Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Hyosung'dan Yeni Bir Maxi-scooter : MS3 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    geçen fuarda hatırlıyorumda 7 milyara xmax250 ler vardı çiçek gibi...ama gerçek olan şu ki ...taşlar yerine oturur...iyi mal değerini mutlaka bulur...

Hyosung scooterının satacağını sanmıyorum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    skycaptain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki an400 burgman
    aynadan opsiyon olurmu yahu. işte kalitesi ortada adını bile söyleyemiyoruz.o paraya onu alacağına ikinci el bi japon markası al daha iyidir

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen fuarda hatırlıyorumda 7 milyara xmax250 ler vardı çiçek gibi...ama gerçek olan şu ki ...taşlar yerine oturur...iyi mal değerini mutlaka bulur...
    Benim de gözüm maxi scooterlar da aslında.. Bir yandan vitesli istiyorum bir yandan da scooter..
    Ama gel gelelim, şu insanların; "tam kendine göre motor almışsın" gibi cümlelerine maruz kalmak istemiyorum..

Çünkü, motoru değiştireceğim, vitesliye geçeceğim artık diyince direk; "ne yapacaksın bin işte buna, neyine yetmiyor" diyolar..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

MS 3'ü fuarda görmüştüm çok beyenmiştim fiyatıda uygundu. Nisanda geleceğini söylemişlerdi. Hala haber yok nezaman geleceği konusunda bilgisi olan varmı?

Motosikleti
    Yamaha X-Max
    Adamlar yapmış ayna olayını ama şaçma bir yere koydukları için heralde utanmışlar iki araba arasından falan geçerken bırakırım ben bunları valla motorun genişliğinden fazla ayna genişliği var.aslında güzel bi motor alınır bana göre.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı skycaptain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynadan opsiyon olurmu yahu. işte kalitesi ortada adını bile söyleyemiyoruz.o paraya onu alacağına ikinci el bi japon markası al daha iyidir
    Adını duymadığın marka kötü markadır sendromu devam ediyor. Sana Hyosung modelleri hakkında görüşlerin yer aldığı diğer topiclere bakmanı öneririm.

Resimlere baktığınızda bu kadar özenerek yapılmış ve bence güzel bir motor fuarda aynaları yokmuş diye yerden yere vurulup markasıyla alay ediliyor. Aynasız araç satışı yasaktır arkadaşlar. Aynaları olmayan taşıt aracı hiç bir yerde trafiğe çıkamaz, opsiyonu falan da olamaz.

Tasarımı konusunda da Criminal arkadaşa katılıyorum. Aynı muhabbetler başka sitelerde de otomobiller için devam ediyor. Yok şurası şu motora/araca benzemiş, yok önünü bu araçtan çalmışlar vs. vs. Bu motorları veya otomobilleri tasarlayan adamlar kendilerini dünyaya kapatıp yaşamıyorlar. Onlarda bizim gibi sokakta diğer modelleri görüp haliyle tasarlarken onlardan ilham alıyorlar. Bir de bu işlerde biraz "modaya" uygun olma durumu vardır. Adam haliyle tutulan modellerde kullanılan tasarımları yapmaya çalışıyorlar. Yani tutup da biz motorun aynalarını SYM gibi yapalım arkası Yamaha'ya benzesin önü Honda gibi olsun diye birşey yok. Daha doğrusu hem var hem yok. Sizin söylediğiniz kopyalamayı Çin'liler yapıyor şu anda. Burada ilk özgün tasarımı yapan firma dışında herkes biraz kopya çeker. Ama önyargılardan dolayı Japon'ları bu konuda kimse eleştirmezken diğer iyi firmalar eleştirilir.

Motosikleti
    AAaa Ledo abi bak aynaları bulmuşlar....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ohhhh çok şükür
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ayna ayna söle bana kim en güzel 250 cc scoter bu dünyada ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Fiyati kesin belli oldumu? bu 2 tekerin

Motosikleti
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayna ayna söle bana kim en güzel 250 cc scoter bu dünyada ...
    vay be abi...kopardın beni akşam vakti...

Motosikleti
    Honda Beat
    Hala çıkacak bekliyoruz Global Motordan da ses seda yok

100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Alıntı fat35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala çıkacak bekliyoruz Global Motordan da ses seda yok
    Bu hafta içinde duyuru yaptılar sitelerinde;

"Çok ilgi çeken ve 2007 'nin en çok beklenen modellerinden olan Hyosung MS3 250 Süper Scooter 'ların dağıtımı önümüzde ki haftadan itibaren Türkiye genelinde ki bayilere başlıyor."

www.hyosung.com.tr den takip edebilirsiniz.

Motosikleti
    Piaggio x8 200
    istanbul motorda satışına başlanmış. yanlız ben iki ay önce gitmiştim 6000e geliyor bir ay sonra dediler hem gecikti hem fiyat artmış 6950 ytlye çıkarmışlar. okadar para verilir mi bu motora bilemedim. ikinci el bir xmax yada x-9 almak daha mantıklı gibi.
    http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4619938

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlık eskidi ama merak ettiğim bir konu var ve yeni başlık açmak istemiyorum.
    Genelde ikinci el ilanlarında 500,750,900'lü km'lerdeki MS3'ler satışa çıkarılıyor.Sitemizdede kullanan arkadaşlar varmı bilmiyorum ama bu motorla ilgili ne gibi handikaplar varki doğru düzgün kullanmadan satışa çıkarıyorlar?Bilgilendirebilecek biri varsa sevinirim.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlık eskidi ama merak ettiğim bir konu var ve yeni başlık açmak istemiyorum.
    Genelde ikinci el ilanlarında 500,750,900'lü km'lerdeki MS3'ler satışa çıkarılıyor.Sitemizdede kullanan arkadaşlar varmı bilmiyorum ama bu motorla ilgili ne gibi handikaplar varki doğru düzgün kullanmadan satışa çıkarıyorlar?Bilgilendirebilecek biri varsa sevinirim.
    Sevgili Darkdiamond,

Bahsettiğin km'ler 1 yaşında satışa çıkan motorlar için çok anormal değil.

Motorların 1 yaşında satışa çıkartılmasın sebepleri ise genelde sezonu geçirmek, başka motora atlamak vs.

MS3 ile ilgili söyleyebileceğim tek şey şu : Motor ve teknik olarak bilenen Hyosung kalitesinde bir sorun yok.

Ancak işçilik kalitesi açıkçası diğer modellere göre daha düşük. Yani diğer bir deyişle Hyosung bu modeli ile tam da herkesin onu görmek istediği yere konumlandırmış kendisini : Japon ve İtalyanların altı, Çinlilerin üstü...

Tabii yukarda söylediğim sadece bu model için ve "işçililik kaitesi" olarak geçerli.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Darkdiamond,

Bahsettiğin km'ler 1 yaşında satışa çıkan motorlar için çok anormal değil.

Motorların 1 yaşında satışa çıkartılmasın sebepleri ise genelde sezonu geçirmek, başka motora atlamak vs.

MS3 ile ilgili söyleyebileceğim tek şey şu : Motor ve teknik olarak bilenen Hyosung kalitesinde bir sorun yok.

Ancak işçilik kalitesi açıkçası diğer modellere göre daha düşük. Yani diğer bir deyişle Hyosung bu modeli ile tam da herkesin onu görmek istediği yere konumlandırmış kendisini : Japon ve İtalyanların altı, Çinlilerin üstü...

Tabii yukarda söylediğim sadece bu model için ve "işçililik kaitesi" olarak geçerli.
    Cevap için teşekkür ederim Levent abicim.
    Yalnız 2008 model MS3'ü 2000ytl zararla 900km'deyken satışa çıkarmak bana biraz garip geldi.Geçen sene benim motorla sezonda 7500km yaptığımı düşününce bir sezon için 900km bana az gibi geldi ama genelde mantığı çözemeyen arkadaşlar alıp az km'de satmaya çalışyorlar galiba.Senin söylediğin Hyosung'un bu modeli ara konumlandırmasına bende katılıyorum.O teknik verilere biraz daha özenli bir paket yapılsaymış tam olacakmış.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Daha önce almayı planlayıp kymco xciting 250 ile kıyasladığım ve son anda yamaha'nın kampanyası ile xmax i alarak geçmişte bıraktığım ama ulen bi deneseydik diye içimde kalmış bir motor olan ms3 ün 0 na binmek geçen gün nasip oldu düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim,ms3 ün motor gücü ve torkunu tatminkar buldum gerçekten yamaha xmax gibi seri ve kuvvetli bir motora sahip 2 kişide çok kısa bir sürede 110-120km süratlere çıkıverdi motor yeni olduğu için daha fazla zorlamak istemedim ama dahada gideceği kesin ,direksiyon motorun hafif olmasından dolayı rahattı ,lastiklerin yol tutuşu iyiydi özellikle şerit değiştirmelerde altınızda yağ gibi aktığını hissediyorsunuz ama oturma tarzından dolayı nedense bana scooter değilde choper tarzı bir motorsiklet sürüyormuş gibi geldi,kötü yanlarına gelince sürücü selesi çok aşağıda özellikle uzun boylu birisiyseniz oturduğunuzda dizleriniz gidona değebilir kasa şekli biraz nexus atlantici andırıyor ama daha alçak bir motor ,hayal kırıklığına uğradığım şeylerden biriside frenlerdi, ön çift arka tek disk olmasına rağmen bence yetersizdi ,xmax taki o kısa duruş mesafesini göremedim ne yazıkkı ve en kötü yeri bence öndeki siperlik kısmı yolu göremiyorsunuz ,biraz toz pislikte iyice bulanıklaşıyor ve sürücünün oturma tarzından dolayı siperliğin üstünden bakma şansınızda pek yok benim kısa 10 km lik yolculuğum sonucunda bana göre 7.250 etmeyecek bi motor çünkü kalite olarak o fiyat gamındaki diğer ürünleri yakalayamıyor,bu motorun türkiyedeki satış fiyatı 6000ytl yi gecmemeli ozaman gerçekten satılır ve yollarımızda fazla miktar görülmeye başlar,diğer arkadaşlarında söylediği gibi ne çinli kadar kötü nede bir japon veya italyan kadar iyi bir motosiklet ama fiyat bir italyan veya japon kadar yüksek konulmuş,ha birde söylemek istediğim 10km lik bir sürüşle ne kadar motor test edilir veya doğru bir değerlendirme yapılır oda ayrı birşey,ben sadece genel olarak ilk görüşlerimi doğru yanlış paylaşmak istedim.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Slm ark..lar ben bi başlığı mezardan çıkartayım dedim bugün bu motoru deneme fırsatım oldu. Çok kısa sürdüm ama yakından gördüm, iyice inceledim. Motor çok güçlü ve atak, görüntü çok güzel. Ama işçilik ve malzeme kalitesi her hangi bi ucuz çin malı bi scooterdan hiç farklı değil. Motoru ilk çalıştırdığımz anda devir hafif yüksek çalışıyor. Motor ısındıkça kendine geldikçe devir düşüyor. İlk anda devir yüksekken gidon ve aynalarda gözü dahi rahatsız eden bir sarsıntı, titreşim görülebiliyor. Aynı titreşim daha da fazla kendini arka plakalıkta belli ediyor. Plakanın monteli olduğu siyah plastik aksam ucup gidecekmiş gibi sarsılıyordu motor ısınıp devri düşünekadar. Eğilip baktığımda arka lambaların altında bulunan bir metal parçasına sadece bi kaç yerinden monte edildiğini gördüm. Şimdiye kadar hiç bir motosikletin plakalığının böyle eğreti montajlandığını görmemiştim. 9 lt hacmindeki küçük benzin deposu ile, motorun sahibi (İstanbul' dan otobana girsem Sapanca' ya kadar benzin istasyonu yok, gidebilirmiyim acaba) endişesini yaşıyordu. Motor henüz km de. Tüketimini henüz sağlıklı bi biçimde test edemediğini söylüyor ama. Bir depo ile 200-250 km arası yol yapabileceğimi sanıyorum şeklinden yorumluyor. Motorda hoşuma giden bilmediğim bi güvenlik önlemi var. Yan park ayağı açıkken motor gitmiyor. Denedim ama bunu nasıl yapıyor anlayamadım. Park ayağı açıkken gaz kolu çevrildiğinde, motor boğuluyor sanki, gaz yeniyor, şanzımanımı kilitleyen bi mekanik sistem mi yapılmış, yoksa motorun devrini kesen bi sistem mi çözemedim bunu. Enjeksiyonlu olması kronik bi skıntıyı beraberinde getirmiş. Motor misal trafik ışıklarında dururken yeşil yandığında ani gaz verildiği zaman stop ediyormuş. Servise bu şikayetle gittiğinde servis bunun kronik olduğu söylenmiş ve (Abi motosiklet olayına enjeksiyon teknelojisini tam anlamıyla oturtamadılar, bu problem diğer marka ve model enj..lu maxi scooterlarda da var) şeklinde bi yorum yapmış. Kontrol paneli etkileyici ve fonksiyonel. Piyasadaki fiyat performans olarak en ucuz maxi ama, tek kusuru dediğim gibi, grenaj ve plastik aksamındaki kalitesiz malzeme ve işçilik. Motor ve yürüyen aksam güzel. Radyatörlü. uzun yola rahatlıkla çıkılabilecek mahiyette. Grenajları çok zayıf. Türkiye şartlarında en fazla bir kaç yılda döküleceği kanaatindeyim. Tavsiye etmiyorum. 1500-2000 km ikinci el motoru 2000-2500 tl ucuza satılıyor. Alan bakıyor ki bu benim elimde kalacak diyor bi kaç sene binersem. Tez elden elden çıkarayım diye düşünüyor herhalde. Yani kullan at motor gibi bişey bana kalırsa. 3-5 sene süresince 30-40 bin km yi grenaj ve plastik aksamları zarar görmeden kullanılabileceğini pek sanmıyorum. Sıfır alınırsa en fazla 3 bin 5000 km veya 1 sene içinde satmak lazım. Bu bile zarar ama illede alıcam diyenler için tek tavsiyem bu.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    250 cc scooter arayışında gözüme çarpan bir model özellikle ikinci eldeki düşük fiyatı ile.
    konuyu baştan okudum.
    maalesef tolme ve ethem (kendilerine teşekkür ederim) haricinde motor ile ilgili doyurucu bilgiye ulaşamadım.
    bu motoru kullanıpta şöyle 15.000 km civarı deneyimlerini aktarabilecek var mıdır ?
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler