Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sinansari_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1300S
    Alıntı arkroid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke istanbulda değilim malesef :(

genel olarak söylenenlere bakarsak, eski motorun problemi çok olur ve iyi bir usta gerekiyor. Teknik bilgiye haizim ama elimden iş gelmez.
    öyle tanıdık falan usta da yok :D

o yüzden ben en iyisi gideyim tenere falan alayım krediyle.

Tenere çok yüksek, bir zaman bende senin gibi düşündüm, sevemedim tipide çirkin geliyor, gören dağamı çıkıcaksın diyor şehir içinde kullanıyorsun zorlanıyorsun boy kurtarmıyorsa bu sefer amortisör alçaltma v.s. uğraşmak gerekiyor, o zamanda motor yere yakın enduro amaca uygun olmayan bir motor oluyor...

Boyunuz 1.74 çok zorlanırsınız, benim boyum 1.78 ayak uçlarım zor değiyor. ayaklığı zor kapattım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arkroid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 2013
    Alıntı sinansari_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tenere çok yüksek, bir zaman bende senin gibi düşündüm, sevemedim tipide çirkin geliyor, gören dağamı çıkıcaksın diyor şehir içinde kullanıyorsun zorlanıyorsun boy kurtarmıyorsa bu sefer amortisör alçaltma v.s. uğraşmak gerekiyor, o zamanda motor yere yakın enduro amaca uygun olmayan bir motor oluyor...

Boyunuz 1.74 çok zorlanırsınız, benim boyum 1.78 ayak uçlarım zor değiyor. ayaklığı zor kapattım
    Absli olanları daha alçakmış sanırım 4-5 cm.

Absli modelleri daha çok yol için tasarlandığından alçaltmışlar.
    youtube - vakitvarken

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Alıntı arkroid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Absli olanları daha alçakmış sanırım 4-5 cm.

Absli modelleri daha çok yol için tasarlandığından alçaltmışlar.
    Yol yapmak için iki silindir alırsanız daha rahat olur.

*Vstrom 650(Güçlü rahat, titreşim az, sağlam az yakar, ticari olarak mantıklı)
    *Nc750(Az yakar, titreşim az, ticari olarak mantıklı)

Bu iki motor üzerinde yoğunlaşın bence, daha çok arazi istiyorsanız Tenere de olur ama titreşim ne yazık ki olacaktır.Bir de artcili performans olarak zorlayabilir..

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam, düşük bütçe ile uzun yol motoru arayışındayım.
    bu motorun parçaları sıfır olarak hala bulunabiliyor mu? istanbul anadolu yakasında paçayı kaptırmayacağımız bir ustası var mı? arabam alfa romeo'da servis/usta konusunda çok çektim de :

bir de başlığı bu değil ama, f650 fundro (gs olmayan) bunlar nasıl?

Motosikleti
    BMW K1300S
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam, düşük bütçe ile uzun yol motoru arayışındayım.
    bu motorun parçaları sıfır olarak hala bulunabiliyor mu? istanbul anadolu yakasında paçayı kaptırmayacağımız bir ustası var mı? arabam alfa romeo'da servis/usta konusunda çok çektim de :

bir de başlığı bu değil ama, f650 fundro (gs olmayan) bunlar nasıl?
    sıfır olarak bulunabiliyor, parça yoksa dahi,sipariş verip almanyadan 3 haftada getiriyorlar. 1999 Model funduro kullandım, fakat temizi bulmak çok zor karbüratörlü ve abs yok, 2004 model ile 2008 arası çift buji,enjeksiyonlu absli, f650gs almanı tavsiye ederim.
    rumelian bunu beğendi.

merhaba herkese iyi bayramlar.Bir kaç ay önce 2005 model dakar sahibi oldum. Alışma evrelerindeyiz şu an havalar malumunuz. Bir süredir şöyle bir sorunla karşılaşıyorum, gidonu tam sola çevirince alet gaz veriyor ve 3000 devirleri görüyor neredeyse, gaz teli bir yere sıkışıyor onu anladım ama çok gergin de değil yeterli boşluğu var gibi duruyor. Bunun nedeni ne olabilir? çözümü nasıl olur? İstanbuldayım bugün açık iyi bir usta bulabilir miyim arkadaşlar ?

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    gidonun altında tüm kabloları toplayan metal tutucu var, teli buradan geçirin. hala devir yükseliyorsa ya konumlandırma yanlıştır ya da tel orjinal değildir yani kısadır.

Teller o tutucudan geçiyor, aslında telde bayağı boşluk var öyle gergin durmuyor gidonun altında. kendim biraz uğraştım rölantiyi değiştirmek dışında bir işe yaramadı. Galiba yanlış bir yerden geçirmişler ama çözemedim

Motosikleti
    BMW K1300S
    Tahminimce tel hiç değişmemiştir, teli değiştirip düzgün bir yerden geçirerek takarsanız, hem gaz tepkisi yumuşar hemde sorun düzelir.

orjinal gaz teli işçilik dahil soruşturdum 300 tl diyorlar umarım değişime gerek olmadan çözeriz

Motosikleti
    BMW K1300S
    Telin fiyatinı bempar oto arayıp ögrenin, 140 Lira olması lazım. işçilik maks 50 lira verilir çok zor bir iş değil. teli alıp ben değiştirmiştim.

hsacomtr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Japon görünümlü Çinli...
    2005 model f650gs ye sahibim.Bir kaç gündür motor yaylandıkça gırç sesi ve bazen de aynı yerden çıt sesi geliyor...Motor altından biryerden geliyor ama yerini bulamadım...Yağlayarak çözülebilecek bir şey mi yoksa başka bir sorun mu var anlayamadım...Başına gelen oldu mu hiç?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı hsacomtr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2005 model f650gs ye sahibim.Bir kaç gündür motor yaylandıkça gırç sesi ve bazen de aynı yerden çıt sesi geliyor...Motor altından biryerden geliyor ama yerini bulamadım...Yağlayarak çözülebilecek bir şey mi yoksa başka bir sorun mu var anlayamadım...Başına gelen oldu mu hiç?
    arka salıncak milinden geliyordur yaylandıkça oraya iyi bakın
    yağsız kaldıysa yapabilir
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

hsacomtr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Japon görünümlü Çinli...
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka salıncak milinden geliyordur yaylandıkça oraya iyi bakın
    yağsız kaldıysa yapabilir
    Teşekkür ederim cevap için...

saltuque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650gs
    Bende de bir süre önce benzer gıcırtı geliyordu. Arka süspansiyondan sanmıştım ama aşağıdan orta göbek rulmanından geliyormuş. Değiştirdik...

Motosikleti
    dominar
    selam,

bu motor alınır mı?
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-3-cantali-orta-sehpali-temiz-2004-bmw-f650gs-dakar-73.740km-456712818/detay

sahibi detaylı yazmış bayağı. eski motor korkutuyor açıkçası.

Motosikleti
    BMW K1300S
    Alıntı nohark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam,

bu motor alınır mı?
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...56712818/detay

Bakımlarına dikkat edin, bmw servisi yada bmw özel servisinde bilgisayara bağlatıp bugüne kadar kaç saat çalışmış herhangi bir arızası var mı kontrol ettirin bunlarda sorun çıkmazsa alın derim.. Ön ve arka çamurluk yok bunları sorun yoksa fiyatları pahalıdır.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı nohark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam,

bu motor alınır mı?
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...56712818/detay

ilanlara bakınca bu motor güzelmiş dedirtecek bakıma sahip bi motor
    bence yaşına km re ye değil bakıma kondisyona bakın çünkü yüksek model az km ne motorlar turşusu çıkmış bakımsızlıktan..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...38065967/detay

Motosikleti
    BMW K1300S
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilanlara bakınca bu motor güzelmiş dedirtecek bakıma sahip bi motor
    bence yaşına km re ye değil bakıma kondisyona bakın çünkü yüksek model az km ne motorlar turşusu çıkmış bakımsızlıktan..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...38065967/detay
    Km de dikkat etmekte fayda var, km sayacı 5 haneli olduğu için, 99.999 dan sonra km sıfırlanıyor, 27 bin yazılmış fakat 127 bin demi 27 bin demi kayıtları incelemek, geçmişini öğrenmek lazım. 127 olmasında nasıl sıkıntılar çıkabilir elektronik aksamlar hiç değişmemiş olabilir yakın zamanda bozulma ihtimali yüksek. benim 2004 model f650gs 99.999 devirdi şimdi 3 bin km de 3 bin km desem temizliği bakımı sebebiyle anlayamazsınız. önemli olanda bakımlardır zaten. BMW bakıpda km takılıyorsan hiç bakmayacaksın
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    F650 GS 2006
    Alıntı hsacomtr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Merhaba, Kuyruk şasesini, ana şaseye bağlayan vidalar gevşemiş olabilir. Benim başıma gelmişti.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler