Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

BMW R1200GS / Adventure Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar mesnetsiz iddialarda bulunmuşsun ki, en ilgimi çeken sürekli bakım isteyen bi motor sözün. bmw motosikletlerin periyodik bakımının kaç km de bir yapıldığını biliyor musun?

ya insan fikri olmadığı konularda nasıl bilgisi varmış gibi konuşur?
    Vedat Bey merhaba,
    Ben GS1200 adv'a ilgi duyuyorum ve merak ettiğim şeyler de var, GS sahibi olarak aydınlatırsanız sevinirim...
    Şaftlı olması sizce avantaj mı? (Daha önce zincirli kullandı iseniz) Şaft için bakım km.si gibi bir şey var mı? Şaft bakımında sadece yağ değişimi yeterli oluyor mu yoksa söküp dağıtmak mı gerekiyor?
    Bir de kaç km.de bir normal servise giriyor (yağ, filtre, buji değişimi vb.) ve rutin bakım maliyeti nedir?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Üzülüyorum bu başlığın bu halde olmasına Olur da bir gün alırsam ihya edeceğim bu başlığı

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    [/COLOR]
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vedat Bey merhaba,
    Ben GS1200 adv'a ilgi duyuyorum ve merak ettiğim şeyler de var, GS sahibi olarak aydınlatırsanız sevinirim...
    Şaftlı olması sizce avantaj mı? (Daha önce zincirli kullandı iseniz) Şaft için bakım km.si gibi bir şey var mı? Şaft bakımında sadece yağ değişimi yeterli oluyor mu yoksa söküp dağıtmak mı gerekiyor?
    Bir de kaç km.de bir normal servise giriyor (yağ, filtre, buji değişimi vb.) ve rutin bakım maliyeti nedir?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
    arkadaşım öncelikle mesajını bu kadar geç gördüğüm için özür dilerim.

2 senedir gs 1200 kullanıcısıyım.

iki kere bakıma soktum motoru.

periyodik bakımları aşağı yukarı 300 tl civarı tutmuştu.

bakım süreleri 10 bin km de bir veya senede birdir.

daha önce zincirli motosiklet sahibi olmadım. kayışlı motorum var o da 24 bin km de bir değişiyor.

şaftın bakımı için herhangi bir şey yapmıyorum. fakat periyodik bakımları için servise gittikçe muhakkak onunda zamanı geldiğinde bir bakımı yapılır diye düşünüyorum.

şaftlıı olmasını ben zincir temizliği ve yağlanması ihtiyacı olmadığı için avantaj olarak görüyorum.

netice itibariyle gs 1200 ümü bakım konusunda daha çok araba gibi görüyorum.

Motosikleti
    Teşekkürler cevaplar için... Umarım bir gün alacağım...

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı Incredible adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek bir şey söylemek istiyorum. Bu Alman Irkı motorlu taşıt üretmek için dünyaya gönderilmişler... Çok başarılılar yahu... Her seferinde bakmıyacağım diyorum şu BMW'lere, dayanamayıp, bakıyorum... Çok asil, karizmatik, yakışıklı... Dünya üstü bir tasarım... Söyleyecek kelime kalmadı beah...

+1 diyorum başka birşey demiyorum. Benimde birkaç zaafımdan birisi bu BMW'ler...Saygılar...

Sadece motorlu taşıtla sınırlandırmayalım bu almanları. Adamlar her türlü makina tasarımı ve imalatında 1 numaralar.

2. elleri 30 000 tl civarında r1200 ler. Birgün mutlaka kavuşacağız sevdiğim

Eğer BMW R1200 adventure alcak varsa ve 2.el olucaksa 2007'le 2009 arsında sadece ve sadece makyaj farkı vardır oda 30 cm çapında bi değişklik 7.000 - 8.000 tlnizi boşa atmayın gidin bmw motorrad an üstünüzü adam akıllı tamamlayın derim;)

Motosikleti
    KAWASAKİ ER6N
    Ya benimsin, ya da kara toprağın...
    [COLOR="Blue"][B][I](K)endini (A)sla (S)alak yerine (K)oyma
    KULLANALIM...[/I][/B][/COLOR]

bunlarda zincir yok catur cutur vites atmıyosun vites atmak bile zevkli oluyo. zincirlilerde vites attıkça acaba motor mu kırıldı gibime geliyo ama bundan öyle bişi yok kayışlı olduğu için adam 10.000 daha koyuyo

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    kayış yok ki 1200 lerde şaftlı kardeş ayrıca 1200 ile kafanıza takılan sorular varsa yanıtlayabilirim ;)
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

________ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 650 MT
    hmmm tüm R1200GS sahipleri geziyor galiba 8 ay olmuş mesaj gelmeyeli

işte 30ncu yıl özel serisi

tifosi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 X
    genelde bu durum bu forumdak diğer model gruplarında (örn: vfr 800) böyle... son mesajın bile üstünden 2 ay geçmiş... Oysa GS 1200 tercih edilen dolayısıyla kullanılan bi model... Ama bu sitede bu model konu başlıklı topiclere talep ve ilgi çok az..... Dolayısıyla açılmış olan bazı modellerle ilgili doyurucu bilgi bu siteden maalesef alınamıyor...
    İZMİR

Yaklaşık 2 ay önce ben de F800GS'imi satıp sınırlı üretim R1200GS Triple Black aldım 2011 model. F800 ile arasında ciddi bir kullanım farkı var.

F800GS de çok keyifli bir motordu ancak çok fazla uzun yol yaptığım için biraz daha konforlu bir motor almayı tercih ettim.

Şimdilik motorumdan çok memnunum. Ama özellikle zincir'den kurtulduğuma çok seviniyorum. Sürekli zincir temizlemek ve yağlamak insanı yıpratıyor bir süre sonra.

Bu da resmi:

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Hocam burdan kavruldum makineye, o ne güzelliktir.

Allah kaza bela göstermesin, nice kilometreler yapın

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni ezeli rakibi Multistrada 1200'ün resmini koysak döverler mi acep.

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Kullanmak, okşamak, ilgilenmek istediğim bir motor
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Güzelliğine duyulan hayranlıklar dile getirilmiş ama özellikleri hakkında pek bir bilgi bulamadım bu başlıkta.Oysa Honda Shadow kullanucıları başlıklı bölümde güzel katılımlar ve açıklamalar var idi.

Kullanan arkadaşlar, izlenimlerini ve tecrübelerini paylaşırlarsa bilgilenmiş oluruz.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

________ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 650 MT
    Alıntı serdar23_Bilgem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzelliğine duyulan hayranlıklar dile getirilmiş ama özellikleri hakkında pek bir bilgi bulamadım bu başlıkta.Oysa Honda Shadow kullanucıları başlıklı bölümde güzel katılımlar ve açıklamalar var idi.

Kullanan arkadaşlar, izlenimlerini ve tecrübelerini paylaşırlarsa bilgilenmiş oluruz.
    Motosiklet kullanmaya Hysong 250 GT cometle başladım. Derbi Mulhacén 659, Honda Deauville 700NT kullandım ve R 1200GS ile terfi ettim. Şu kadarını söyleyeyim kullanımı o kadar kolay ve zevkli ki bütçesi olan için başlngıç (ve final) motoru olabilir (hatta bu modelle motora başlayan bi tanıdığım var).

30 yıldır MotoGuzzi, Triump, Yamaha, Honda gibi markalara ilham veren bir model.

Benzin doldurmak dışında bir bakılm istemiyor. Motoru çalıştrınca lastik havasına kadar sistemi kontrol edip, gerekirse uyarı veriyor. Tek düğmeyle hard enduro / hafif arazi / asfalt sürüş tarzlarından birini seçip motorun yüksekliğini ayarlıyorsun, gene aynı şekilde sürücü / sürücü + bagaj / sürücü + yolcu/ sürücü + yolcu + bagaj seçeneği ile amartisör sertliklerini selede otururken ayarlıyorsun.

Spor kullanmak istersen ABS i tamamen devreden çıkarmana izin veriyor.

Virajlarda adeta yatış profesörü. Ağırlığı 750 cc lik motolardan bile daha az (alemünyum, magnezyum ve plastik teknolojisi sağolsun).

Sürücü hatalarını tolere edebiliyor, size sürpriz yapmıyor sonderece güvenilir.

Dünya kendi sınıfındaki tüm motorların toplamından fazla satmasına rağmen, gerek sürerken gerek park ettiğinizde fazla dikkat çekiyor. Park ettiğimde asla park ettiğim gibi bulamıyorum mutlaka birileri ya tepesine çıkyor veya düğmeleri ile oynuyor.

Honda Deauville ve Derbi Mulhacén i uzun kilometreler kullandığımda bileklerimin veya sırtımın ağrısını gidermek için durmam gerekirdi. Bunda dinlenme aralıklarımı yoldurumu ve manzaraya göre seçiyorum

Motosikleti
    BMW R 1200 GS - 2005
    Merhabalar,

Ben de 2008 yılında bu güzel makinaya sahip oldum. 2005 model bir 1200 GS kullanıcısıyım. Halen 23.000 km. de. Doğrusu arzu ettiğim kadar uzun km. ler yapamamaktayım. İş ve iklim koşulları nedeni ile ağırlıklı olarak Nisan - Aralık aylarında sürekli kullanıyorum.
    Bu makinayı kullanan veya kullanma arzusunda olanlar genelde uzak mesafelerin konforla kat edilmesi gibi bir saplantı içinde oluyorlar. Ben motorumu günlük ihtiyacımda - işime gidip gelirken - kullanmaktayım.Tabii ki fırsat buldukça kısa - orta mesafe ( 300 - 1000 km. ) gezileri de yapmaktayım. Son gezim 2 motosiklet ile Bozcaada turu oldu. Son derece keyifli bu turda 2 motorda da artçı olarak eşlerimiz bizimle birlikte seyahat ettiler.
    Tecrübe ( affınıza sığınarak ) aktarmak gerekirse;
    Her iki makina da tam takım çanta yükünde olarak ve ortalama 100 - 130 km. hız aralığında seyir yaptı.
    Yakıt sarfiyatımız - tam ölçmemekle birlikte - 5 lt./100 km. civarında seyretti.
    Bandırma - Çanakkale arası yağmur altında geçen seyirde motorun verdiği güven duygusu inanılmazdı.
    2. makinada ek olarak bulunan ön cam üstü rüzgar saptırıcı son derece faydalı olması nedeni ile 1 adet de ben tedarik ettim.Gerçekten kask üzerine gelen rüzgar çarpması etkisini yok ediyor. Benim boyumda ( 1.85 cm. ) olan sürücülere öneririm.
    Prensip olarak her yıl 1 kez genel bakım yaptırdığım için motorum şimdiye kadar herhangi bir sorun çıkarmadı geçen yıl lastiklerimi yeniledim. Dolayısıyla hem problem olmuyor hem de erken uyarı ile arıza riskini azaltıyoruz.Tavsiye ederim.

Forumda genellikle izleyici olarak bulunuyorum. Diğer kullanıcıların farklı makinalar ile yaşadıklarını izlemek gerçek bir keyif. Bazı arkadaşlarımızın -genelde maddi koşullar nedeni ile - imkansızlıklarının bir gün olanaklara dönüşmesini ve yaşadıkları keyfin katlanmasını diliyorum

Von_Pasther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Süper Ténéré 750
    1200 e kısmet olmadı ama 1100 gs ye binme fırsatım oldu İlk motorunuz bile olabilir ama diğer motorlardan daha fazla dikkat etmek lazım.Ben 1.76 boyunda 19 yaşında ve 54 kiloyum benim zorlandığım tek şey motoru yan ayaktan dikmek oldu sonrasını zaten şiir gibi yapıyor gs şuan süper tenere 750 m var japonlardan bıktım parça konusunda aşırı sıkıntı çıkarıyorlar.En son paramla rezil oldum yamaha sadece krank miline 3.000 lira vermeyi kabul etmeme rağmen siparişimi üretim olmadığı gerekçesiyle reddetti ! Bana bir nevi krank yok sana motorunu çöpe at yeni motor al dediler yani. 1150 gs ye geçeceğim bir iki sene sonra ekonomi buna yetiyor inşallah hayaller tabiki 1200gs

Periyodik bakımları kendini yapsanız filtre ve yağ parasından başka masrafınız olmuyor onlarda çin malı motosikletle bile nerdeyse aynı fiyat tutar lafın gelişi.

Şaft konusundada şaft bakım istemiyor yağ vesairesi yok sadece diferansiyel yağı değişiyor galiba geri kalanları rutin şeyler şanzuman yağı motor yağı filtresi.

Motorun gerçekten heybetli olması bile kullanırken aşırı zevk veriyor insana boxer in verdiği torku ve dengeyi kesinlikle hiçbir motorda bulamazsınız Ayrıcada boxer motor sistemleri diğer sistemlerden çok daha dayanıklı sistemler japon motorlara 30.000km de bitmiş gözüyle bakarken 70.000 deki bir gs yi gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.1200 den ziyade 250cc makine gibi yakıyor bmw lerin çoğu özellikle uzun yolda sırrını kimse bilmiyor bmw mühendisliği olsa gerek Bu aletleri hiçbir motorla kıyas etmemek lazım sadece gs ve diğerleri demek daha doğru

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aşkına eşkiya..

şaka maka şöyle bi göz gezdirdim de, sevdiği kızın evinin karşısındaki duvara yazı yazar gibi herkes gelmiş aşk mesajları karalamış
    Yavuz Sultan Selim Han

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler