Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kanuni Trex 125 - 150

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam! Ben alacağım motoru -sizinde bu motor hakkında görüşlerinizi görmek için- tanıtıyorum

Kanuni Trex 125 - 150

Teknik Özellikleri ;

Motor: 1Silindir.4Zaman
    Silindir Hacmi: 124,6
    Silindir Çapı-Strok: 124,6
    Sıkıştırma Oranı: 9,2:1
    Max. Güç: 7,07HP/7500 dev./dk.
    Max Tork: 7.2 N.m at 6500 d/dk
    Soğutma Sist: Hava
    Çalıştırma: Elektrikli/Pedal
    Ön Fren: Disk
    Arka Fren: Tambur
    Yağlama: Yağ pompası
    Akü: 12V 7A
    Ön Süsp: Teleskopik
    Arka Süsp: Helezonik çift yaylı
    Yakıt Tankı Kap: 6 Lt
    Ön Lastik: 3.50-10
    Arka Lastik: 3.50-10
    Boyutlar: 1850*665*1145
    Ağırlık: 92 kg
    Yakıt(100km): 2.6 lt

Yol Hikayesi;

Trex 125 ile 11.000 km. yol yaptık.Geliştirilmiş amortisör sistemi ile konforlu bir sürüş sağlamaktadır.Yağışlı havalarda üstün yol tutuşu sayesinde emniyetli bir kullanıma sahiptir. Ön göğüste bulunan torpido çok amaçlı kullanım için isteklere cevap verebilecek kapasitededir. Güçlü ve ekonomik motoru, rahat kullanıma uygun dizaynı ve güçlü aydınlatması ile sürüşe maksimum keyif katmaktadır. Aracın geniş ve kullanışlı bagajı çok fonksiyonlu kontak Tarafından açılmaktadır. Trex 125 ile gerek şehiriçi, gerekse şehir dışı yollar Kat edilmiştir İstanbul - İzmit ? Şile - Sakarya ve riva güzergahlarında, gerek asfalt gerekse stabilize yollarda 3 farklı Test sürücüsünün kullanımında tek ve çift kişi kullanımlarda tüm testleri yapılmış olup görülen problemler AR-GE birimi tarafından giderilmiştir. 100 km.?de min.2,2 lt Max. 3,3 lt yakıt tüketimi bulunmaktadır. Trex 150?nin motor hariç tüm özellikleri trex 125 ile aynıdır. Trex 150?de bulunan şehirlerarası kullanıma cevap verebilecek kapasitede 150 cc 9 hp motor, ortalama 90 km/s süratle sürekli seyir yapmanızı sağlamaktadır. 100 km.?de min. 2,3 lt. Max. 3,6 lt yakıt tüketimi bulunmaktadır.

Renk Seçenekleri;

Kırmızı , Mavi , Siyah

Fiyatı: 1.801 YTL

[lideroto.com.tr ve kanuni.com.tr]Alıntıdır.

Size bir kaç sorum olucak

1- Motor genel olarak iyi mi?
    2- En fazla kaç basar?
    3- Beni kaç sene idare eder? (İlk motorum olucak )

Yardımcı olursanız çok sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    mondıal genel olarak cok kötu

en fazla 60-70 tas catlasa kanımca

tahmınıme göre 70-80 kurus yakar

2 ayda bıkarsın

ne vıtesı yaa alemsın vala onda vıtesmı var yada benmı bılmıyorum

Bende bişe bilmiomki
    Biriktirdiklerimle ancak bunu alabiliom
    Bide mondial değil kanuni

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Özellikle rodaj döneminde kaç bastığını test etmeye kalkmazsanız ve hırpalamadan kullanırsanız hiç bir motor problem çıkarmaz. Tabi ciddi problemlerden bahsediyorum yoksa ufak tefek sorunlar çıkabilir. Sürat olarak da herhalde 80 - 90 km/h yapar. Siz yine de kırmızı çizgiyi geçmeyin. Son bir tavsiye, biraz daha biriktirip aşağıdaki motoru alın derim (2500 YTL).

http://www.kymco.com.tr/html/agility125.html

Teşekkür ederim

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Eski bir kanuni kullanıcısı olarak kanuniye bulaşma derim.Kymco kesinlikle bir numara fiyatı ve performansına göre.İkinci el temiz honda yamahada scooter düşünebilirsin alacağın sıfır kanuniden hem daha uzun ömürlü,hemde daha sağlam olur ve çok daha az masraf çıkartır.Şu an scooter alıcak olsam ya kymcodur yada yamaha bws 100 dür.İkinci el güzel bir tane bulursun.Kanuniden evvel mondial vardı rodajında 60 ı geçmeme rağmen motor 800 km.den sonra 1 hafta kullandım 1 hafta serviste kaldı.Yani mondial kanuniden daha beter.

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    olu bu motor oluuuu
    MT ANTALYA

Alıntı Erfer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olu bu motor oluuuu
    Neye dayanarak bunun söylüyorsunuz?

Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Kanuni kullanıcısıysan ve biraz objektif bakıyorsan hak verirsin ama Sayın Merque sende kanuni bayiisiysen zaten diyecek pek birşey yok.Samimi bir soruysa seve sevede neye dayanarak söylediğimizi açıklarız.

slm arkadaşlar
    çin malı ile yerli üretimleri birbirinden ayırmamız gerekiyor.

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    @savtunemir_34 mondialden kaç noktada farkı var birde onu desen?
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Vidaları Türkye'de sıkınca yerli üretm oluyor.Komik ya.Banada alırken eski kanunimi bayiisi yerli üretim demişti.Birde baktım aldıktan sonra üretildiği yer çin diye kocaman yazıyordu.Birde kanuni bu ay bir dergide çin e motor satacak hale geleceğiz diyip bir espri patlatmış ki ben çok güldüm.Kanuniye vereceğim parayla honda today 50 alırım en azından kullanırken kafan rahat olur ve arkasında honda olduğu için güvenirim.

Motosikleti
    en kısa zamanda
    bence pek iyi bir makine değil onun yerine honda beat alırım kafam rahat dolaşırım

Akadaşlar televizyonlarda görmedinizmi Türkiye'nin en büyük motosiklet fabrikasını kurmuşlar.Ayrıca ben size Wolkwogen hangi ülkenin malı desem belkide hep bir ağızdan ALMANYA diyeceksiniz. Wolkwogen'in 36 ayrı ülkeden parça getirilerek Almanya da montaj edildiğini biliyormuydunuz?
    Bugün Çin'de Mercedes Bmw gibi galitesiyle dünyaca tanınan tüm markalar bile üretim yapıyor. Sizce Bmw,Wolkgogen,Mercedes Çin malımı?
    Herkese ve her görüşe saygılar..

Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Kanuni 25 milyon dolar o üretim ve montaj yerine harcamış olabilir ama bu demek olmuyor ki kaliteli mal üretecek.Yurt dışındaki firmalar yılda Ar-Ge (araştırma-geliştirme) çalışmalarına o paranın 2 mislini harcıyor.Büyük firmalar çin de üretim yapıyor olabilir ama kalite standartları adlarına yakışır içimde ve bir hata çıktımı çekinmeden geri çağırıyorlar ve en önemlisi hepsi aynı kalitede piyango değil.Bir motor iyi çalışırken diğeri dökülmüyor.Pazarlama stratejisi olarakta (üretimde pazarlamanın bir parçasıdır ama neyse konuyu dallandırıp budaklandırmiyim.)tedarikçi kullanmak ve kendi ülkelerindekinden daha ucuza işçi çalıştırmak o firmalar için çok daha karlıdır.Bunun yanında bu firmalar kaçak ve sigortasız hiç kimseyide fabrikalarında çalıştırmazlar.
    Ama bir markanın montajının yapıldığı yer veya bazı parçalarının çin malı olması bütün çin mallarının kaliteli olduğu anlamına gelmez.Genel olarak çinde fason çalıştıran ve burada kendi markasını koyan firmaların ürünlerinde ürünün kalite standartı yok.Ya da çinden motor blokunu getirtip burda parçaları birleştirip motor yaptık demekte gerçek Türk malına hakarettir.Kanuni çin malı parçaları montajlayıp Türk malı diye satarak müşterilerini KEKLİYOR.Birde utanmadan yurtdışı pazarlara gireceğiz diyorlar.Çin malını burada montajlayıp Türk malı diye başka ülkelere satıp ülkemizin sonrada ellerinde kalınca utanç verici olur.Yurtdışındaki kullanıcılar bizim gibi unutkanda değildir bir satar en ufak bir hatada o ürünün ve markanın şansı yoktur.
    Gerçekten halis muhlis Türk malı üretsinler kaliteli üretsinler o zaman tamam ama şu an o yok.Bunları yazmamın sebebide eski bir kanuni kullanıcısı olmamdır.

Sperzzt Selamlar..
    Dikkat ediyorumda bazı noktalara çabuk karar veriyorsun ve kesin konuşuyorsun. Mesela mondialin çok kalitesiz olduğunu yazmışsın.Kanuni çin malı ve kalitesiz olduğu kanısına varmışsın.Kusursuz hiçbir marka ve ürün yoktur. Kalitesi ile mükemmel diyebileceğimiz markalar için bile hiçde azımsanamayacak şikayetler mevcuttur.
    Kaliteli markaların kronik bir arıza durumunda araçlarını geri çağırdıkları görüşüne katılıyorum.Ama kronik arızası olduğu ve bunun üniversiler tarafından tesbit edildiği halde geri çağırılmayan bir çok marka var.Bu markaları karalamak gibi bir şey olmaması için isim vermeyeceğim.Zaten böyle bir karalama ticaret ahlakına da terstir.
    Bence asıl önemli olan hizmet,genel olarak satış sonrası hizmetler dediğimiz noktada gizlidir.
    Ben bir konuda karar verirken iyice araştırmadan asla kesin yargıya varmam.
    Herkese ve her görüşe saygılar...

ahmet_cebesoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 -yamaha ybr 125
    abi al kymco bak keyfine ben memnunum
    motorcuda geri vitess olmaz daima ileri

Motosikleti
    HONDA 1000 RR SUZUKİ GSXR1000
    kymco kötü bi makina değil ama ben kanuni al derim artık tamamen yerli üretim MADEİN TURKEY paran türkiyede kalsın derim türk türkün malına binsin derim al kanuniyi bi şikayetin olursa bana haber ver herşeyini ben karşılarım ayrıca en azından parça problemi yok herşeyi var servisi bol adamlar malın arkasındalar kymco da sonuçta çin yani tayvan ha tayvan ha çin çok bi fark yok yani saygılar

Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Tecrübelerim sabittir.Kanunide mondialde kullandım şu an kymco kullanıyorum memnunum.Herkesede tavsiye ederim.Kullamadığım ürün hakkında asla ve asla yorum yapmam.Kanuni ve mondialin ne kadar kaliteli olduğu görecelidir.
    Hala kanunilerin MADE In TURKEY diyenler gitsinler b kanuni alsınlar sonrada bir kağıtta kapı gibi Made in Chine yı görsünler sonrada keklendiklerini anlasınlar bana olan olay bunun aynısıdır.Daha adamlar pazarlarken yalandan kim ölmüş anlayışıyla yaklaşıyorlar.

Superxxt ben hala senin bir kaç münferit olayı genellediğini düşünüyorum.
    Ayrıca senin KYMCO STRYKER de Çin de üretiliyor.
    Sen çok memnun olduğunu söylüyorsun. Ama bazı kullanıcılar çok şikayetçi.
    Yedek parça bulmak define bulmak kadar zormuş. Servisi her yerde yokmuş.
    Bu konuya ne dersin ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)