Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Sağolun dostlar.Bu aleti kullanan kişiler olarak kafamdaki soru işaretlerini ortadan kaldırdınız.
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    XL700 TA

Bana göre Acil, yardım lütfen

http://img136.imageshack.us/img136/5...gsyakttank.jpg

Umarım resmi ekleyebilmişimdir.

Yakıt tankındaki beyaz kapağa bağlı olan siyah hortumun diğer ucu nereye bağlı olmalıdır yada diğer ucu boştamı olmalıdır.

Geçenlerde tesadüfen motorun altına bakarken gördüm bu hortumun diğer ucu egzos yanından boşta sallanıyordu ne işe yarar, nasıl durmalıdır yardımcı olabilirseniz sevinirim
    1881 -193

mslck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 GS
    O beyaz 6 gen parça basınça ilgili ve depoda sıcaklıkla sıkışan benzin buharının tahliyesi için, dolayısı ile çıkan kauçuk hortumda benzin buharının kazasız belasız tahliyesi için. Parça kataloğundada hortumun bağlandığı 6gen kısım "safety valve " olarak geçiyor.

Hortumun ucu bendede boşta, ilk gördüğümde benimde dikkatimi çekmişti.
    kısmetindir gezdiren yer yer seni...

SpearHEAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Dakar
    konu ile ilgilenen arkadaşlara cevapları için şimdiden teşekkürler ,
    f 650 yi çok severek ve beğenerek kullanıyorum, bakımlarını biraz daha ekonomik çözmeye çalışıyorum , bunun için bir kaç sorum olacak

1) f 650 gs ler için istanbul da borusan dışında (malum boru-san) parça temini nerelerden yapabilirim, yağ filtresi ve hava filtresi değiştiriceğim ,

2) subap ayarları ile ilgili bilgiye nerden ulaşabilirim f650.com dan okudum ama tam anlayamadım, karışık bir şeymidir yakıt sarfiyatım biraz fazla düşürmek istiyorum,

3) Eğer f650 için uygun fiyatlı yan çanta temini hakkında bilgisi olan paylaşırsa makbule geçer , uzun yol için kullanmak istiyorum
    Born To be wild

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı SpearHEAD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    f 650 yi çok severek ve beğenerek kullanıyorum, bakımlarını biraz daha ekonomik çözmeye çalışıyorum , bunun için bir kaç sorum olacak

1) f 650 gs ler için istanbul da borusan dışında (malum boru-san) parça temini nerelerden yapabilirim, yağ filtresi ve hava filtresi değiştiriceğim ,

2) subap ayarları ile ilgili bilgiye nerden ulaşabilirim f650.com dan okudum ama tam anlayamadım, karışık bir şeymidir yakıt sarfiyatım biraz fazla düşürmek istiyorum,

3) Eğer f650 için uygun fiyatlı yan çanta temini hakkında bilgisi olan paylaşırsa makbule geçer , uzun yol için kullanmak istiyorum
    çantalar için en ucuz çözüm bu oldu

Motosikleti
    XL700 TA

Cevabınız için teşekkürler...

Alıntı mslck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O beyaz 6 gen parça basınça ilgili ve depoda sıcaklıkla sıkışan benzin buharının tahliyesi için, dolayısı ile çıkan kauçuk hortumda benzin buharının kazasız belasız tahliyesi için. Parça kataloğundada hortumun bağlandığı 6gen kısım "safety valve " olarak geçiyor.

Hortumun ucu bendede boşta, ilk gördüğümde benimde dikkatimi çekmişti.
    CEvabınız için teşekkür ederim, bende buharın tahliyesi için olduğunu tahmin etmiştim ancak hem egzosun yanından geçmesi hemde buharlaşması kolay olan benzine açık kapı bırakma ihtimali şüphelendirmişti.
    1881 -193

Motosikleti
    F650 GS - 2000
    Ben de yaklaşık 10 aydır 2000 model F650 GS kullanıyorum. Aşağı yukarı 10 yaşındaki motosikletim hala canavar gibi ve daha uzun süre de öyle olacak gibi. Herşeyinden çok çok memnunum. O kadar ki, motosikletimi değiştirmeyi düşünürsem, sadece daha yeni bir modeli ile değiştiririm. Daha büyük ya da daha hızlı makinalarda gözüm yok. Boyu boyuma, huyu huyuma uygun bir motor F650 GS.

Kesinlikle pahalı bir motosiklet değil. Tamam ortada bir borusan faktörü var ama borusan'ı aşmak için çeşitli yollar da var. Onun dışında bakım da çok problem değil, çeşitli motosikletçiler birçok sorununu halledebiliyor. Yine de en güzeli, her kullanıcının bakımını elinden geldiği kadarı ile kendisi yapması, bir debriyaj telini, bir patlamış lastiği değiştirebilmesi. Ki bu lastik tamir/değiştirme işi, bizim gibi şambrelli lastik kullananlar için çok önemli. Ayrıca, parça siparişi için yurtdışındaki sitelerden de yararlanılabiliyor.

Şu aralar ben de yan çanta araştırmasındayım. Benim bulunduğum yerde kendim yaptırmam imkansız gibi. Paraya kıyıp hazır almayı da düşünüyorum ancak, yılda bir ya da iki kere çıkacağım uzun gezilerde kullanacağım çantaları ve o kadar para verip yılda iki kere kullanmak da bana saçma geliyor. Bu konuda çok kararsız kaldım. Bakalım nasıl olacak...

Bir de titreşim konusu var kişiden kişiye göre değişen. Valla 3500-5000 devir aralıklarında kullandığımdan, rahatsız olmuyorum. Daha hiç, ulan şu motor biraz az titrese keşke dediğimi hatırlamıyorum.

Motosiklet almayı düşünen, aldığımı uzun süre kullanırım diyenlere tavsiye ederim. Başka bir motor alıp 2 sene sonra hurdaya ayıracağınıza, üstüne biraz koyup 2.el bir F650 GS alabilirsiniz. Haaa, öyle janjanlı, hava atılacak bir motorsiklet değildir, çoğu kişiye hitap etmez. Belki öyle olduğu için de seviyorum motorumu.

Motosikleti
    '04 DAKAR - '08 CygnusRS
    herkese selamlar, TA-DL-FZ6-650GS arasında uzun bir kararsızlık sürecinden sonra en doğru kararı verdiğimi düşünüp 2004 Dakar sahibi oldum. her ne kadar 1.75 boyla biraz zor olsa da sonunda alıştım sanırım(10günde 2500kmden sonra). E tabi yağlama vakti gelince ve kış için uzun yol planları yapmaya başlayınca farkettim ki orta sehpa ve yan çanta fiyatları uçuyor. Siz deneyimli bmwcilerden ucuz yollu orta sehpa ve yan çanta nerede bulunur bilen varsa, yardımcı olursanız sevinirim (bu arada 'inadınatech' çok cazip görünüyor tebrik ederim). bir de elcik ısıtma kablosunun ucu boşta geziyor onun nerede takılı olması gerektiğini bilen var mı? bu arada yakıt ölçümü de yaptım virajlı-rampalı yolda ortalama 90la 0.13tl/km, düzde 120yle 0.11tl/km yani 3.3lt/100km yaklaşık olarak. 5lt yakıyor diyenler filtre-subap kontrolü yapsalar iyi olur sanırım.

mslck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 GS
    Yağ ve hava filtresini, fren balatalarını yan sanayi temin edebiliyorsunuz, sahibinden.com ve

http://www.yedekparcasiparis.com/catinfo.asp?cid=257

burada kısa bir araştırma ile bulabiliyorsunuz
    bu bende eklenmiş eski linkiydi, biraz araştırırsanız güncel ilanda bulunabilir sanırım.

http://www.sahibinden.com/bmw_f650_y...XQQdisplayitem

bu da mann dan f 650 nin yağ ve hava filtresinin parça seri no sunu bulabileceğiniz sitesi... Yedekparça.com da sanırım ikiside vardı.

http://www.mann-hummel.com/mf_prodka...tlg_01_fzart=4

Bu arada bir başka arkadaşta rialli diye bir sitede arka stop lambasının yan sanayisini bulmuştu, kanuni hussarın ki tıpatıp oluyormuş.

Benim bildiklerim şimdilik bunlar.

bu arada yaklaşan yağ değişiminde eski çıkardığım filtrelerle sadece filtre işi yapan bir yere uğramayı düşünüyorum, Dükkanın sahibi de kendi motorunda otomobil parçaları kullandığını söylemişti. Daha bol ve kolay bulunabilen bir alternatifde çıkabilir.

Alıntı SpearHEAD adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kısmetindir gezdiren yer yer seni...

Merhabalar.

Motoru sattım, yeni motor düşüncelerim başladı. Araştırma aşamasındayım,
    fakat danıştığım herkes F650 alma diyor. Ama ben yine de F650'yi listemden çıkartamıyorum.

Peki kullanıcılara sormak lazım. Neden F650 değil? Siz neden aldınız?
    Kullanıcı olarak görüşleriniz neler?

"2001 - 2002 modellere bakıyorum."

Motosikleti
    F650 GS - 2000
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.

Motoru sattım, yeni motor düşüncelerim başladı. Araştırma aşamasındayım,
    fakat danıştığım herkes F650 alma diyor. Ama ben yine de F650'yi listemden çıkartamıyorum.

Peki kullanıcılara sormak lazım. Neden F650 değil? Siz neden aldınız?
    Kullanıcı olarak görüşleriniz neler?

"2001 - 2002 modellere bakıyorum."
    2001-2002 modeller dediğine göre F650 GS bakıyorsun.

Kimlerin alma dediği ve neden alma dediğini merak ettim. Öncelikle almak istediğin motordan beklentilerin neler, onları bilmek lazım.

Ben az yakan, marka olarak kendini kanıtlamış, şehir içinde rahat kullanılabilecek ama aynı zamanda yol dışında da kullanabileceğim, dengeli, absli, enjeksiyonlu, boyum 1.70 olduğundan fazla yüksek olmayan bir motosiklet ya da daha çok enduro istiyordum. İkinci motorum olacaktı bu. Seçenekler beni F650 GS ye yöneltti. Aldığım motosiklet beklentilerimi tamamen karşılıyor ve çok memnunum.
    Keeper Of THe Seven Locks

Şehir içinde de kullanırım ama daha çok uzun yol yapmayı severim.
    CBF250 ile kısa molalar vererek bir günde 500-600 km yollar da yaptım. Bazen tarihi yerler, barajlar görmek uğruna toprak yollara da girdim. Tempolu bir şekilde viraj yapmayı severim. Yedek parça ve yakıt durumu pek önemli değil zaten CBF 250 ve Honda sayesinde güzel fiyatlarla erken tanıştım Hızı sevmem ama 150-160 km hızlara bazen ihtiyaç oluyor.

Motosikleti
    F650 GS - 2000
    CBF250 ile kısa molalar vererek bir günde 500-600 km yollar da yaptım. Bazen tarihi yerler, barajlar görmek uğruna toprak yollara da girdim. Tempolu bir şekilde viraj yapmayı severim. Yedek parça ve yakıt durumu pek önemli değil zaten CBF 250 ve Honda sayesinde güzel fiyatlarla erken tanıştım Hızı sevmem ama 150-160 km hızlara bazen ihtiyaç oluyor.
    Uzun yol seviyorsan ve yolda tarihi yerleri işaret eden kahverengi tabela gördüğünde içinde girme isteği oluşuyorsa, enduro tarzı birşey daha uygun senin için. F650 GS, şehir içi kullanıma da uygundur, hatta çok rahattır şehir içinde. Örneğin eski motorumla durmuş trafikte arabalar arasında giderken denge sağlamaya çalışırdım, F650 GS de herhangi birşey yapmıyorum, zaten dengeli gidiyor, ayrıca bir çabaya gerek yok.

Hız konusunda F650 GS beklentini karşılamayabilir. 3500-5000 devir arası ideal kullanımı ve 5.vites 5000 devirde 120km/h hıza ulaşıyor. 150-160 da basıyor ama bu hızlarda çok titreşim oluyor ve ben kendimi rahat hissetmiyorum. Uzun yolda 120-130 km/k hızlara çıkıyorum en fazla, o da radar olmadığına emin olduğum yerlerde.

Yine de imkanın varsa, F650 GS yi bir dene, ondan sonra karar ver. Çünkü kimine çok titreşimli geliyor, kimisini de (benim gibi) hiç rahatsız etmiyor uygun devirlerde kullanıldığında.
    Keeper Of THe Seven Locks

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    kanka demek yaşıyodun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    30/08/2009 itibariyle, Sarı gacım Keje'mle yollarımız ayrıldı.
    Eski motorum olan 1995 model F650 (Fıstık) ile takasladık.

Artık ABS'miz yok, ve daha fazla yakıt tüketeceğiz.
    Sağlık olsun. Allah (cc) başka dert vermesin.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30/08/2009 itibariyle, Sarı gacım Keje'mle yollarımız ayrıldı.
    Eski motorum olan 1995 model F650 (Fıstık) ile takasladık.

Artık ABS'miz yok, ve daha fazla yakıt tüketeceğiz.
    Sağlık olsun. Allah (cc) başka dert vermesin.
    Hayırlısı olsun,zaten bildiğin motordu.

SpearHEAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Dakar
    cevaplar ve paylaşımlarınız için teşşkürler bilginin paylaştıkca artdığına güzel bir örnek oluyor
    Born To be wild

ya ben bmw yi çok kullandım 2 yıl önce f650 yi 15 mılyar para bile saydımm motor yolda deil de yağda gidiyomuş gibi çok rrahat ve kullanışlı gerektiği zmn basar gerektiği zaman akrobasık hareketler bi yaptım ben bu motorla taş gibi motor dağ bayır demeden uzun yolculuklar bi yaptım antalyadan istanbula gittim kaç sefer.. motor tık demedi hala sağlam
    07 WATAN ZEYTİNKÖY MEKANN

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İki gün önce Bempar'dan yağ filtresi,hava filtresi aldım,
    Yağ filtresi 9 Euro,
    Hava filtresi 11 Euro
    3 kg tam sentetik yağı Mobil yağı da 66 TL ye aldım

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki gün önce Bempar'dan yağ filtresi,hava filtresi aldım,
    Yağ filtresi 9 Euro,
    Hava filtresi 11 Euro
    3 kg tam sentetik yağı Mobil yağı da 66 TL ye aldım
    çok uygun fiyata almışsın sonuçta bmw yani bende bu hafta yağ filtresini değiştirmek istiyorum belki hava filtresiyle yağ filtresini aynı anda değiştirim
    07 WATAN ZEYTİNKÖY MEKANN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler