Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    roadcarver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benden

gültekin bizim motorada taksak mı bundan
    rüzgarınla sarıl bana hayallerim üşümeden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben öğlende Touratech ten sipariş vermiştim yaa.
    Keşke önceden haberim olsaydı
    Senin stoklarda neler var,bilelim de ona göre davranalım bari
    Tüh.

Stokta bişey kalmadı. 4 adet buji, 2 adet yağ filtresi var.
    Fıstıkta da kullanabiliyorum. Lazım olursa paylaşırız.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:13 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:11 PM ----------

Alıntı roadcarver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gültekin bizim motorada taksak mı bundan
    Takalım da ortağım, neye kullanacaksın bunu?
    Bu kısım, işin yarısı. daha çakmak soketi bağlaman, grenajı delmen falan lazım.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    CBF 600
    Takalım da ortağım, neye kullanacaksın bunu?
    Bu kısım, işin yarısı. daha çakmak soketi bağlaman, grenajı delmen falan lazım. [/QUOTE]

hava komprasörü aldık ya shell den onu bağlarız yolda lastik falan inerse şişirmek için ama grenaj delinecekse boş ver yoldan bir araba çevirip yardım isteriz daha olmadı öyle bir durumda

Motosikleti
    BMW F650FB
    ok.
    12v. çakmak soketi al, bağlayalım.
    seyyar yaparız, hiçbir yeri delmeyiz.

Motosikleti
    CBF 600
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ok.
    12v. çakmak soketi al, bağlayalım.
    seyyar yaparız, hiçbir yeri delmeyiz.
    seyyar olursa güzel olur yazık günah çünkü delme takma işi varsa
    bir arada şu topcase işini halledelim seninle aparat olayını

Motosikleti
    ER6-f
    Herkese Selamlar,

Gunlerdir yaptigim arastirmalar (ya insanlara soru sormak ne kadar zormus herkes farkli birseyler diyor, kafam allak bullak oldu) sonucunda BMW 650 GS veya CS almaya karar verdim. Sahibinden.com sitesinde çeşitli ilanlar gördüm. İnşallah bir hafta içerisinde ben de motor almış olmayi umuyorum.

Siz BMW kullanicilara sormak istedigim sorular var. Yardimci olursaniz cok tesekkur ederim.

Sizce ayni fiyata sahip iki motor arasinda düşük model ve düşük kilometre olanini mi tercih etmeliyim yoksa yüksek model ve yüksek km olaninı mi? (Ornek olarak 2002 model 23000 km' de yoksa 2006 45000 km' de olanini mi?)

İkinci sorum aldigim motoru servise kontrol ettirmek istiyorum. Lutfen siz degerli abilerim ve arkadaslarim bana İstanbul içerisinde hem alacagim motoru kontrol ettirmek için hem de aldiktan sonra guvenle gidebilecegim servis veya usta tavsiye edebilir misiniz?

Bir de son olarak, ben ilk defa sahibinden.com' da motor alacagim. Sizce soylenen veya talep edilen fiyatlarin esnekligi tahminen nedir? Yani 12.000 TL istenilen bir motor ne kadara kadar dusulebiliyor. Bu konuda tecrube sahibi kisilerden bilgi istiyorum..

Herkese tesekkurler.

Motorumu aldiktan sonrada sorularimla sanırım sizlere rahatsizlik vermeye devam edecegim.

Tesekkurler. Saygilar.

Motosikleti
    BMW F650FB
    Hayırlısı olsun.
    Ben o kadar vereceksem, 2004 ve üstü olan makinalara bakardım.
    Kadıköy/Hasanpaşada Melih usta var. Sonuna kadar güvenebilirsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı esitfirat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Selamlar,

Gunlerdir yaptigim arastirmalar (ya insanlara soru sormak ne kadar zormus herkes farkli birseyler diyor, kafam allak bullak oldu) sonucunda BMW 650 GS veya CS almaya karar verdim. Sahibinden.com sitesinde çeşitli ilanlar gördüm. İnşallah bir hafta içerisinde ben de motor almış olmayi umuyorum.

Siz BMW kullanicilara sormak istedigim sorular var. Yardimci olursaniz cok tesekkur ederim.

Sizce ayni fiyata sahip iki motor arasinda düşük model ve düşük kilometre olanini mi tercih etmeliyim yoksa yüksek model ve yüksek km olaninı mi? (Ornek olarak 2002 model 23000 km' de yoksa 2006 45000 km' de olanini mi?)

İkinci sorum aldigim motoru servise kontrol ettirmek istiyorum. Lutfen siz degerli abilerim ve arkadaslarim bana İstanbul içerisinde hem alacagim motoru kontrol ettirmek için hem de aldiktan sonra guvenle gidebilecegim servis veya usta tavsiye edebilir misiniz?

Bir de son olarak, ben ilk defa sahibinden.com' da motor alacagim. Sizce soylenen veya talep edilen fiyatlarin esnekligi tahminen nedir? Yani 12.000 TL istenilen bir motor ne kadara kadar dusulebiliyor. Bu konuda tecrube sahibi kisilerden bilgi istiyorum..

Herkese tesekkurler.

Motorumu aldiktan sonrada sorularimla sanırım sizlere rahatsizlik vermeye devam edecegim.

Tesekkurler. Saygilar.
    12.000 Tl gibi bir bütçen varsa 2004 ve üstü motorlara bakmalısın,Dayanıklı bir motor olduğu için km çok fazla önemli değil,20.000 ve 40.000 deki büyük bakımları yapılmış olmalı.Grenajlarına filan fazla takılma,grenajlar plastiktir sonuçta ve gerçek endurocu için çok şey ifade etmez.
    Genel olarak şu an ikinci el motor almak için doğru zaman değil,Fiyatlar 2 ay sonra dibe doğru gider.Mart sonundan itibaren de yükselişe geçer
    Bakımlarının yapılmış olması ve motor üzerindeki aksesuarlar da fiyatı belirlemede etkilidir,Örneğin kappa yan çanta demirleri 350 Tl,kappa 46 Lt çanta 300 Tl,Hella sis takımı 250 Tl,Hepco becker koruma demiri 300 Tl civarındadır.Bunları almak ayrı bir dert takmak ayrı bir derttir.
    Bir de motordan anlamayan,bakım hakkında bilgi sahibi olmayan adamdan motor alınmaz.Buna dikkat et

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ormanlar benden sorulur be benim kadar doğa tutkunu kaç kişi var?[COLOR="Silver"]
    önemli olan şu...doğa size tutkun mu...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:05 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:04 AM ----------

kappa yan çanta demirleri 350 Tl,kappa 46 Lt çanta 300 Tl,Hella sis takımı 250 Tl,Hepco becker koruma demiri 300 Tl civarındadır.
    inadına techler nerde satılır...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önemli olan şu...doğa size tutkun mu...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:05 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:04 AM ----------

inadına techler nerde satılır...
    asıl sana tutkun mu? Et topaklarını köfte niyetine yiyorsun.
    İnadınatech'ler SATLIK DEEL.

merhabalar..

2006 model gs imle yaklasık 17.000 km yol yaptım son 7-8 aydır yaklasık 50-70 km hızlarda ellerimi gidondan cektigimde inanılmaz bir titresim oluyor mudahale etmezsem bu dahada artıyor bircok arkadasa danısdım sordum herkesin ortak kararı on teker balansı idi onuda2 kere cesitli zamanlarda yaptırdıgım halde bu sorunum gecmedi bu konuda dusuncelerinze ihtiyacım var..

saygl..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ozimo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar..

2006 model gs imle yaklasık 17.000 km yol yaptım son 7-8 aydır yaklasık 50-70 km hızlarda ellerimi gidondan cektigimde inanılmaz bir titresim oluyor mudahale etmezsem bu dahada artıyor bircok arkadasa danısdım sordum herkesin ortak kararı on teker balansı idi onuda2 kere cesitli zamanlarda yaptırdıgım halde bu sorunum gecmedi bu konuda dusuncelerinze ihtiyacım var..

saygl..
    Benim aklıma şu geldi
    Gidon göbeğini kontrol etmeni öneririm.orada rulman olması lazım,boşluk yaptıysa titreşime sebeb olabilir.
    iki elinle Direksiyonu ileri geri itip çektiğinde boşluğu hissedebilirsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı

Motosikleti
    tvs ( apache )
    oooffffff offffff

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Mutlu bayramlar F650 ciler,Bayramınız şeker gibi geçsin.
    Ben de şeker gibi geçsin diye bi Japon cross motor aldım oğluma,daha çok kendim kullanacağım,F650 nin ağır kalacağı çamurlara,bataklara tepelere dalacağım ama maalesef bu bayramda kullanamayacağız,ufak tefek eksikleri var,Uzun süre samanlıkta yatmış,sinyal camı,grenajı debriyaj maneti filan değişmesi gerekiyor lakin kim derse bundan sonra"japon malı motor" inanmam,Servisi bol,parçası yok.
    Türkiye'deki en büyük 3 servisi aradım.Hiç birinin elinde parça yok,"hepsi" ısmarlayacağız fabrikadan gelecek" modunda.
    Hatta on paralık arka fren hidrolik deposu fabrikada bile yok.Japonya'dan gelecekmiş.
    Milletin tu kaka ettiği,pahalı dediği Borusan'da ise tek bir civataya bile sipariş ettiğimde maille teyit alıyorlar,"yanlış olmasın bu civata mı? "deyip fotosunu gönderip,ertesi gün elime ulaştırıyorlar.
    Çinli motorların da gözünü seveyim,biri olmazsa öteki uyar parçasız kalmazsın.Motoru yatırmazsın.
    Motorunuzun kıymetini bilin,tadını çıkarın.

mslck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 GS
    Belki bilenler olabilir, ben yeni fark ettim paylaşayım dedim.

Motorum epeydir sıkıntılı gibi gidiyordu, sanki birileri arkasından asılıp çekiyor gibi gitmek için direniyordu. Akıcı ve seriliği eskisi gibi değildi. Dün yağ deposundaki yağı elimle muayene ettim. Yağ bütün özelliğini neredeyse kaybetmiş, şerbet gibi olmuş. Henüz bakım ve yağ değişim km sinin gelmediğini düşündüm. Evde repair manual i tekrar incelediğimde şunu fark ettim ki, benim bildiğimin aksine bmw f 650 nin yağ değişim aralığı her zaman 10.000 km filan değil.

10.000 de bir değişeceğimi söylediğimde başka marka motoru olan arkadaşlar söylediğime; biz 2500 de değişiyoruz nasıl olur diye inanmamışlardı. Lafın kısası manual de yazan şey şu;
    [IMG][/IMG]

Eğer motosiklet sadece kısa geziler için kullanılıyorsa yada 0 derecenin altında kalıyorsa 3 ayda bir yada en geç her 3000 km/1800 milde bir değiştirin...

İşe gidip gelmek için kullanılan bir motosiklette sanırım bu kategoriye giriyor. yağım 6000 km de Umarım sıkıntım yağın eskimiş olmasındandır. O zaman bu hafta sonu yağ değişimi var...

Yağ ve filtreler ile ilgili (hava ve yağ filtresi) ucuz ve hızlı erişimi olan öneriler itina ile değerlendirilir.

Yeni gördüğüm bir bilgiydi paylaşmak istedim. Tekeriniz düz bassın...
    kısmetindir gezdiren yer yer seni...

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı mslck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki bilenler olabilir, ben yeni fark ettim paylaşayım dedim.

Motorum epeydir sıkıntılı gibi gidiyordu, sanki birileri arkasından asılıp çekiyor gibi gitmek için direniyordu. Akıcı ve seriliği eskisi gibi değildi. Dün yağ deposundaki yağı elimle muayene ettim. Yağ bütün özelliğini neredeyse kaybetmiş, şerbet gibi olmuş. Henüz bakım ve yağ değişim km sinin gelmediğini düşündüm. Evde repair manual i tekrar incelediğimde şunu fark ettim ki, benim bildiğimin aksine bmw f 650 nin yağ değişim aralığı her zaman 10.000 km filan değil.

10.000 de bir değişeceğimi söylediğimde başka marka motoru olan arkadaşlar söylediğime; biz 2500 de değişiyoruz nasıl olur diye inanmamışlardı. Lafın kısası manual de yazan şey şu;
    [IMG][/IMG]

Eğer motosiklet sadece kısa geziler için kullanılıyorsa yada 0 derecenin altında kalıyorsa 3 ayda bir yada en geç her 3000 km/1800 milde bir değiştirin...

İşe gidip gelmek için kullanılan bir motosiklette sanırım bu kategoriye giriyor. yağım 6000 km de Umarım sıkıntım yağın eskimiş olmasındandır. O zaman bu hafta sonu yağ değişimi var...

Yağ ve filtreler ile ilgili (hava ve yağ filtresi) ucuz ve hızlı erişimi olan öneriler itina ile değerlendirilir.

Yeni gördüğüm bir bilgiydi paylaşmak istedim. Tekeriniz düz bassın...
    Manuel'in çevirisi doğru ama zaten 0 derece altı yağlar var. Olay bana vizkozite olayı gibi geliyor. Borusan da10.000'den 10.000'e çağırıyor.
    Buyur çık işin içinden!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:11 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:58 AM ----------

Bunlardan faydalanabilirsiniz. Yazdığım başlığı (15.000 km)ciddiye almayın.
    Yağ-yağ ve hava filtre değişimi
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...i-resimli.html

Radyatör ve antifriz ile ilgili başlık
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-degisimi.html

Yağ filtre siparişinizi buradan verebilirsiniz. Balatalar da mevcut ama balata kalitesini bilmiyorum. Diğer arkadaşlar bilgi verebilirler. Ama kaliteli balata takmak zorunda olduğumuzu biliyorum. Hava filtreleri de mevcut 2. sayfada.
    http://www.yedekparcasiparis.com/catinfo.asp?cid=257
    The Venturer

mslck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 GS

elektrik aksamı sorun

Merhaba,

motorumda yağ değşiminden sonra kısa farım yanmaz olmuştu. Karanlığa kaldığım için toplarken acele edip soketlerde veya kablolarda bir yeri temassız bıraktığımı düşünmüştüm.

Far kısada yanmıyor ama uzuna alınca yanıyordu. Far ampülünü değiştirdim şimdi kısa farım yanıyor ama artık uzun far yanmıyor. sigortaları kontrol ettim hepsi sağlam.
    Farların kısa-uzun anahtarı ve selektör anahtarımda sağlam; göstergede mavi uzun far uyarısı yanıyor ama ne selektör nede uzunlar çalışmıyor. Ampül yeni, bu seferde far rölesi bozuldu gibi geliyor. parça kataloğunda adına rastalayamadım. Yerini bilenlerden yardım istiyorum. Ön bilgim olursa nereden başlayacağıma dair; daha hızlı çözebilirim belki.
    kısmetindir gezdiren yer yer seni...

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı mslck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

motorumda yağ değşiminden sonra kısa farım yanmaz olmuştu. Karanlığa kaldığım için toplarken acele edip soketlerde veya kablolarda bir yeri temassız bıraktığımı düşünmüştüm.

Far kısada yanmıyor ama uzuna alınca yanıyordu. Far ampülünü değiştirdim şimdi kısa farım yanıyor ama artık uzun far yanmıyor. sigortaları kontrol ettim hepsi sağlam.
    Farların kısa-uzun anahtarı ve selektör anahtarımda sağlam; göstergede mavi uzun far uyarısı yanıyor ama ne selektör nede uzunlar çalışmıyor. Ampül yeni, bu seferde far rölesi bozuldu gibi geliyor. parça kataloğunda adına rastalayamadım. Yerini bilenlerden yardım istiyorum. Ön bilgim olursa nereden başlayacağıma dair; daha hızlı çözebilirim belki.
    Ben size yerini en kısa zamanda yazacağım. Eve gidince biraz bakmam lazım. Akşama yazarım inşallah.
    The Venturer

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Akünün altında acaip bir yerde röleler var ama aralarında far rölesi var mı bilmiyorum,ama sinyal rölesi orada.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler