Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    as t1
    kendin hiç uğraşma serviste taksınlar için rahat eder en azından hem sağına soluna baktırırsın kendin takdiyecem malum ön tarafı söküp takmak ölüm km saatine ulaşabilmekiçin öncamın ordaki plastiği sökmen gerekir oda çok çabuk kırılabiliyor sıkarken dikkat etmek lazım
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    foresight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T-1,Mobylette 52 VS Electronic,Kanuni Seyhan 250C
    Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendin hiç uğraşma serviste taksınlar için rahat eder en azından hem sağına soluna baktırırsın kendin takdiyecem malum ön tarafı söküp takmak ölüm km saatine ulaşabilmekiçin öncamın ordaki plastiği sökmen gerekir oda çok çabuk kırılabiliyor sıkarken dikkat etmek lazım
    Zaten bizim motorların her tarafını söküp takmak tam bir işkence.Bu motorlarda en ufak bir şeyi değiştirmek veya yenilemek yerine başka bir motosiklette motor indirilip yerine takılabilir.

Motosikleti
    as t1
    sorma yahu geçen yazın evde kendim hava filtresini temizleyim dedim pişman oldum söktüğüme motorun sol yan eteklerini indirdim ayakla bastığımız yerifalan indirdim zor temizlemiştim
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    Asya Motor AS 125 T
    cumartesi günü motorum rüzgardan dolayı devrildi (2 ayak üstünde olmasına rağmen) ve maddi hasar oluştu. buna benzer bir olay yaşayanınız var mı?

bu olay şaşırttı beni açıkcası..
    ne kadar dönersen dön, popon yine arkandadır... :queen:

Motosikleti
    Alıntı CanCanFB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cumartesi günü motorum rüzgardan dolayı devrildi (2 ayak üstünde olmasına rağmen) ve maddi hasar oluştu. buna benzer bir olay yaşayanınız var mı?

bu olay şaşırttı beni açıkcası..
    Maalesef arkadaşım bizim motorlar düşmeye hiç gelmiyor.Ama hiç olmadık şeylerden de mutlaka devriliyor.Ne kadar sakınırsan sakın mutlaka ufak tefek oluyor işte.En iyisi fazla incelememek.Bende ilk başlarda çok kafaya takardım.Aman çizilmesin şu olmasın bu olmasın.hatta çizik parçaları kışın söktüm özel boyattırdım felan.Ama yine durduğu yerde devrildi.Yine ufak tefek oldu olan.O yüzden tamam dikkat etmek şart yerini sağlama almak bazen araba gibi yeri bayırsa ufak taş koymak gibi şeyler lazım ancak olacak oldu mu ne yapsan oluyor işte.Boş ver.Şaşıracak bir şey yok.

Arkadaşlar kimseler yok ya.İki ihtimal var:
    1-Herkes motorunu sattı
    2-Hiç problem yok

Motosikleti
    Asya Motor AS 125 T
    Alıntı foresight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef arkadaşım bizim motorlar düşmeye hiç gelmiyor.Ama hiç olmadık şeylerden de mutlaka devriliyor.Ne kadar sakınırsan sakın mutlaka ufak tefek oluyor işte.En iyisi fazla incelememek.Bende ilk başlarda çok kafaya takardım.Aman çizilmesin şu olmasın bu olmasın.hatta çizik parçaları kışın söktüm özel boyattırdım felan.Ama yine durduğu yerde devrildi.Yine ufak tefek oldu olan.O yüzden tamam dikkat etmek şart yerini sağlama almak bazen araba gibi yeri bayırsa ufak taş koymak gibi şeyler lazım ancak olacak oldu mu ne yapsan oluyor işte.Boş ver.Şaşıracak bir şey yok.

Arkadaşlar kimseler yok ya.İki ihtimal var:
    1-Herkes motorunu sattı
    2-Hiç problem yok
    insan üzülüyor yine de.. buyrun bakın arzu ederseniz:

Motosikleti
    Alıntı CanCanFB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insan üzülüyor yine de.. buyrun bakın arzu ederseniz:

Evet gerçekten de kötü.Neyse canın sağolsun.İyi bir kaportacı da tamir ettirilebilir.Bir araştır istersen.

Motosikleti
    Asya Motor AS 125 T
    Alıntı foresight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet gerçekten de kötü.Neyse canın sağolsun.İyi bir kaportacı da tamir ettirilebilir.Bir araştır istersen.
    asya motor servisine götürsem çok mu yüksek bir fiyat çekerler acaba?

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    cancanfb bence servise bir sor istersen ama mondial servisinde 36 ytl ön taraftaki
    plastik kaporta istersen bu adresten bakabilirsin www.mondialmotor.com
    satış sonrası hizmetler bölümüne gir her parça mevcut.Asya servisine de bir sor
    istersen kıyaslama yaparsın.Geçmiş olsun bu arada.

Motosikleti
    Asya Motor AS 125 T
    çok teşekkürler önerileriniz için.. cumartesi günü servisine götürmeye karar verdim..

yoldaş asya 150 t

slm arkadaşlar bendede asya 150 t var satsammı satmasammı diye karar veremedim bws düşünyrm seneye ne dersiniz motoruma çok temiz bakıyrm değişmeyen parçası kalmadı ben motoru hem gezmek hemde ticari amaçlı kullnıyrm bws alcam kafaya koydum uzun yol gitcem güvenmem gerek yani bir de zırt pırt tamirciyede girrmek istemyrm asyada 2 kez fren teli koptu arka artık bunları yaşamk istemyrm 11000 km de benim motor bu motorların 30000 de olanını gördüm haşattı benimki daha yeni gibi bir an önce satıp bws almalımıyım yoksa 30000-40000 km ye kadar masraf yapmalımıyım ne dersinz tşkrrler

soru-- as 150 t satıp bws almalımıyım?

Motosikleti
    Alıntı yoldaş3675 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bendede asya 150 t var satsammı satmasammı diye karar veremedim bws düşünyrm seneye ne dersiniz motoruma çok temiz bakıyrm değişmeyen parçası kalmadı ben motoru hem gezmek hemde ticari amaçlı kullnıyrm bws alcam kafaya koydum uzun yol gitcem güvenmem gerek yani bir de zırt pırt tamirciyede girrmek istemyrm asyada 2 kez fren teli koptu arka artık bunları yaşamk istemyrm 11000 km de benim motor bu motorların 30000 de olanını gördüm haşattı benimki daha yeni gibi bir an önce satıp bws almalımıyım yoksa 30000-40000 km ye kadar masraf yapmalımıyım ne dersinz tşkrrler

soru-- as 150 t satıp bws almalımıyım?
    Öncelikle merhaba! Arkadaşım mantıksız bir karar vermek üzeresin haberin olsun.Senin BWS dediğin motor tamam dayanıklı,atik,yamaha,....vs. olabilr o konuda polemik yaratmak istemiyorum.Yalnız şu an kullandığın motor 150cc BWs 100cc,şuanki motorun 8,5-9,0 Hp BWS 7,0 HP;Ve en önemlisi bws 2 zamanlı iken senin motorun 4 zamanlı.İşiçin kullanıyorsun ve uzun yol istiyorsun.Bu istekler karşısında ki motosiklet BWS.Bence bir istediklerini gözden geçir.Motorun mevcut özellikleri ile bir kıyasla istersen.O zaman doğruyu anlayacaksın.Senin düşündüğün motosiklet büyütme değil tam tersine küçültme olur.Kal sağlıcakla

Motosikleti
    Asya Motor AS 125 T
    arkadaşlar cumartesi günü motorumu asya motor servisine götürdüm.. kırılan parçaları değiştirdim ve benden 100ytl parça masrafı 20 ytl de işçilik masrafı aldılar.. ben de birazcık elimin mahkum olması nedeniyle de parayı ödedim.. ödedim ama sanırım kazık yedim. yani iki tane motosiklet kaportasına o kadar para açıkcası bana çok geldi... lütfen dikkatli olun, benim gibi hemen götürmeyin motorunuzu.. önce gidin fiyat sorun ondan sonra kesenize uyuyorsa yaptırın...

bu da bana bir ders olmuş oldu ne yazıkki..

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Yavf Cancanımfb seni uyardım diyicem ama neyse.

Motosikleti
    Asya Motor AS 125 T
    36 ytl fiyat filan görünce asya motor servisinde de öyle isterler diye düşündüm..o fiyat bana uygun gelmişti. o yüzden kek gibi götürdüm servise.....

arkadaşlar uzun süreden sonra merhaba, kış dolayısıyla motorumu okulun kapalı garajına çektim oarada duruyor, zatı muhteremin biri galiba merak etmiş (götürmeye çalışmış diyemedim) direksiyonu mu çevirmiş nedir anahtar takılan yer sağa doğru kaymış, direksiyon kilidi de aynı şekilde artık düz
    duruyor. sizce tamiri zor mudur bu durumun?

Motosikleti
    Arora YY 150T-4
    Alıntı Mateo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar uzun süreden sonra merhaba, kış dolayısıyla motorumu okulun kapalı garajına çektim oarada duruyor, zatı muhteremin biri galiba merak etmiş (götürmeye çalışmış diyemedim) direksiyonu mu çevirmiş nedir anahtar takılan yer sağa doğru kaymış, direksiyon kilidi de aynı şekilde artık düz
    duruyor. sizce tamiri zor mudur bu durumun?
    hocam eğer motorun T1 ise, bende de ona benzer bi sorun var ama ben aldığım hafta kaldırımda dururken gecenin saat 22' sinde dana arkadaşımızın biri semi otomatik vitesli olan namıdeğer şu iğrenç motorlardan biriyle tepe takla motorun üstüne devrildi hala aklıma geldikçe sinir olurum koca yol bomboş geldi benim motor kaldırımdayken üstüne devrildi zibil... neyse velasli kelam o içerideki büyük esnek plastik parçanın sağ üst köşesinin vida yeri komple kırıldı ön plastikte kaldı malum öyle olunca anahtar deliği de yer değiştirdi senin dediğin hesap oldu, artık gözüm alıştı o şekil kullanıyorum ben anlıyacağın büyük ihtimal zibilin birisi senin motorun üstüne devrilmiş veya devirmiştir... bir kontrol et vida yerlerini

bu arada km. davası baya bi tartışılmış,

ben 150 T1 den bahsediyorum, arkadaş gelmiş diyor ki motorunuzun kilometre göstergesi vasat, dikkatini çekerim tekrardan ben 150 T lerin göstergelerini kıyaslamıyorum 150 T1 kullanıyorum ve bu motorunkiden bahsediyorum ve yine söylüyorum 150T leri bilemem ama 150T1 lerin kilometre göstergeleri doğru gösteriyor...

yav arkadaşlar bu 150T1 lerin ön plastik camını düşünüpte yapanlardan Allah razı olsun yav ne güzel bişeymiş kış geldiydi camı açık araba gibi valla hiç üşütmüyo saolsun tek sorun eller onlara da bi eldiven devamm ))) 150T ciler donun bre siz donun )

bu arada motorumun eksozunu söktüreli 2 hafta oluyor fabrikada eksoz yokmuş gümrükteymiş kimi diyo 6 ay gelmez bende o süre içinde abarth eksoz yaptırcam... ne mütiş olur heee 150t1 ve abarth eksoz ))))) ama ne yapalım üstüne zaten emanet bi eksoz taktılar heralde ilk sürüm çıkanlardan gören tarihi eser sanıyor, eksozun içini boşaltmışlar yandan keserek her tarafı kaynaklı yav sesi bir duysanız yıkılırsınız fitil oldum 2 haftadır motordan soğudum kafamı bozdu gittim 4 tane delik daha açtırdım patır patır geziyorum ))) eksozunuzun kıymetini bilin valla, özledim yaav sessiz sessiz gitmeyi :(

neyse ben yine yazdım ha yazdım kimse okumazda "kim okicak la bunu" deyip geçersiniz şimdi

Benim küheylanın bi kaç resmini gosteriyim bari

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı CooLony adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam eğer motorun T1 ise, bende de ona benzer bi sorun var ama ben aldığım hafta kaldırımda dururken gecenin saat 22' sinde dana arkadaşımızın biri semi otomatik vitesli olan namıdeğer şu iğrenç motorlardan biriyle tepe takla motorun üstüne devrildi hala aklıma geldikçe sinir olurum koca yol bomboş geldi benim motor kaldırımdayken üstüne devrildi zibil... neyse velasli kelam o içerideki büyük esnek plastik parçanın sağ üst köşesinin vida yeri komple kırıldı ön plastikte kaldı malum öyle olunca anahtar deliği de yer değiştirdi senin dediğin hesap oldu, artık gözüm alıştı o şekil kullanıyorum ben anlıyacağın büyük ihtimal zibilin birisi senin motorun üstüne devrilmiş veya devirmiştir... bir kontrol et vida yerlerini

bu arada km. davası baya bi tartışılmış,

ben 150 T1 den bahsediyorum, arkadaş gelmiş diyor ki motorunuzun kilometre göstergesi vasat, dikkatini çekerim tekrardan ben 150 T lerin göstergelerini kıyaslamıyorum 150 T1 kullanıyorum ve bu motorunkiden bahsediyorum ve yine söylüyorum 150T leri bilemem ama 150T1 lerin kilometre göstergeleri doğru gösteriyor...

yav arkadaşlar bu 150T1 lerin ön plastik camını düşünüpte yapanlardan Allah razı olsun yav ne güzel bişeymiş kış geldiydi camı açık araba gibi valla hiç üşütmüyo saolsun tek sorun eller onlara da bi eldiven devamm ))) 150T ciler donun bre siz donun )

bu arada motorumun eksozunu söktüreli 2 hafta oluyor fabrikada eksoz yokmuş gümrükteymiş kimi diyo 6 ay gelmez bende o süre içinde abarth eksoz yaptırcam... ne mütiş olur heee 150t1 ve abarth eksoz ))))) ama ne yapalım üstüne zaten emanet bi eksoz taktılar heralde ilk sürüm çıkanlardan gören tarihi eser sanıyor, eksozun içini boşaltmışlar yandan keserek her tarafı kaynaklı yav sesi bir duysanız yıkılırsınız fitil oldum 2 haftadır motordan soğudum kafamı bozdu gittim 4 tane delik daha açtırdım patır patır geziyorum ))) eksozunuzun kıymetini bilin valla, özledim yaav sessiz sessiz gitmeyi :(

neyse ben yine yazdım ha yazdım kimse okumazda "kim okicak la bunu" deyip geçersiniz şimdi

Benim küheylanın bi kaç resmini gosteriyim bari

okudum hemde sonuna kadar,emek sarfedip düşüncelerini aktarmışsın neden okumayayım
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okudum hemde sonuna kadar,emek sarfedip düşüncelerini aktarmışsın neden okumayayım
    +1Bende okudum arkadaşım.Sen doğru olan şeyleri aktarmışsın.Zaten forumun amacı da paylaşmak değil mi zaten.Önemli olan paylaşmak ve paylaşılana da saygı göstermek.

Motosikleti
    Asya Motor AS 125 T
    ya forum yine hakkı rahmetine kavuştu yaaa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler