Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı cuncun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardımınıza ihtiyacım var...

Dün motorumda (Allahtan Park edecekken yaşandı) garip bir sorun yaşadım, didonu sola çevirince (belli bir açıdan sonra) motorun elektrik bağlantısı kesiliyor ve sonrasında motor stop ediyor. Kablolarla ilgili bir sorun olabilirmi bilmiyorum. Didonu sağa çevirince böyele bi sorun olmuyor. 2001 model olunca kablolar eskimiştir , sola çevirinve bir yerlere değip kısa devre felan yapıyor olabilir mi?
    Aynı sorun benim başıma geldi. Büyük ihtimal sendede kontak anahtarına giden kablolarda temazsızlık var.
    Temazsızlığın olduğu yeri tespit edip sonrasında kılıfı yırtarak kabloları sağlamlaştırman gerekecek. En son yalıtımı unutma.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    XL700 TA

Teşekkür ederim...

Alıntı selimg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun benim başıma geldi. Büyük ihtimal sendede kontak anahtarına giden kablolarda temazsızlık var.
    Temazsızlığın olduğu yeri tespit edip sonrasında kılıfı yırtarak kabloları sağlamlaştırman gerekecek. En son yalıtımı unutma.
    cevap için teşekkür ederim, uğraşmaya üşendiğim ve açınca başa çıkamayacağım diye korktuğum için ustaya götürdüm aynen söylediğiniz gibi kontağa giden kablolardan bir kısmı yıpranmış, 50 Tl verdim helali hoş olsun diyelim artık.
    1881 -193

Motosikleti
    BMW F650GS
    ;) Geçmişolsun

Benim motorum da 2002 model ve geçen sene başıma gelmişti bu olay.
    Bakım prosedürüne 8 - 9 yıl sonra kontak kabloları yenileme eklenmeli p

ibrahimb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 250
    boyum 1.85 cm kilom 120 kg. bu motor bana uyar mı?

Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı ibrahimb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyum 1.85 cm kilom 120 kg. bu motor bana uyar mı?
    Artçısız uygun olur bence.

Fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 1050
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sis farı olarak hangi markayı takıyorsun?
    etiketleri fotograflar mısın?
    o koruma demiri yerine TOURATECH takmalısın
    Ayrıca yan çanta kullanmayacak olsan bile yan canta baglantı demiri takılırsa iyi olur

İkisi ciddi koruma saglar
    Savaş bey merhaba, sis farı hella F50 sanırım. Farın etiketini ve motorun son fotolarını da ekliyorum. Savaş bey bahsettiğiniz koruma demirlerini nereden temin edebilirim(en hesaplı ).Sevgi ve saygılarımla...
    URL=http://www.yukle.tc][/URL]

SEVGİ EYLEM GEREKTİRİR…

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Fanatik motorun tam hayallerimdeki alet...F650 im olsun bi milyon dolar borcum olsun...

çokda temiz ve şık duruyor...fenerbahçeli olmanız ayrı bir sempati kaynağı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fanatik motorun tam hayallerimdeki alet...F650 im olsun bi milyon dolar borcum olsun...

Metehan abi aldığım duyumlara göre artık senin cbf misyonun tamamlanmış.
    F 650 Kullanıcıları arasında yerini alman bekleniyormuş
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan abi aldığım duyumlara göre artık senin cbf misyonun tamamlanmış.
    F 650 Kullanıcıları arasında yerini alman bekleniyormuş
    Valla Savaş Abi benim BMW camiasına girmemi engelliyor lobi yapıyor...illede Bisan roadstar alacakmışım...bana bir komple kurulmakta... kendisi uygun fiyata buldu şimdi fiyatlar uçuşa geçti...yapacak bir şey yok...aklını kullan çift silindirli al dimi hacım...aklın..mantığın ve huzurun buluştuğu nokta F650 bence...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

! ! ! BAHARA MERHABA KAMPANYASI ! ! !
    BU FIRSAT KAÇMAZ

BMW F650 Metzeler Tourance ön/arka lasik takımı;

MT'ye Özel Kampanya
    385,00 TL ( nakit/tekçekim)

KARGO ÜCRETSİZ
    İSTANBUL İÇİN MONTAJ ÜCRETSİZ
    KDV DAHİL
    İÇ LASTİK HARİÇ

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Valla Savaş Abi benim BMW camiasına girmemi engelliyor lobi yapıyor...illede Bisan roadstar alacakmışım...bana bir komple kurulmakta... kendisi uygun fiyata buldu şimdi fiyatlar uçuşa geçti...yapacak bir şey yok...aklını kullan çift silindirli al dimi hacım...aklın..mantığın ve huzurun buluştuğu nokta F650 bence...

Aynen öyle.
    Savaş abide bu mantıkla F650'den vazgeçmiyor sanırım
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 1050

Eyvallah, daha daha iyileri senin için inşallah...
    SEVGİ EYLEM GEREKTİRİR…

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Akıllı her motorcunun yolu Roadstar'dan geçmeli
    O motor acaip keyifli bir motor,Parça gani,hava bin beşyüz.3 Lt benzinle 100 km.
    yoldışı merakımız olmasa F650Gs in yanına Roadstar alırdım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:55 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle.
    Savaş abide bu mantıkla F650'den vazgeçmiyor sanırım
    F650gs BMW nin alt sınıf motorudur,ama kalitelidir.Gösterişlidir,cefakardır,güvenilir motordur ondan vazgeçmiyorum.
    F650Gs den sonra düşüneceğim motor da yine bir BMW olacaktır nasipse,belki bir G650 filan
    1150 ya da 1200 serileri benim yol koşullarım için çok uygun değil.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:58 ----------

Alıntı Fanatik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savaş bey merhaba, sis farı hella F50 sanırım. Farın etiketini ve motorun son fotolarını da ekliyorum. Savaş bey bahsettiğiniz koruma demirlerini nereden temin edebilirim(en hesaplı ).Sevgi ve saygılarımla...
    sis farların micro DE,
    FF50 oval biçimli olur.
    örnekleri burada
    http://www.turanzaim.com/Hella-Sis-ve-Suruculer-1-2

ben bir çift MicroDE ve bir çift FF50 sürücü (ışın kılıcı)taktım
    son derece memnunum.
    buradan hareketle arabama da FF75 taktım,uzun huzmelerle birlikte FF75 i de açtığımda ortalık gündüz gibi aydınlanıyor,karşıdan gelip de uzunları ile gözümü alanları bir selektörle hizaya getirebiliyorum
    Touratech koruma demirini touratech.de sitesinden alabilirsiniz, ya da mototal'e sipariş verebilirsiniz,
    şimdilik bir koruma demiriniz olduğuna göre bence öncelikli olarak yan çanta demirlerini ediniip takmanız uygundur.motorun yan tamponu gibi iş görüyorlar.

Motosikleti
    Benim Savaş abim işini bilir...

Motosikleti
    As 200 gy
    Selamlar forumda karambole giden sorularımı tekrar hortlattımcevap alabilirsem çok sevinirim.
    Alıntı ümit yıldız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,öncelikle forumda emeği geçen herkese teşekkür ederim.Faydalı bilgiler paylaşılmış.Forumu baştan sona soluksuz okudum şuan gözlerim yanıyorDaha önce As 200 gy çin malı kross-enduro tarzı bi motosiklet kullandım 2 yıllık tecrübem var.F650GS almayı düşünüyorum.Bazı sorularım olcak.

1-)Bildiğiniz gibi 2004 öncesi modellertek bujili.2004 sonrası çift bujili bu yakıtta çok ciddi bi tasarruf sağlar mı?(tercih konusu olcak kadar)
    2-)2004 altı bi modelin üst kapağını değiştirerek çift bujili yapmak mümkün mü?
    3-)2000-2001 gibi düşük model GS alırken neye dikkat etmeli.Mesela Km'si az ve kurcalanmamış olsa bile 10 yaşında olduğu için malzeme yorgunluğundan değişmesi gereken parçalar olabilir mi?(lastikler hariç)
    4-)Almayı düşündüğüm GS'i Borusan'da kontrol ettirmek istesem ekspertiz için bana kaça malolur? ve servis kontrolünde olası tüm kusurlar tespit edilir mi?
    Teşekkür ederim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:33 ----------

Bide ek olarak Boyum 1.90cm GS'ye oturduğum zaman dizlerim fazla katlanıyor(oturduğum motorun selesi yükseltilmemiş olabilir)82 cm'ye yükseltmenin mümkün olduğunu biliyorum.Dakar selesi gibi sele göbeğini doldurarak daha yüksek hale getirmek mümkün olabilir mi?Yani selenin aşağıya doğru bombesini doldurarak Dakar gibi hafif düzleştirmek.

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    normal satılık olmadığı için buraya yazıyorum affola, sonuçta herkese hitap eden bir durum değil.

kendim için aldığım fakat bası sebeplerden satmak durumunda kaldığım diecast'leri satıyorum. maliyet fiyatının yaklaşık 3 TL üstüne :D

ilandaki fiyatı gözardı edin, üçünü 90 liraya vereceğim: hiç sergilenmemiştir, kutuları açılmamıştır. sadece kırmızı olanın kutusu açılmıştır gösterge sticker'ı fotoğraflamak için.

http://www.sahibinden.com/3_adet_1_1...XQQdisplayitem
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Selamlar forumda karambole giden sorularımı tekrar hortlattımcevap alabilirsem çok sevinirim.

Merhabalar,öncelikle forumda emeği geçen herkese teşekkür ederim.Faydalı bilgiler paylaşılmış.Forumu baştan sona soluksuz okudum şuan gözlerim yanıyorDaha önce As 200 gy çin malı kross-enduro tarzı bi motosiklet kullandım 2 yıllık tecrübem var.F650GS almayı düşünüyorum.Bazı sorularım olcak.

1-)Bildiğiniz gibi 2004 öncesi modellertek bujili.2004 sonrası çift bujili bu yakıtta çok ciddi bi tasarruf sağlar mı?(tercih konusu olcak kadar)
    2-)2004 altı bi modelin üst kapağını değiştirerek çift bujili yapmak mümkün mü?
    3-)2000-2001 gibi düşük model GS alırken neye dikkat etmeli.Mesela Km'si az ve kurcalanmamış olsa bile 10 yaşında olduğu için malzeme yorgunluğundan değişmesi gereken parçalar olabilir mi?(lastikler hariç)
    4-)Almayı düşündüğüm GS'i Borusan'da kontrol ettirmek istesem ekspertiz için bana kaça malolur? ve servis kontrolünde olası tüm kusurlar tespit edilir mi?
    Teşekkür ederim.

Bide ek olarak Boyum 1.90cm GS'ye oturduğum zaman dizlerim fazla katlanıyor(oturduğum motorun selesi yükseltilmemiş olabilir)82 cm'ye yükseltmenin mümkün olduğunu biliyorum.Dakar selesi gibi sele göbeğini doldurarak daha yüksek hale getirmek mümkün olabilir mi?Yani selenin aşağıya doğru bombesini doldurarak Dakar gibi hafif düzleştirmek.

F650Gs in tek buji ile çift bujisi arasında çok ciddi bir yakıt farkı olmadığını duymuştum.Ama kulaktan dolma bir bilgi tabii bu.
    2004 altı bir modele üst kapak değiştirmek ve çift bujiye geçmek çok mantıklı değil.
    birincisi maliyet,ikincisi F650gs göründüğünden daha komplike bir elektrik sistemine sahip.Mekanik kısmı halletsen bile beyin "ula bu ikinci buji nerden çıktı,bu işte bir yamukluk var,ben stop ettiririm bu motoru" derse ve" cart cart" hata kodları yazarsa bi daha asla laftan anlamaz.
    Servis kontrolunde bildiğim kadarı ile dış görünüşü dikkatlice incelerler,ancak
    Borusan ı bir ara,bu kontrolde motoru diagnostik cihazına bağlıyorlarsa nispeten daha ciddi bir inceleme olur.Ciddi bir inceleme yapılıyorsa 200-300 vermekten de kaçınma,Çünkü gözden kaçan bir ayrıntı çok çok pahalıya patlayabilir.
    plastik Malzeme yorgunluğu 1 yaşında motorda bile olabilir.GS in grenajlarını özensiz şekilde 10-15 kere söküp takarsan o grenajların civata delikleri yorulabilir
    Mekanik olarak yorulma kolay kolay olmaz,50 yaşında BMW ler yollarda dolaşıyor.
    şahsen 2000 model 10.000 km deki bir motor yerine 20000 model ve her yıl düzenli kullanılmış daha yüksek km deki motoru tercih ederim.
    advrider.com da 80.000 km-100.000 km yi devirip de sorun yaşamayan bir sürü Gs kullanıcısı var.[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    As 200 gy
    Savaş bey,cevabınız için teşekkür ederim.Uzun km yapsada bakımlı bir BMW'nin sorun çıkarmayacağı konusunda size katılıyorum.45.000 km'de bir dakar'la pazarlık halindeyim.40.000 ya da 50-60 bin'e gelince değişmesi gereken bi parçası yada ağır bakımı var mı mesela arabalardaki triger debriyaj vs gibi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:18 ----------

http://www.sahibinden.com/mototalya_...XQQdisplayitem Bu linkte bulunan Dakarın renginden daha önce hiç görmedim.Sizce orjinal olma olasılığı nedir?Grenajda dakar yazmaması ve dakar logosu olmaması normal mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Savaş bey,cevabınız için teşekkür ederim.Uzun km yapsada bakımlı bir BMW'nin sorun çıkarmayacağı konusunda size katılıyorum.45.000 km'de bir dakar'la pazarlık halindeyim.40.000 ya da 50-60 bin'e gelince değişmesi gereken bi parçası yada ağır bakımı var mı mesela arabalardaki triger debriyaj vs gibi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:18 ----------

http://www.sahibinden.com/mototalya_...XQQdisplayitem Bu linkte bulunan Dakarın renginden daha önce hiç görmedim.Sizce orjinal olma olasılığı nedir?Grenajda dakar yazmaması ve dakar logosu olmaması normal mi?
    bazen extrem renklerle piyasaya çıkan BMW ler olabiliyor,özel seri filan.
    Bazen de sahibi renk değiştirip,motoru kişiselleştirebiliyor.

40.000 bakımında yapılacaklar en sağdaki sütunda yazılı

Alıntı anesmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ! ! ! BAHARA MERHABA KAMPANYASI ! ! !
    BU FIRSAT KAÇMAZ

BMW F650 Metzeler Tourance ön/arka lasik takımı;

MT'ye Özel Kampanya
    385,00 TL ( nakit/tekçekim)

KARGO ÜCRETSİZ
    İSTANBUL İÇİN MONTAJ ÜCRETSİZ
    KDV DAHİL
    İÇ LASTİK HARİÇ
    İlgiden dolayı teşekkürler Kampanyamız MT için devam etmektedir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler