Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Leoncino
    Motosiklet Online

Abi peki 5100 10w40 motul kullanmam sorun teşkil eder mi elimde 1 lt hazır var 2lt daha alırım şu an üzerindeki zaten 5100 10w40
    Buna yenilesem problem olmaz dimi standartlara uyuyor mu
    ercan9145 ve sinansari_fb bunu beğendiler.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Premium Motosiklet Servis Randevusu
    Motomax
    ercan9145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650GS
    Bence olur neden olmasın 1 litre varmis elinizde değerlendirmiş olursunuz bundan sonraki değişimlerinizde firmlarin sitelerinde bulunan yağ bulucularla tespit edebilirsiniz.
    mesela motul yağ bulucuda 2006 gs için 3000 10w40 çıkıyor ilk önce daha sonra diğer seçenekler geliyor.
    .
    sinansari_fb bunu beğendi.

sinansari_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW G650X Moto,Vespa Gts300ie Turing
    Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi peki 5100 10w40 motul kullanmam sorun teşkil eder mi elimde 1 lt hazır var 2lt daha alırım şu an üzerindeki zaten 5100 10w40
    Buna yenilesem problem olmaz dimi standartlara uyuyor mu
    Hiç sıkıntı olmaz, oda doğru bir yağ, yarı sentetik. Servisin önerileri doğrultusunda, aşağıdaki tabloyu da dikkate alarak, özetle

Yarı sentetik (semi synthetic ) veya mineral olan, 10w40, 15w40 ve 15w50 yağları kullanabiliriz.
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 650GS
    saygıdeğer forum arkadaşlarım canlar bu lastik patlagi isini çok araştırdım şimdi uzun yol için lastik patlağı nasıl olacak iki levye soğuk tamir kiti aldım birde lastik tamir spreyi aldim bir arkadaş lastik tamir sipreyide 50 ile 100 km rahat gidiyor dedi şamriyelli lastikete dedi forumlari okudum kimi olur demis kimi olmaz demiş hic başina gelen yokmu yolda kalsam ilk once hangisini kullanmaliyim yada uzun yolda lastik patlagi için ne aliyorsunuz yaniniza .

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS - Snappy x cup
    Alıntı ercan9145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saygıdeğer forum arkadaşlarım canlar bu lastik patlagi isini çok araştırdım şimdi uzun yol için lastik patlağı nasıl olacak iki levye soğuk tamir kiti aldım birde lastik tamir spreyi aldim bir arkadaş lastik tamir sipreyide 50 ile 100 km rahat gidiyor dedi şamriyelli lastikete dedi forumlari okudum kimi olur demis kimi olmaz demiş hic başina gelen yokmu yolda kalsam ilk once hangisini kullanmaliyim yada uzun yolda lastik patlagi için ne aliyorsunuz yaniniza .
    Benim bir kere yolda lastiğim patladı. anında janta inmişti.
    içine yeşil jel koydurdum. lastik yarılmadığı sürece, civi vb ufak deliklerde sıkıntı olmuyor.
    tavsiyem extra içine jel attır. bu arada bende 5100 10/40 motul yağ kullanıyorum. memnunum.
    şuan gs de radyatör sorunum var. verdiğim tamirci ince çatlak ile geri vermişti. benim acelem ile catlak büyüdü.
    onu da bu ay çözecem inşallah, ondan sonra yola çıkıcaz. 6000 TL değerinde ağır bakım yaptım.
    ercan9145 bunu beğendi.
    2006: Peugot - 2010: Kenbo 125 - 2011: Kanuni Racer 200s-2012: GT250R -2014:Xtreme Max
    2015: Snappy x Cub 2016 : Asya Shark 150 Scooter 2017 : Cbf150 2018 : BMW F650GS / Snapyy x

Motosikleti
    BMW F 650GS
    mesajini alir almaz Adana daki motorculara sordum o neki abi diyorlar :( bunun bir adi sani varmı acaba bu yeşil jelin internette ben alsam uygulasam .

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı ercan9145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesajini alir almaz Adana daki motorculara sordum o neki abi diyorlar :( bunun bir adi sani varmı acaba bu yeşil jelin internette ben alsam uygulasam .
    https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=lastik+patlamas%C4%B1n%C4%B1+%C3%B6nleyen+je l
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Leoncino
    Daelim Motosiklet

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler