Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kanuni Trex 125 - 150

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    @savtunemir_34 merak ediyorum mondial ile arasındaki 7 farkı söylermisin?
    iki motorda birbirine uyumlu. kanunide parça sorunu yaşarsak mondial parçası taksak olur mu? olmaz mı?
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    scooter in jantlari küçük olur ama bu aşiri küçük dikkat dengesiz bişey islak zeminde gidersin... 9hp dogru ise idare eder ama yinede 150cc için düşük bir deger en az 12-13hp ideal 150cc motor için

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Yaaa Kanuni ye Türk malı dıyenın motor bilgisinden suphe ederim resmen MADE IN CHINA baska bısı demeye gerek yok hee bı tek kalıte kontrol testlerıne sokuyorlar dıye bılıyorum ama emsallerınle aynı kasalara aynı ozellıklere gıdıpte 1000 ytl fazla vermek bıraz sacmalık
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Savtunemir_34;
    Anladığım kadarıyla siz ya kanuni bayiisisiniz yada sadece muhalefet yapmak istiyorsunuz.Kymco stryker türkiyede kaç tane var?İstanbuldaki bir servisler bile sorun çıkmadı en azından servisler öyle söylüyor ki Kymco avrupada gayet kullanılan ve tanınan bir markadır ve yabancı forumları okumanızı tavsiye ederim.Kymco 100.000 (YÜZBİN)km. garanti veriyor ve sorunsuz 35000km görenler var.Kanunide var mı varsa bir elin parmakları kadar.Çinde üretilmesi çin malı kalitesizliğinde olduğunu göstermez.Ybr de çinde üretiliyor ama arkasında YAMAHA var.
    Siz siğer forumlarda da KAnuni denen firmayı savunuyorsunuz ve kanuni servisi veya bayii olduğunuz aşikardır , değilsenizde gerçekten KYMCO ile kanuniyi kapıştırmak ... yarışıdır.Var sayalım siz daha uzağa şu anda ...sunuz ve mutlu iseniz size saygı duyarım ama elinizi vicdanınıza koyunda söyleyin veya açın forumları okuyun.Kymco Stryker 150cc fakat nedense Kanuni racerdan çok daha seri bir makina.(Racerım vardı önceden tekrardan belirteyim)Kanuni bayiisi veya servisi olmak ayıp değil ama buraya kullanıcı gibi yazı yazmak ayıp bence.Diğer bayiiler bazen belirtiyor ve onlara saygı duyarım ama insanların canını emanet edipte yolda kaldıkları veya arka tekeri kilitlenipte yere kapaklandıklarını okuyunca kusura bakmayın ama bana hiç bir şekilde samimi gelmiyorsunuz.3. bir seçenekte kanuni sizide kandırdı ve bunu yediremiyorsunuz bende başlarda böyleydim yediremiyordum ama sonrasında alıştım.Bence bu kadar kanuniyi körü körüne savunmayın çünkü bu sitenin forumlarında kanuni ve mondialle ilgili o kadar enteresan yaşanmış acı olaylar var ki bunları okuyuna kanuni bayiisiyseniz bile ne kadar gereksiz olduğunu markayı savunmanın anlarsınız.
    Kanuni gerçekten Türk malı olsa ve kaliteli olsa eminim o fabrika diye kurdukları şey 25 milyon değil daha fazla yatırım olurdu.Kymco diye b.k attığınız markanın internet sitesine girin ve Ar-Ge için yıllık ayırdığı rakama bakın sonrasında da oturun bir düşünün.

Superzzt ve TuğrulÖzbek arkadaşlar.
    Öncelikle Kanuni,Mondial,Yamaha vb. hiçbir markanın kesinlikle bayisi servisi falan değilim.
    Sizin formlardaki bütün mesajlarınıza baktım.Genelde hep Kanuni,Mondial gibi markaları karalama kampanyası gibi yazılar yazmışsınız.Çamur at izi kalsın mantığı asla biz müşterileri yönlendiremez.
    Ben yazılarımda sadece Kanuni Mondial değil Honda gibi markalarıda savunuyorum. Aslında ben kaliteyi, satış sonrası hizmetleri savunuyorum.
    Ben asla senin bahsettiğin gibi KYMCO yu kötülemiyorum. KYMCO kaliteli ürünler yapıyor.Ama Honda gibi Kanuni gibi yedek parça ve servis hizmetleri geniş kapsamlı değil ve Türkiye İstabul'dan ibaret değil. Ben yanlızca bunu belirmek istedim.
    Kanuni nin toplam yaptığı 25 milyon dolarlık yatımın az oluğunu yazmışsın .Size soruyorum Türkiye'de bütün dev markalar dahil hangi marka bu kadar büyük bir yatırım yapmış. Ben televizyonda gördüm motosiklet üssü ifadesini çok haklı buldum.
    Ben bu konuya meyve veren ağaç çok taşlanır diyorum.
    Çin malı meselesine gelince;bütün markalar tedarikçi kullanıyor. Bu tüm Japon,İtalyan,Alman vb. ülkeler içinde geçerli.
    Kanuni,Honda dan Yamaha dan daha kaliteli demiyorum. Ama fiyat+kalite+satış sonrası hizmerler kombinasyonunda değerlendirdiğim zaman en iyi Kanuni ve Honda olduğu görüşündeyim. Tabi senin görüşünede saygı duyarım.
    Kanuni Türkiye'ye sektörün en büyük yatırımını yapmış bence bu durumda yerli üreticilere haksız yere köstek değil destek çıkmak gerekir.
    Sizi suçlar gibi konuşmak istemiyorum.Ama sizde lütfen daha samimi yazın.
    Saygılar sunar iyi çalışmalar dilerim.

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Savtunemir_34;
    İnan ki Kanuni yi alırken çok mutluydum çünkü Türk malı alıyorum diye.Neyse kanuni bayiisi zaten senin ettiğin lafların aynısını artı birde %100 Türk malını ekledi ve kekledi beni.Bende kazıklanmış ama mutlu bir şekilde eve döndüm.Birde baktım ki ne göreyim Made in China.Dur dedim bir bayii bu kadarda yapmaz sonrasında birde baktım ki (bu siteyi kanuni racer aldıktan sonra keşfettim.Doktora için yurtdışındaydım çok uzun bir süre motorla ilgilenmiyordum.) kanuniler önüne gelene vatan millet sakarya ruhuyla motor satmaya çalışmış kimi keklenmiş(benim gibi) kimide en akıllıca olanı yapmış almamış.Satarkende çok mutluydum inanın.Hele alan arkadaş noterde imzayı attı dışarda gittim ilk iş bir sigara yaktım.Çocuğada dedim umarım ne aldığını ne kadar para verdiğini biliyorsundur.(İçimi rahatlattım.)
    Kanuni Mz i doğu almanyadan aldığında birde mühendisleri alsaymış yada burada tutmasını bilseymiş ama becerememiş.Kanuni Mz ler hala sorunsuzca kullanılıyor ama olaya çin giriyor motorun ömrü kısalıyor.Kanuni Mz'i aldığında sevinmiştim baya sonra aradan yıllar geçti bende Türkiye'ye döndüğümde zanettim ki hala Mz gibi taş gibi motorlar üretiyorlar.Ama yanıldım.
    Tedarikçi konusa gelince bayat bir konu çünkü ben bütün yazılarımı okuduysan o konuyla ilgili birşeyler yazdım.Kanuni fiyatına göre iyi mi?Bence değil ama sizin çok paranız vardır harcarsınız başka motorlarınızda vardır.O zaman kanuni bomba gibi motor çünkü savurganlık yapacak kadar paranız olduğu belli.Servis olarak mondialle ilgili daha önceden yazmıştım.Okuduysanız hak verirsiniz.(Hak vermezseniz belli ki sizde motor servisisiniz ve aynılarını millete yapıyorsunuz.)Kanuni servisi gerçekten gayet samimi ve para göz olmayan ancak teknik bilgileri ne kadar iyi tartışılır.Bakımda sadece yağı değiştirip vida sıkma olmaz diye düşünüyorum.En azından bi çıkar hava filtresini temizle bir bin git alet ne durumda.(NBC motorun servisi bu açıdan mükemmel Kymco servisi olmamasına rağmen tesadüfen keşfettim ve gerçekten çok iyi adamlar özellikle motordan çok iyi anladıkları gittiğinizde anlayablirsiniz.)Satış konusunda Kanuniye diyebileceğim tek bir şey var adamlar satmayı biliyor ancak kekleyerek satmak AYIP...
    Kanuni sektörde en büyük yatırımı yapmış ama nereye yapmış hala çinden motor bloğunu almayamı yapmış.100 dolara motor bloğunu al sonra burda 10 katına sat.Güzel ne güzel.Eski Kanuni Mz zamanındaki kaya gibi motorları yapsın başım üzerine.Kanuni yatırım yaptığını söylüyor ama hala fason yaptırıyor motorlarını NEDEN?Neden bu kadar insan şikayetçi?Müşteri memnuniyeti NE DEMEK kanuni için?KALİTE NE DEMEK?Eğer bu soruları siz cevaplarsanız kanuni yerine sizin samimiyetinizden şüphe ederim(Ben hala kanuni servisi veya bayiisi olduğunuzu düşünüyorum)
    Ben İstanbul'da yaşıyorum burada memnunum (servis açısından)başka şehre gittiğimde ne olur bilemiyorum ama gideceğimi zanetmiyorum onun için motor kullandığım yer sadece İstanbulla sınırlı olduğu için servis açısından bir sorunum olmaz.Kymco Avrupada gayet tercih edilen bir marka.Almanya ve İtalya'da her şehirde servisi var.
    Kanuni dinden,imandan dem vurupta milleti kandırmasın yerli üretim yapıyoruz diye yoksa cezasını hem burda maddi olarak çekerler hemde öbür tarafta...

2008 de 3.200 kmde aldığım kanuni trex 125 i şimdi 17.400 km de satıyorum...

nedeni ise araba almış olmam...

ederinden kaybetmedi, beni hiç yolda bırakmadı, konforlu...

Kanuni tavsiye ederim ama biraz daha biriktirip yamaha-honda almanı öneririm...

Motosikleti
    sym gts 250
    Alıntı djaxi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 de 3.200 kmde aldığım kanuni trex 125 i şimdi 17.400 km de satıyorum...

nedeni ise araba almış olmam...

ederinden kaybetmedi, beni hiç yolda bırakmadı, konforlu...

Kanuni tavsiye ederim ama biraz daha biriktirip yamaha-honda almanı öneririm...
    yolda bırakmamış konforluymuş. bendede vardı 6 yıl kullandım en sağlam scooter diğebilirim. her göverini yerine getiriyor ama biz 2 kat fazla verip yamaha alıyoruz :D tuhaf

Motosikleti
    kanuni trex 150
    SLM Arkadaşlar bende trex 150 alacağım gerçekten bu kadar kötü motor mu?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)