Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MV Agusta F4CC 2007

Motovento
    REKLAM ALANI
    the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Make Model : MV Agusta F4 Claudio Castiglioni

Year : 2007

Engine : Liquid cooled, four stroke, transverse four cylinder. DOHC, 4 valves per cylinder

Capacity : 1078

Bore x stroke : 79 x 55 mm

Compression ratio : 13.0:1

Engine management system : Weber Marelli” 5SM ignition - injection integrated system; induction discharge electronic

ignition : Multipoint” electronic injection

Max Power : 145 KW 198 hp @ 12200 rpm

Max Torque : 125 Nm 12.75 Kg-m @ 9000 rpm

Transmission / Drive : 6 Speed / chain

Frame : CrMo Steel tubular trellis (TIG welded)
    Rear swing arm pivot plates(material): Magnesium alloy

Front Suspension : 50mm UPSIDE - DOWN” telescopic hydraulic fork with rebound-compression damping and spring preload adjustment, with carbonitriding treatment, 129mm wheel travel.

Rear Suspension : Progressive, F.1-derived single shock with rebound and compression, High speed / Low speed) damping and spring preload, Single sided swing arm (material): Magnesium alloy,120mm wheel travel.

Front Brakes : 2x 320mm discs 4 piston caliper

Rear Brakes : Single 210mm disc 4 piston caliper

Front Tyre : 120/70 ZR17

Rear Tyre : 180/55 ZR17

Seat Hieght : 810 mm

Dry-Weight / Wet-weight : 187 kg

Top Speed : 315.0 Kmh 195.6 mph (self-limited for tires homologation)

[B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L

Bi adette benden olsun dedimm Çığlak sevmem amma olsun
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti

Bu da önden görüntüsü ... Gerçekten mükemmel bir alet. Burdaki satış rakamını tahmin bile edemiyorum. Ama bence her SS kullanıcısının rüyalarını süsler.. Çok güzel alet bence

Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bi adette benden olsun dedimm Çığlak sevmem amma olsun

Ben SS yeni model başlığı açıyorum sen gidip hangi fotoyu koyuyorsun
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Castiglioni de Tamburini'den eksik kalkmamış yani...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    cok güzel gerçekten de
    nefes kesici bir tasarımı var
    fıyat 30000 euro fln olur heralde
    adamlar çok güzel motorlar yapıyorlar ama ulaşılmıyor
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Bu motosiklet sanırım SE (Special Edition) olarak geçiyor. Sınırlı sayıda ve özel üretim

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ama ben eklediğim de daha resimler açılmamıştı,ne biliyim

Aşkolsun ama,kırdın

Motosikleti
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama ben eklediğim de daha resimler açılmamıştı,ne biliyim

Aşkolsun ama,kırdın

. Ben bir tane resim gördüm orda .. Bazen eklenmeyebiliyor resimler

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Küstüm bile

Motosikleti
    Giovanni Castiglioni ve yaptıkları için notlar (Alıntıdır ) :

1950
    Giovanni Castiglioni, CAGIVA'yı küçük metal aksamlar üreten bir fabrika olarak kurdu. Şirketin adı açık bir şekilde hem kurucu adının ilk harfleri hem de şehrin bulunduğu bölgenin adını (Varese, İtalya) taşımaktadır.

1978
    CAGIVA, Gianfranco Bonera ve Marco Lucchinelli tarafından kullanılan kırmızı / gümüş renkli iki motosikletten oluşan bir takımla birlikte motosiklet endüstrisine adım atmıştır. Hırslı bir ailenin eskiden beri süre gelen hobisi, Avrupa'daki en dinamik motosiklet fabrikası haline gelmiştir. 17 Ekim'de CAGIVA, Schiranna'daki (Varese) fabrikayı AMF-Harley Davidson İtalya'dan satın almıştır. 8000 metrekarelik alana sahip tesis, Aermacchi havacılık şirketinden ve yakındaki MV Agusta'dan yetenek sahibi teknisyenleri ve hırslı mühendisleri barındırmaktaydı. Böyle zengin bir iş gücüyle Castiglioni kardeşler, teknolojik
    yatırımların yanı sıra yeni teknik ofisini kurarak üretim sistemini yenileyerek bir devrim yaratmıştır.

1979
    Aşağıdaki bilgiler, CAGIVA tarafından yapılan yatırımların önemini özetleyebilir;
    150'den fazla çalışanı, yıllık 40.000 motosiklet üretimi, HD CAGIVA markasıyla satılan 125 cc ile 350 cc arsında çeşitli iki zamanlı motorlara sahip 8 katalog modeli.

1980
    Tüm üretim CAGIVA adını taşımaktadır. Şirket şimdi kendi motorlarını, şasilerini ve aksesuarlarını tasarlayabilin ve imâl edebilen tam kapasite çalışan bir fabrika olarak çok iyi bilinmekteydi.
    BÜYÜME

1981-1982
    CAGIVA tarafından elde edilen bu başarı, Castiglioni kardeşler tarafından başarıyla tasarlanmış ve uygulanmış dikkatli pazarlama politikalarının bir sonucudur.
    Hedef, fiyatları mütevazı seviyelerde sabitlemek, rakipleri şaşırtacak kadar iyi kalitede ürünler imâl etmek ve yüksek kalitede bir servis sağlamaktır.
    Seksenlerin başında bu, CAGIVA'yı Japon markaların istilasına karşı savaşan tek İtalyan üretici yapan önemli bir hedef olmuştur.
    CAGIVA modelleri her zaman yenilikçidir, pazarda yeni segmentler yaratmıştır ve küçük silindir hacmine sahip motor segmentinde kesin bir üstünlük sağlamıştır. Ürün yelpazesi, Cross modellerden Enduro ve Asfalt modellerine kadar pek çok seçenek içermektedir. İtalyan'daki bayi sayısı 400'den fazladır.

1983
    CAGIVA, 350cc ile 1000 cc dört zamanlı motorlara sahip olan Ducati ile yaptığı özel anlaşma ile büyük hacimli motor segmentine adım atmıştır.

1985-1986
    CAGIVA'nın yükselişi, zor günler geçiren ya da gelişimini henüz tamamlamamış olan bazı rakiplerini satın almasıyla devam etmiştir: Ducati, Moto Morini, Husqvarna. Özellikle 1903 yılında doğan Husqvarna markasının gücünün altını çizmek arazi tipi motosiklet alanında rakipsiz bir şirket olduğunu belirtmek önemlidir.
    CAGIVA, Ducati, Husqvarna ve Moto Morini motosikletlerinin pazarlanması amacıyla 1986 yılında Bologna'da yeni bir şirket olan CAGIVA COMMERCIALS S.P.A. kurulmuştur. Bu grup, Brezilya, Hindistan, Arjantin ve Tayvan da dahil olmak üzere 50'den fazla ülkede satış yapmaktadır.
    GELİŞİM

1987
    San Marino Cumhuriyeti'nde CAGIVA Araştırma Merkezi (CRC) kurulmuştur: Claudio Castogioni ile bugün bile kullanılan pek çok zeki çözümün babası Massimo Tamburini arasındaki dostluğun sayesinde tüm motosiklet sektörünün faydalanacağı teknoloji ve tasarım araştırmaları merkezi kurulmuştur.

1990
    Morazzone'de (Varese) hem çelik hem de alüminyum şasiler üretmek için yeni bir fabrika kurulmuştur: 1996'da Arjantinli Miguel Galluzzi tarafından yönetilen Crimson Design Center da bu fabrikaya dahil olacaktır.

1991
    CAGIVA'nın son yatırımı: MV Agusta markası satın alınmıştır.
    Motosiklet tarihinde, MV Agusta diğerleriyle kıyaslanamaz bir markadır. Unutulmaz zaferler, efsanevi marka, modellerinden asla eksik olmayan bir heyecan.
    Efsanevi MV'yi yıldızlaştırmak ve yenilemek için şirket köklü yatırım planlarına başlamıştır.

1996 Stratejik nedenler, CAGIVA'yı Ducati ve Moto Morini markalarını satma noktasına getirmiştir.

1997
    Milano Uluslararası Fuarında lansmanı yapılan MV Agusta'nın yeni modeli tüm dünyayı sarsmıştır: F4 Serie Oro.

SON OLAYLAR

1998Yeni MV Agusta'nın başarısı, motosiklet sanayinde bir ilktir. Dünyanın her yerinde hatta motosiklet dünyasının dışında bile gazetecilerin ve fanatiklerin heyecanı çok büyüktür. New York'ta Guggenheim müzesindeki "Motosiklet sanatı" sergisinde F4 Oro, serginin en önemli parçası olarak sergilenmiştir.

1999
    Cassinetta di Bianconno (Varese)'daki yeni fabrika açılmıştır. Şirket şu anda aşağıdakileri kapsamaktadır:
    # Schiranna Üst Düzey Yönetim
    # Stratejik parçaların mekanik üretimi
    # Motor üretimi ve montajı
    # Şasi ve aksamların boyanması
    # Araştırma ve Geliştirme
    Morazzone
    # Şasi üretimi
    # Crimson style center
    Cassinetta
    # Komple montaj hattı
    # Yedek parça depoları
    # Teknik yardım
    San Marino
    # Cagiva Research Center (CRC)

50'si yalnızca Araştırma ve Geliştirme departmanında görevli olmak üzere 500'e yakın çalışan mevcuttur.

1999 Stratejik hedefler için şirket tekrar yapılandırılmıştır: şimdilerde CAGIVA ve Husqvarna'yı da kapsayan MV Agusta Motorcycles, ana marka haline gelmiştir. Milano Uluslararası Fuarında; Raptor, V-Raptor ve Navigator ile yeni CAGIVA modellerinin tanıtımı, markanın büyük hacim segmentinde yeniden yükseldiğini göstermektedir. İtalya'dan ve tüm dünyadan iyi tepkiler alan yenilikçi ve stil sahibi modeller, yeni milenyum için sahip oldukları yaratıcı potansiyeli sergilemektedirler.

2000
    Yeni "filli CAGIVA" logosu tanıtılmıştır. Bu logo, geleceğin yeni dinamik tasarımı ile görkemli geçmişinin birleşimidir.

2001
    24 Temmuz'da Piaggio Şirketinin MV Agusta'nın sermaye artırımına katılmasını engelleyen anlaşma imzalandı.

2002
    30 Temmuz'da bir yerine getirilmeyen sayısız sözün ardından Piaggio Group ile benzersiz bir ortaklık kurma fikri tarihe gömüldü.

2003
    MV Agusta Şirketinin stratejik ve endüstriyel açıdan yeniden faaliyete geçirilmesi planı kabul edildi. MV Agusta Brutale, yeni Husqvarna arazi serisi ve yeni F4 1000 gibi yeni motosiklet modelleri tasarlanıp üretilerek piyasaya sürüldü.
    Aynı zamanda Piaggio, MV Augusta Motorcycles bünyesinden ayrılıyor ve sermayedeki hissesinin yanı sıra başarısız ortaklıktan doğan on milyon Euro'luk zararı da tazmin ediliyor.

2004
    Giacomo Agostini'nin kazandığı son zaferden tam yirmi sekiz yıl sonra Jorg Teuchert MV Agusta F4 1000 modeli ile IDM Superbike yarışlarında zafere imza atıyor.

Bu arada augusta'nın dudak uçuklatıcı fiyatları için :

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/MV-Ag...QQcmdZViewItem

1999 model için bile 35.000 $ gibi rakamlar isteniyor Amerikada. Burda düşünemiyorum almak ayrıcalıktır herhalde .. Augustası olan var mıdır burda

Birşey dikkatimi çekti 300 tane üretimden 119. olan motor bu. Sahip olmak gerçekten ayrıcalık olsa gerek .

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Mv

Mv çok pahalı ve resimlerini gördüğünüzde aşık olacağınız bir motor ama tip olarak baktığınızda gerçek öyle olmuyor.
    Çok beğendiğim bu motordan yaşadığım şehirde 3 tane var.
    2007 modeli için bir şey söyleyemeyeceğim ama eski modellerde gördüğüm bir şey var ve hiç hoşuma gitmedi.
    Egsoz boruları çok kısa zamanda renk değiştiriyor ve yanık sarı bir renk alıyor.
    Motoru alırken bayıldığınız görüntü bir anda değişiyor ve çamurdan yeni çıkmış bir enduro görünüşü alıyor.
    Şu ana kadar gördüğüm bütün Mv lerde bu olay çok dikkatimi çekti.
    2007 modellerde bu sorunu gidermedilerse motor sadece resimlerde güzel olarak kalacak.
    Yani seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli....

Motosikleti
    Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mv çok pahalı ve resimlerini gördüğünüzde aşık olacağınız bir motor ama tip olarak baktığınızda gerçek öyle olmuyor.
    Çok beğendiğim bu motordan yaşadığım şehirde 3 tane var.
    2007 modeli için bir şey söyleyemeyeceğim ama eski modellerde gördüğüm bir şey var ve hiç hoşuma gitmedi.
    Egsoz boruları çok kısa zamanda renk değiştiriyor ve yanık sarı bir renk alıyor.
    Motoru alırken bayıldığınız görüntü bir anda değişiyor ve çamurdan yeni çıkmış bir enduro görünüşü alıyor.
    Şu ana kadar gördüğüm bütün Mv lerde bu olay çok dikkatimi çekti.
    2007 modellerde bu sorunu gidermedilerse motor sadece resimlerde güzel olarak kalacak.
    Yani seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli....
    Hmmm bak bunu bilmiyordum paylaştığın için teşekkürler

Her motorun artı ve eksileri var ama bence bu kişiye özel bir motor...2007 model gerçekten diğerlerine göre daha çok ağır basmakta ... Ve bu special edition olan bir motor ki en çok orası hoşuma gidiyor .. Yoksa japondan şaşmayacaksın

ogulcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx 250 twister HONDA hayat ONDA
    cok cekıcı bır tasarımı war guzel alet
    [i][u][b]''''GERCEKCI OL İMKANSIZ OLANI İSTE'''' 34 AZ 3637 TEK ASKIMM MOTORUM HERSEYIMMM.
    AMA MALESEF SATIYORUM.....[/b][/u][/i]
    [b]Denize ve Özgürlüğe[/b]

Motosikleti
    MV Agusta Brutale gitti.... :(
    Çok güzel bir alet... Hep F4 de gözüm olsada Brutale 910S ile Agusta farkını anlama şansım oldu. Z1000, Z750 kullandım, Brtuale 910S gibi bir alet kullanmadım. Alma şansı olan herkes alamalı binmeli derim. F4 hep idolüm olarak kalacak orası ayrı... Herkese iyi sürüşler dilerim..

Motosikleti
    1952-PUCH TF250
    Bu alet dünyada sadece 100 tane var ve 98. si Türkiye'de. Korlas motosiklet tarafından getirildi ve sıfır fiyatı 120,000 euro ydu. Hatta üstüne oturma fırsatı bile ykalamıştım ve inanılmaz ötesi bir alet, tamamen karbon fiber gövde ve mükemmel detaylar... gidonun üzerinde de 98/100 yazıyordu... Neyse, duyduğum kadarıyla ilk sahibi 27 yaşlarında bir genç olmuş, ancak yaklaşık bi 6 ay sonra motoru bağdat caddesindeki Ducati Bosphorus ta satılık gördüm. Ne yalan söyliyeyim çok içim acıdı, güzeliim boyası cizilmişti ve eskisi gibi parlamıyordu... Anlaşılan pek değeri bilinmemiş.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok beğendiğim bu motordan yaşadığım şehirde 3 tane var..
    arkadasim bi seyden haberiniz yok gelip burada salliyorsunuz.
    Bak arkadas ne yazmis?
    Dünya'da sadece 100 tane varmis bu aletten.

Alıntı MReMRe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu alet dünyada sadece 100 tane var ve 98. si Türkiye'de.

Siz yasadigim sehirde 3 tane var diyorsunuz.
    Zengin bir sehir anlasilan.

Abicim MT'ye üye kabul ederken bazi kriterler acilen konmali.
    Bu patriote arkadas gibi iskembeden sallayan insanlar bu nezih ve güzide ortamda barindirilmamali.
    Siddetle kiniyorum.
    Yönetim uyuma, üyelere sahip çik....
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Attık zaten bu 3 tane yazısını okur okumaz...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    O kalan 2 taneyide yurtdisina kaptirmissinizya kiniyorum sizi...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Vallaha bu motordan hangi şehirde 3 tane var bilmem ama(ki F4CC nin farkını kaç kişi biliyor emin değilm) bu CC (Kladyo Kastigliyani...)) modeli 120.000$ gibi bir fiyattan satılıyordu dünya çapında (http://www.mvagustausa.com/web-mvagusta/07_F4_CC.html , ben 100.000€ diye hatırlıyorum ve remzi abiye de katılıyorum ) ve bunlardan bir tane de türkiyeye sattığını belirtmişti KORLAS motor... Sadece motor gücü olarak özel değil bu nane, biyerlerde altın kaplama parçalar gibi bişeyler de okumuştum!!! ve dahası... Varı yoğu prestij bu motorun... ve Ürkütücü...
    #sürenadam

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Attık zaten bu 3 tane yazısını okur okumaz...
    Oh rahatladim.
    Bi de yönetim çalismiyor diye ileri geri konusuyorlar.
    Bakin ne guzel de çalisiyor moderatörlerimiz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler