Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Arora YY 150T-4
    okayyorukcuoglu verdigin bilgi ve tavsiyelerin için çok teşekkür ederim...

arkadaşım bir de benim motorun eksozu ASYA ' nın kiden farklı benim ki siyah dandik görünümlü bir eksoz dışında yamuk şeklinde bir krom koruma var ve asya nın ki den daha uzun ve ince, bu eksozlarda da aynı sorun yaşanıyo mu ? aynı eksozu kullanan varmı ?

----------

bu arada 2 gündür motordan tuhaf bir ses gelmeye başladı servisi kayışın kopacak gibi görünüyor dedi bir kaç günlük ömrü kalmış dediğine göre ses yüksek devirde ve kalkışta yok gazdan elimi çektikten sonra motor otomatik kayışı boşa düşürmeden bir kaç yüz devir önce başlıyor rolantiye düşünce gidiyor sanki altı bir yere sürtüyormuş gibi bir ses... başına böyle bişey gelen varmı emin olmak için birde burada yazayım dedimm...

millet nerelerde

yok mu yazıp çizen de okuyalım yav...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    as t1
    dediğin egzostu kullanan birini tanımıyorum ama aynı sorun neden yaşanmasın içinden zırıltı falan geliyorsa tıkayabilir benim başıma gelmişti motoru dinlemen lazım giderken ve motorun gitmemesini egzosta bağlama dediğim gibi belkide ayarları kaçmıştır motorun süratini etkileyen birçok neden var kayışın kopmak üzere diyorlarmış kaç km de motor ben 8 200 de değiştirdim 10 km far etti süratte debriyaj falan değişti benim 95 ytl aldılar o dediğin sesi ben hiç duymadım bilmiyorum neden yapar km saati çok güzel olmuş

ali-ist-24

slm arkadaslar bende yeni katıldım aranıza bendede asya 150 t varrsorular için ve tavsiyeler için yoldas-man23@hotmail.com

slm arkadaşlar bendede asya 150 t var bende memnunum fakat benimki sizin ki kadar yakımıyr acaba sık sık yağ değiştiğimdenmidir bilmem yakında resmini koycam çok temiz bakıyrm 1000 km de bir yağ değişirim şuan için motor yeni yakında satcam 2006 model ama temiz yaşıtlarına göre neyse şuan çok yazamıycam daha sonra konuşcaz yeni üye oldum daha acemsi sayılırım grşrz

asya 150t

slm arkadaşlar bende asya 150t var bgn yine bütünbakımlarını yaptım sıfırı aratmaycak kadar temiz ve bakımlı bende 7500 de kayış değiştim adam söktü bir baktı gerçektende kenarları sıyırmış kopmak üzereydi bence 8000 demeden değişmek gerrekir gerçekten fark edyr benim motorcum 10 nuamra ben çok memnunum 4 tane yere gittim en uygun yer burası ve çokta sağlam yapıyr 100 ytl değil daha uygun yapıyr ama hatırlıyrm desem yalan olur 80-90 vardır tahminim benim motor da
    140 kadran var herkes gibi arabayla yan yana geldiğim zaman araba 40 la giderken ben 56 la gidiyrm yani kadran 16 fazla gösteriyr
    ben 130 a dayandım ama korkuyrm fazlasını basmaya daha da gider diyorum ama çok rüzgar yiyor bu motor
    yandan falan rüzgar aldığım zaman korkuyrm motor şerit değişiyr
    yani ne diyeyim sakat işte ama ben motorumdan memnunum tavsiyem hava filtresini kendiniz söküp sık sık temizlemek hava ile ve benim motor 11000 de her 1000 de yağ değişiyrm çok faydası oluyr tavsiye ederim

techseen_honda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA T1

kim demiş çinli 5000km yi geçmez diye

selamlar arkadaşlar
    bugün itibariyle yaklaşık 40,000 kmde bir ASYA T1 sahibi olarak nice uzun kilometrelerce hep birlikte kim ne derse desin çinli bile olsa motor motordur.yiğidi öldür hakkını yeme derler bana bu fiyata bu kadarını anca çinliler verebiliyosa bence mahsuru yok.
    Tek şikayetim lastiklerim o da alıştım artık bu kadar km yi dört mevsim kullanarak yapıyorum yağmur yağınca haliyle yusuf aklıma geliyo neyse kalın sağlıcakla

Motosikleti
    Arora YY 150T-4
    geçen gün motorun bakımını yaptırdım ben kayışını 8.000 diyorsunuz ben 3.000' de değiştirdim.. o da gıcık aldım diye tuhaf sesler geliyodu gitmiyodu falan filan komple bir bakım yaptırttım bunların kayışları 2 çeşitmiş bana 2 sini de gösterdi fiyatları kalın olan incesinin 3'te 2 si daha pahalı ben kalın olandan taktırdım... motor otomatik bilyaları arka tekerleğin bilyaları fren balataları motorun yağını da değiştirdim onun dışında 2 tane beyaz lamba taktırdım parkları mavi yaptırdım hava filtresi temizlendi diskler disk spreyiyle temizlendi başka... başka da hatırlamıyorum ve hepsine 50 YTL para verdim bir çoğunuzun zoruna gidecek biliyorum ama kayışların fiyatları benim taktırdığım 25 diğeri 15 YTL haberiniz olsun 100 YTL ye taktıkları kayışın gideri bu fakat sökebilmek için çok uğraşıyolar benim arkadaşımdı yanında bulunduğum çoğu zaman bir tas vida çıktı ama hepsini 50 YTL ye halletti tabi biz karşılıklı bilgisayar işlerini ben yapıyorum servis ihtiyacımı o karşılıyor o şekilde paslaşıyoruz....

bu arada çok önceki sayfalarda elektiriğiyle ilgili bir kaç bişey yazılmış...
    şöyle diyordu arkadaşlar;

bilmem nerede bir T1 gördüm adam beyaz ampul teyip ve mavi neon takmış altına ve marş tek seferde basıyor sebebini sorduğumda ise şarj dinamosunu suzuki marka bir dinamoyla değiştiğini ve hiç bir sorun yaşamadığını söylemiş...

bende arkadaşa dedim böyle böyle benimkini de değiştirelim elektirikten sorun yaşamak istemem diye de güldüler bana araba mı bu diye hatta sen rahat ol ben mercedes o 403 dinamosu takarım buna git evin elektiriğini de bunla karşıla gibisinden bir alay konusu olduk yahu bu motorlarda şarj dinamosu diye bir kavram yokmuş adını söyledi ama unuttum o sistemle üretiliyormuş elektirik ondan 3 kablo çıkıyomuş biri de aküyü şarj ediyormuş vs. vs. yahu o sayfalarda millet bu kadar mı saf olur bir de bir çok katılan var bir diğer arkadaşta diyor ki beyaz ampül takmadan önce şarj dinamonuzu iyi bir tanesiyle değiştirmenizi tavsiye ederim ondan sonra ampülünüzü takın filan ciddi olarak yuhladım arkadaşları yani hadi bilmeyen birisi ortaya atıyor diğer saflar niye atlıyor

okayyorukcuoglu

teşekkür ederim sende yapmak istersen hiç te zor değil sadece 3 tane park lambası alacaksın tamamen mavi istiyorsan 3 ü de mavi benim ki gibi yapmak istiyorsan 2 mavi 1 kırmızı... takması ise sadece ön fiberi söktüğünde km saatinin altında contalar var onları az bişey çekersen çıkıyor içinde sarı olan park lambalarını sökerek yenilerini takınca böyle oluyor çok basit toplam yarım saatte yapılabilecek bir modifiye...

tavsiye de ederim gece kırmızı ışıkta durduğumda arabanın camından kadranıma bakıp göz süzmeleri hoşuma gidiyor dün akşam bir ASYA T1 ile karşılaştık çok beğendi motorumun sesini ve kalkışını da takdir etti iyi bakıyorsun gibisinden gururlandırıcı sözlerde bulundu... abi çin malı değil japon malı da olsa bu insan yapımı tabiri caizse ne ekersen onu biçersin göz gibi bakarsan göz değecek seviyede olur langir lüngür kullanırsan 3 günde dağılır...

ben motorumun en ufak ses çıkarmasını istemem bu akşam son sesi de engelledik saolsun arkadaşla şu anda tık yok motorumda ne zırıltı ne vızırtı otoyolda 60 - 70 le giderken ne bir titreşim ne eksoz sesi ne de motor sesi hiç bişey duyulmuyor lastik sesinin dışında o konuda çok memnunum 150 T lerin bu kadar sessiz çalışanını hiç görmedim sıfır alan arkadaşımın ki dahil...

yaa o değilde bu benim koltuk iyice söküldü gitti ne yapacaz ona ya ? servisine sordutturdum adanada kullanıcı hatasına giriyormuş ki mantıken doğru ben elimle bagajı kapatçam diye çöktüğümde ilk fireyi vermiştim sündü gitti :( tavsiyesi olan ?

Motosikleti
    as t1
    kardeş sağolasın benim koltukta seninki gibi yırtılmıştı ilk aldığımda motoru koltuk zor kapanıyordu bende vurarak yırtmıştım ancak servise götürdüm yaptıracaklardı ama 15 ytl idi yani çok dandik bişeydi yaptıracakları kumaşı ikigün sonra yine yırtılmasındiye götürdüm sanayiye 35 ytl ye yaptırdım fıstık gibi oldu şimdi koltukla ilgilibir sorun kalmadı.
    Perşembe günü servise bıraktım motoru lastikleri yaptırdım sibopları değişti bide ikiside iniyordu onlar yapıldı öncamını sıktırdım 35 ytl aldılar sağolsunlar yapmışlar yani çünkü servis lastik sorunlarına bakmıyor lastikçiye götürdemişlerdi ama onlara yaptırdım bide sordum rampalarda çok bayılıyordiye kayış yeni olduğu için sıkar diyorlar kayışı değiştirdiğimden beri 400 km ye yakın yol yaptım dik rampalarda 45-50 arası çıkıyor önceden 60-70 gidiyordu işallah düzelir.Beyaz ampüller nekadar bende değiştirsem güzel oluyor.
    Yoldaş kardeşim t lerin hepsi fazla gösteriyor onu geçen sene farkettik arkadaşlarla millet 130-140 lardan bahsediyor benimde ozamanlar motor bozuktu komple motor yapılması gerekiyordu parça bekliyordum enfazla 90 yapıyordu benimkide koydum içine 20-40 dizel motor yağını öyle geziyordum valla bigün denize gidiyoruz arkadaş kapatmış gidiyormuş 120 ile bende 90 ben geçtim bunu benim haberimyok onun 120 ile gittiğinden sonra gideceğimiz yere vardık bana diyorlar nasıl gidiyorsun diye 120 ilegidiyoruz sen bizi 90 la geçiyorsun dediler bana ben şaşırmıştım ozaman farkettik bukadar fark olduğunu arasında nasıl sevindim ozaman neyse arkadaşlar yolunuz açık olsun

slm ben bugün asya t1 kayışını sordum adam japon malını 35 ytl ye değişiriz dedi ben daha önce daha pahalıya değiştirmiştim bugün benim fren kolunun vidası düşmüştü daha mnce ve o yüzden fren teli ikinci jkez koptu onu değiştirttim ve 30 ytl aldılar işçilik dahil etilerde bir yerdede 20-20 dedi yani işçilikte 20 ytl dedi yaptırmadım çtepede benim motorcu 25 e hallederiz dedi ondada tel yoktu şansa neyse başka yere gittim 30 ytl ye değiştim öle gezmektense 5 ytl nin hesabuını yapmadım bendede hastalık var bence tık ses gelmycek aynen benimde motorda ses bulamazsın saat gibi bgn yine 950 km de yağ değiştim adamlar çin malında aşınma çok olacağından binde bir değişmemi önerdi neyse ben kayış fiyatını size söledim kazıklanmayın bence 35 ytl haberiniz olsun 8000 de değişmeli bence yoksa dahada sorun çıkartabilir buji ve subap ayarı yaptırın ve gazıda yağlatın çok memnun kalcaksınız bgn bütün ayralarını yaptırdım süper hızlı gdyr yokuş yukarı kesilen motor şimdi daha da hızlanmaya başladı tavsiye arkadaşlar bu bakımları yaptırmanız teşkkrlr hayırlı yolculuklar

Motosikleti
    as t1
    benim motorda sorunvar soğukken kolay çalışıyor sıcakken zor çalışıyor egzost tan çıtırçıtır sesgeliyor normal giderken gazı bıraktığımda sürekli egzost patlatıyor bunun nedeni fazlayakıt yaktığı içinmi acaba sübap ayarlarımı bozuk aşırı yakıyor 220 km anca 11lt ile akşam azdaha yerlebuluşma şerefine erecektim arkadaşlar çıktık çanakkaleye doğru ikitane pejo cobra bitanesi arzalıydı piston yalamış bizde ikitane scooter onlarla çanakkaleye gidiyorduk rampa aşağı tam kaptırdım elemanın makina bir yaladı azdaha biçiyordum hepsini neyse bişiy olmadan kurtardık tabi onunlakalsa iyi trafiklerde yolu kesmiş adamlar durdurcak bizi bentamgaz geçtim yanından azdaha motoru bağlattıracaklardı açmışlar tapaları benim motorun muayenesi yok birde motorun trafik sgortasını yıkamış annem atmış makinaya gömleğin cebindeydi neyse buldum onu üzerinde ki yazıların çoğu silinmişti ama hala geçerli olurmu acaba?

Bir Araştırma İçin

Arkadaşlar merhaba, biliyorsunuz ben Ankara'da gazi üniversitesinde akademisyenim. bir araştırma için yardıma ihtiyacım var linke tıklayıp anketi doldurursanız çok sevinirim...

http://www.baskent.edu.tr/~bahar/neu...tici/anket.htm

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Mateo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, biliyorsunuz ben Ankara'da gazi üniversitesinde akademisyenim. bir araştırma için yardıma ihtiyacım var linke tıklayıp anketi doldurursanız çok sevinirim...

http://www.baskent.edu.tr/~bahar/neu...tici/anket.htm
    nöropazarlama ile ilgili bir kaç bilgide verseydiniz daha iyi olurdu
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Haklısınız, aslında anket formunda da bu bilgi var ama şöyle kısa bir tanım vereyim:

Nöropazarlama: Pazar ve pazar değişimiyle bağlantılı insan davranışını anlamak ve analiz etmek için nörolojik tekniklerin (MR cihazı, manyetik beyin grafisi cihazı- magnetoencephalography…) tüketicilere uygulanmasıdır. Nöropazarlama uygulaması aşağıdaki biçimde açıklanabilir: katılımcılara görsel imajlar gösterilmekte aynı anda da beyinleri güçlü MR tarayıcı cihazlarla incelenmektedir. Beynin frontal lob korteksinde parlaklık olduğunda bu durum nöro faaliyetin arttığını göstermektedir. Bu beyin alanı tercihle ilişkili alandır. Bu alanda işlenen ürünle ilişkili görüntülerin tüketiciyi satın almaya teşvik ettiği düşünülmektedir.

Tekrar ilginize çok teşekkür ederim...

Motosikleti
    Arora YY 150T-4
    yahu amma gec ilerliyo bu site yav 3 - 5 gunde bir bakıyom 2 tane mesaj var ne is :S:S yav yok mu 2 kişinin dışında yazcak kimseler? mevzu fırlamış gitmiş ankete dönüşmüş neyse...

arkadaşım beyaz ampülünde fiyatını bilmiyom ama 7.5 YTL ye almıştı heralde arkadaşa getittirdim ben nerden nasıl aldı bilmiyom ama çok randımanlı değil bembeyaz değil yani sarıyla beyaz arası bişey çok ta hoşuma gittiği söylenemez... 7.5 ytl ye anca bu kadar bi de onu taktım takalı marş sorunu olmaya başladı hakkaten...

neyse yazında okuyak yauu...

Motosikleti
    Asya Motor AS 125 T
    Alıntı CooLony adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7.5 ytl ye anca bu kadar bi de onu taktım takalı marş sorunu olmaya başladı hakkaten...
    uyardığın için çok saol.. açıkcası bu ampüle karşı bi sempatim vardı.. taktırmayı düşünüyordum kendi motoruma.. ama vazgeçtim artık..
    ne kadar dönersen dön, popon yine arkandadır... :queen:

guveli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda sw400
    herkeze selam,
    t1 de normal kullanımda ön varyatör ve debriyaj balatası ile en fazla kaç km yaptınız?
    ben işi sağlama alayım yolda kalmayayım dedim ve 13.000 km de değiştirdim.
    renault sport

guveli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda sw400
    yuhh topic ölmüş haberimiz yok :(
    renault sport

foresight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T-1,Mobylette 52 VS Electronic,Kanuni Seyhan 250C
    Slm arkadaşlar! İş nedeniyle foruma girme vakti bulamıyoruz.Ama aklım burada.Arkadaşlar T-1 ile yolculuğumuz 10600 km.'de devam ediyor.Hem de çok zorlu koşullarda kullanıyorum.T-1 benim ekmek teknem.Allah'a şükür beni yolda hiç bırakmadı.O kadar da stabilize yollarda taş,toprak,çamur yine de bana mısın demedi.Şu anda şehirde kullanılmış T-1 ile yan yana koyduğunuzda da farkı yok dnecek kadar temiz bakıyorum.İnşallah hep birlikte sorunsuz kilometreler yaparız.Hepinize kazasız sürüşler dilerim...

[IMG][img=http://img263.imageshack.us/img263/105/dsci0024pi1.jpg][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Evet arkadaşlar bu da bir kaç fotoğraf karesi.Maksat topic şenlensin

Motosikleti
    Asya Motor AS 125 T
    as125t'ler için hangi ön fren hidroloğini önerirsiniz acaba?

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı CanCanFB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    as125t'ler için hangi ön fren hidroloğini önerirsiniz acaba?
    hidroliklerin çeşitli olduğunu ben duymadım,normal araçlara konanlardan ilave edebilirsin
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Asya Motor AS 125 T
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hidroliklerin çeşitli olduğunu ben duymadım,normal araçlara konanlardan ilave edebilirsin
    motoru ilk alığımda kullanma klavuzuna bakmıştım.. orada bir değer vermişti şimdi hatırlamıyorum numarası kaç.. onu soruyordum ama neyse saolun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler