Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sinansari_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1300S
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinan hocam ,
    bu konu konuda anlatıkların ile çok duayensin ,Peki biz boy fukaraları neylesin ?
    Bende GS650 çok halenirim ustama giderim bana bakma der, vaz geçirir. Sen yazdıkların ile vaz geçiriyorsun bizi.

Bacak iç boyu 74Cm, bilekleri bükünce olsun sana 80Cm azcık motor yatırdın olsun sana 82 cm daha 83 cm olmaz
    Bu gidiş ile valla bacak uzatma ameliyatı olacagım Benim GS hallenmem sele boyu kısa olması ,

Kıstas ;
    **Çok yakan bir araç ,ekomonik olmalı araba ile gelsem daha az yakardı dersem moralim bozulur piskolojik olara (araba dizel)
    **model umrumda değil 20-30 senelik olsun problem değil
    **Sorunsuz olmalı zırt pırt arıza sevmem
    **En önemlisi tel jantlı istiyorum ,
    **Bütçe 35 gaymeye kadar çıkarım..

Biz ne alalım şimdi ? Triump dan başka seçenek kalmıyor o da az satılıyor ,parçası şusu busu nasıldır bilemiyorum ....

Yoksa bu senin yazdıklarını okuyup da GS halenmek akıl karı değil,

Size tavsiyem Çift Silindir 2008 sonrası F650GS , kuzenim de sizin boyunuz daydı çok rahat kullandı, 2011 model almıştık çok memnun kaldı. ya alçak sele yada alçaltma kiti ile rahat olur, bazı ilanlarda ön amortisör yaylarını değiştiren dahi gördüm, uzun yıllar binersiniz sorun çıkartmaz. Altta resimden kuzenimi görebilirsin

https://photos.app.goo.gl/S0tXLujtLk6h22WC2

https://photos.app.goo.gl/7w5qeHYNnX5dMlur1

https://photos.app.goo.gl/jGN1XMsssrHczlh63
    serif abi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı sinansari_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size tavsiyem Çift Silindir 2008 sonrası F650GS , kuzenim de sizin boyunuz daydı çok rahat kullandı, 2011 model almıştık çok memnun kaldı. ya alçak sele yada alçaltma kiti ile rahat olur, bazı ilanlarda ön amortisör yaylarını değiştiren dahi gördüm, uzun yıllar binersiniz sorun çıkartmaz. Altta resimden kuzenimi görebilirsin

https://photos.app.goo.gl/S0tXLujtLk6h22WC2

https://photos.app.goo.gl/7w5qeHYNnX5dMlur1

https://photos.app.goo.gl/jGN1XMsssrHczlh63
    Cevap için teşekkürler illa BMW olsun diye bir kaygım yok , Çift Silindir 2008 sonrası F650GS lerde tam bir endruo havası yok ve istedigim tel jant olayı malesef yok ,tel jantlı olanlar F800GS ler onlarda zaten biraz yüksek boy olarak .
    sinansari_fb bunu beğendi.
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Motosikleti
    BMW K1300S
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkürler illa BMW olsun diye bir kaygım yok , Çift Silindir 2008 sonrası F650GS lerde tam bir endruo havası yok ve istedigim tel jant olayı malesef yok ,tel jantlı olanlar F800GS ler onlarda zaten biraz yüksek boy olarak .
    Şerif abi arkadaşım, F650GS twin ile ağır enduro şartlarında kullandı. janttan hiç şikayet etmedi, bugüne kadar arazide jantı kırılan da bir F650Gs görüp duymadım. İhtiyacınızı düşünüp tel janta takılmamanızı tavsiye ederim. Bir video buldum, Dakar ve Twin arazideler.

https://www.youtube.com/watch?v=6BKYerGQOek
    https://www.youtube.com/watch?v=6BKYerGQOek" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

frt13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CARACAL 200 + F650GS + DOMİNAR 400 + NC750XA
    merhaba,
    2000 model f650 gs'm satılıktır. bursadan ilk sahibinden almıştım, bakım faturaları, kitapçıkları ve yedek anahtarı mevcuttur. kontrol ettim, sizde edebilirdiniz orjinal 37000km'dir. 3 senedir bende ve hiç bir sıkıntı yaşatmadan severek kullandım. aldığımda 24000 km'deydi. aldıktan sonra da tüm bakımları eskişehir de ahmet (yener) ustada yapılmıştır. son bakımında sübap ayarlarına kadar yapıldı ve tüm sınıları, filtreleri yenilendi. devir daim değişeli 6000, lastikler takılalı 4000 km oldu. eskişehirde her daim motorumu görebilir ve gösterebilirsiniz. kesinlikle kaza, boya, değişen bulunmamaktadır. herkese hayırlı sürüşler dilerim.
    YOL ÖĞRETİR!!!

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı frt13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba,
    2000 model f650 gs'm satılıktır. bursadan ilk sahibinden almıştım, bakım faturaları, kitapçıkları ve yedek anahtarı mevcuttur. kontrol ettim, sizde edebilirdiniz orjinal 37000km'dir. 3 senedir bende ve hiç bir sıkıntı yaşatmadan severek kullandım. aldığımda 24000 km'deydi. aldıktan sonra da tüm bakımları eskişehir de ahmet (yener) ustada yapılmıştır. son bakımında sübap ayarlarına kadar yapıldı ve tüm sınıları, filtreleri yenilendi. devir daim değişeli 6000, lastikler takılalı 4000 km oldu. eskişehirde her daim motorumu görebilir ve gösterebilirsiniz. kesinlikle kaza, boya, değişen bulunmamaktadır. herkese hayırlı sürüşler dilerim.
    İlana ulaşabilir miyiz?
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

merhabalar,
    2006 model f650gs dakar motorumun elcikleri çok eskidiğinden değiştirmek istiyorum. (44 binde motor, sanırım ilk kez değişecek) Motorda orjinal elcik ısıtması mevcut.Buna göre modeller ayrılıyor mu yoksa sadece grip denilen lastikleri mi alıp değiştirmem gerekiyor? Forumda ve internette bir kaç şey buldum ama bu konuda bir bilgi yok.Kendim değiştireceğim diye bir inadım da yok, ustaya da yaptırabilirim.Sadece malzemeyi ucuza getirmek için araştırıyorum. Aliexpresste beğendiğim modeller de var. Daha önce bu işlemi yapanınız ya da yaptıranınız varsa yardımcı olabilir mi?

Teşekkür ederim.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Gs tayfası, ben de f650 almak niyetindeyim, özellikle Antalya ve yakın çevresinden satan arkadaşlar (gerçek fiyatı ile) özelden ulaşır ise sevinirim. (2000-2005 model aralığı).

Gerçek fiyattan kastım şu,örnek olarak, malum ilan sitesinde ki minimum fiyatı 10.000 TL olan bir araç, günlük hayatta birebir görüşmelerde 8.000 e rahat alınıp-satılabiliyor. En son malum sitede ilanı olan 8.250 TL lik bir motor sahibi, üyesi olduğum başka bir sosyal mecrada aynı motor için 7.500 TL istiyordu.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Arkadaşlar F650 parçaları mevcuttur. Ciddi mâna da çok temiz parçalardır.

Güven Erkmen: 0534 943 90 75

Batuhan yönlendirdi derseniz yardımcı olacaktır.

Motosikleti
    F650 GS 2006
    Merhaba,
    Ben motobakkaldan almıştım. Ariete markaydı. Orijinal ile aynı görünümdeler. Değişimi kolay ama ısıtma bobinlerine dikkat etmek lazım. Bu elciğin İsıtmasız olan modeli yok galiba ama siz yine de, alırken belirtin .

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Merhaba,
    Ben motobakkaldan almıştım. Ariete markaydı. Orijinal ile aynı görünümdeler. Değişimi kolay ama ısıtma bobinlerine dikkat etmek lazım. Bu elciğin İsıtmasız olan modeli yok galiba ama siz yine de, alırken belirtin .

arkadaslar hayırlı günler benim 2001 f650gs de düşük devirdeyken 2000 civarında motor bi kere tekleme yapıyor yüksek devirde sorun yok ve kalkısı cok hantal sizce nedeni ne olabilir buji ve hava filitresi yeni degişti ataşleme sorunsuz iyi günler

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    manifolt contasını kontrol ettiniz mi?

Alıntı oxus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    manifolt contasını kontrol ettiniz mi?
    . Manifolt contası derken resmini atarsanız söker bakarım elimden gelir tamir işleri şimdiden saolun zaten bi fokurdama sesi geliyondüşük devirlerde ama hava alan yeri bulamamıstım galiba bahsettiğiniz yerden

Motosikleti
    BMW K1300S
    hava filtresinin söktüğünüz de altında motor bloğundan bir boğaz geliyor, silindir ile boğaz arasında plastik bir parça var, o çatlarsa, hava alırsa rolantiyi bozuyor,kontrol etmenizde fayda var.

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    Alıntı darklord1988 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    . Manifolt contası derken resmini atarsanız söker bakarım elimden gelir tamir işleri şimdiden saolun zaten bi fokurdama sesi geliyondüşük devirlerde ama hava alan yeri bulamamıstım galiba bahsettiğiniz yerden
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...18599033/detay

link yukarıda. muhtemelen problem buradan kaynaklanıyor. manifold contasını çıkarıp elinizle sıkıp kontrol edin, çatlak veya yırtık varsa değişmesi gerekir

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

Alıntı oxus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...18599033/detay

link yukarıda. muhtemelen problem buradan kaynaklanıyor. manifold contasını çıkarıp elinizle sıkıp kontrol edin, çatlak veya yırtık varsa değişmesi gerekir
    sizinki gs miş dikkat etmemişim.

muhtemelen bu parça sorunlu;

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...70756465/detay

Baktım bugün gayet iyi durumu sökmüşken rolanti motorunuda temizledim bi kaç yerden oksijen sensörü olabilir dediler onu nasıl temin etcem ne uyuyor ona bakıyorum bide abs sensörleri lazım baya işim var anlıcagınız yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Motosikleti
    RS200
    Rolantide şıngırdama sesi, twin olan arkadaslarda standartmı ??

Motosikleti
    BMW K1300S
    Sesi dinlemek lazım,vida gevşemiş olabilir, karter koruma varsa ondan yapabilir, vs çok sebep var. Motordan geliyorsa eksantrik zinciri olabilir.

Motosikleti
    RS200
    debriyaj disklerinden geliyor, boşa aldığımda ses artıyor debriyaja bastıgımda kesiliyor. Sorun teşkil edermi? 8bin km de

Motosikleti
    BMW K1300S
    Alıntı crosshoper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj disklerinden geliyor, boşa aldığımda ses artıyor debriyaja bastıgımda kesiliyor. Sorun teşkil edermi? 8bin km de

Genelde Debriyaj tasından kaynaklanıyor, sesin kesilmesi için debriyaj tasının değişmesi lazım,

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Merhaba Arkadaşlar ;
    2000 model F 650 GS ile bende aranıza katıldım.
    Alalı daha 3 gün oldu. Forumun eski bir üyesiyim. Facebook çıktı. Forumlar bozuldu gibi bir şey oldu.
    Ancak tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanı imiş :D

2014 yılında GS test etme fırsatım olmuştu. Ancak iş yeri ile mahkemelik olunca hayaller biraz ertelendi.

https://youtu.be/NH5KO0zCc4I" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

2018 yılı ile 3 kuruş fazla verip :D kırmızı olanından almayı başardık. Allah kaza bela vermesin gerisi önemli değil.

Emektar CBF seni de unutmayacağım. 1 Günde 100 TL ye 1000 km her motor gitmez :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------

Bugünde 150 km'lik ufak bir gezi yaptım.
    Fazlada aşka gelmek istemedim. km'nin tamamını 100-120 km aralığında tamamladım.
    Bir kaç yerde 150 km kadar çıktım. ancak ön cam çok yetersiz geldi. Kask da dandik olunca kulaklarımdaki uğultu çok rahatsız etti.
    Sabit hızda geziyi tamamladım. Hiç mola vermeden gittim-geldim. Mükemmel bir uyuşma oldu. Gidip gelirken uyuşukluk hissedilmiyor.
    Motordan inince anladım ki ellerim karıncalaşmış, benim için tek kötü yanı bu oldu. onun haricinde çok iyi bir makina, biraz daha yol yapalım.
    yakıtta da yüzümüzü güldürürse, bir ömür evet diyebilirim :D

Video : Hızlandırılmış olup, 10 dk sürmekte, Trafik magandası da var. Yazılı küfürde var. Meraklı bir abide , iyi seyirler...

https://youtu.be/NH5KO0zCc4I

Riptalon, saltuque ve ybf55 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler