Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Fiyatı uygun.
    Ama bendeki 2006 modelde ve büyük ihtimalle bu modelde de kilometre sayacı 5 haneli ve sayaçtaki sayı 99.999 olduğunda sıfırlanıyor.
    İlanda 64.000 yazmış ya arkadaş, kaçıncı 64.000 olduğunu bilemezsin.
    Ancak çok sıkı bir bakım takvimi tuttuysa sana ispatlayabilir.
    Onun dışında fiyat iyi, motor iyi, marka iyi.
    sinansari_fb bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    saltuque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650gs
    Alıntı ilker a. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı uygun.
    Ama bendeki 2006 modelde ve büyük ihtimalle bu modelde de kilometre sayacı 5 haneli ve sayaçtaki sayı 99.999 olduğunda sıfırlanıyor.
    İlanda 64.000 yazmış ya arkadaş, kaçıncı 64.000 olduğunu bilemezsin.
    Ancak çok sıkı bir bakım takvimi tuttuysa sana ispatlayabilir.
    Onun dışında fiyat iyi, motor iyi, marka iyi.
    sonuçta araçlar 2 yılda bir muayeneye gidiyor ve 5664 den muayene km lerini alabiliyorsun (en azından ruhsatta muayene kısmında) yazıyor. 2 senede 100bin km yi devirmediyse ya da son muayene km sine göre km si geride değilse büyük ihtimalle km sine de güvenebilirsin.

Ancak 60.000 km de devirdaim pompası değişimi gibi bakımları var. Onu da bir sor istersen.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Alıntı resources adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba

aşağıdaki ilandaki motor için görüşlerinizi alabilirmiyim?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...93941861/detay
    2005 ve üzeri çift buji olması lazım. Bu tek buji yada yan kapakları tek bujili olanlarla değişmiş gibi. Çünkü yanlarda yazar 2 spark diye. Bunda yok.
    Kafanı karıştırmak istemem ama yaşına göre fiyatı bayağı makul. İyice kontrol ettirmeni öneririm.
    saltuque bunu beğendi.
    ...ADAMLIK, CİNSİYETLE DEĞİL ŞAHSİYETLE ALAKALIDIR...

frt13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CARACAL 200 + F650GS + DOMİNAR 400 + NC750XA
    Merhaba,
    Geçtiğimiz hafta motoruma bir çalma girişimi bulunuldu ve direksiyon kilidini kırdılar. çok şükür sadece direksiyon kilidiyle kurtuldum, motorumu çalamadılar. ancak şu an bu motorum kilitsiz olduğu için otoparktan çıkartamıyorum. Ustamla beraber söktük baktık ve tamir edilebilecek durumda değil. Bempar a sordum siparişle getiririm diyor, borusan ın elinde var ancak 118 euro + kdv fiyat istiyor. çıkma olarak bulamıyorum. tavsiyelerinizi ve fikirlerinizi benimle paylaşmanızı istiyorum.
    YOL ÖĞRETİR!!!

sinansari_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1300S
    Deadly Sto(R)m bunu beğendi.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Arkadaşlar merhaba,

2016 model RX3 'ü satıp F650GS almayı düşünüyorum. Çıkabileceğim fiyatın üstünde olmasına rağmen aşağıdaki ilan dikkatimi çekti. Motor hakkında bilgisi olan varsa yorum yapabilirse sevinirim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...14027461/detay

Bu arada dikkatimi çeken, sarı ile işaretlediğim kısım nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:20 ----------

Bir de aşağıdaki motoru inceleyebilir misiniz?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...12465351/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

Alıntı sinansari_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne olurdu şu motor daha düşük model olsaydı da fiyatta anlaşıp gelip alsaydım... Küçükbakkalköy'deyim sonuçta

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Hiç bulaşmayın derim, biraz daha bütçe ayarlayıp en az 18 19 bandıyla bu tarz motorlara girin.Fiyata aldanmayın, fotoğrafta yağ gibi durduğuna bakmayın, yanına gidince motoru görünce kaçar gidersiniz.

Yedek parçası pahalıdir, eski bir motor aldığınızi unutmayın.

He şöyle olur, adam almıştır ilk veya ikinci sahibidir, bakımları tam ve belgelidir, motor özenlidır o zaman olur.Fakat fiyatta sizin bandınıza uymaz.

Motosikleti
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bulaşmayın derim, biraz daha bütçe ayarlayıp en az 18 19 bandıyla bu tarz motorlara girin.Fiyata aldanmayın, fotoğrafta yağ gibi durduğuna bakmayın, yanına gidince motoru görünce kaçar gidersiniz.

Yedek parçası pahalıdir, eski bir motor aldığınızi unutmayın.

He şöyle olur, adam almıştır ilk veya ikinci sahibidir, bakımları tam ve belgelidir, motor özenlidır o zaman olur.Fakat fiyatta sizin bandınıza uymaz.
    İlginiz için teşekkürler. RX3 250cc olduğu için yeterli gelmemeye başladı bana. 9 aydır kullanıyorum, bu sezonda değiştirmek istedim. 12 civarında bir F650GS alıp 2 masraf yapsam yine de çok mu sorun çıkarır? 2002 senesinde 96 model bir F650 almıştım. O zamanlar F650 piyasası 6500 liradan başlarken 4750'ye almıştım. 2 ay sonra akü ve marş rublesini değiştirince başka hiçbir sorun çıkarmamıştı. 1-1,5 yıl kadar kullanmıştım.

Kısacası, fiyat düşük olunca hep sorunlu diye düşünmemek gerekir mi diye düşünüyorum aslında...

Motosikleti
    BMW K1300S
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

2016 model RX3 'ü satıp F650GS almayı düşünüyorum. Çıkabileceğim fiyatın üstünde olmasına rağmen aşağıdaki ilan dikkatimi çekti. Motor hakkında bilgisi olan varsa yorum yapabilirse sevinirim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...14027461/detay

Bu arada dikkatimi çeken, sarı ile işaretlediğim kısım nedir?

http://i.hizliresim.com/ojkdWq.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:20 ----------

Bir de aşağıdaki motoru inceleyebilir misiniz?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...12465351/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

Ne olurdu şu motor daha düşük model olsaydı da fiyatta anlaşıp gelip alsaydım... Küçükbakkalköy'deyim sonuçta
    Sarı ile işaretlediğin yer Yağ depo kapağı, F650GS alırken çok dikkat et, Polis çıkması çok, km orjinal olmayan motor çok, çok başın ağrır,F650GS farklı bir tutkudur, imkanım olsa satmam dursun derim F650GS Almayı planlıyorsan eğer, 2004 Model ve sonrası çift buji olan versiyonu almanı tavsiye ederim, alacağın zaman destek olabilirim.

Motosikleti
    Alıntı sinansari_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sarı ile işaretlediğin yer Yağ depo kapağı, F650GS alırken çok dikkat et, Polis çıkması çok, km orjinal olmayan motor çok, çok başın ağrır,F650GS farklı bir tutkudur, imkanım olsa satmam dursun derim F650GS Almayı planlıyorsan eğer, 2004 Model ve sonrası çift buji olan versiyonu almanı tavsiye ederim, alacağın zaman destek olabilirim.
    Polis çıkması olma olasılığı yüksek diye beyaz ve siyah renkleri eledim zaten. Gerçi renk değiştirmiş de olabilirler.

Çevrede var mıdır uygun fiyata sorunsuz bir tane?

Motosikleti
    BMW K1300S
    Polis çıkması olma olasılığı yüksek diye beyaz ve siyah renkleri eledim zaten. Gerçi renk değiştirmiş de olabilirler.

Çevrede var mıdır uygun fiyata sorunsuz bir tane?
    Sadece, beyaz ve siyah değil , Gri de var, çevremde yok malesef, bütçeni yükselt acele etme, sonra çok pişman olursun, benim bir önceki siyahtı polis çıkmasıymış, neler çektim neler psikolojim bozuldu, çok papalı parçalar, motorun üzerindeki tüm parçaları sökük halde gördüm, hangi parçalar orjinal değil bir çoğunu resimde bile tespit edebiliyorum.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Merhabalar, 2008 sonrası F650GS arıyorum. Bütçem 25.000TL civarı. Sahibindende motor var ama km yüksek. 60-70binde motorlar 27 bin TL falan. Önerebieceğiniz motor var mı çift silindir?

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    Alıntı frt13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Geçtiğimiz hafta motoruma bir çalma girişimi bulunuldu ve direksiyon kilidini kırdılar. çok şükür sadece direksiyon kilidiyle kurtuldum, motorumu çalamadılar. ancak şu an bu motorum kilitsiz olduğu için otoparktan çıkartamıyorum. Ustamla beraber söktük baktık ve tamir edilebilecek durumda değil. Bempar a sordum siparişle getiririm diyor, borusan ın elinde var ancak 118 euro + kdv fiyat istiyor. çıkma olarak bulamıyorum. tavsiyelerinizi ve fikirlerinizi benimle paylaşmanızı istiyorum.
    şimdi bulamadım ama bu linkin bir yerinde konuyla ilgili bir bölüm vardı, yanlış hatırlamıyorsam yamaha rx 115 inki uyuyordu. yine de yanıltmış olamayayım, iyice okuyup araştırmadan almayın

http://faq.f650.com/FAQs/SecurityFAQ.htm

Motosikleti
    2000-2003 araliginda GS icin kullanim kitpcigi mevcut mudur? Internette sadece bakim kitpcigi bulabildim pdf olarak.

saltuque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650gs
    İlgilenenlere:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...17090635/detay

Ben de satıyorum

Motosikleti
    Bi' motora daha bakabilir misiniz? Bilen var mıdır ne durumda olduğunu? Beykoz'da bir öğretmenin 4 yıldır kullandığı motormuş.

Arayışlarım hala devam ediyor. Umarım temiz bir tane bulacağım...

Bu arada polisler hiç dakar kullandı mı? Yoksa sadece f650gs mi kullandılar?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...70923768/detay

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    Bi' motora daha bakabilir misiniz? Bilen var mıdır ne durumda olduğunu? Beykoz'da bir öğretmenin 4 yıldır kullandığı motormuş.

Arayışlarım hala devam ediyor. Umarım temiz bir tane bulacağım...

Bu arada polisler hiç dakar kullandı mı? Yoksa sadece f650gs mi kullandılar?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...70923768/detay
    Size gerekli bilgileri vereyim.alinir mi alinmaz mi siz karar verin.Bu motosiklet benim arkadaşımın motosikleti.butun bakımları yapılmış ve kullanıma hazır bir motordur.sahibi ticaret yapilabilecek bir insandir.selesi diğer dakar versiyonlarına göre alçaktır.kozmetik olarak belli başlı noktalarda çizikleri vardir.yasini gösteren bir motordur.
    Yalnız bu motosikletin 6bin lira hasar kaydı var ona göre alin.sag karenaj,elcikler,arka amortisör ve şase değişmiş.bunlari bilerek alin.
    Benim motorum 2008 model f650gs twin.6bin lira hasar kayıtlı.bilerek aldim.suana kadar bir sorun yaşamadım.
    Kimseye alin ya da almayın demem.ama bu yaşlardaki motorlara bakıyorsanız ıllaki bazı handikapları vardir

Motosikleti
    Alıntı hamzarat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size gerekli bilgileri vereyim.alinir mi alinmaz mi siz karar verin.Bu motosiklet benim arkadaşımın motosikleti.butun bakımları yapılmış ve kullanıma hazır bir motordur.sahibi ticaret yapilabilecek bir insandir.selesi diğer dakar versiyonlarına göre alçaktır.kozmetik olarak belli başlı noktalarda çizikleri vardir.yasini gösteren bir motordur.
    Yalnız bu motosikletin 6bin lira hasar kaydı var ona göre alin.sag karenaj,elcikler,arka amortisör ve şase değişmiş.bunlari bilerek alin.
    Benim motorum 2008 model f650gs twin.6bin lira hasar kayıtlı.bilerek aldim.suana kadar bir sorun yaşamadım.
    Kimseye alin ya da almayın demem.ama bu yaşlardaki motorlara bakıyorsanız ıllaki bazı handikapları vardir
    Motoru hafta ici gormeye gidecegim. Bugun icin ayarlayamadik. 10-15 yas bir motor icin kesinlikle az degil. Ama benim icin onemli olan bakimlarinin tam yapilmis olmasi. Servisten bakimlari ogrenebilirsem neden olmasin diye dusunuyorum. Tabi her iste hayir vardir. Uzun sure ayni kiside kalmis olmasi da benim icin avantaj.

Motosikleti
    F 650 GS
    Bir yıldır aktif olarak kullanıyorum, 25.000 civarı iş-ev, günlük turlar ve çok sayıda şehirler arası yol yaptım. Kar,yağmur, şehir trafiği, çamur toprak hafif arazi de de kullandım. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi özetliyorum, daha fazla sorusu olan mesaj atabilir;

*Parçası pahalı(bazen çok pahalı - teşekkürler euro ve borusan faktörü), yakıtı ucuz (benimki şehir içi 100 km 4 litre yakıyor artçısız.).
    *Plakayı Borusan'ı arayarak kontrol edin, Emniyet kaydı varsa Polisten çıkmadır.
    *Rengi X diye polis çıkması değildir diye birşey yok, komple grenaj takımını 600-700 liraya boyatabilirsiniz.
    *Alışması kolay, yüksek tork sebebiyle trafikten, sıkışıklıktan vs hızlı kalkıp kaçabiliyorsunuz. Ancak tek silindir olması vb. sebebiyle uzun yolda efektif hızı 100-130 arası (1.79 boy, 93 kg sürücü + çanta bagaj vs.). Üzerine çıkınca çok keyif vermediğini söyleyebilirim.
    *Grenaj bağlantıları yada belki de grenajın kendi ham maddesi kalitesiz, her açıp kapamada (özellikle orta kütlenin sağ sol kapakları) grenaj delikleri ufak ufak büyüyor malesef.
    *Grenaj konusu ise; motorun yağını bile değiştirmek için bir çok usta mecburen grenajları söküyor, hava filtresi için grenaj sökülüyor, akü şarj ettirelim desek grenaj sökülüyor vs.
    *En önemli konu KM; ben çok özel bir sebep olmadıkça 20 bin TL'nin altındaki hiç bir F650GS'in 100 bin km altı olduğuna inanmıyorum. Ne hikmetse sahibindendeki 15+ yaşındaki tüm FGS'ler 60-80 bin KM bandında... Aletin KM saati 5 haneli, 99999'da sıfırlanıyor, bunun ispatı daha önce bir arkadaşın bahsettiği gibi SMS ile plaka sorgulama ve muayenelerdeki KM'lere erişmek.
    *Ancak motor 100 bin devirse de, rektefiye bile edilmiş olsa işini bilen bir usta elinden geçerse sorunsuz, kullanıcısını memnun eden bir motordur.

Ben kendiminkini alırken belli sıkıntılar yaşadım, bunun üzerine sorusu olanlar mesaj atabilir, hatta uygun zamana denk gelirse alacak olanlara motor bakmaya bile gelebilirim istanbul içi.
    sinansari_fb ve oxus bunu beğendiler.

frt13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CARACAL 200 + F650GS + DOMİNAR 400 + NC750XA
    Çok teşekkür ederim. Yine de benim için bir umut bu. İyice araştıracağım. Sonucu yine buradan yazarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Alıntı oxus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi bulamadım ama bu linkin bir yerinde konuyla ilgili bir bölüm vardı, yanlış hatırlamıyorsam yamaha rx 115 inki uyuyordu. yine de yanıltmış olamayayım, iyice okuyup araştırmadan almayın

http://faq.f650.com/FAQs/SecurityFAQ.htm
    Alıntı frt13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim. Yine de benim için bir umut bu. İyice araştıracağım. Sonucu yine buradan yazarım.
    . Bu arada gerçekten bakımları yapılmışsa, bu alet kimseyi üzmez. F650gs istenilen motorun ta kendisidir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler