Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    Alıntı sinansari_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce benimde başıma geldi, Krank kolunda boşluk oluyor, bunu krank kolunu bilyalıya çevirerek çözdük, orijinali yataklı yataklar aşınıyor, bilyalı ise çok uzun ömürlü. İyi bir krank tamiri yapan bir firma bul bilyalıya çevirmek istediğini söyle en ucuz ve kaliteli çözüm bu olacakttır, tavsiye ederim. Manisada ideal makina Salih ustaya yaptırmıştık
    paylaştığım linkte de bundan bahsediyor, bilyalıya çevirmekten, Savaş Barış Korucan diye bir usta.

senin yaptırdığın yerin telefon ve adresini öğrenebilir miyim? bir de ne kadara mal olduğunu? aşağı yukarı bir bilgim olması amacıyla soruyorum, net bir rakam olmasa da olur.

Çok teşekkürler bu arada.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sinansari_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1300S
    Alıntı Mert87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paylaştığım linkte de bundan bahsediyor, bilyalıya çevirmekten, Savaş Barış Korucan diye bir usta.

senin yaptırdığın yerin telefon ve adresini öğrenebilir miyim? bir de ne kadara mal olduğunu? aşağı yukarı bir bilgim olması amacıyla soruyorum, net bir rakam olmasa da olur.

Çok teşekkürler bu arada.
    iki seneden fazla oldu, 750 liraya yaptırmıştım, google arat, ideal makine yazdığında çıkar bilgileri.

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    Alıntı sinansari_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki seneden fazla oldu, 750 liraya yaptırmıştım, google arat, ideal makine yazdığında çıkar bilgileri.
    İdeal makineyi aradım bugun, ustayla konuştuk bir kaç kötü geri dönüş aldığını söyledi. bilyaları çevreleyen çerçeve/kelepçe erime yapmış 2000 km den sonra ve krank kitlemiş vs. ama senin gibi de memnun olanlar varmış. henüz sistem stabil değil fakat sanırım yaptıracağım ben de. Bir de istanbul daki bu işi yapan ustayla konuşup duruma göre bilyalıya geçiş yapacağım.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Rotax motorlar da yatak veya krank sorunu olduğunu bilmiyordum.Dediğiniz km için bunlar pek olası değil.Yatak sorunu yağlama ve km ömrü ilgili tamamen.

http://www.bmwmotosikletservisi.com MotoSenkron ile bir görüşün fikir alin isterseniz.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı Mert87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İdeal makineyi aradım bugun, ustayla konuştuk bir kaç kötü geri dönüş aldığını söyledi. bilyaları çevreleyen çerçeve/kelepçe erime yapmış 2000 km den sonra ve krank kitlemiş vs. ama senin gibi de memnun olanlar varmış.
    selamlar;
    Ana kol yataklarında yatakları çıkarıp rulman kullanıldığında yapılan iş ve işçilik iyi olmalı.
    gerekirse krank kolu kolları taşlanıp rektefiye edilmeli..

ayrıca rulmanlar kullanım alanlarına ve yerlerine göre bazı özelliklere sahip olmalı..
    iyi bir rektefiye yapan yerler bunları bilirler..
    Bu iş için motosiklet tamircisine veya servisine gerek yok.Zaten onlar bu işi yapmazlar..
    Bulunduğun yerde rektefiye işinde tavsiye edilen bir yerde bu işi yapabilir..
    oxus bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    BUrsadaki ustam değişmesi gerektiğini söyledi,

başka bir bmw ustasıyla konuştuk durumu "görmek lazım ama f650 motorlarda krankta çok az oynama olması yağlama için normal ama bilyalı sistemlerden uzak durmalısın" dedi ve ekledi"gerekirse yeni bir krank ve yatakla değiştir"

Manisadaki ideal makina krank ı çıkar bana gönder bilyalı yapıp göndereyim dedi ve bu işleme 500 tl isterken

İstanbul daki makina müh. Barış usta motoru bana getirmelisin ve gerekirse yağ pomparı, marş rublesi ve krank ı yeniledikten sonra bilyalıya çevirmeliyiz dedi ve max.3500 tl fiyat istedi.

belki de krank da bi sorun yok ve ustam yanlış bir teşhiste bulundu.

bilemiyorum artık baya kafam karışmış durumda ne yapacağım konusunda.

Motosikleti
    Bmw F650 GS
    Arkadaşlar merhaba,
    Bende yeni bir üye ve yeni bir 2007 model f650 kullanıcısıyım.Hafta sonu Kocaeli festivaline gider iken göstergedeki Km ve devir göstergesi birden sıfıra düştü.Motorun çalışmasında ve gidişinde herhangi bir sorun yok.Daha sonra Km ve zaman saati sıfırlandı.Festival alanına gidene kadar bu 4-5 sefer tekrarladı.Dönüşte 80 km hız ve 3000dv/dk gösterge kaldı.Motor çalışmasında ve yürümesinde herhangi bir sorun yok.Böyle bir problem yaşayan duyan varmıdır?
    Problem gösterge mi yoksa beyin kaynaklımıdır?

Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Beyinle alakası olması zor, büyük ihtimal elektrik kaynaklı.Gösterge sigorta ve kabloları kontrol ettirin.

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    mert87, ne yaptınız hocam? merak ettim durumunuzu

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    [QUOTE=oxus;4206699]mert87, ne yaptınız hocam? merak ettim durumunuzu[/QUOT

marş rublesi oksijen sensörü geldi, bugün takıldı. onlarda bir problem kalmadı. sadece krank daki boşluk problem gibi gözüküyor. kısa zamanda elime para geçerse çözmeye çalışacağım, bu süreçte zorlamadan kullanacağım sanırım. ama bilyeliye çevirmekten uzaklaştım biraz, değiştirirsem yine yataklı olacak. İlginiz için çok teşekkürler oxus

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    [QUOTE=Mert87;4207157]
    Alıntı oxus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mert87, ne yaptınız hocam? merak ettim durumunuzu[/QUOT

marş rublesi oksijen sensörü geldi, bugün takıldı. onlarda bir problem kalmadı. sadece krank daki boşluk problem gibi gözüküyor. kısa zamanda elime para geçerse çözmeye çalışacağım, bu süreçte zorlamadan kullanacağım sanırım. ama bilyeliye çevirmekten uzaklaştım biraz, değiştirirsem yine yataklı olacak. İlginiz için çok teşekkürler oxus
    hocam kişisel görüşüm bilyeliden uzak durun

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    Merhaba herkese, motoru aldım tamirciden çok büyük ölçüde düzelmiş problemler, krankta da çok problem olmaz ama tabi sürprizlere açık ol dedi usta

Şimdi artık zaman gösterecek, bugünlerde destek olduğunuz için teşekkür ederim, bilgi vermek istedim.
    mgora ve oxus bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Artık benim de 0 (sıfır) kilometre bir F650'm var

oxus bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    marş rublesine ihtiyacı olan varsa elimde sıfır parça var.
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-yedek-parca-bmw-f650-gs-mars-rublesi-473981510/detay/

Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Marş ruble problemi olan arkadaşlar aliexpresten 60 dolara alabilirsiniz.Ben aldım uzun süredir kullanıyorum bir problem yok.Ruble problemi bitik aküden kaynaklanıyor.Akunuz bitik her marşta ruble ömründen yersiniz.Ve bunun her türlüsünü denemis biri olarak torna falanla uğraşmayın.

1 aku voltajini her bakım da ölçturun, 12.6 nın altı ruble için tehlikeli şarj ettirin veya Akuyu değiştirin.
    2 Rubleyi komple set olarak değiştirin.

Linkide aşağı bırakıyorum düdüklenmeyin kimseye.İki hafta içinde geldi taktık sorunsuz şekilde kullanıyorum..

https://m.tr.aliexpress.com/s/item/3...AbTest=ae803_2
    F54 ve oxus bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marş ruble problemi olan arkadaşlar aliexpresten 60 dolara alabilirsiniz.Ben aldım uzun süredir kullanıyorum bir problem yok.Ruble problemi bitik aküden kaynaklanıyor.Akunuz bitik her marşta ruble ömründen yersiniz.Ve bunun her türlüsünü denemis biri olarak torna falanla uğraşmayın.

1 aku voltajini her bakım da ölçturun, 12.6 nın altı ruble için tehlikeli şarj ettirin veya Akuyu değiştirin.

Linkide aşağı bırakıyorum düdüklenmeyin kimseye.İki hafta içinde geldi taktık sorunsuz şekilde kullanıyorum..

üzerime alınmıyorum ama mesajımın ardından "düdüklenmeyin kimseye" yazman hoş değil. en azından "sözüm meclisten dışarı" yazabilirdin.

Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Konusu açılmışken aktarmak istedim, yoksa size haiz bir durum değildi.Fakat sizin de ilanınızda, sadece alternatif olarak Borusanı örnek gösterip, 2100 lira ödeyip 1 ay beklemek olduğunu belirtmeniz doğru değil..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bizim bi arkadaşta aprilla vardı pegaso 3 yıl önce 600 tl harcadı makinayı yaptırdı sattı(marş rublesi)
    yani baya bi düdüklenmiş....
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Arkadaslar sorun yasatmayacak temiz bir emektar satiliktir. 2.sahibiyim.

F 650 GS - Orjinal İlan No: 480092339 http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...80092339/detay

frt13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CARACAL 200 + F650GS + DOMİNAR 400 + NC750XA
    merhaba, elcik ısıtma her f650gs de standart durumdadır. sadece 2004 model üstü sağ elcik kısmında, 2004 model altında ise kontağın üst tarafında bulunan siyah platformdadır. 2004 sonrasında eskilerin ısıtma düğmesinin olduğu yere dörtlü flaşör düğmesi koyuldu, 2004 öncesinde dörtlü flaşör bulunmamaktadır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap icin tesekkurler. Demek ki sag kontrol dugmelerinde orta bossa, orijinal elcik isitma olma ihtimali yok denecek kadar az. Buyuk ihtinalle sonradan takilmis bir urun...
    merhaba, elcik ısıtma her f650gs de standart durumdadır. sadece 2004 model üstü sağ elcik kısmında, 2004 model altında ise kontağın üst tarafında bulunan siyah platformdadır. 2004 sonrasında eskilerin ısıtma düğmesinin olduğu yere dörtlü flaşör düğmesi koyuldu, 2004 öncesinde dörtlü flaşör bulunmamaktadır
    YOL ÖĞRETİR!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler