Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    BMW F650 ve Suzuki DL650 ile gerçekleştirdiğimiz,ilk bölümde İstanbul'dan sabah erken saatlerde hareketimizle beraber yolculuğumuzu paylaşmıştık.
    İkinci bölümde ise yaylaya çıkan dağ yolları, ve üzerinde keşfedilecek ziyaret noktalarını izliyoruz.

saltuque ve omaruf bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    saltuque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650gs
    Selamlar,
    Yaklaşık 2 ay önce motor soğuk ve hareket halinde iken debriyajı sıkıp gazı kestiğimde stop etmeye başladı. Farklı bir yerden benzin almıştım. Biraz gaz açtım vs bir kaç dk sonra geçti. Herhalde bir yere pislik girdi ama temizlendi dedim geçtim.
    Geçen ay gene bir gün aynı şekilde devir 1700 ün altına düştüğünde stop etmeye başladı. İşin garibi hareket halindeyken stop ediyordu ama dururken rölantide normal çalışıyordu. Bİr kaç dakika sonra o da düzeldi. Ustama götürdüm, benzin filtresi kirlenmiş olabilir dedi ve benzin stantörü (!?) değişti. Bir de ne olur ne olmaz bujileri değiştirdik.
    Dün akşam gene yaptı aynı şeyi. Bu sefer ustam da görsün istedim ve stop etmesin diye bol bol ara gazlarlarla vs servise kadar gittim ama servisin önünde düzeldi. Adam bindi, indi, dinledi, zorladı ama bi türlü stop ettiremedi.

İş yerimin önünde yokuş yukarı park ediyorum, akşam güneşi altında kalıyor (arkadan vuruyor). Ustam eğim yüzünden hava filtesine benzin geliyor olabilir dedi. Herhangi başka bir fikri olan var mı acaba??

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    Alıntı saltuque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Yaklaşık 2 ay önce motor soğuk ve hareket halinde iken debriyajı sıkıp gazı kestiğimde stop etmeye başladı. Farklı bir yerden benzin almıştım. Biraz gaz açtım vs bir kaç dk sonra geçti. Herhalde bir yere pislik girdi ama temizlendi dedim geçtim.
    Geçen ay gene bir gün aynı şekilde devir 1700 ün altına düştüğünde stop etmeye başladı. İşin garibi hareket halindeyken stop ediyordu ama dururken rölantide normal çalışıyordu. Bİr kaç dakika sonra o da düzeldi. Ustama götürdüm, benzin filtresi kirlenmiş olabilir dedi ve benzin stantörü (!?) değişti. Bir de ne olur ne olmaz bujileri değiştirdik.
    Dün akşam gene yaptı aynı şeyi. Bu sefer ustam da görsün istedim ve stop etmesin diye bol bol ara gazlarlarla vs servise kadar gittim ama servisin önünde düzeldi. Adam bindi, indi, dinledi, zorladı ama bi türlü stop ettiremedi.

İş yerimin önünde yokuş yukarı park ediyorum, akşam güneşi altında kalıyor (arkadan vuruyor). Ustam eğim yüzünden hava filtesine benzin geliyor olabilir dedi. Herhangi başka bir fikri olan var mı acaba??

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/167367-bmw-f-650-gs-hakkinda.html aynı konu bu linkte geçmiş, inceleyiniz...

saltuque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650gs
    Alıntı oxus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/167367-bmw-f-650-gs-hakkinda.html aynı konu bu linkte geçmiş, inceleyiniz...
    İlginiz için teşekkür ederim ama bu farklı bir problem. Benimkinde yaklaşık ayda 1 tekrarlayan ve sonunda kendi kendine düzelen bir problem var. ayın kalan 29 gününde problem yaşamıyorum. (bi nevi aybaşı sendromu )

2004 f 650 gs 70.000 km de alınırmı ? ve f 650 gs ler nezaman refteke oluyor acaba ?

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Alıntı sezgin1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2004 f 650 gs 70.000 km de alınırmı ? ve f 650 gs ler nezaman refteke oluyor acaba ?
    Rotax Motor var üzerinde, 70.000 birşey değil.

Km bakmayın bu tip motorlarda,

Birinci olarak sabinde ne kadar süre durduğu,

İkinci olarak motoru ne maksatta kullandığı önemli.

Bakımları nerede yaptırdığı ve nelerin değiştiği vs. vs. gider

İlanı varsa atın inceleyelim.
    sinansari_fb bunu beğendi.

sinansari_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1300S
    70 bin km yüksek gelebilir, 12 yıllık bir motor, her yıl 10 bin km yapmış olacağını düşünürsek, 120 bin eder,
    10 bin km de bakıma girdiği için aslında 8 kere bakım görmüş demektir. rodajıda hesaba katarsak, km çok önemli değildir , bakımlı olması daha önemlidir.
    Şuanda kullandığım F650gs 94 bin kmde, tek sıkıntı, f650 ve f650gs tek silindir serilerinde km sayacı 100 bin km geldiğinde sıfırlanır, bu nedenle gerçek km de f650 bulmak zordur.

Motosikleti
    öncelikle kendini bir tanıtsaydın iyi olacaktı.
    rotax motor basit, dayanıklı, ekonomik ve verimlidir. alacağın motoru görmeden yorum yapmak anlamsız olur ama yurt dışındaki F 650 fan sitelerinden takip ettiğim kadarıyla rektefe yaptırmadan 200 bin deviren yüzlerce motor mevcut.
    eğer satın alacaksan; mutlaka bmw veya rotax dan anlayan usta bulman gerekir, bu konu çok önemli !!!
    Erdost ve sinansari_fb bunu beğendiler.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Yıllardır ilk motor olarak hyosung gv 250 almayı planlıyordum fakat onun şu an Türkiyedeki durumu belli.. Bir yandan küçük ccli bana uygun bir motor ararken bir yandan da gs650ye kaçıyor aklım (190-120kg). Hayırlısı bakalım, şu an A sınıfı ehliyet alma aşamasında bu düşüncelerle gidip geliyorum şimdilik.

mslck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 GS
    Arkadaşlar arka çamurluk ve zincir muhafazası olan siyah plastik parçanın zincir kısmı lazım, elinde olan, çıkma bulabileceğim ya da yurtdışından getirebileceğim bir site bilen var mı acaba ?

Aşağıdaki siteleri buldum buralardan alışveriş yapan var mı acaba ?

http://www.kfm-motorraeder.de/cms/en...id=46627651446

http://www.leebmann24.de/halter-rada...627651446.html

en uygun fiyat burada ama satış yapılmıyor burada..

http://bmwteilekatalog24.info/BMW/M/...94/46627651446

Birde geçenlerde bir akradaş sahibinden de kendi imal ettiği depo üstü kiçik grenaj parçasını satıyodu sonra ilan kaldırıldı ve ulaşamadım bir daha denk gelen var mı?

Motosikleti
    BMW f650gs dakar
    Alıntı saltuque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Hocam selamlar. Devir sensoru pislenmis olabilir. Yani mıknatıslı olduğu için motor içinde metal tortular yapışmış olabiliyor. Ustana söyleyip temizlettirirsen belki sorunun çözülür. Basit bisey yani ben olsam demedim sağ alternatör kapağının içinde sensor.
    saltuque bunu beğendi.

Motosikleti
    F650 GS
    Arkadaşlar, 6 numaralı 7.5 amperlik sigorta bugün yolda attı, göstergeler; devir saati, Hız saati, km sayacı kapandı ve gösterge lambaları kapandı, sorunsuz eve gelebildim, sigortayı değiştirdim ama yine attı, galiba kısa devre gibi bir durum var, deneme amaçlı kısa süreliğine 10 amperlik bir sigorta taktım onda da ışıklar birkaç saniyede bir hafif bi göz kırpıp yeniden devam ediyordu zarar vermemek için söktüm, başına gelen var mı ? Nereden başlamak gerek sorunu aramaya?

Motosikleti
    muhtemelen bir yerlerde kısa devre var, tüm elektrik sistemini gözden geçirin. usb bağlantısı varsa önce bunu kontrol edin.
    saltuque bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW K1300S
    Alıntı mslck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, 6 numaralı 7.5 amperlik sigorta bugün yolda attı, göstergeler; devir saati, Hız saati, km sayacı kapandı ve gösterge lambaları kapandı, sorunsuz eve gelebildim, sigortayı değiştirdim ama yine attı, galiba kısa devre gibi bir durum var, deneme amaçlı kısa süreliğine 10 amperlik bir sigorta taktım onda da ışıklar birkaç saniyede bir hafif bi göz kırpıp yeniden devam ediyordu zarar vermemek için söktüm, başına gelen var mı ? Nereden başlamak gerek sorunu aramaya?
    Kontak kablolarını kontrol et, kopukluk olabilir,

Motosikleti
    F650 GS
    Alıntı sinansari_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kontak kablolarını kontrol et, kopukluk olabilir,
    Sağ ön sinyalin ampül soketi sarsıntıdan yerinden çıkıp diğerine değmeye başlamış. Aküyü söküp takınca herşey normale dönüyordu, sinyal verince sigorta atıyor, aküyü söküp takmadıkça da yeni takılan sigortaları da attırmaya devam ediyordu, ama akü sökülüp takılınca ilk sinyale kadar hiçbirşey olmuyor.
    sinansari_fb bunu beğendi.
    kısmetindir gezdiren yer yer seni...

Motosikleti
    BMW K1300S
    Alıntı mslck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağ ön sinyalin ampül soketi sarsıntıdan yerinden çıkıp diğerine değmeye başlamış. Aküyü söküp takınca herşey normale dönüyordu, sinyal verince sigorta atıyor, aküyü söküp takmadıkça da yeni takılan sigortaları da attırmaya devam ediyordu, ama akü sökülüp takılınca ilk sinyale kadar hiçbirşey olmuyor.
    Geçmiş olsun, paylaştığın için teşekkürler.

Torukojin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS - 2000
    Merhaba,

Motorumu satıyorum;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-2000-model-abs-elcik-isitma-f650-gs-sorunsuz-327514298/detay/

Kazasız sürüşler,

ccbilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORSIKLET-MODIFIYE-DOGA
    Merhaba lar arkadaşlar xt 600 den sonra 2006 f 650 gse geçiş yaptım herkese merhaba lar.

Bir soru sormak istiyorum sabah ilk marsda elektrik atlaması gibi sinkirti yapıyor acaba triger zincirimi diyorum. Çalıştıktan 1sn sonra bitiyor yuksek bir singirti triger gergi piminden supheleniyorum bu tarz bir sorun yaşayan varmı. Hiç.

Merhaba,
    F 650 GS 2003 modeli motorum var. Üzerinde CANBUS sistemi yok. https://www.amazon.com/gp/product/B0...=AN638R3PFM9Y5

Bu ürünle şarj etmem mümkün mü?

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Merhaba arkadaşlar...
    İnazuma ile takas düşünenleriniz olursa ilan numaram 326387048 makine sıkıntısızdır...
    532 5770173 numaram...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler