Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bmw R 1200 Rt Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın.
    Difransiyelden geliyormuş ses.
    Daha dogrusu şaft ile difransiyel baglantısından geliyormuş.
    Bugün baktırdım, arasına 200 euro sıkışmış....
    Teşekkür ederim verdiginiz bilgiler için.
    önemli değil ne demek
    o dişli frezenin bozulması da bence çok zor bi ihtimal yetkili servistemi baktırdınız acaba ?
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Değerli arkadaşlar, araç takasından BMW 1100 rt aldık. Araç emniyet çıkması, toplanmış. Bir takım sıkıntılarımız var. Onarımı konusunda lütfen sadece bilgi sahibi arkadaşlar yorum yapsın.

Motora boşta veya debriyaj sıkılı gaz verdiğimde sola yatma eğilimi gösteriyordu. Bu gün ustama (Ankara Gimat Hızır Usta-Kızıltepe Motor) götürdüm. Hakkı usta ilgilendi, sağ taraftaki enjektör yakıt püskürtmüyormuş. Dolayısı ile tek silindir işlevsel. Sorunu tespit etti, enjektöre elektrik sağlayan soket kötü tamir edilmiş, zamanla da tekrar bozulmuş, elektriği enjektöre vermiyor. Onu hallettik, sola meyletme işi düzeldi. "Elektrik tesisatı kedi bağırsağı gibi olmuş" dedi, yarım kilo kablo çıkarttık. Tekrar (kışın) elden geçecek tesisat.
    Arada çalışmıyordu, benzin pompası devre dışı kalıyormuş, onu yapması için bıraktım. Motorun ABS'si ve elektrikli ön camı faal. Debriyajı, baskısı iyi durumda. Fren sisteminde sorun yok. Şaftta hafiften boşluk var, zamanla oluyormuş, normal o kadar dediler. Buraya kadar ki problemlerde önemsediğim çok bir şey yok. Ancak motoru çalıştırdığımızda fark ettik ki yağ yakıyor, boxer motorların kroniği ama bu çok yakıyor dedi. Nasıl olacak diye sorduğumda çok masraflı olur buna motor yapmak dedi. Bunun parçalarını temin edebileceğimiz, bizi de maddi olarak çok üzmeyecek bir yer var mı? Borusan parça temini konusunda yardımcı oluyor ancak iki buji kablosuna 600 tl civarı fiyat verdiler. Ordan parça alarak motor toplanmayacağının farkına böylece vardım.
    Motoru çok beğenmiş olmakla beraber bu yağ yakma işi çok düşündürücü. Parça temini konusunda yol gösterebilecek arkadaş varsa çok mutlu olurum.

uzaaklardann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverley 250 s + Honda Rebel Bobber + BMW R1200R
    Tüm BMW Yedek Parça kodları için.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ri-buyrun.html

sarper_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9250
    Arkadaslar merhaba , Bmw R1200Rt modelini kullanmıs olan ve halen kullanan arkadaslardan deneyim ve yorumlarını rica ediyorum, Artı/eksileri nedir, maximum kac binde 2 el bir Rt alınır etc. Forumda detaylı bilgi bulamadım. Degerli cevaplarınız icin simdiden cok tesekkurler.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Alıntı sarper_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba , Bmw R1200Rt modelini kullanmıs olan ve halen kullanan arkadaslardan deneyim ve yorumlarını rica ediyorum, Artı/eksileri nedir, maximum kac binde 2 el bir Rt alınır etc. Forumda detaylı bilgi bulamadım. Degerli cevaplarınız icin simdiden cok tesekkurler.
    Hangi yaşta ve hangi kilometrede olursa olsun, eğer dış görünüşü temiz ise ve tramer kaydında fazla hasar yok ise imkanların doğrultusunda al.
    İnanılmaz ekonomik bir motor.
    Güvenli ve sürücüye bol aksesuvarlı.

Muygur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo, BMW R1200RT
    Arkadaşlar, ben yakın zaman önce 2006 model bir RT aldım. Radyo kısmında bulunan AUX düğmesinin kademeleri arasında INTERCOM seçeneği de çıkıyor, ancak intercom a nasıl bağlanılabileceği konusunda hiç bir bilgiye ulaşamadım. Bu konuda bilgisi veya tecrübesi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler