Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150t 5a Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mobilet :)
    arkadaşlar bu motoru almayı düşünüyrum fakat pek bi bilgim yok + ları ve - leri ile beni bilgilendirirmisiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    resim atarsan dağa iyi bence
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Motosikleti

resim bu arkadaşlar teknik özelliklerinide yazıyorum
    BIR UÇTAN BIR UCA ÖLÇÜLERİ : 1830 x 685 x 1165 mm
    DINGIL MESAFESİ : 1290 mm
    NET AĞIRLIK : 105 Kg
    AZAMİ AĞIRLIK KAP. : 150 Kg
    YAKIT HANESİ KAP. : 4.8 Lt.
    TRANSMİSYON : GÜÇ AKTARMA KAYIŞ
    MAKSİMUM HIZ : 80 Km./h.
    MOTOR TİPİ : 1 Silindir 4 Zamanlı
    SİLİNDİR HACMİ
    : 149,6 ml (cc)

MOTOR GÜCÜ : 6.3 kw / 7500 RPM
    ÇALIŞTIRMA : Elektrik Marşlı, Marş Pedalı
    YAĞLAMA : Basınç ve Sıçratmalı
    MOTOR YAĞI : 4 Zamanlı Motor Yağı
    LASTİKLER : ÖN 120/70-12 ARKA 120/70-12
    FRENLER : ÖN DISK, ARKA TAMBUR
    JANTLAR : ÖN - ARKA HAFIF METAL

ATEŞLEME : C.D.I.
    ATEŞLEME BUJİSİ : A7RTC
    AKÜ : 12V. / 7A
    SİGORTA : 15 A
    FARLAR : 12V/35W/35W
    DÖNÜŞ SİNYAL LAMBALARI : 12V / 10W
    ARKA FREN LAMBASI : 12V/5W/21W
    KORNA : 12W/3A/105 dB
    GÖSTERGE PANELİ : 12V - 3W
    YAN LAMBALAR : 12V - 3W

Ben sana asya 150t 7b'yi tavsiye ederim tekerliekler biraz daha büyük motor daha güçlü ve görüntüsü çok daha güzel ve gerçektede bu motoru gördüm gerçekten çok şık ve seri bir alet fiyatı 200lira civarı daha fazla.

duymazay11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asyamotor 2005-İJE sepetli motor 79
    Motor görünüş olarak çok güzel. Asya ama ben bu motorları görmedim..
    Kesin bilgim yok ama benim bölgemde bu motorlardan şikayet eden yok.

Motosikleti
    150t 7b ye de baktım ama birazda spor bi model istediğim için 5a daha goşuma gitti.benim korkum ileride bana fazla sorun çıkarması yoksa motorun tipi gayet güzel.

Motosikleti
    asya t5a
    selam ben asya t5a 2 senedir kullanıyom güzel motodur 7bin klm yaklaştı motor arızası vermidi biraz ufak arızaları oldu şu arızaları verdi tarik seti kayıs birde buji bu güne kadar verdiyi arızalar bunlar bu motorların servisleri biraz berbat CATCHEME bu motorları dökülüyo diyorlar peki bu motoru kullananlarda suc yokmu kullanalar bu cros motor sannediyorlar daga yollarında gidiyo elinden düsürüyolar kaldırımlara carpıyolar sonrada bu motorlar dökülüyor diyorlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:33 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:22 PM ----------

artılarını yazayım kalkışlarda bazı kendi sınıfında motorlara kafa cakabiliyor 5tl benzinle 45 50 klm gidebiliyor oda senin kullanmana baglı hızlı gidersen biraz fazla yakıyor 80 klm hız 90 yapıyo alarım var kumandayla motoru calıştırabiliyorsun

bende as 150t 5a kullanıcısıyım ve mutluyum.

slm arkadaslar..
    bende de.. 150T 5A VAR..
    ben de memnunum..
    suan 2345km de.. dun ılk defa uzun yol yaptım tık demedı ama su var kı.. motor 80-90 km hızda gıdıyor duzde..
    yokus asagıda 100-110 km hızda gıdıyor..
    benım anlamadıgım su..
    bu motorun performansını nasıl artırabılırım..
    halbukı yagı kalıtelı koyarım ve her 1000km de degıstırım tıtız bakarım acıkcası..
    bu konuda bılgısı olan arkadaslar bılgılerını paylasırlarsa sevınırım..
    tskler..

selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    ALINTIDIR!...
    Asyamotor - As 150 T 5a----dikkat---- - 26-06-2006, 22:35

--------------------------------------------------------------------------------

selam arkadaşlar lütfen dikkatli okuyun...iLK BAŞTA BEN BAŞKA BİR FİRMAYI TEMSİL ETMİYORUM.Daha önceden hondanın bi scooter ı vardı bende ve 3 sene kullandım ve sadece periyoduk bakımları için servise gittim.sıkıntı çıkartmıyordu ancak yeni motor almaya karar verdim.MODEL - ASYAMOTOR - AS 150 T 5A gidip bu modeli aldım.Ve hayatımın yanlışını yaptığımı anladım.Şuan motorum 2000 km de ve bakımda gidip geri almakta içimden gelmiyor sebebsi ise alalı daha 1 ay olmasına rağmen 7 kere bakıma götürdüm.İlk önce kontak anahtarı dönmemeye başladı götürdüm elleridne anahatar olmadığı için 1 gun sonra verdiler neyse ertsi gun aldık motoru sonra bir iki gün dolaştım bu seferde frenlerden ses gelmeye başladı freni bir sıkıyorum eski tip halk otobüsleri gibi ses geliyor küçücük motordan böle sesler çıkıyordu.Fren e basmaya korkar oldum.Sonra doğal olarak bakıma götürdüm bir iki yeri yağladılar ses kesildi.Sonra 2 gun falan geçti arada 1000 bakımı falan geldi bana dedilerki motor 1000 bakımından sonra az yakar dediler bizde sevindik tabi ama 15-20 ytl benzinle 100-150 km yol yapıyordu bizde 1000 doldurduktan sonra az yakar düşünüyorduk sonra motoru 1000 bakıma verdik motor tamirden çıktıktan sonra bir ölçüm yaptım 17 ytl ile 134 km yol yaptım.Doğal olarak çok sinirlendim bi doğan şahin türü arabadan daha çok yaktığı için bir süre motor a binmedim sonra kardeşim kullanıyordu.İkimizin evinin arası 10 km civarı ve çok temiz bir yolbu mesafede gelip gidiyordu bi dönem sonra kardeşim eksozdan garip garip sesler geldiğini söyledi.Önceleri önemsemedik sonra bi gün ben kullandığımda çat pat küt sesler vermeyte başladı sonra eğilip baktığımda eksozun ortadan çatladığını gördüm falan tam buna kızarken ben motor a kask falan için çanta taktırmıştım bu pizzacılarınkinden bi gun yolda giderken arka taraftaki kişini oturdğu kısımın koltuk bölümden koptu kırıldı içinde sadece bir adet yedek kask vardı ağırlıktan kırılması imkansız nasıl bir maddeden yaptılarsa artık tutcağı eksozu kırık bagaj yok yaslanacak yer yok km bu akdar yakıyor götürdüm servisine verdim açıkcası geri almak içimdn gelmiyor artık iyice karamsar düşünüyorum sizde bu motoru almayın 2000 km de 10 kere servise gittim ikinci elide para etmez bence aldığıma çok pişmanım gidin başka bir motor alın kesinlikle çin malı olmasın
    27-06-2006, 19:05

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar ben sadece bazı sorunlarını yazdım daha birden çok sorun var en basit olarak diyecke olursam motor a 2 kişi binince yokuş yukarı inanılmaz bir hız kayıbı yaşıyorum yani inip itecez nerdeyse inanın biraz daha hız düşşse pedal falan arıyorum ya pedal varmı acaba artık onu çevirerek çıkacağım gözlerim pedal arar oldu :D ilgiliniz için teşşekürler
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

Yuregıne saglık selcuksezer..
    Bende bıdaha kalıtelı motor aşlıcagım...
    Asla cın malı deıl..

Arkadaşlar merhaba bende 150T 5A kullanıyorum motorum 2006 model şuan 8000 km de çok uzun yollara gittim yani bir seferde 400 km civarı motorda sorun olmadı şuan motorum düz yolda 100-110 arası çok rahat yapıyor fakat bu aralar bir cızırtı sesi gelmeye başladı ne olduğunu anlamadım doğru düzgün serviste yok izmirdeyim asya motorun servisleri bakkal dükkanı gibi benim gidebildiklerim. Motor güzel ufak tefek arızalar veriyor onlarıda kendimiz hallediyoruz zaten herkese kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    asya 150t-7b

150t-7b

omcelıkle herkese merhabalar
    bende asya 150t 7b var yenı aldım daha 290 km de sunalık motordan memnun um arkadaslar hıc bır sıkıntı olmadı gıdısı benzın ı gayet ıyı ıcınde alırken 2 lıtre benzın var dedı servıs ben 20 lıralık koydum exstradan toplamda 210 km gıttım bence baslangıc ıcın ıyı
    benım sorun motor acıldıktan sonra uzun yola cıkabılırmıyım sorun yasarmıyım ortalama 250 km gıdıcemde
    ve bu model hakında yorumları beklıyorum tesekurler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler