Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Hyosung'dan Yeni Bir Maxi-scooter : MS3 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Levent abicim dediğim gibi isteyen www.motoaktuel.com dergisinin şubat sayısında ki tüm markalar arası yaptığı 250 cc scoter karşılaştırmasını açar okur ..sadece fren değil beygir gücü, enjeksiyon, soğutma sistemi olarak diğerlerinden hatta kendinden çok daha pahalı rakiplerinden hemen sıyrılıyor..zaten biz ne dersek diyelim satış rakamları sonucu gösterecek ama ben bu modelin çok iyi satrılacağına inanıyorum
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de arkadaşlar, bu MS3 ün diğer ülkelerdeki lansmanlarında da ayna yok.

Yani olayı bu şekilde Globale atmak haksızlık oluyor biraz...

Haa Hyosung niye aynasız lansman yapıyor ? Aslında bu soruyu kendilerine sorup, gelecek cevaba göre bu işin Türk milletine ( ve diğer milletlere de tabii) saygısızlık mı değil mi olduğuna karar verelim.

İkincisi, ayna eksik konusu üzerine destanlar yazıldı, bu motorun bu kadar artısı var, mesela bir örnek: frenler !

Madem herkes olaya objektif yaklaşıyor, niye kimse artıları ile ilgili bu kadar detaylı ve destansı yazılar yazmıyor ?

Hep yaptığımız bu değilmi...Kaybedişimizin yegane sebebi.....

Fuarda ki teşhirde ayna yokmuş...Olmasın ne farkeder..Hayalleri mi yıkılır insanın...Belki geçerli sebepleri vardır..Fuara gidenler sordumu...Keşke sorsalardı...Tam net cevap alsalardı....

Bence 1 ayna ne satışı etkiler ne de hyo ya olan ilgiyi....Bu kadar mesele yapmaya gerek yok....Ciddiyetsizlik müşteriyi sallamama felan olarak algılanması yanlış....Boşuna kılıç kuşanıp at binmeye çalışmayın bence...Bakarsınız bu modele binmek zorunda kalırsınız ilk bindiğinizde aynaları kırılır.....Belki küser size....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep yaptığımız bu değilmi...Kaybedişimizin yegane sebebi.....

Fuarda ki teşhirde ayna yokmuş...Olmasın ne farkeder..Hayalleri mi yıkılır insanın...Belki geçerli sebepleri vardır..Fuara gidenler sordumu...Keşke sorsalardı...Tam net cevap alsalardı....

Bence 1 ayna ne satışı etkiler ne de hyo ya olan ilgiyi....Bu kadar mesele yapmaya gerek yok....Ciddiyetsizlik müşteriyi sallamama felan olarak algılanması yanlış....Boşuna kılıç kuşanıp at binmeye çalışmayın bence...Bakarsınız bu modele binmek zorunda kalırsınız ilk bindiğinizde aynaları kırılır.....Belki küser size....

Allaaahh allaaaahhh...

anlatamıyorum galiba...

Senin mesleğin kuryecilik yanılmıyorsam , sen şimdi aldığım bir paketi müşteriye içi boş veya eksik olarak getirsen karşındakinin hoşuan gider mi ???

Bu işde böyle bir şey....

Yaa arkadaş bende diyorum ki anlatsınlar geçerli sebeplerini bize bizde bilelim...

Fuarda ayna yokmuş ,olmasın ne farkeder... ohh ne güzel mantık.... biz alışığız zaten ne konulursa yemeğe....

Ben sordum arkadaş hemde hyosung standındaki görevliye sordum oradaki mankene felan değil. Üzerinde beyaz hyosung gömleği olan vatandaşa sordum...

Dedim ki ayna nerede ....

ben beklerdim ki , kusur ,özür dileyip mantıklı bir açıklamay yapacak... ancak karşımda sırıtıp önce motorsiklet , sonra ayna diye kendince makara yaptı bizle...

üstelik biz 4 kişiydik orada ve motor alıp almama potansiyelimizi bile bilmiyordu...

İşte ben buna uyuz oldum arkadaşlar...

Bize desin ki kusura bakmayın bu modeli bu fuara yetiştirmeyi çok istiyorduk ancak motorun parçaları eksik gelmiş ,bizde tüketicileri mahrum etmemek için standa böyle eksik koyduk felan desin.....

Sesimiz çıkmaz, hatta tebrik ederiz firmayı....

Ancak bu davranış ciddiyetsizliktir , ayıptır. Olay kılıç kuşanmak miletle hırgür çıkarmak değil arkadaş.

Ayrıca binmek zorunda kalıp kalmama meselesi değil bu , ben motorun özelliklerine veya fiyatı hakkında tek bir söz etmedim. bana göre piyasayı sallayacak bir model. Daelim S2 alacağına gider bunu alırım. Teknik üzeillikleri çok iyi...

Ancak yeri geldimi kral çıplak demeyi bilmek gerekir. Gördüğüm kadarı ile millet padişahım çok yaşa demeye bir meraklı , bir meraklı sormayın....
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Bir tane işbilmez yüzünden gemileri yakmaya gerek yok...Sana yaptığı açıklama biraz makaraya alma şeklinde olduysa o onun terbiyesizliğidir....Firmanın gereğini yapması gerekir....Keşke ilgili yere şikayet etseydin....Öte yandan o motoru oraya koyup eksiği ile ilgilenmemek O görevi üstlenen eleman dan sorulur....Stant yetkilisi el koymalıydı...

Anlatmak istediğim hyo ya mal etmek yanlış....Bir tane dengesiz yüzünden....
    Haklı olduğun şey hyonun neden müdahale etmemesi......

Ben o motorun aynasının olmamasını sorduğunuzu bilmiyordum..Sanki hayali bişeyler üretip genel cevap verdiğinizi düşünmüştüm....Ama dediğin gibiyse ayıp etmişler...Ne demek önce motosiklet.....Sonra ayna......
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Bence motor sym ve daelimden çok üstün 24,3 hp / 8500 devir daelimde yok ve enjeksiyonlu parça sıkıntısı olmaz gibi saglam marka bu Hyosung

Motosikleti
    YZF - R6
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir tane işbilmez yüzünden gemileri yakmaya gerek yok...Sana yaptığı açıklama biraz makaraya alma şeklinde olduysa o onun terbiyesizliğidir....Firmanın gereğini yapması gerekir....Keşke ilgili yere şikayet etseydin....Öte yandan o motoru oraya koyup eksiği ile ilgilenmemek O görevi üstlenen eleman dan sorulur....Stant yetkilisi el koymalıydı...

Anlatmak istediğim hyo ya mal etmek yanlış....Bir tane dengesiz yüzünden....
    Haklı olduğun şey hyonun neden müdahale etmemesi......

Ben o motorun aynasının olmamasını sorduğunuzu bilmiyordum..Sanki hayali bişeyler üretip genel cevap verdiğinizi düşünmüştüm....Ama dediğin gibiyse ayıp etmişler...Ne demek önce motosiklet.....Sonra ayna......
    Yok arkadaşım biz sorduk soruşturduk hatta olay yeri inceleme ekibi gibi fotoğraf çektik öyle yazdık yazacaklarımızı.

Şikayet etmek bi şey değiştirmez bence , iş oralara gelmeden önce adam gibi bir lansman yapılsaydı keşke.

Şimdi elemana bi şey diyemeyiz , çünkü o motoru koreden öyle getiren global motor. Orada maaşı çalışan adam mı dedi bunu aynasız getirelim diye...

Ancak dediğin gibi bize yaklaşımı yanlıştı. Kimbilir belkide başkalarına da aynı muhabbeti yaptılar.

Bazı arkadaşların dediğine göre motor prototip halinde , yani sergilenen makinenin içinde motor bile yok diyorlar. Ancak bilmiyorum kesin bi şey diyemem.....

İş mal etme olayına gelirse , bana göre olayı hyo ya mal etmek değil de global motor a mal etmek gerekiyor.

Siteye reklam veren NBC motor yetkililerinin bilgisi vardır belki bu aynasız motor lansmanının amacının ne olduğunu .
    Veya BBR abimizden rica edelim global den bi soruştursun bakalım olayın aslını...

Marjinal bi reklam olsun , herkesin aklında kalsın diye mi yapıyorlar acaba böyle alengirli lansman....

Şimdi bunlar gelecek aylarda Gtr 125 getirmeye kalksalar ön tekerleği eksik felan getirirler şekil olsun diye...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    alpcim üsteleme kadar...mantık bizden yana...laf olsun torba dolsun sizden yana...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Hyosung standındaki görevliden RX 125 modeli hakkında bilgi alıyordum, bir ara bana RX 125 SM' yi önerdi. Bu model bir supermoto sanırım, ben endurolarla ilgileniyorum dedim. Görevli bana " Evet, evet !! 125 SM süper bir motordur, valla herkese tavsiye ediyorum, çok süper bir motor" dedi.

aydinsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250 Hyosung (düşüncede)
    Ben bu konuda hayalbuysa ya katılıyorum. Ancak anlatmak istediği meselenin sadece hyosung distribütörü için değil; türkiyedeki tüm distribütörler için geçerli olduğunu eklemek isterim.
    Kimisi bu ciddiyetsizliği servis konusunda yapıyor (-ki genellikle servis konusunda), kimisi yetersiz kalifiye ve ciddi elemena bulundurmamakla.
    Aslında ülke olarak eksiğiz. Hayalbuysa demişki avrupada,amerikada bu tip bir olay olsa adamı tefe koyarlar demiş. doğru aynen katılıyorum. Bizim ülkede malesefki tefe koyacak "kurum+insan bilinci+etik" yok.
    Marka olmak veya olmaya çalışmak işte bunları içinde barındırmak demek. Bu sadece Hyosung ve distribütörü için geçerli değil. Tüm ticaret hayatında boyle olmalı. Malesef ülkemizde "aman canım buda boyle oluversin işte" zihniyeti yüzünden hepimiz müzdaribiz.
    Bakın Hayalbuysanın anlatmak istediği bir firmayı karalama değil. İnsanlarımız malesef tepkisiz. Halk olarak tepkisiz kaldığımız için zaten bunlar başımıza geliyor. Eğer bu tip olaylara dikkat etmesseniz -ki bahsedilen olay basit bir hata olabilir veya açıklaması olabilir- birgün başınıza gelir üzülürsünüz.
    Bakın forumda sorunları olan birçok arkadşın yazısı var. Araştırın ve okuyun, hepsinde firmaların birtakım eksiklikleri sözkonusu. Sonuçta müşteriyi memnun edemiyorsanız, insanlar şikayetlerine buralara yazdıktan sonra çözüm buluyorsa bu işte bence bir hata vardır.
    Amaç buraya şikayet gelmeden hatayı telafi etmektir. ..
    Hyosung gt250 düşünüyorum.

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    @enis89
    yavaş s-y-m den ya da daelimden üstün mü değil mi yollara çıksın görürüz .

bence kağıt üstünde değerlendirme yapmak çok doğru değil, makinalar bir gelsin, kullanılsın ondan sonra karar verelim. ama fiyatı s-y-m ye göre daha iyi bana 6.900 ytl demişti bir görevli, ayrıca custom güzeldi, manken çok hoşuma gitmedi

güzel kardeşlerim bir çift ayna takmamakla müşteri aşağılanmaya çalışılmaz. müşteri nasıl aşağılanır biliyor musunuz. alırsın motorunu olur ya ilk km lerinde bir arıza çıkar ya da garanti kapsamına giren bir arıza için gidersin gittiğine gideceğine pişman ederler, elinde malzeme vardır takmazlar alternatif çözüm yolları üretip başına daha büyük dert açarlar. dükkanlarına gidersin tipine bakıp ona göre davranmaya çalışırlar, ablak eblek fiyatlar çekerler... yani kısacası cebindeki paraya göre adam olursun bu da müşterinin değil insanlığın aşağılanmasıdır... bir markanın modeli tutuyor diye bir dünya zam yapmak da faturanın altına kendi kaşesini müşterinin alnına da enayi kaşesini basmaktır.
    birbirimizi kıracak biçimde ya da tanımadığımız insanları aşağılamaya yönelik bize birşey katmaz....
    eğer katılımcı, paylaşımcı, yol gösterici olmak istiyorsak kullandığımız kelimelerde daha seçici olmalıyız...

Motosikleti
    YZF - R6
    Senin anlattığın ; ilgisiz servis , japon borsasına endeksli gibi fiyatların herkese göre farklı çekilmesi , parça olupta gelmemesi veya ellerinde parça olmaması ,veya türkiyede en çok yapılan şey motor modeline göre davranışta bulunmaları gibi yaklaşımlar satış sonrası servis olayındaki aymazlığı gösterir.

Ancal lansmanı yapılan bir ürünü eksik teşhir etmek , ilk önce müşteriye verdiğin değeri gösterir ve direkt müşteriyi aşağılamaya girer.

yani ilk anlatılanlarda sen makinayı beğenmiş almışsın , aldıktan sonra karşılaştığım problemler var , bir diğerinde ise daha makina ile tanışmaya gittiğinde gördüğün bir ayıp var.

İkisi başka şeyler.....

Ancak millet olarak alışmışız ya ne verirlerse yemeğe sesi çıkmaz kimsenin. Ortada bilinç olmadıktan sonra her şey olur...

Belki ben globadeki kişileri tanımıyor olabilirim ancak biliyorum ki oralardan birileri bu forumu takip etmkekte ve bu konuyu bir çok kez okumuş durumdalar...

Eğer mantıklı ve makul bir açıklamaları varsa bize anlatsınlar bizde öğrenelim.Veya forum yetkilileri kontakt kurup öğrensinler bizi de bilgilendirsinler...

Ben hiçbir zaman markayı karalamıyorum , her zaman dediğimi tekrarlıyorum.

Hyosung ve global bu ülkeye GTR 250 leri getirip uygun fiyatla satarak , birçok race motor a geçiş yapacak insanın hayatını kurtarmıştır.

Bir sene commuter e binip hadi ben oldum diye 600 F veya RR alıp asfaltlara kazınacak insanların bir anlamda kurtarıcısı olmuştur.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Ledo abi kuyuya taşı attın piyasada da yoksun...fuarda Harley standında görmüşler....hayırdır....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Şu motoaktuelin yazısını scan edebileck biri varmı.
    Tatlı su motorcusu. Yamura çamura gelmez.

@HAYALBUYSA

Siteye reklam veren NBC motor yetkililerinin bilgisi vardır belki bu aynasız motor lansmanının amacının ne olduğunu .
    Veya BBR abimizden rica edelim global den bi soruştursun bakalım olayın aslını...
    Dün global motorla olay hakkında üst düzey bir yetkili ile konuştuk.

Daha öncede dediğim gibi bu motor demo yani sadce granajdan oluşan bir alet ..Dünyada ki tüm fuarlara gidiyo ..Türkiye"ye İsveç"ten gelmiş ..motor fuar başlamadan tam 12 saat önce ellerine geçmiş Globalin hemen aramışlar İsveç"i nerde aynalar diye ..İsveç bizede Almanyadan bu şekilde geldi demiş.. yani bu motor hem Almanya"da hemde İsveç"te bu şekildse lanse edilmiş.. Yani aynı şey yurt dışında olmaz diyen arkadaşlara duyrulur olmuş ..İşin garibi bu konu hakkında ayna neden yok diye soran sadece Türkiye çıkmış ..

Konuştuğum yetkili 3 seçeneğimiz vardı diyor ya bu şekilde koyacaktık yani Almanya ve İsveçte ki gibi ya uydur kaydır 2 adet ayna takacaktık yada hiç koymayacaktık diyo.. Ama müşterilerin motoru görme beklentisini düşünüp bu şekilde koyduk diyolar .. Konuştuğum yetkili, kişi üzerine hyosung gömleği giyen yetikili kişi adına özür diliyo .. hatta kimle konuşulup lauıbali cevap verildiği tespit edilirse gerekende yapılacaktır diyor.

Global yetkilisi üstüne basa basa Müşteri memnuniyeti bizim için ön plandadır. her müşterimizle birebir alakadar oluruz diyor. şahsen ben bu güne kadar MT üyelerinden gelen her kullanıcı şikayeti ile birebir ilgilendiklerini biliyorum

Son olarak HAYALBUYSA nikli arkadaşımdan

Hyosung yine büyük bir Hyor lık yapmış anlayacağınız....
    Bu yazısını düzeltmesini talep edeceğim .. zira düzeltilmediği takdirde Global hakaret"ten hakkında yasal işlem başlatacak ..DEĞİŞTİRİP DEĞİŞTİRMEMEK TAMAMEN KENDİ İNSİYATİFİDİR..Biz bize ulaşanı kendisine söliyelim kararı kendi versin

hemen iki kuralımızı yazarak devam ediyim

11. Forumda yazilan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Bilinmesi gereken bir husus da, gönderilecek mesajlarin, veya forum alanlarinda belirtilecek fikirlerin hiçbiri, olumlu veya olumsuz, forum yönetimini ve www.motosiklet.net sitesini baglamaz ve forum yönetimi herhangi bir kanun yaptiriminda üyenin savunuculugunu üstlenmez, üyeler kendi sorumluluklari ile basbasadir. Forum yönetimi hiçbir sekilde bu tür durumlarda üyeye destek olacagi vaadinde de bulunmaz.
    13. Herhangi bir alanda kisileri,kurumlari,kuruluslari veya devlet'i küçük düsürecek resim,yazi,alinti vb. seyler kesinlikle yasaktir.Bu gibi durumlarda uyari yapmadan üyeyi forumdan silme hakkimiz saklidir.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Türkiyede ilk tanıtımı motoshow07 de yapılan, satışına yeni başlanacak ve firma ürün kataloğunda da (aynalı) yer alan bu motorun fuarda aynasız olarak sergilenmesi bence marka imajı için kötü bir durum. Dünya çapında diğer fuarlarda tanıtımınında aynasız yapılması ilginç. Umarım bu motorunda sonu motomaxın 2 senedir fuarlarda sergileyipde Türkiye'ye getiremediği Land Cruiser modeli gibi olmaz.

Fuardan aynasız MS3

@HAYALBUSA

Ancal lansmanı yapılan bir ürünü eksik teşhir etmek , ilk önce müşteriye verdiğin değeri gösterir ve direkt müşteriyi aşağılamaya girer.
    Evet malesef İsveç ve Alman halkı"da aşağılanmış senin mantığınla ama onlar bunu senin anlattığın gibi algılamamışlar yani aynayı sormamışlar bile dediğim gibi nerde ayna diyen bir tek TR çıkmış ..yoksa biz çokmu hassas bi milletiz

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    İlginc bir konu United Motors adıyla satılan bu motor MS3 ün aynısı?

2007 United Motors Vertix 250

http://www.umamerica.com/site/usa/sc...l#usa_scooter2

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @HAYALBUSA
    Evet malesef İsveç ve Alman halkı"da aşağılanmış senin mantığınla ama onlar bunu senin anlattığın gibi algılamamışlar yani aynayı sormamışlar bile dediğim gibi nerde ayna diyen bir tek TR çıkmış ..yoksa biz çokmu hassas bi milletiz
    Global Motor Motoshow07 de fuar standındaki Hyosung Kataloğuna bu motoru aynalı olarak eklemiş.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    İlginc bir konu United Motors adıyla satılan bu motor MS3 ün aynısı?
    Sadece o motor değil United Motors adıyla Amerika da satılan bütün motorlar zaten Hyosung un motorları.

Bknz. diğer modeller

Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece o motor değil United Motors adıyla Amerika da satılan bütün motorlar zaten Hyosung un motorları.

Bknz. diğer modeller
    Yoksa yönetimde çatlakmı var?

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoksa yönetimde çatlakmı var?
    Hayır yok, eğer beni alırsanız bi çatlak olur
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler