Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı F.A.Freud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    binbaki teşekkür ederim. yerleşti artık bişeyler kafaya. -nake le işim olmaz. -arabaya ihtiyacım yok şu an 4x4 pick up lar emrimizde.. -dik oturuş ve korumalarından dolayı -ve elektronik aksam çok abartı olduğundan 800 r ' da --bir arkadaşımın uyarısı- F650 gs -nin yamacındayım. BMW dışında motor istemediğimden -seçmede zorlanmam -sandığın kadar. ) -en kritik nokta da bu zaten ;)

-hemen her BMW modelini bulabileceğim -tavsiye edeceğiniz 2. EL satan website leri var mı ??
    www.sahibinden.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

teşekkürler.

Fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 1050
    Cuma sabahı motorumu çalıştıramadım bu kışı çıkarır denilen aküm tamamen bitmişti. Gün içinde hemen akü araştırmaya başladım. Tavsiye edilen akü markaları yuasa ve exide idi. İnternetteki sitelerde F650 2005 modele karşılık gelen akü kodu YTX14-BS 12 Volt 12 Amper olarak belirtiyordu. Bunlarla yetinmeyerek Yuasa akünün disbirütörü entel enerjiyi telefonla aradım ve akünün kodunu teyid ederek yönlendirdiği bayisinden ilgili koddaki MF serisi Yuasa aküyü satın aldım. Ancak bu akşam aküyü değiştirmeye kalktığımda ise büyük şok yeni aldığım akü yuvaya büyük geldi. Yüksekliğinde sorun olmamasına karşın eni ve genişliği çıkan aküden daha büyüktü. Sinirden ve şaşkınlıktan ne yapacağımı bilemez bir haldeyken imdadıma Tamer kardeşim (arjantinli69) yetişti. İttire kaktıra eni ile ilgili sorunu tam aştık derken tablanın altındaki L parça yüzünden akü tam aşağıya oturmadı. Neyseki meşakkatli bir uğraştan sonra (yan grenaj hava filtresinin olduğu bölüm vs.söküldü) bu L parçayı çıkarmayı sevgili Tamerin ustalığı ve emeği ile çıkarmayı başardık ve aküyü sıfıra sıfır yerine oturttuk. Yuasa akü alacak arkadaşların dikkatine.
    SEVGİ EYLEM GEREKTİRİR…

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yeni BMW G650gs Sertao,
    http://bmwmcmag.com/2011/10/bmw-intr...g650gs-sertao/
    650GS bu gidişle 50.yılında da üretilecek galiba

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese selamlar, bmw öğrenci adam için fazla lüks bi motosiklet midir? Hele ki yaklaşık 8 - 10 yaşında bi 650gs alsam bakımları falan hyosungdan sonra maddi olarak çok mu ağır gelir bana?

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar, bmw öğrenci adam için fazla lüks bi motosiklet midir? Hele ki yaklaşık 8 - 10 yaşında bi 650gs alsam bakımları falan hyosungdan sonra maddi olarak çok mu ağır gelir bana?
    F650'nin rutin bakımı, Borusan'da yapılırsa yaklaşık 500TL tutuyor (verdim ordan biliyorum)
    Ağır bakımı (60.000 - 120.000 - 180.000 gibi) yaklaşık 900 - 1100 arası tutuyor motorun durumuna göre (bunu da yakında vericem oradan biliyorum)

Ama gidip ustasına yaptırırsan, normal bakımdan 100 - 200 arası, ağır bakımdan 300 - 500 arası çıkarsın.
    Düzenli bakım ve güzel kullanım sonucunda, yani motoruna iyi bakarsan, 8 - 10 yaş o makina için hiç bi şey.

Ama yedek parçası pahalı bunu unutma. çıkma bile alsan öperler adamı hafiften.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    F650'nin rutin bakımı, Borusan'da yapılırsa yaklaşık 500TL tutuyor (verdim ordan biliyorum)
    Ağır bakımı (60.000 - 120.000 - 180.000 gibi) yaklaşık 900 - 1100 arası tutuyor motorun durumuna göre (bunu da yakında vericem oradan biliyorum)

Ama gidip ustasına yaptırırsan, normal bakımdan 100 - 200 arası, ağır bakımdan 300 - 500 arası çıkarsın.
    Düzenli bakım ve güzel kullanım sonucunda, yani motoruna iyi bakarsan, 8 - 10 yaş o makina için hiç bi şey.

Ama yedek parçası pahalı bunu unutma. çıkma bile alsan öperler adamı hafiften.

60bin bakımında değişmesi gerekenler neler bizim motorda ve bu bakım aralıklarında değişmesi gerekenleri nerde bulabiliriz?(yani 60 binde şu değişiyor işte 120binde şu değişiyor gibisinden)
    ANGARAJ

saffet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bugay. arkadaşım benim bir önceki motorum da hyosun GT250R idi buna oranla dahada az masrafsız BMW F650 GS .2000 model aldığımda aracı olan usta ben makinayı tanıyorum sen benzinini koy bin dedi motorun daha bir defa yağını değiştirdim.3 lt 20/50 yağ bedeli 22.tl.

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60bin bakımında değişmesi gerekenler neler bizim motorda ve bu bakım aralıklarında değişmesi gerekenleri nerde bulabiliriz?(yani 60 binde şu değişiyor işte 120binde şu değişiyor gibisinden)
    Bu konuda Borusan'ın yaptığı bakımı anlatabilirim genel olarak. Yakın zamanda bana kaçacağı için ağır bakım bayağı bi arandım.

Değişen parçalar yerine motorun üzerinde yapılan işlemleri anlatayım genel olarak.
    Depo, karter ve şanzımanın sökülüp, temizlenip geri takılması. doğal olarak yağ değişimi. Motor içinin kurum vb malzemelerden arındırıcı bir madde ile temizlenmesi. (nasıl yaptıklarını bilmiyorum ama direk silindirin içini temizliyorlarmış). Fren ve soğutma sisteminin tamamen açılıp temizlenip tortu kireç vb şeylerden arındırılması. Motor üzerinde yapılabilecek her türlü ayarın (sübap, karbüratör vs) 0'lanıp tekrar fabrika ayarlarına getirilmesi, cantların sökülüp 0 lanması, balanslarının yapılması. Amortisör keçelerinin değişmesi, yağlarının yenilenmesi.

Standart yağ, hava ve benzin filtrelerinin değişmesi. ve bunun dışında, zincir, dişli, balata, gaz teli, debriyaj teli vs vs gibi, değişmesi gereken parça VAR İSE, onun değişmesi.

F650'nin ağır bakım kapsamına giriyormuş.

Ha bu bakım sırasında, eğer motorun kaportasında ufak tefek şeyler var ise onları da yapıyorlarmış. Mesela orta sehpa ve yan ayağın temizlenip tekrar siyaha boyanması, zincir korumaların çamurlukların vs vs nin temizlenip rütuş atılması gibi....

bunun bedeli de, dediğim gibi değişecek parça miktarına göre değişiyormuş, ancak ortalama 900 - 1100 TL 'ye çıkıyormuşsun.

Alıntı saffet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugay. arkadaşım benim bir önceki motorum da hyosun GT250R idi buna oranla dahada az masrafsız BMW F650 GS .2000 model aldığımda aracı olan usta ben makinayı tanıyorum sen benzinini koy bin dedi motorun daha bir defa yağını değiştirdim.3 lt 20/50 yağ bedeli 22.tl.
    Alalı kaç km oldu?

Motosikleti
    Bu konuda Borusan'ın yaptığı bakımı anlatabilirim genel olarak. Yakın zamanda bana kaçacağı için ağır bakım bayağı bi arandım.

Değişen parçalar yerine motorun üzerinde yapılan işlemleri anlatayım genel olarak.
    Depo, karter ve şanzımanın sökülüp, temizlenip geri takılması. doğal olarak yağ değişimi. Motor içinin kurum vb malzemelerden arındırıcı bir madde ile temizlenmesi. (nasıl yaptıklarını bilmiyorum ama direk silindirin içini temizliyorlarmış). Fren ve soğutma sisteminin tamamen açılıp temizlenip tortu kireç vb şeylerden arındırılması. Motor üzerinde yapılabilecek her türlü ayarın (sübap, karbüratör vs) 0'lanıp tekrar fabrika ayarlarına getirilmesi, cantların sökülüp 0 lanması, balanslarının yapılması. Amortisör keçelerinin değişmesi, yağlarının yenilenmesi.

Standart yağ, hava ve benzin filtrelerinin değişmesi. ve bunun dışında, zincir, dişli, balata, gaz teli, debriyaj teli vs vs gibi, değişmesi gereken parça VAR İSE, onun değişmesi.

F650'nin ağır bakım kapsamına giriyormuş.

Ha bu bakım sırasında, eğer motorun kaportasında ufak tefek şeyler var ise onları da yapıyorlarmış. Mesela orta sehpa ve yan ayağın temizlenip tekrar siyaha boyanması, zincir korumaların çamurlukların vs vs nin temizlenip rütuş atılması gibi....

bunun bedeli de, dediğim gibi değişecek parça miktarına göre değişiyormuş, ancak ortalama 900 - 1100 TL 'ye çıkıyormuşsun.

Alalı kaç km oldu?
    cevap için çok teşekkür ettim borusan değil de user manuelde yazıyormudur acaba detayları bi incelemek lazım.
    ANGARAJ

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevap için çok teşekkür ettim borusan değil de user manuelde yazıyormudur acaba detayları bi incelemek lazım.
    Hajım benim manual yok elimde.
    Çok arandım ingilizcesini, bulamadım. Sonra da vazgeçtim.

Motosikleti
    BMW F650 GS
    benim motor 7000.km de kurban bayramı tatilinde 3-arkadaş mersin bursa çanakkale izmir bodrum antalya üzerinden mersine geri döneceğiz yaklaşık 4 veya 5 günlük bir gezi olacak önümüzdeki günlerde motorlarımızı özel bmw servisine bakıma alınacak..

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni BMW G650gs Sertao,
    http://bmwmcmag.com/2011/10/bmw-intr...g650gs-sertao/
    650GS bu gidişle 50.yılında da üretilecek galiba
    Bu kalite ve meraklı alıcılarla 100. yılıda üretilir ama biz göremeyiz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

benim motor 7000.km de kurban bayramı tatilinde 3-arkadaş mersin bursa çanakkale izmir bodrum antalya üzerinden mersine geri döneceğiz yaklaşık 4 veya 5 günlük bir gezi olacak önümüzdeki günlerde motorlarımızı özel bmw servisine bakıma alınacak..
    Yağmur yağış olmazsa güzel gezi olur. Şartlar uygun olursa Fethiye'de olacağım bayramda. Kimbilir belki karşılaşırız...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

Yenilerin sadece sinyal lambası 60 euro civarında olmalı. Orjinal parçalarda, yan sanayilerde ( kaliteli malzemelerdir) pahalı sayılabilir. Harçlıkla idare etmek zor olabilir...
    Dumanla haberleşmeye son.
    Her yer DUMANSIZ HAVA SAHASI

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı Grhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kalite ve meraklı alıcılarla 100. yılıda üretilir ama biz göremeyiz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

Yağmur yağış olmazsa güzel gezi olur. Şartlar uygun olursa Fethiye'de olacağım bayramda. Kimbilir belki karşılaşırız...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

Yenilerin sadece sinyal lambası 60 euro civarında olmalı. Orjinal parçalarda, yan sanayilerde ( kaliteli malzemelerdir) pahalı sayılabilir. Harçlıkla idare etmek zor olabilir...
    Benim gsm:05324114166 fetiyede oldugunda tlf laşalım

SAFFET UYAR

Motosikleti
    Hajım benim manual yok elimde.
    Çok arandım ingilizcesini, bulamadım. Sonra da vazgeçtim.
    bende var houston upload edeyim hemen madem..
    ANGARAJ

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cevap veren herkese teşekkürler, aslında biraz uğraşıp f800s falan almak istiyodum ama o kadar da hırpalamayım kendimi, abartmamak lazım diye düşündüm Az yaksın uzun yolda rahat ettirsin yolda bırakmasın yeter

Motosikleti
    http://www.fileserve.com/file/XqTmujD/Bmw.pdf

bu user manueli ingilizce 94-2000 arası karburatörlü modeller için. Yine siteden bir arkadaşımızdan almıştım yanlış hatırlamıyorsam...
    ANGARAJ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    G650GS şu an piyasaya çıktı.Fiyatı onbirbin küsür avro

Motosikleti
    Demir At
    Benim gsm:05324114166 fetiyede oldugunda tlf laşalım

SAFFET UYAR
    Bayram programım tam belli değil. 1. gün kurbanları kesip 2. gün Fethiye'ye geçebileceğim sanırım. Motosikletimi bu hafta Fethiye'ye bırakacağım sizlerle buluşabiliriz belki diye. Sizi muhakkak arayacağım...
    Dumanla haberleşmeye son.
    Her yer DUMANSIZ HAVA SAHASI

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı Grhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayram programım tam belli değil. 1. gün kurbanları kesip 2. gün Fethiye'ye geçebileceğim sanırım. Motosikletimi bu hafta Fethiye'ye bırakacağım sizlerle buluşabiliriz belki diye. Sizi muhakkak arayacağım...
    biz bayramın 4.cü günü yola cıkacagız 1 gün bursada konakliycaz 2 gün çanakkaledeyiz duruma göre harekt edecegiz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler