Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    AS125T
    slmmlar
    ya ben yaklaşık 5 aydır 125t yi kullanıorm ve biras (istemeyerek) hor kullanıorm sanırım..çıkmadıım dağ girmediim çamur kalmadı heralde ve genel olarak büyük bi sorun yaşatmadı bana hatta benm ona davrandıımdan daha merhametli sanırım o ama şu aralar ön diskten özellikle fren yaptıım ve döndüüm zamanlarda garip sesler gelio bi kaç kez servise götürdüm hallettiler fakat bi süre sora tekrar aynı ses geri gelio .. bu konu hakkında bi bilgisi olan varmı??
    rock'ın roll sevmiyorsaaann
    çek çek çektir git :P

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı jasmn_e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slmmlar
    ya ben yaklaşık 5 aydır 125t yi kullanıorm ve biras (istemeyerek) hor kullanıorm sanırım..çıkmadıım dağ girmediim çamur kalmadı heralde ve genel olarak büyük bi sorun yaşatmadı bana hatta benm ona davrandıımdan daha merhametli sanırım o ama şu aralar ön diskten özellikle fren yaptıım ve döndüüm zamanlarda garip sesler gelio bi kaç kez servise götürdüm hallettiler fakat bi süre sora tekrar aynı ses geri gelio .. bu konu hakkında bi bilgisi olan varmı??
    servis o sorunu genellikle taşlama yaparak veya yağlayarak yapıyor.tabi kalıcı çözüm olmadığı için 2 gün sonra tekrar başlıyor.gittiğiniz servisin usta başına söyleyin bizzat o baksın
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    AS125T
    cvp iin saol..gittiğim serviste sadece bi kişi bakıo bu işlere ve sanırım asıl sorunu anlayamıo çünkü her seferinde acaba nie böle oluo dio sora da hımm evt ya bilmem neyle bilmemne birbirine sürtüo o yüzden oluo deip 10 dak içinde bişeler yapıp gönderio ve bu sorun düşmeme neden olabilirmiş duyduuma göre o yüzden biras tedirginim , napcam bilmiorm

Motosikleti
    " AK "
    Benim motoru alalı 4 qün oldu...bende de aynı sorun başladı bile naapcass şimdi ???
    ::offtp::___________[B] " POSETCHI "[/B]__________::offtp::

[B]Her Türlü Baskılı Poşet Yapılır...Fabrika Olunca... :P[/B]

Motosikleti
    AS125T
    sen servise götürmedinmi böle bişe oluo fln die? bence sen götür servise bakalm ne dicekler belki sana sölediklerinden bende yararlanırım çünkü ben binkez götürdüm servise ama her seferinde tekrarladı .. belki senn götürcein servis kalıcı bişeler yapar

Motosikleti
    " AK "
    Başıma İnşallah Dert Almamışımdır...Habire Serwise Gidecexem...OHOOOOOOO

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    disk frenlerden gelen ses normaldir genelde ben motorumu yıkadıktan sonra başıma geliyor.. ama istesenizide bu sesin önüne geçemezsiniz ,benim için pekte problem değil.. size önerim balata spreyleri var piyasada alın bunlardan ses geldikçe sıkın balatalara disk e sorun kalmayacaktır.

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    sevis dışında motor ustasa götürün memnun kalırsınız hallederler ;)
    spreye de dikkat edin balata temizleme spreyinden başka sprey surmeyin kesinlikle sakat olur

Motosikleti
    Comet
    Alıntı 34_AK_027 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motoru alalı 4 qün oldu...bende de aynı sorun başladı bile naapcass şimdi ???
    Alıntı jasmn_e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen servise götürmedinmi böle bişe oluo fln die? bence sen götür servise bakalm ne dicekler belki sana sölediklerinden bende yararlanırım çünkü ben binkez götürdüm servise ama her seferinde tekrarladı .. belki senn götürcein servis kalıcı bişeler yapar
    birde oto yıkama servislerinde tazyikli su sıktırın belki toz ,taş vs. sıkışmışta olabilir ama bu kronik bir sorun benimde başıma geldi ses beynimde git gide büyüyordu 3. seferde halledebildiler
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    " AK "
    Buqün akşam iş çıkışı qittim ziwerbey serwisine...milletin içinde dedim sıfır motor aldık bu ne ses...adam da: abi sıfırlarda olur zate bu ses normal dedi...bi mahçup oldum ki sormayın heee teşekkür ederim ben artık qeziiim diip çıktım serwisten ama perşembe bırakıcam 2 saat bi bakım yaptırıcam...motor oldu 120km. cumartesiden buqüne yaa nerde bu asya motorlar yada 125 likler...yolda bi ton insan bana korna çalıp selam werio yane 7 kat eller bile

Motosikleti
    Comet
    Buqün akşam iş çıkışı qittim ziwerbey serwisine...milletin içinde dedim sıfır motor aldık bu ne ses...adam da: abi sıfırlarda olur zate bu ses normal dedi...bi mahçup oldum ki sormayın heee teşekkür ederim ben artık qeziiim diip çıktım serwisten ama perşembe bırakıcam 2 saat bi bakım yaptırıcam...motor oldu 120km. cumartesiden buqüne yaa nerde bu asya motorlar yada 125 likler...yolda bi ton insan bana korna çalıp selam werio yane 7 kat eller bile
    ön freni kontlollü şekilde daha fazla kullanın balatalar biraz alışsın,benim motor 4500- 5000 de hala ötüyordu

orada servet usta var ,işini seven motordan anlayan bi arkadaştır

Motosikleti
    AS125T
    anladığım kadarıyla bu ses bütüün scooter ların belası eğer bu ilerde büyük bi problem yaratmıycaksa benm açımdanda pek sorun yaratmıo ama duyduuma göre düşmeye fln neden oluomş bu ses benm endişem bu konuda.. ama dediiniz gibi işte yağlamayla tazikli suyla yada uzun süre kullanmayla geçicek bi sorunsa endişelnmeye gerek yok ama ben motorumu daha yeni bakımdan çıkardm ve şuan 3000 oldu daha ne kadar zaman geçmesi gerekio anlaamadm :(

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    ses var ses var şimdi.. motor 6binde karyola gıcrtısına benzer ses var ama nerden geldigini çözemedim aradabir oluyor ya frenden yada orda yürüyen aksamla ilgili başka bir parça... çok çukura girip çıkarsam başlyor gıcır gıcır ötmeye düz yolda gitsem bile ses geliyor bazen kesiliyor kendinden ;)
    ah bi bulsam o parçayı....... ... hehe

Motosikleti
    " AK "
    hehehehheheheee... wallaa millet 5000 lerden bahsedioo...o zaan en iism mp3 çalar takmak kulaklara puahahhhhhaaaa

Motosikleti
    AS125T
    nası abartmışsın ya mp3müş ya tamm şaka maka bi yana da benmkinden okadar ses gelmio ya sizden geliomu yoksa vay be bende benm sorunum var sanıodm millet mp3 akmaktan bahsedio

Motosikleti
    " AK "
    wallaa ses filan benimde umrumda deil pek...bakıom ötüooo balatalar hemen ön frene dokunuom azıcık qeçiooo...benim ayağımı yerden kessin rüzqar suratıma wursun yeter şu 125 T ler ne zaan buluşçak...??? sabırsız oldum ben

Motosikleti
    AS125T
    üff deme öle bak bnm motorum burda deil bir haftadır uzağım ondan burnumda tütüyo ben istanbulda sürmedim hiç hep boluda kullandm ..burda kullanmak nası burda daha zor diolar ama.. bi farkı varmıdır acaba??

wallaa ses filan benimde umrumda deil pek...bakıom ötüooo balatalar hemen ön frene dokunuom azıcık qeçiooo...benim ayağımı yerden kessin rüzqar suratıma wursun yeter şu 125 T ler ne zaan buluşçak...??? sabırsız oldum ben
    http://www.zenscooclub.com/ buraya bi bak istersen

Motosikleti
    " AK "
    wallaaa istanbulda rahat ya...tabii qezdiğin yerlerde mühim...qeçenlerde bi arkadaşım ewine qidiyomuş we qece saat 00:30 sularında iki çocuk arkadaşımın koluna wurmuşlar sopayla seyir halindeyken...maxat durdurup motoru çalmak...tehlikede yok değil...

* Gönderdiğin link tam bnm aradığım link...Sağol...

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Beyler As125T ile 15000 km yapmış biri olarak şunu söyleyebilirim:

Önden gelen gıcırtı sesi amortisörün içinden geliyor. Üzerini kaplayan plastiğe matkapla bir delik delip içine yağ veya WD-40 sıkın geçer...

Önden gelen, arka arkaya fren yapınca veya dönerken çıkan takur tukur ses ise mafsal burçlarından kaynaklanıyor. İçi civataya tam oturmuyor orijinallerin. Ön takımı sökün bütün burçları ve civatalarını elinize alın gidin bir tornacıya... yaklaşık 8 tane falan. Dışı aynı içi ise civatasına oturacak şekilde yenilerini yaptırın maliyeti 25-30 YTL civarıdır. Gelin geri takın ön takımı bakın bakalım nasıl beton oluyor...

Güvenli sürüşler...

Motosikleti
    AS125T
    saol cvp için gerçi beyler demişsin ama ayrım yapmassın heralde dil sürşmesidir;)

wallaaa istanbulda rahat ya...tabii qezdiğin yerlerde mühim...qeçenlerde bi arkadaşım ewine qidiyomuş we qece saat 00:30 sularında iki çocuk arkadaşımın koluna wurmuşlar sopayla seyir halindeyken...maxat durdurup motoru çalmak...tehlikede yok değil...

* Gönderdiğin link tam bnm aradığım link...Sağol...
    ya ii uusenn rahat dediin bumu hemde saat 12 de bunlar oluıo iimiş korktum bak şimdi gerçi bu istanbulun fıtratıyla ilgili yolda yürürkende olabilir dimi.. yoksa kendimimi kandırıorm bayanlara karşı nasıllar acaba mesela boluda sadece şaşkınlıkla bakıolar ama sıkıştırma fln gibi acizce hareketler yapmıolar..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler