Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    F650 GS 2006
    Adamlar motoruma 17,5 litreden fazla benzin doldurmayı başardılar buna ne demeli?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F650GS
    arkadaşlar selam 2005 model f 650 gs var zincir ve dişli setini değiştirmem gerek bana tavsiyeleriniz olursa çok sevinirim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

bende bu tahliye borusunun ne olduğunu akü değişiminde çözdüm saolsun benden önceki sahipleri bu akü tahliye hortumunu takmadıkları için motorun bazı yerlerinde bozulmalar yapmış...

uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    motosenkron a bakın zincir dişlide kampanya var.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar bir bmw 650gs bulduk aklımızda böyle bir model yoktu ama motosiklet 2006 model 2,700 km'de neredeyse sıfır gibi 20.000TL istiyor.

Size sorum bu motosiklet alınabilir mi biraz daha indirim yapacak gibi duruyor. Motosiklet uzun süre kapalı garajda yatmış arada bir çalıştırdıklarını söylüyorlar ama aküsü bitmiş. Bence çok sık çalıştırdıklarını söyleyemem. Bu tarz bir motosiklet bize masraf açacaktır ama ne boyutlarda olur. Şimdiden teşekkürler...

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Merhaba;
    Eğer dediği kilometrede hiçbir sorunu yoksa akü, lastik ve sıvılarının değişimi ile sorunsuz kullanılmaya hazır olur.
    araltı bunu beğendi.

saltuque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650gs
    2.5 yıl önce ben de 2006 sını aldım. 48500 km de idi. 2.5 yılda yaklaşık 9000 km kullandım ve sadece bir kez arka fren kilitlenmesi yüzünden yolda kaldım. 9-10 yaşında bir motorun ne yapacağı pek belli olmaz ama arkadaşın dediği gibi lastik ve sıvı değişimiyle sorunsuz kullanırsın gibi geliyor.
    araltı bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    2013 Eylülünde 2006 modelini aldım, aldığımda 53.000 kilometredeydi.
    Şu anda 82.000 kilometrede.
    Hiçbir sıkıntı yaşamadım.
    araltı bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar bir bmw 650gs bulduk aklımızda böyle bir model yoktu ama motosiklet 2006 model 2,700 km'de neredeyse sıfır gibi 20.000TL istiyor.

Size sorum bu motosiklet alınabilir mi biraz daha indirim yapacak gibi duruyor. Motosiklet uzun süre kapalı garajda yatmış arada bir çalıştırdıklarını söylüyorlar ama aküsü bitmiş. Bence çok sık çalıştırdıklarını söyleyemem. Bu tarz bir motosiklet bize masraf açacaktır ama ne boyutlarda olur. Şimdiden teşekkürler...
    9 yılda 2600 km, yılda ortalama 250 km gezmiş... Hiç sanmıyorum. Ne kadar yatarsa yatsın GS gibi bir motoru kimse karşısında çay içmek için almaz, illa ki gezilmiştir.
    Eşim Today'i ile 1 yılda sadece evden markete gidip gelerek 2500 km yaptı.

Ben de zamanında Özgörkey'den kilometresi onaylı 36.000 diye inanıp almıştım ama gerçek kilometresi 136.000' in bile üzerinde çıkmıştı...

DoğanKartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Değerli F650 GS Ailesi Merhaba,
    Yaklaşım 3 aydır 2000 Model F650 GS kullanıyorum. 250cc'den geçiş yaptım. Motorum da halledemediğim bir problem var. Yakıt.
    Motorumu aldığımda ilk gün yağ ve filtre bakımlarını yaptırdım. Yakıt fazla olduğunu anlayınca internetten okuduklarımı uyguladım. Şehir içi 1.500 km şehir dışı 600 km test ettim hep yüksek hep yüksek. Şuan 35 kuruş yakıyor şehir içi, şehir dışı 29 kuruş yakıyor. Şehir içi 6 litreden fazla. Şehir dışı 6 litre yakıyor.

YAPILANLAR : YAĞ BAKIMI, FİLTRELER, DEBRİYAJ TELİ (KAÇIRMIYOR), LASTİK HAVALARI ÖN 33 ARKA 34 PSI, BUJİ, HAVA FILTRESI, ROLANTİ KONTROL EDİLDİ (1.500 DEVİR)

Son olarak karbiratör ayarı vs. yaptırayım diyorum ne dersiniz yakıt 4 lt ortalamaya düşer mi ?
    Daha neleri kontrol edeyim ? Yoksa bu yakıt değerleri normal mi ?

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı DoğanKartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşım 3 aydır 2000 Model F650 GS kullanıyorum. 250cc'den geçiş yaptım. Motorum da halledemediğim bir problem var. Yakıt.
    Motorumu aldığımda ilk gün yağ ve filtre bakımlarını yaptırdım. Yakıt fazla olduğunu anlayınca internetten okuduklarımı uyguladım. Şehir içi 1.500 km şehir dışı 600 km test ettim hep yüksek hep yüksek. Şuan 35 kuruş yakıyor şehir içi, şehir dışı 29 kuruş yakıyor. Şehir içi 6 litreden fazla. Şehir dışı 6 litre yakıyor.

YAPILANLAR : YAĞ BAKIMI, FİLTRELER, DEBRİYAJ TELİ (KAÇIRMIYOR), LASTİK HAVALARI ÖN 33 ARKA 34 PSI, BUJİ, HAVA FILTRESI, ROLANTİ KONTROL EDİLDİ (1.500 DEVİR)

Son olarak karbiratör ayarı vs. yaptırayım diyorum ne dersiniz yakıt 4 lt ortalamaya düşer mi ?

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...5c&oe=566758F5
    Sadece karburatorle 2 litre dusecegini sanmam. Bu model benimde aklimda var yakit 4 litre civari ve uzun yolu seven bir motor diyorlar.
    Benzin aldiginiz yeri degistirin fark ediyor ama karbutorle memeleri temizletmeniz yararina olur

Motosikleti
    CBR 250R

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...5c&oe=566758F5
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece karburatorle 2 litre dusecegini sanmam. Bu model benimde aklimda var yakit 4 litre civari ve uzun yolu seven bir motor diyorlar.
    Benzin aldiginiz yeri degistirin fark ediyor ama karbutorle memeleri temizletmeniz yararina olur
    Bir sürü farklı yerden alıyorum sorun benzinci değil bence. Karburatör ayarsız bile olsa bu kadar yakmaz diyenler var.
    Saatlerce internetten araştırdım lampda oksijen sensörü denilen şeyden olabilirmiş. Bu konuda gerçekten acil yardıma ihtiyacım var akaryakıt yetiştiremiyorum.
    Bismillahirrahmanirrahim

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;
    Eğer dediği kilometrede hiçbir sorunu yoksa akü, lastik ve sıvılarının değişimi ile sorunsuz kullanılmaya hazır olur.

Alıntı saltuque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.5 yıl önce ben de 2006 sını aldım. 48500 km de idi. 2.5 yılda yaklaşık 9000 km kullandım ve sadece bir kez arka fren kilitlenmesi yüzünden yolda kaldım. 9-10 yaşında bir motorun ne yapacağı pek belli olmaz ama arkadaşın dediği gibi lastik ve sıvı değişimiyle sorunsuz kullanırsın gibi geliyor.
    Alıntı ilker a. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 Eylülünde 2006 modelini aldım, aldığımda 53.000 kilometredeydi.
    Şu anda 82.000 kilometrede.
    Hiçbir sıkıntı yaşamadım.
    Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9 yılda 2600 km, yılda ortalama 250 km gezmiş... Hiç sanmıyorum. Ne kadar yatarsa yatsın GS gibi bir motoru kimse karşısında çay içmek için almaz, illa ki gezilmiştir.
    Eşim Today'i ile 1 yılda sadece evden markete gidip gelerek 2500 km yaptı.

Ben de zamanında Özgörkey'den kilometresi onaylı 36.000 diye inanıp almıştım ama gerçek kilometresi 136.000' in bile üzerinde çıkmıştı...
    motosikletin sahibinin durumu biraz iyi çay değil karşısında su içimek için 1200GS bile alabilir bence

Motosiklet zaten gözümün önünde 3 senedir yatıyor. Hatta şuan benim kasklarım ve ekipmanlarım için hiç sıkılmadan sehpalık yapıyor

Şuan için biz motosikletten vazgeçtik. Fiyatıda 18.000 TL ye düşürdük belki biraz daha kassak düşebilir.

Eğer düşünen arkadaşlar olursa yardımcı olabilirim. Motosiklet gerçekten çok temiz lastiklerinden bile belli oluyor. (sadece yardımcı olmak için böyle bir şey yazdım kefil filan değilim kesinlikle)

Motosikleti
    CBR 250R
    Bir sürü farklı yerden alıyorum sorun benzinci değil bence. Karburatör ayarsız bile olsa bu kadar yakmaz diyenler var.
    Saatlerce internetten araştırdım lampda oksijen sensörü denilen şeyden olabilirmiş. Bu konuda gerçekten acil yardıma ihtiyacım var akaryakıt yetiştiremiyorum.
    Lampda sensörü çok etkili oluyor mu yakıtta ?
    Bismillahirrahmanirrahim

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    f650gs enjeksiyonludur. Oksijen sensörünü değiştirip deneyin diyeceğim ama fiyatıda tuzlu

Motosikleti
    CBR 250R
    Son deneyeceklerim karbiratör ayarı, oksijen sensörü.Oksijen sensörü temizliği nasıl olur bilen var mı aramızda ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Merhaba ,
    F 650 CS ile ilgili topic olmadığı için burdan soruyorum afınıza sığınırım,.

1)Temiz bir F650 CS buldum ama piyasası olmadıgı için fiyat konusunda ne vermeliyim bilemedim. 2004 model. 14.000TL çok mu? eder mi? Birde satmak istersem elden çıkarmam her halde zor olur gibi duruyor ne dersiniz

ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    ben o motosikletin tipini hic sevemedim fakat siz sevdiyseniz tabiiki alabilirsiniz. her malin bir degeri vardir elbette fakat sizin de dediginiz gibi cok tercih edilen bir model olmamasindan dolayi satisi da kolay olmayacaktir. siz satarken fiyatini dusuk tutup satabileceginizi dusunerek fiyat verin derim ve eger uzun sureli kullanim dusunyorsaniz hatta uzun sure satamamayi goze aliyorsaniz alin derim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı ilkeronat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben o motosikletin tipini hic sevemedim fakat siz sevdiyseniz tabiiki alabilirsiniz. her malin bir degeri vardir elbette fakat sizin de dediginiz gibi cok tercih edilen bir model olmamasindan dolayi satisi da kolay olmayacaktir. siz satarken fiyatini dusuk tutup satabileceginizi dusunerek fiyat verin derim ve eger uzun sureli kullanim dusunyorsaniz hatta uzun sure satamamayi goze aliyorsaniz alin derim.
    Paylaşımız için çok teşekkür ederim.

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    14.000 TL'ye 2006 model 49.000 km'de buldum bir tane. Alsak pişman eder mi?

saltuque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650gs
    Alıntı polemos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14.000 TL'ye 2006 model 49.000 km'de buldum bir tane. Alsak pişman eder mi?
    Ben 2.5 yıl önce 48.500 km de 2006 model aldım. Hiç pişman olmadım. Bir amortisör borusu değişimi (çizik vardı habire amortisör keçesini yırtıyordu) ve yeni lastik dışında 10.000 km dir ağır bir masrafım da olmadı.
    polemos bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler