Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    F650 GS 2006
    Selam,

Benim debriyaj yaylarım çok yumuşak ve yüklenince aynı durumu yaşıyorum (debriyaj kaçırıyor). Devir debriyaj kaçırdığı için yükseliyor, tekrar kavramaya başladığında aracın hızı artarken, motor devri düşüyor. tam kavrama gerçekleştiğinde devir ve hız olması gerektiği şekilde artıyor.

Bence debriyajınız bitmeye yaklaşmış olabilir, ya da baskı yayları yumuşamıştır. (ben bu şekilde 7000 km. kullandım, hala da kullanmaya devam ediyorum. bu ay yayları ve balatayı (gerekiyorsa) değiştireceğim).

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Başar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,

Benim debriyaj yaylarım çok yumuşak ve yüklenince aynı durumu yaşıyorum (debriyaj kaçırıyor). Devir debriyaj kaçırdığı için yükseliyor, tekrar kavramaya başladığında aracın hızı artarken, motor devri düşüyor. tam kavrama gerçekleştiğinde devir ve hız olması gerektiği şekilde artıyor.

Bence debriyajınız bitmeye yaklaşmış olabilir, ya da baskı yayları yumuşamıştır. (ben bu şekilde 7000 km. kullandım, hala da kullanmaya devam ediyorum. bu ay yayları ve balatayı (gerekiyorsa) değiştireceğim).
    Selamlar,

Oncelikle ilginiz icin tesekkurler. Ilginctir ki debriyaj balata ve yaylar yeni degisti. 1000km olmadi. Ayrica bayir cikarken, bayirda iki kisiyken daha fazla hissettim motorda bir bagirma soz konusu. Dun buna ek olarak, debriyaj manetinin de ayar kacirdigini gozlemledim. Debriyaj telindendir dedim gectim, biraz bollamis gibiydi.

Yeni debriyajin montajinda bir sorun olmus olabilir mi acaba?

Tesekkurler.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    EBay'den sipariş ettiğim MRA Rüzgar Camını monte ettim sonunda.
    Adamlar bir montaj kılavuzu ve bir sürü farklı farklı cıvata, somun vs göndermişler.
    Ama kılavuz çok yavan, tam olarak nasıl monte edileceği net değil.
    Ben de orijinal rüzgar camını monte etmede kullanılan vidaları kullandım yeni camı takarken.
    Bir sorun olmaz umarım.
    Montajlı hali:

ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    hayirli olsun, gule gule kullanin. birkac foto daha olsaymis iyi olurmus

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    fotoğraftaki rüzgar deflektörlerinin fiyatları 280-350 tl arasında değişiyor. bu fiyatlara türkiyede iki adet uzun tur camı yaptırabiliyorsunuz. kendiniz yapabiliyorsanız en fazla 50 tl gibi bir masrafı var. yakın zamanda ben de kendime yapacağım

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    @phradrel

Hocam, Türkiye'de fiyatlar öyle olabilir, doğrudur ama yapan adam bulamıyorsun. Birkaç usta önerdiler bana. Ustalar İstanbul'da. Hepsiyle telefonda görüştüm ama biri hariç hepsi mırın kırın etti. Kendilerince haklılar, 1 adet için imalat yapmak istemiyorlar. Mırın kırın etmeyen sonuncusu da "Yaparım ama faydası olmaz büyük ihtimalle, boşuna para verirsin, paranı almak istemem yok yere. Çok uğraştım yıllar içinde ama tam bir çözüm bulamadım 2006 modeli için" dedi. Ben de Ebay'den aldım bu ürünü. Toplamda (ürün + kargo + gümrük vergisi) 600 TL'ye geldi bana.

Kendim de yapamazdım. Hem o kadar el becerim yok, hem de malzeme olarak ne kullanmalıyım, tasarımını nasıl yapmalıyım gibi soruları çözemedim kafamda. Hazır yapılmışı varken alayım dedim.

Birkaç fotoğraf daha eklerim ilerleyen günlerde.

ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    bu arada türkiyede yapılanlar genelde plexiglas malzeme oluyor. polikarbon ile plexiglası karşılaştırmamak lazım.

Motosikleti
    F650 GS 2006
    Alıntı Xonar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Oncelikle ilginiz icin tesekkurler. Ilginctir ki debriyaj balata ve yaylar yeni degisti. 1000km olmadi. Ayrica bayir cikarken, bayirda iki kisiyken daha fazla hissettim motorda bir bagirma soz konusu. Dun buna ek olarak, debriyaj manetinin de ayar kacirdigini gozlemledim. Debriyaj telindendir dedim gectim, biraz bollamis gibiydi.

Yeni debriyajin montajinda bir sorun olmus olabilir mi acaba?

Tesekkurler.
    Rica ederim, belki sorun olmuştur (bie tecrübem yok kişisel kanaatim ). Çözebildiniz mi peki.

Selamlar,

Evet cozebildim. Motordan 7 adet debriyaj balatasi cikti, satilan setlerden de 7 adet balata cikiyor zaten. Motorun manual'ine baktigimizda 8 adet balata olmasi gerektigini gorduk. Ne olur ne olmaz diye yeni set balata taktik hersey kusursuz suan icin.

Ilginize tesekkurler...

Hakanozm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 + inazuma
    Merhaba arkadaşlar muhtemelen çok kere bahsi geçmiştir ancak tüm forumda aramanyapamadım
    2005 650 gs almaya niyetliyim ne tür konulara dikkat etmeliyim model 10 yıl olunca biraz endişeliyim ayrıca bu modelin kullanım kulavuzunu bulamadım
    Yardımcı olursanız sevinirim

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı Hakanozm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar muhtemelen çok kere bahsi geçmiştir ancak tüm forumda aramanyapamadım
    2005 650 gs almaya niyetliyim ne tür konulara dikkat etmeliyim model 10 yıl olunca biraz endişeliyim ayrıca bu modelin kullanım kulavuzunu bulamadım
    Yardımcı olursanız sevinirim
    Sanzumana amortisorlere elcik isitmalara abs kontrolu
    Hakanozm bunu beğendi.
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

Motosikleti
    F650 GS 2006
    Alıntı Xonar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Evet cozebildim. Motordan 7 adet debriyaj balatasi cikti, satilan setlerden de 7 adet balata cikiyor zaten. Motorun manual'ine baktigimizda 8 adet balata olmasi gerektigini gorduk. Ne olur ne olmaz diye yeni set balata taktik hersey kusursuz suan icin.

Ilginize tesekkurler...

Islak debriyajlı modellerde uygun yağ kullanılmasa da kaçırma yapıyormuş. Aklınızda olsun (yağ katkıları da kullanılmamalıymış)

İyi günler

Alıntı Başar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Islak debriyajlı modellerde uygun yağ kullanılmasa da kaçırma yapıyormuş. Aklınızda olsun (yağ katkıları da kullanılmamalıymış)

İyi günler
    Motul'den şaşmam şaştırtmam yağ konusunda. Motul koyulmuştu ve yeniydi... Bilgilendirmeniz için teşekkürler...

Motosikleti
    BMW F650GS
    Merhaba arkadaslar,

2001 model f650gs sahibiyim. Motoru bir arkadasimdan aldim son 3 yildir yatiyordu. Mars rublesi dagildigi icin ruble yenilendi ve tum bakimlari yapildi. Zaman zaman motoru ilk calistirirken(sogukken) mars almiyor ve birkac denemeyle calisiyor. En son 1 saatlik bir sehirici yol gittikten sonra motor dinlendi ve tekrar calistirmak icin 4-5 defa ugrastim. Calisirken bol miktarda gaz vermem gerekti ve egzozdan koyu gri duman atti. Ne tarz bir sorun olabilir, neresine baktirmam lazim?

uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    Alıntı xaph adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar,

2001 model f650gs sahibiyim. Motoru bir arkadasimdan aldim son 3 yildir yatiyordu. Mars rublesi dagildigi icin ruble yenilendi ve tum bakimlari yapildi. Zaman zaman motoru ilk calistirirken(sogukken) mars almiyor ve birkac denemeyle calisiyor. En son 1 saatlik bir sehirici yol gittikten sonra motor dinlendi ve tekrar calistirmak icin 4-5 defa ugrastim. Calisirken bol miktarda gaz vermem gerekti ve egzozdan koyu gri duman atti. Ne tarz bir sorun olabilir, neresine baktirmam lazim?
    uğra bir bakalım www.bmwmotosikletservisi.com
    UĞUR 4 Teker hatunumun istediği yere,2 Teker burnumun dikine gider

Motosikleti
    BMW F650GS
    ugur hocam izmir'deyim. istanbul'da yasamiyorum Yoksa ugrayacaktim bir yanina.

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Merhaba,

İstanbulda Borusan dışında BMW'den gerçekten anlayan (F650-CS var) usta tavsiye edebilir misiniz?

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

İstanbulda Borusan dışında BMW'den gerçekten anlayan (F650-CS var) usta tavsiye edebilir misiniz?
    Bende de scarver var. Valla açıkçası ben touratech e götürüyorum. En azından bmw konusunda çok tecrübeliler. Piyasadaki bir sürü usta denilen kişi bizim motoru GS ile aynı sanıyor. Aslında sadece motor aynı. Bir vites pedalı dahi uymuyor. Burada en azından manueline göre ve tork anahtarı falan kullanıyorlar. Fiyatlar biraz fazla gibi. Ama en azından aklımda soru işareti kalmıyor.
    ...ADAMLIK, CİNSİYETLE DEĞİL ŞAHSİYETLE ALAKALIDIR...

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Merhabalar,

Maslak Sanayi ya da civarında, BMW motosikletten anlayan usta var mıdır?
    Varsa adını ve iletişim bilgilerini paylaşabilir misiniz?

ilker AVCI

Hayvanımı satıyorum. İlgilenen olursa: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-51.000-km-de-sorunsuz-boyasiz-2005-model-f650gs-abs-211393062/detay/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler