Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Honda NT 700V Deauville (resimli)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ortomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 honda cbf500
    bu motoru yakından gördüm , yüksek bir selesi var, benim gibi 175 boyunda birinin ayakları yere basamayacakmış gibi geldi,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    eline sağlık ghost smoker.hayalini kurduğum motor bu işte.avatar ım zaten herşeyi anlatıyor.

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    paylaşımın için saol honda nt 700v dövil
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Motosikleti
    motorumu sattım.Honda NT 700 alacağım...

Ben çok Beğendim.

hızlanmama konusu çok önemli olmasa gerek.Kullanmadım ama.Hızlanmak isteyeb performans motoru alsın bence.

Ciddi şekilde düşünüyorum.

umarım bir gün yakından inceleme fırsatı bulubilirim toplantıda falan

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    650 cc nin üzerinde olması yıllık vergilerinin yüksek olmasına neden oluyor. sadece 30 cc nedeniyle.

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    22bin ytl lik fiyatı az değilmiş
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Ben 6 sene F650 kullandim. Gecen yil sattim. Simdi tekrar bir motosiklet alacagim. Kesinlikle off road yapmiyorum. Uzun yola gitmeyi seviyorum. 3 kere Yunanistana gittim. F650 de encok vibrasyondan sikayetciydim. Hatta bilenler vardir Atina Larissa arasinda bir TDMle beraber gittik. 3 saat yaklasik 140km ile. Ben oldum adam devam etti. Rahatlik ve wind buffeting olmamasi aradigim ozellikle. Cok suratli olmasi gerekmiyor.

Deauville oldukca ilgimi cekiyor. Ama kafama takilan birkac soru var. Yasim daha 32. Motorsikleti sehircinde de kullanacagim. Acaba simdiden bir touring almak icimi bayiltabilir mi? Rahatligi cok guzel ama araba gibi bir motor almakta istemiyorum. Alternatif olarak dusundugum motorlar TDM900, Suzuki DL650. Deauville bana hizlanma olarak F650yi aratir mi?

Ghost Smoker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT 700V Deauville
    Alıntı esesboston adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 6 sene F650 kullandim. Gecen yil sattim. Simdi tekrar bir motosiklet alacagim. Kesinlikle off road yapmiyorum. Uzun yola gitmeyi seviyorum. 3 kere Yunanistana gittim. F650 de encok vibrasyondan sikayetciydim. Hatta bilenler vardir Atina Larissa arasinda bir TDMle beraber gittik. 3 saat yaklasik 140km ile. Ben oldum adam devam etti. Rahatlik ve wind buffeting olmamasi aradigim ozellikle. Cok suratli olmasi gerekmiyor.

Deauville oldukca ilgimi cekiyor. Ama kafama takilan birkac soru var. Yasim daha 32. Motorsikleti sehircinde de kullanacagim. Acaba simdiden bir touring almak icimi bayiltabilir mi? Rahatligi cok guzel ama araba gibi bir motor almakta istemiyorum. Alternatif olarak dusundugum motorlar TDM900, Suzuki DL650. Deauville bana hizlanma olarak F650yi aratir mi?
    Merhaba esesboston,

Ben de Deauville almadan önce TDM900 ve DL650 arasında çok gidip geldim. Ancak yol konforu, standart yan çantaları ve şaftlı olması nedeniyle Deauville'i seçtim. Çoğunlukla artçımla beraber kullandığım için, konfor açısından diğerlerine göre belki bir miktar daha rahat bir motor. Saatlerce şehirlerarası yollarda kullandım, aşırı bir yorgunluk yaratmıyor. Vibrasyon ise neredeyse yok gibi. Hızlanma konusunda bence F 650'yi aratmaz, zira Deauville yavaş bir motor değil. Sadece hızlanırken belli bir devirden sonra bir güç patlaması yaşatmıyor, 3500-4000 devirden sonra çok istikrarlı bir şekilde hızlanıyor.

Deauville hakkında söyleyebileceğim tek olumsuz özelliği, şehir içi sıkışık trafikte yaşattığı zorluk olabilir. 240 kg boş ağırlığı olan bir motor, eğer artçı da varsa çok sıkışık trafikte araçların arasında kalındığında dur-kalklar esnasında zorlayabiliyor. Ancak ağırlığını hissettirmeyen dengeli bir motor olduğunu da söylemeliyim. Sadece eğimli zeminde artçı varken ayağı sağlam basmak gerekiyor

İçinin bayılması konusunda haklısın, uzun yolda hiç böyle bir hisse kapılmadım ancak şehir içinde kullanırken keşke DL650 gibi kıvrak bir motor alsa mıydım diye de düşünmedim değil.. Test etme imkanın varsa kullanmadan karar vermemeni öneririm.
    TOGETHER has POWER. DON'T ride ALONE!
    Honda NT 700V Deauville

Cok tesekkurler verdigin bilgiler icin. Aslinda yazdiklarin hepimizin icinde oldugu ikilemi yansitiyor. Ben kac defa F650 ile cok yorulacagimi dusundugum icin uzun yola arabayla ciktim. Deauville ile cok daha rahat "Birak arabayi atlar giderim motorsiklete diyebilirim." Karar verirken benim icin birinci oncelik bu olacak.

Sehirici icin dediklerin cok dogru. Ama orada da cogu zaman tek basima binecegim. Test edip karar vermek dedigin gibi en iyisi. Ama Deauville almaya cok sicak bakiyorum. Tabi bunda esimin etkisi de cok buyuk. F650 ile hasatimiz ciktiktan bir daha gelmem seninle uzun yola tatile diye tutturdu.

Uzu yolda bildigim kadariyla 140km surate kadar vucuduna cok fazla ruzgar almiyorsun Deauville de. Bir de sonradan isitmali elcik takilabiliyor bildigim kadariyla.

Motosikleti
    Honda NT 700V Deauville
    Deauville aldığımdan beri arabaya binmeyi unuttum desem yalan olmaz Şehir içinde tek başımayken çok daha rahatım, sonuçta bundan daha ağır motorlar da var ve aynaları kurtardıktan sonra her boşluktan geçiyor, sadece aynalara biraz dikkat etmek gerekiyor. DL650'nin gövdesi daha ince olduğundan kıvrak olabilirdi diye düşünüyorum, sonuçta Deauville tam grenajlı bir motor ve sökülemeyen arka çanatalara da dikkat etmek gerekiyor. Kafayı kurtarmak yetmiyo, kafa geçtikten sonra mutlaka arka çantaları da akılda tutmak önemli.

Ben de tamamen eşimin baskısıyla bu motoru aldım ve keyifle biniyoruz. Benim boyum 188 cm, 140-150 km hıza kadar rüzgar sorun yaratmıyor, ama daha üstünde kaskımın üst tarafındaki rüzgar baskısını hissetmeye başlıyorum. 185 cm'den kısa olanlar için hiç sorun olmayacaktır zira ön cam yüksek pozisyondayken görevini çok iyi yerine getiriyor. Başımı biraz öne eğerek 180-190 km sabit hızda otobanda uzun süre sorunsuz gidebildim, ancak o süratlerde elciklerde hissedilir bir titreşim oluşuyor. Sonuçta bu bir sürat motoru değil, 160 km civarları ideal yüksek hız seviyesi diyebilirim. Elcik ısıtması orijinal ekipman olarak Honda bayilerinde satılıyor. Ayrıca elciklere gelen rüzgarı kesen bir parça, radyo/mp3 müzik sistemi, sis farı gibi birçok orijinal ekipman da takılabiliyor.
    Honda NT 700V Deauville

Kaiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Heleki artçılı binildiğinde 140-150 km bence Türkiye yolları için yeterli bir hız. Uzun yol yapmayı çok seven biri olarak hayalim bu motor benim.Hatta motosiklet almama neden olan makina diyebilirim.Şehiriçi içinse ayrı bir 250'lik iş görür bence.Bununla arabadan farkın pek kalmıyor
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

Verdigin bilgiler icin cok tesekkurler tekrar. Bu sekilde kullanan kisilerden bilgi almak cok yararli oluyor. Tercihim kesinlikle Deauville'den yana olacak. Motosikletin bence en guzel yani fiyat/kazanc oraninin cok yuksek olmasi. 20 bin YTLye aldiklarin cok cok iyi. Bir de acikcasi daha yuksek bir fiyata da cikmak istemiyorum.

Arti sehiricinde kullanacagim icin Pan European gibi daha buyuk Touringleri dusunmuyorum. Mesela BMWnin RTsini ikinci el cok uygun fiyatlara alabiliyorsunuz. Ama bir arkadasim da var. Sehirci icin bana buyuk gelecek.

Motosikleti
    Xmax 250
    Merhaba dostlar,

Ben de Deauvill, TA ve Varadero aeasında gidip geliyorum. Boyum 1.78 ve hep artçılı kullanacağım motoru.

Kullanacağım yer Marmaris merkezli olmak üzere güney sahillerimiz. Motorla uzun yol gideceğimiz gibi dağ, bayırda dolaşmak istiyoruz.

Tam TA da karar kılmak üzereyken (yeni çıkacak enjeksiyonlusunu bekliyorum bu arada) Deauville'i farkettim. Şaftlı olması, konforu enjeksiyonlu olması vs gibi nedenlerle aklımı çeldi.

Ancak % 50 off-road kullanma isteğimizden de feragat etmek istemiyoruz.

Eğer TA'ın enjeksiyonlusu çıkmakta gecikecek ise Varadero da alabilirim.

Düşündüğüm bütçe Varadero'ya kadar gidiyor gördüğünüz gibi.

Sizler eğer Deauville dağda, arazide kullanılmaz derseniz onu seçenekler arasından çıkaracağım.

Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bu arada 4 haftadır Xmax 250 ile yapmadığımız kalmadı diyebilirim. Kesinlikle bir asfalt aracı olduğu kullanma kılavuzunda yazan bu makina arazide keçi gibi çekiyor. Bir kere patinaj yaptığını ya da kaydığını görmedim. Son derece dengeli ve keyifli sürüşler yaptık. Son olarak da Marmaris - Dalaman arası uzun yol yaptım. Bu da gayet keyifli idi. Bana kalsa enduro scooter sınıfına koyardım bu modeli

Selam ve sevgilerimle,

Motosikleti
    Honda NT 700V Deauville
    Alıntı bilgebay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizler eğer Deauville dağda, arazide kullanılmaz derseniz onu seçenekler arasından çıkaracağım.
    Deauville ile Kastamonu'da Daday-Azdavay arasındaki 1550 mt rakımlı Ballıdağ geçidini Nisan ayında zemin tamamen çamur ve yer yer buz kaplı haldeyken geçmeyi başardım. Ama 40 km.lik yol 2,5 saat sürdü. Altımda bir TA olsaydı eminim ki en fazla 1 saatte geçebilirdim.

Bana göre Deauville %100 asfalt motorudur, off road hevesleri hüsranla sonuçlanabilir. Kaldı ki arazide motorun hafifliği ve çevikliği çok daha önemli, 240 kg ağırlığında ve şaftlı bir motorla araziye girmek gereksiz bir macera olur kanaatindeyim.
    Honda NT 700V Deauville

Motosikleti
    Xmax 250
    Cevabınız için çok teşekkür ederim.

TA ya da Varadero arasında düşünmeye devam edeyim o zaman. Varadero biraz ağır geliyor bana sanki... ama Deauville alacaksam Varadero da alabilirim demiştim... ikisi de 240 kilo civarında zira..Transalp ise 190 kilo... 50 kilo da benim için önemli...

Yeni motorlu versiyonu çıkacağını bile bile de eski TA almak istemiyorum. Muhtemelen kombine ABS vs gibi yenilikler de olacaktır.

Sabırla bekleyip Xmax 250 ile Funduro'ya devam etmekten başka çare görünmüyor şimdilik.

Selam ve sevgilerimle

Sedat

T.A. in yeni versiyonu hep konuşulur. Kişilerin kendi istekleride bu motor için enjeksiyon, ABS ve alçak sele opsiyonları olmuştur. Genelde yeni neslin bu özellikleri olacağı ön görülmekte. Ancak somut bir çalışma var mı yoksa ütopya mı belli değil. Bilgisi olan var ise lütfen yazsın. Deauville benim de düşündüğüm motor ama başta ağırlık olmak üzere düşündüren yanları yok değil. Bir de tecrübe konusu var. Şimdiye kadar bu motora sahip olup ''ben şu kadar tecrübeden sonra aldım rahat ettim'' diyen olmadı. Malum başkalarının tecrübeleri önemli. Alıpta tecrübeyi kendi motorunda yapıp pişman olmak bizim ülkemiz için biraz lüks. Motor şirketlerinin deneme sürüşü yaptırmak gibi bir alışkanlıkları da yok. Halbuki bu yolla kişiler kendi korku ve çekincelerini yeneceklerinden satışları dahada iyi olabilir.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Valla haddinden fazla güzel ama çok ağır....
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Honda NT 700V Deauville
    Alıntı OKD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    T.A. in yeni versiyonu hep konuşulur. Kişilerin kendi istekleride bu motor için enjeksiyon, ABS ve alçak sele opsiyonları olmuştur. Genelde yeni neslin bu özellikleri olacağı ön görülmekte. Ancak somut bir çalışma var mı yoksa ütopya mı belli değil. Bilgisi olan var ise lütfen yazsın. Deauville benim de düşündüğüm motor ama başta ağırlık olmak üzere düşündüren yanları yok değil. Bir de tecrübe konusu var. Şimdiye kadar bu motora sahip olup ''ben şu kadar tecrübeden sonra aldım rahat ettim'' diyen olmadı. Malum başkalarının tecrübeleri önemli. Alıpta tecrübeyi kendi motorunda yapıp pişman olmak bizim ülkemiz için biraz lüks. Motor şirketlerinin deneme sürüşü yaptırmak gibi bir alışkanlıkları da yok. Halbuki bu yolla kişiler kendi korku ve çekincelerini yeneceklerinden satışları dahada iyi olabilir.
    Deauville almadan önce Honda CBF 500 ile 6.500 km tecrübem vardı. Ancak şunu söylemeliyim, tecrübe çok göreceli bir kavram. Bu motoru kullanabilmek için herhangi bir motor kullanmış olmak yeterli, önemli olan hangi amaçla kullanılacağı. Ben ağırlıkla uzun yolda ve hemen her zaman artçımla bindiğim için bu motoru tercih ettim. Benim kriterlerim uzun yol ve artçı konforu idi. Sadece şehir içinde kullanmayı düşünüyorsanız, bir daha düşünmenizi öneririm. Bu fiyat bandında şehir içi kullanıma daha uygun motorlar var, misal Honda CBF 600, Suzuki DL 650. Ağırlığının yarattığı en büyük olumsuzluksa, yana devrilme eğilimine girdiğinde tutamayacak olmanız..
    Honda NT 700V Deauville

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı Ghost Smoker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağırlığının yarattığı en büyük olumsuzluksa, yana devrilme eğilimine girdiğinde tutamayacak olmanız..
    Eeee ya sonra
    Düşünemiyorum gerisini....
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Honda NT 700V Deauville
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eeee ya sonra
    Düşünemiyorum gerisini....
    Gerisini Honda mühendisleri düşünmüş
    Yan taraftaki yüzgeç benzeri plastik kanatçıklar, motor düz bir zemine düşerse grenajının zeminle temas etmesini engelliyor. Tecrübeyle sabittir
    Honda NT 700V Deauville

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler