini değiştirmem gerekiyor ama daha ilk aşama satın almanın iiçinden çıkamadım.
    DID alayım dedim ama bulamıyorum. 00-03 ile 04-07 arasında dişli olarak bir farkmı mevcut.

http://magaza.entelenerji.com/1302-bmw-f650-gs.html

bu ürünü alacaktım ama entel enerjiyi aradım çarklar uymuyormuş dedi 2004üstünde.
    nerden neyi almam gerekiyor?
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Motosikleti
    zincir ölçüsü 5.20 d.i.d. o ring x ring farketmez 112 bakladır.111 bakla kısa kalır.dişlilerin çok berbat durumda değilse söküpön arkayıda ters çevirip tak.ön dişlinin somununu lastik sökme tabancası ile söktür,takarken loktite sür tak tabanca ile yoksa elle sıkmalarda sömun gevşer.
    acelen yok ise bu hafta içerisinde fırsat bulursam entel e uğrar tam ölçüyü alırım 2004 için.dişli numarasını bende bilmiyorum ama zincirimi yeni taktım yukardaki ölçüde.did zincir kilidi segmansızdır perçin aleti olmadan takılmaz .ayrıca çekoslavak segmanlı kilit lazım 10 tl.

Motosikleti
    @ugur1000,

dişlilerinde değişmesi gerekme imiş.

daha çok acelem yok, ilgine teşekkür ederim. ama perçinli riskli değilmi arazide kopması vs durumlarda? normal kilitli oring almakmı lazım? nerden neyi almam lazım çıkamadım işin içinden?
    B rh(+)

otuzdört - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100 GS
    BMW F650 CS
    İyi günler. bir süredir motor araştırıyorum. 650 CS modeli baya bir hoşuma gitti. Ama birkaç şey aklıma takıldı. Cevaplarsanız çok sevineceğim.1 CS modeli ile GS arasında boyut farkı nedir. Boyum 192 CS sanki biraz daha ufak duruyor resimlerde gerçekte nasıl?
    2 Neden piyasada çok az CS var 2. el. Herkes çok mu memnun satmıyor yada motor mu az?
    3 yedek parça sıkıntısı varmı GS ile parçaları uyumlumu?
    4 fiyat neden daha ucuz GS ye göre?
    5 tavsiye edermisiniz?

birde birkaç motor var anlayanlar ilanlara bakıp analiz edebilir mi?

1* http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...60720421/detay
    2* http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...75042921/detay

şimdiden teşekkürler...
    R. Tümöz

Motosikleti
    otuzdört, ben kendi fikrime göre 2. ve 3. sorunun cevabını verebilirim: tipi hoşuma gitmiyor :D ayrıca gs ile kıyaslanmaz enduro değil cadde motoru
    B rh(+)

Motosikleti
    son kez yazayım zincir 112 bakla 5.20 ölçüde o ringli olmalı.perçin dediğim kilit,zincirin diğer baklalarını bir arada tutan perçinlerle aynı.o kilidi sıkıştırıp kafalarını ezerek sonzuz dişli haline getirmek için özel bir alet gerekli.yoksa kapıya bacaya sıkılan perçinlerden değil.o özel alet yoksa tamircide yada civarda 520 segmanlı kilitte iş görür.arazide kopma her hangi bir yerdende olabilir.kilit de sıkıldıktan sonra diğer baklalardan bi farkı olmayacak.

f 650 cs nin kayışlı oluşu yüzünden pek tutulmadı sanırım bi yerlerde bu modelin planlarının çalındığından üretimininde durdurulduğunu okumuştum.1.92 boy için önerebileceğim motor f 650 dakar dır.gs den 4-5 cm daha yüksektir.

otuzdört - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100 GS

f 650 cs nin kayışlı oluşu yüzünden pek tutulmadı sanırım bi yerlerde bu modelin planlarının çalındığından üretimininde durdurulduğunu okumuştum.1.92 boy için önerebileceğim motor f 650 dakar dır.gs den 4-5 cm daha yüksektir.
    teşekkür.. dakar bakmadım fiyat boyutuda var işin max 10 bin tl bütçem

Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otuzdört, ben kendi fikrime göre 2. ve 3. sorunun cevabını verebilirim: tipi hoşuma gitmiyor :D ayrıca gs ile kıyaslanmaz enduro değil cadde motoru
    teşekkürler illa enduro olsun diye bir şart yok tabi. bakıyorum ama fiyatlar çok absürt. uçmuş millet.
    R. Tümöz

Motosikleti
    otuzdört biraderim.sana sahibinden comda ilanı olmayan,arkadaşıma ait olan 2000 model 22.000 km de tamamen orjinal sıfır lastik 46 lt topcaseli eksiksiz bir F 650 GS önerebilirim.10.binden 1 krş aşşağı vermez.9.5 a çok müşterisi oldu inadına satmadı.ilgilenirsen ara beni artaşehirde motor.rengi benimkiyle aynı turıng camı vardı yanılmıyosam.533 603 06 32

Motosikleti
    BMW F650 ST
    yahu gençler. Arka amortisör lazım.
    1998 Model BMW F650 ST için. Varmı tanıdığınız muadil, çıkma veya makul 0 satan birileri?

Selamlar,

Aşağıdaki motoru bilen ya da yorum yapmak isteyen var mı? 8 aydır CBF150 kullanıyorum. 8000km yaptım. İlk defa daha büyük bir motora geçicem biraz tecrübesizim.

Bu motoru görmeye gittiğimde neyini kontrol etmemi, sormamı önerirsiniz. Teşekkürler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-f650-gs/detay

Tan_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW s 1000rr
    motor çalışmıyoken debriyajı çek, 1. vitese tak motoru çalıştır (debriyaj çekiliyken) motor sıçramıyosa sorun yok, sıçrıyorsa balata fiyatını düş fiyattan...
    "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir''

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu gençler. Arka amortisör lazım.
    1998 Model BMW F650 ST için. Varmı tanıdığınız muadil, çıkma veya makul 0 satan birileri?
    iyide sen yenice çıkma bitane takmamışmıydın???
    yine mi patlattın naptın?
    ANGARAJ

Motosikleti
    Kawasaki er-5 & BMW F650 GS
    Alıntı ilkerben adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2004 ve üzeri F650 GS bakıyorum sah...den i hergün hatim ediyorum tabiiki ama biliyorum ki sitede ilanı olmayan onlarca motor var. Sizlerden ricam gerçekten temiz bakımlı sorunsuz diyebileceğiniz tavsiye edebileceğiniz bir motor varsa çok memnun olurum. ( Samsun 'dayım ) Türkiyenin her yerine gidebilirim yeter ki deysin.şimdiden teşekkürler saygılar.
    Alıntı modena adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Aşağıdaki motoru bilen ya da yorum yapmak isteyen var mı? 8 aydır CBF150 kullanıyorum. 8000km yaptım. İlk defa daha büyük bir motora geçicem biraz tecrübesizim.

Bu motoru görmeye gittiğimde neyini kontrol etmemi, sormamı önerirsiniz. Teşekkürler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-f650-gs/detay

Selamlar,
    Bende pek anlamıyorum ama resimlere dikkat edince bu motorun 2004 olmadığını söylebiliriz.
    Ön gaga ve depo üstündeki logo 2004 de farklı başka bir resimle kıyasla istersen.Birde yakıdan motordaki bujilere dikkat et 2004 ve üzeri çift buji öncesi tek buji.
    Hayırlısı olsun bende temiz sağlam bir F650 GS bakıyorum

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide sen yenice çıkma bitane takmamışmıydın???
    yine mi patlattın naptın?
    Takmadım. buldum ama almamıştım. Aranıyorum...

Bu arada bahar bakımına tam kafalama girmeye karar verdim.
    Lastikleri de aldım zati.
    Ben yazayım aşağıya. eksik kalan bir şey görürseniz ekleyiverin.

Yağ ve yağ filtresi değişecek
    Hava filtresi değişecek
    Ön arka fren balataları değişecek.
    fren hortumları değişecek
    fren sistemi temizlenecek
    karbüratör ayarı yapılacak (boğaz tamir edildikten sonra)
    zincir ve dişliler kontrol edilecek temizlenecek
    yakıt filtresi temizlenecek

Motosikleti
    MODENA:motor 2004 trafiğe çıkışlı daha eski bir model 2002-2003 sanırım.çift buji değil,ön gaga yekpare 2004 de orta bölüm siyahtır,ön bmw logolar 2004 de daha değişiktir,arka küçük çamurluk iilk resimde var,diğerlerinde yok,borusan fiyatı 270 tl,koruma demiri bi tuhaf daha önce görmediğim bi dizaynda.km doğru ise normal daha düşük kmde olanlarınıda gördüm.

EXCAVATUS:ön amortisör yağını gerekliyse keçelerinide değiş bence.bujiler ??

Motosikleti
    Takmadım. buldum ama almamıştım. Aranıyorum...

Bu arada bahar bakımına tam kafalama girmeye karar verdim.
    Lastikleri de aldım zati.
    Ben yazayım aşağıya. eksik kalan bir şey görürseniz ekleyiverin.

Yağ ve yağ filtresi değişecek
    Hava filtresi değişecek
    Ön arka fren balataları değişecek.
    fren hortumları değişecek
    fren sistemi temizlenecek
    karbüratör ayarı yapılacak (boğaz tamir edildikten sonra)
    zincir ve dişliler kontrol edilecek temizlenecek
    yakıt filtresi temizlenecek
    sen yakıt filtresi de kullanıyorsun hımmm bu sıkıntı vermesin sana olmadık zamanda? Birde lastikleri ne aldın ve kaça aldın madem komple bakımdan geçireceksin radyatöre giren çıkan yakıt vs hortumlarını da elden geçir ve elektrik tesisatınıda unutma derim.
    ANGARAJ

Motosikleti
    BMW F650 ST
    MODENA:motor 2004 trafiğe çıkışlı daha eski bir model 2002-2003 sanırım.çift buji değil,ön gaga yekpare 2004 de orta bölüm siyahtır,ön bmw logolar 2004 de daha değişiktir,arka küçük çamurluk iilk resimde var,diğerlerinde yok,borusan fiyatı 270 tl,koruma demiri bi tuhaf daha önce görmediğim bi dizaynda.km doğru ise normal daha düşük kmde olanlarınıda gördüm.

EXCAVATUS:ön amortisör yağını gerekliyse keçelerinide değiş bence.bujiler ??
    Bujiler derken ?? :D bir tane var zaten bizim çocukta :D onun da yenisi var elimde takıcam bi ara.

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen yakıt filtresi de kullanıyorsun hımmm bu sıkıntı vermesin sana olmadık zamanda? Birde lastikleri ne aldın ve kaça aldın madem komple bakımdan geçireceksin radyatöre giren çıkan yakıt vs hortumlarını da elden geçir ve elektrik tesisatınıda unutma derim.
    *Yakıt filtresi her halükarda kullanırım arkadaş. Ne olur ne olmaz. Onun vereceği sıkıntı, olmamasının verebileceği sıkıntıdan çok daha ufak olur.
    *Lastikler Micheline Anekee2 aldım. Kampanyalıydı. Konu açtım hatta bununla ilgili. Ön, arka, sökme, takma ıvır kıvır 500TL... kampanya 4 martta bitiyor.
    *Karbüratöre ulaşmak için depoyu sökeceğiz zaten. Tüm rekor ve hortumları değiştirecem o sökülünce. Rekorları çelik olanla değiştirecem çatlama patlama yapmasın diye. Hortumları da bakıcaz dedi usta.
    *Elektrik tesisatı aklıma gelmemişti. O da bi bakım ister doğru dedin... baktırayım..

Motosikleti
    Bujiler derken ?? :D bir tane var zaten bizim çocukta :D onun da yenisi var elimde takıcam bi ara.

*Yakıt filtresi her halükarda kullanırım arkadaş. Ne olur ne olmaz. Onun vereceği sıkıntı, olmamasının verebileceği sıkıntıdan çok daha ufak olur.
    *Lastikler Micheline Anekee2 aldım. Kampanyalıydı. Konu açtım hatta bununla ilgili. Ön, arka, sökme, takma ıvır kıvır 500TL... kampanya 4 martta bitiyor.
    *Karbüratöre ulaşmak için depoyu sökeceğiz zaten. Tüm rekor ve hortumları değiştirecem o sökülünce. Rekorları çelik olanla değiştirecem çatlama patlama yapmasın diye. Hortumları da bakıcaz dedi usta.
    *Elektrik tesisatı aklıma gelmemişti. O da bi bakım ister doğru dedin... baktırayım..
    Nasıl yani seninkisiki tek buji mi ?
    birde şu rekor dediğin şeyi merak ettim yahu nemenem bişi bizim bildiğimiz kelepçenin farklı bir versiyonu mu bu?
    ANGARAJ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler